Спеціальні потреби

Актуально

Держдеп і 'Aмністія' оприлюднили звіти про стан прав людини
У четвер Державний департамент оприлюднив звіт, присвячений ситуації із правами людини в 194 країнах світу. У ньому, зокрема, стверджується, що протягом минулого року у кількох країнах світу уряди ще більше обмежили доступ громадян до Інтернету. Серед найбільших порушників прав людини заступник державного секретаря США Ричард Познер назвав Китай, Північну Корею та Іран:

«В Ірану, вже погана ситуація з правами людини, швидко погіршилася після виборів у червні. Щонайменше 45 людей було вбито у сутичках з поліцією, тисячі були заарештовані».

Також Іран критикували за дискримінацію жінок та релігійних і етнічних меншин. Китай критикують за репресії проти тибетців та уйгурів-мусульман, а також за обмеження діяльності неурядових організацій.

За словами правозахисників, ситуація у сусідній Північній Кореї ще гірша. Звіт також критикує обмеження свободи слова та діяльності ЗМІ в Росії та Венесуелі. Державний департамент США, автор цього звіту, не розглядає ситуацію з правами людини у Сполучених Штатах.

Втім інша організація – Міжнародна амністія, одночасно зі звітом Держдепу, оприлюднила власну доповідь, присвячену питанню дотримання прав людини у Сполучених Штатах. На жаль, США опинилися в одній компанії з такими країнами, як Іран, Китай та інші. Міжнародна амністія критикує США за застосування тортур проти в’язнів Гвантанамо, що мало місце у недалекому минулому. Зараз тортури заборонені, але колишній посол США у ООН Джон Болтон каже, що в окремих випадках застосування тортур виправдане:

«Все це зводиться до питання, чи ми можемо психологічно впливати на терористів, використовуючи ці методи, які, до речі, були проаналізовані висококваліфікованими юристами, і використовувалися у дуже обмеженій кількості випадків і які, у результаті, майже завжди давали можливість отримати надзвичайно цінну інформацію».

Втім представник Міжнародної амністії Ті Кумар заперечив: «Якщо США погодяться, що застосування цих методів проти негромадян, тортури з водою чи тримання у в’язниці роками без належного розгляду у суді, є нормальним, вони можуть згодом почати застосовувати ці методи і проти власних громадян».

Також Кумар критикує США за те, що вони залишаються єдиною країною Заходу, яка застосовує смертний вирок. У США багато хто з цією думкою не погоджується. Громадський активіст Майкл Паранзіно каже, що виконання смертного вироку часто – єдиний шлях для родичів жертви полегшити їх страждання через втрату близького.

Інша причина для критики – система охорони здоров’я у США, яка, на думку Міжнародної амністії, відстає від багатьох західних країн. Однак колишній посол США в ООН Джон Болтон каже, що ті, хто критикують США за неналежне дотримання прав людини, мають звернути увагу на Іран чи Північну Корею. У Міжнародній амністії, натомість, заявляють – щоб критикувати інших, треба самим мати бездоганну репутацію.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG