Спеціальні потреби

Актуально

Дітям робітників-мігрантів у Делі грозить небезпека
У жовтні у Делі відбудуться Ігри британської співдружності націй, і столиця Індії витрачає безпрецедентних шість мільярдів доларів на розбудову спортивних об’єктів та інфраструктури. На будівництві переважно працюють робітники, що мігрували до Делі з сільських районів. Багато з них привели з собою свої сім’ї. І поки вони працюють, їхні діти залишаються без опіки та у небезпечних умовах.

По всьому Делі діти граються на будівельних майданчиках посеред бетономішалок та екскаваторів.

За деякими оцінками, до Делі у зв’язку з підготовкою до Ігор співдружності прибуло близько десяти тисяч дітей. Багато з них живуть в неадекватних умовах, без електропостачання та каналізації.

Адвокат Субгаш Бгатнаґар є громадським активістом, що намагається допомогти дітям. Він каже:

«У сільських районах, з яких вони прибувають, панує голод. Вони сюди йдуть не стільки через те, що у Делі зможуть більше заробити, а через те, що вони просто не можуть вижити у своїх селах. Люди змушені залишати власні домівки. Вони не мають з чого жити».

Також багато робітників прибувають до Делі зі своїми родинами, бо бояться залишити їх вдома без захисту. У багатьох випадках дружини також наймаються на роботу.

Чоловік Кіран Беді хворий. Отож вона взяла їх четверо дітей і поїхала за шістсот кілометрів до Делі. Тут вона заробляє два долари на день. Сім’я живе у переході під автострадою. Вона розповідає, що коли вона на роботі, діти вештаються без нагляду:

«Я намагалася записати своїх дітей до державної школи, але їх не взяли. Нас прогнали, мовляв, ми люди робочого класу. Навіть якщо б вони прийняли моїх дітей, як би я платила за навчання»?

Іншим дітям щастить трохи більше. Благодійні організації запровадили кілька програм, аби допомогти дітям працівників. Серед них - «Мобільні дитячі ясла», які надають дітям безплатне навчання, опіку і харчування. Організація приймає до вісімдесяти дітей у кожному своєму центрі, що знаходяться неподалік двадцяти будівельних майданчиків.

Анджалі Александер очолює «Мобільні дитячі ясла». Вона каже, що діти часто мандрують з одного будівельного майданчика на інший і постійне пересування затримує їх розвиток.

Індійський закон вимагає, щоби один відсоток коштів, що виділяються на будівельні проекти, йшов до фонду добробуту робітників. З нього має оплачуватися витрати на дитячі садочки та школи для родин будівельників. Проте, багато працедавців відхиляються від сплати належних сум. Досі на цей фонд у Делі зібрано 70 мільйонів доларів, але активісти твердять, що і з тієї суми всього 30 тисяч доларів пішло на потреби робітників.

Багато робітників не мають відповідних документів, отож їм часто недоплачують. Вони не захищені соціально, умови їхньої праці дуже часто є надзвичайно небезпечними.

Анджалі Александер каже, що доля робітників та їхніх дітей не турбує більшість людей середнього і вищого класів у Делі:

«Цілковита апатія. Цілковита. Вони бачать ці проблеми щодня і тому стали нечутливими до долі цих людей. Це питання просто їх не цікавить.»

Вищий суд у Делі наказав комісії розглянути звинувачення щодо порушення законів про працю на будівельних майданчиках, де триває підготовка до Ігор британської співдружності націй. Очікується, що цього місяця комісія оприлюднить свій звіт. Втім, правозахисники твердять, що поки цей процес буде завершено, Ігри відбудуться, а робітники з своїми сім’ями пороз’їжджаються.

Всі новини дня

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00

«Руїни, одні руїни», - мешканці повертаються в практично знищене російськими ракетами та авіабомбами деокуповане село Посад-Покровське на кордоні Херсонської та Миколаївської області.

Україні потрібна та зброя, з якою вона може перемогти - колишні американські дипломати. Відео

Колишні посли США в Україні та Росії вважають, що лідери США мають чітко сказати, що вони не просто допомагають Україні, а інвестують у власну безпеку. Бо без перемоги України безпека Заходу не буде гарантована. З деталями - Наталія Чурікова.

Президент Зеленський та дух України стали «Людиною року» за версією журналу Time. Відео

Американський журнал Time назвав президента України Володимира Зеленського та дух України людиною 2022-го року. Це звання присуджують тим, хто найбільше, на думку редакції, вплинув на хід подій у році.

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

Резолюцію щодо визнання дій РФ геноцидом проти українського народу підтримали в комітеті Сенату США із міжнародних відносин. Подробиці – від Марії Ульяновської.

У США є апетит постачати Україні ефективне озброєння - полковник армії США у відставці. Відео

Якщо не чути про F-16 чи Рatriot для України, це не означає, що це неможливо – говорить полковник армії США у відставці Роберт Гамільтон в інтервʼю Олексію Коваленку. «У США з’явився більший апетит постачати ефективніші системи», - вважає військовий експерт.

Більше

XS
SM
MD
LG