Спеціальні потреби

Актуально

Тігіпко погодився на посаду віце-прем`єра з економіки

Сергій Тігіпко, що став сенсацією минулих президентських перегонів, продовжує підносити сюрпризи своїм прихильникам і всьому політикуму. Лідер партії «Сильна Україна», який здобув 13% підтримки виборців і якому навперебій пропонували прем'єрське крісло, погодився на посаду віце-прем'єр-міністра з економічних питань. Причому на роботу Сергій Леонідович віднині ходитиме в уряд, який іще недавно з принципових позицій жорстко критикував.

Ще кілька днів тому Тігіпко називав коаліцію, сформовану в нелегітимний спосіб, «політичним рейдерством», «помилкою команди Януковича» і зарікався йти у створений на її основі уряд. «Ніколи!»,- наголошував політик у телевізійних інтерв'ю. З такою владою,- стверджував він,- «жодна порядна людина співпрацювати не буде». Сьогодні Тігіпко – частина команди, а свою згоду на призначення пояснює необхідністю проведення в країні реформ.

«Ті люди, які голосували за мене на виборах, голосували передусім за реформи і голосували за дії. Мені не важлива посада, мені важлива дія», - заявив Тігіпко на прес-конференції в п'ятницю.

Новопризначений віце-прем'єр повідомив також, що перш ніж прийняти рішення іти в уряд Азарова, він порадився з дипломатами та послами західних країн.

А тим часом еспертів, як виглядає, згадані пояснення не переконали. «Комічними» назвав такі виправдання політолог Сергій Таран. Як він сказав «Голосу Америки», причина того, що в Тігіпка раптово змінилися плани, більш прагаматична:

«Справжня причина в тому, що Тігіпко це людина бізнесу, і основним для нього є інтереси бізнесу. І по суті, його «другий похід у політику» був продиктований суто бізнесовою логікою. Певну суму грошей було вкладено у виборчу кампанію, отже, після виборів ці гроші треба «відбити» й отримати більше. Власне, у такого підходу є свої плюси: адже добре зрозуміло, що цим людям треба і як із ними домовлятись, і це насамперед дехто й цінує в Тігіпкові-політику. Але мінус – те, що такий бізнесовий підхід насправді не є тим, що зараз потрібно Україні. Тому заява Тігіпка про новостворену коаліцію як «політичне рейдерство» це просто був торг, фінансовий і політичний. Коли ж йому назвали «правильну» ціну, то очевидно, що він змінив свою думку і пішов працювати в уряд», - припустив Таран.

Як додав експерт, «Коли говорять, що Тігіпко це прагматичний політик, то це ультрапрагматичний політик, у якого все вимірюється грошима».

Водночас як підкреслюють оглядачі, український електорат дуже несхвально сприймає переходи політиків з табору в табір. За даними соціологічних досліджень, прихильниками «змішаних» коаліцій є не більше 10% українців. І якщо політик переходить до протилежного «табору», це негативно позначається на його рейтингу. «Класика жанру» – лідер соціалістів Олександр Мороз. Так само й «переходи» Тігіпка – прогнозують експерти – зменшать популярність «молодого реформатора», якому навряд чи вдасться знову повторити успіх цьогорічних виборів.

Нагадаємо: в уряді Миколи Азарова Сергій Тігіпко обійняв посаду віце-прем'єр-міністра з питань економіки. Склад нового Кабінету Міністрів був затверджений у четвер 11 березня. При цьому ще 9 березня Тігіпко виступав з різкою критикою методів команди Януковича. Як він заявляв, команда президента робить помилку, намагаючись створити коаліцію, порушуючи Основний Закон.

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG