Спеціальні потреби

Актуально

Держдеп і 'Aмністія' оприлюднили звіти про стан прав людини
У четвер Державний департамент оприлюднив звіт, присвячений ситуації із правами людини в 194 країнах світу. У ньому, зокрема, стверджується, що протягом минулого року у кількох країнах світу уряди ще більше обмежили доступ громадян до Інтернету. Серед найбільших порушників прав людини заступник державного секретаря США Ричард Познер назвав Китай, Північну Корею та Іран:

«В Ірану, вже погана ситуація з правами людини, швидко погіршилася після виборів у червні. Щонайменше 45 людей було вбито у сутичках з поліцією, тисячі були заарештовані».

Також Іран критикували за дискримінацію жінок та релігійних і етнічних меншин. Китай критикують за репресії проти тибетців та уйгурів-мусульман, а також за обмеження діяльності неурядових організацій.

За словами правозахисників, ситуація у сусідній Північній Кореї ще гірша. Звіт також критикує обмеження свободи слова та діяльності ЗМІ в Росії та Венесуелі. Державний департамент США, автор цього звіту, не розглядає ситуацію з правами людини у Сполучених Штатах.

Втім інша організація – Міжнародна амністія, одночасно зі звітом Держдепу, оприлюднила власну доповідь, присвячену питанню дотримання прав людини у Сполучених Штатах. На жаль, США опинилися в одній компанії з такими країнами, як Іран, Китай та інші. Міжнародна амністія критикує США за застосування тортур проти в’язнів Гвантанамо, що мало місце у недалекому минулому. Зараз тортури заборонені, але колишній посол США у ООН Джон Болтон каже, що в окремих випадках застосування тортур виправдане:

«Все це зводиться до питання, чи ми можемо психологічно впливати на терористів, використовуючи ці методи, які, до речі, були проаналізовані висококваліфікованими юристами, і використовувалися у дуже обмеженій кількості випадків і які, у результаті, майже завжди давали можливість отримати надзвичайно цінну інформацію».

Втім представник Міжнародної амністії Ті Кумар заперечив: «Якщо США погодяться, що застосування цих методів проти негромадян, тортури з водою чи тримання у в’язниці роками без належного розгляду у суді, є нормальним, вони можуть згодом почати застосовувати ці методи і проти власних громадян».

Також Кумар критикує США за те, що вони залишаються єдиною країною Заходу, яка застосовує смертний вирок. У США багато хто з цією думкою не погоджується. Громадський активіст Майкл Паранзіно каже, що виконання смертного вироку часто – єдиний шлях для родичів жертви полегшити їх страждання через втрату близького.

Інша причина для критики – система охорони здоров’я у США, яка, на думку Міжнародної амністії, відстає від багатьох західних країн. Однак колишній посол США в ООН Джон Болтон каже, що ті, хто критикують США за неналежне дотримання прав людини, мають звернути увагу на Іран чи Північну Корею. У Міжнародній амністії, натомість, заявляють – щоб критикувати інших, треба самим мати бездоганну репутацію.

Всі новини дня

НАСА: Українські аграрії втратили $1 млрд врожаю на окупованих РФ землях

Архівне фото серпня 2022 року. Збір врожаю пшениці поблизу селища Згурівка, Україна

Попри війну, аграрії змогли провести здебільшого успішну кампанію збору врожаю в Україні, згідно з даними американської космічної агенції НАСА.

На основі аналізу супутникових знімків аналітики програми "НАСА Врожай" підрахували, що фермери зібрали 26,6 млн тонн пшениці, що менше ніж рекордний врожай попереднього року, але відповідає середньому врожаю 27,9 млн тонн.

"Наші дані на основі супутникових знімків врожаю озимої пшениці в 2022 році в Україні чітко свідчать, що фермери мали здебільшого успішний врожай", - каже директор програми "НАСА Врожай" Інбал Бекер-Решеф.

Однак, згідно з аналітичними даними, близько 6 мільйонів тонн зерна було зібрано з територій, які не контролює Україна. Це означає, що українські фермери втратили щонайменше 1 мільярд доларів надходжень, говорить Сергій Скакун, аналітик програми "НАСА Врожай".

Чорноморська зернова ініціатива, укладена влітку за посередництва ООН й Туреччини, дозволила розблокувати експорт української пшениці через порти Чорного моря. Однак, майбутнє ініціативи під питанням після того, як у жовтні Росія, що півроку блокувала українські порти, тимчасово вийшла з угоди. Пізніше Кремль повернувся до угоди, а домовленість продовжили на 120 днів.

В листопаді президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію в перешкоджанні втіленню ініціативи. Він вказав, що наразі 80 кораблів із зерном затримуються в Босфорі.

Також міністр інфраструктури України Олександр Курбаков повідомив, що Росія "все ще має інструменти для штучного обмеження" можливостей угоди: "77 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині, порти Великої Одеси використовують до 50% своїх потужностей [...] Ми мали досвід проведення 40 інспекцій на добу, зараз через позицію РФ на день інспектується в 5 разів менше. У жовтні Зернова ініціатива дозволила експортувати 4,2 млн тонн зернових, у листопаді не вийдемо і на 3 млн тонн. При цьому, технічно ми можемо вийти на 6 млн тонн на місяць".

Близько 450 тисяч тонн українського зерна щомісяця експортується через Польщу, це на 50% більше, ніж було станом на середину року, повідомив Анджей Адамчик, міністр інфраструктури Польщі. За його словами, в порівняні із жовтнем минулого року, обсяги перевезень зерна зросли у 16 разів.

Як Голос Америки повідомляв раніше, до оголошеної Зеленським програми "Зерно з України" приєднались 20 країн. В межах ініціативи планується надіслати 60 кораблів із зерном, щоб забезпечити продовольством щонайменше 5 мільйонів людей, переважно в країнах Африки та Азії.

Українці у в’єтнамській війні – в Україні набуває популярності книжка «Ми були солдатами... і молодими». Відео

Як подолати на війні страх? Як розкрити свій потенціал в бою? Деякі воєнні практики, якими користуються сьогодні ЗСУ, напрацьовувались на війні у В'єтнамі. Зокрема, і солдатами українського походження.

Берлін готується передати Україні додаткові зенітні установки Gepard. Відео

Берлін готується передати Україні додаткові зенітні установки Gepard. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:55 0:00

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з Владіміром Путіним і закликав його вивести російські війська з України. Тим часом Берлін готується передати Україні додаткові зенітні установки Gepard. Деталі - від Богдана Цюпина.

В ЄС остаточно домовились встановити граничну ціну на російську нафту. Відео

В ЄС остаточно домовились встановити граничну ціну на російську нафту. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Дипломати Євросоюзу остаточно домовились встановити граничну ціну на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Обмеження вводять щодо тієї нафти, яку транспортують морем. Заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо раніше привітав таку домовленість.

У Конгресі представили законопроект про визнання "Групи Вагнера" терористичною організацією. Відео

В американському Конгресі представили законопроект про визнання "Групи Вагнера" терористичною організацією. В разі ухвалення ініціативи, Державний департамент буде зобов'язаний включити "Групу Вагнера" до переліку терористичних організацій.

Більше

XS
SM
MD
LG