Спеціальні потреби

Музей Диснея – вікнo в життя легендарної імперії


Для більшості людей ім’я Волт Дисней асоціюється з Міккі-Маусом, Білосніжкою чи Піноккіо, чи з розважальними парками Диснея. А наприкінці минулого року – неподалік знаменитого моста Золоті ворота в Сан-Франциско – відкрито родинний музей Волта Диснея. Розповідає виконавчий директор музею Ричард Бенефілд:

«Музей присвячено Волту Диснею. Впродовж життя він отримав 932 нагороди за служіння людству і професійні досягнення. Тут ми маємо 248 із них».


Серед нагород – 32 Оскари. Ніхто у світі не отримував Оскарів більше, ніж Дисней.

Волт Дисней народився 1901 року в Чикаго, а в 20 років вирушив в Голівуд.

Ричард розповідає, що на одній стіні музею вони почали робити щось на зразок моделі, названої «Алісині комедії».

У моделі зайнято живу акторку і мультиплікаційного кота. Велика слава прийшла до Диснея, коли він зняв мультик про кумедного гризуна. А ім’я головного героя, каже Ричард, було придумано в дорозі з Нью-Йорка до Голівуда:

«В ході цієї важливої подорожі Волт вирішив в наступній серії своїх мультфільмів використовувати мишеня. Звертаючись до дружини Лілі, він сказав: «Думаю назвати мишеняту Міккі». І Лілі відповіла; «Це буде те, що треба». Так і народився Міккі-Маус у потязі «Нью-Йорк-Голівуд» у 1928 році».

Втім, зазначає виконавчий директор музею, імперія Волта Диснея створювалась не завжди гладко:

«Сорокового року Дисней втратив обох батьків, а невдовзі після цього його компанія була сильно заторкнута страйком. Це був самий початок профспілкового руху в США. Дисней був потрясений страйком, у результаті якого робота на студії припинилась на досить довгий час».

Але компанія пережила ці проблеми і створила такі шедеври, як «Пітер Пен» і «Сто один далматинець». Дисней також замислив розваговий парк, де б фігурували усі персонажі його творів. Так і народився перший Дисней-ленд в Каліфорнії, і відтак Дисней-ворлд на Флориді.

Волт Дисней помер 1966 року у віці шістдесяти п’яти років від раку легенів. Його кончину оплакували мільйони людей у різних країнах світу.

XS
SM
MD
LG