Спеціальні потреби

Актуально

Ситуація з безробіттям у США стає стабільнішоюУряд США підбив статистику змін, що сталися на ринку праці країни за лютий. Результат - кращий, ніж розраховували. Рівень безробіття втримався на позначці попереднього місяця і склав 9,7 відсотка.

Експерти сподіваються, що безробіття сягнуло дна прірви і з настанням весни, ситуація почне виправлятися. Найбільш проблемними у США все ще залишаються сфера нерухомості і фінансовий сектор. У той же час деякі інші галузі бізнесу – навпаки наймають більше людей.

Економісти побоювались, що незвично сувора цьогорічна зима спровокує більшу втрату робочих місць. Їхнє занепокоєння розділяв і Барак Обама:

«Результат лютого - дещо кращий ніж ми думали. Снігові бурі, що сковували майже всю східну частину США, могли погіршити стан безробіття. Це підтверджує, що заходи, які ми вжили для стимулювання економіки – приносять свої результати».

Новина з ринку праці, позитивно вплинула на фондовий ринок країни. Інвестори з більшим оптимізмом дивляться зараз на майбутнє американської економіки.

Втім для майже 15-ти мільйонів американців, які в даний час сидять без роботи, новина, про те що рівень безробіття за місяць не змінився, приносить мало радості.

Скептики зазначають, що хоч безробіття і не росте, ситуація далека від оптимізму. 4 з 10-ти безробітних американців – шукають роботу по пів року і довше. У найгіршому стані люди, кому за 55.

Експерт з трудового законодавства Крістіна Овенс каже:
«Дехто твердить, що це дискримінація за віком. І це реальність для старших працівників. Це нелегально, але це відувається».

Також зростає так зване приховане безробіття – коли люди знаходять тимчасову роботу, або працюють не повний робочий день і рано чи пізно знову стануть безробітними.

За два роки кризи, економіка США втратила 8 з половиною мільйонів робочих місць. Щоб відновити цю втрату, зазначила Крістіна Овенс, потрібно створювати 400 тисяч нових робочих місць щомісяця протягом трьох років поспіль:

«Ніколи в історії ми не створювали таку велику кількість робочих місць стабільно кожного місяця. Це неймовірно важко. Тому ми ще довго вибиратимемося з цієї ями безробіття».
Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG