Спеціальні потреби

Актуально

США закликають Нігерію покарати винних у вбивстві християн

<!-- IMAGE -->

Сполучені Штати закликають уряд Нігерії провести ретельне розслідування і покарати винних у кривавій бійні, вчиненій мусульманськими бойовиками поблизу міста Джос. У спеціальній заяві з цього приводу державного секретаря США Гілларі Клінтон мовиться, що правосуддя повинно відбутись у рамках закону і з дотриманням прав людини.

У понеділок та вівторок у районі побоїща ховали загиблих, кількість яких, за різними даними, сягає до 500 людей. Села, у яких в основному проживали християни, бойовики атакували на світанку. Вони виманили пострілами людей з помешкань і розпочали різню.

Серед вбитих – жінки, діти, немовлята. За словами оглядачів, знищення християн мусульмани вчинили як розплату за сутички, які трапились у Нігерії у січні. Тоді загинуло майже 300 людей. Нігерія одна з найбільш густонаселених країн Африки, де прождиває понад 150 мільйонів людей, серед яких понад 50% – мусульмани, 40% – християни, решта належать до різних африканських віросповідань.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG