Спеціальні потреби

Актуально

Тігіпко погодився на посаду віце-прем`єра з економіки

Сергій Тігіпко, що став сенсацією минулих президентських перегонів, продовжує підносити сюрпризи своїм прихильникам і всьому політикуму. Лідер партії «Сильна Україна», який здобув 13% підтримки виборців і якому навперебій пропонували прем'єрське крісло, погодився на посаду віце-прем'єр-міністра з економічних питань. Причому на роботу Сергій Леонідович віднині ходитиме в уряд, який іще недавно з принципових позицій жорстко критикував.

Ще кілька днів тому Тігіпко називав коаліцію, сформовану в нелегітимний спосіб, «політичним рейдерством», «помилкою команди Януковича» і зарікався йти у створений на її основі уряд. «Ніколи!»,- наголошував політик у телевізійних інтерв'ю. З такою владою,- стверджував він,- «жодна порядна людина співпрацювати не буде». Сьогодні Тігіпко – частина команди, а свою згоду на призначення пояснює необхідністю проведення в країні реформ.

«Ті люди, які голосували за мене на виборах, голосували передусім за реформи і голосували за дії. Мені не важлива посада, мені важлива дія», - заявив Тігіпко на прес-конференції в п'ятницю.

Новопризначений віце-прем'єр повідомив також, що перш ніж прийняти рішення іти в уряд Азарова, він порадився з дипломатами та послами західних країн.

А тим часом еспертів, як виглядає, згадані пояснення не переконали. «Комічними» назвав такі виправдання політолог Сергій Таран. Як він сказав «Голосу Америки», причина того, що в Тігіпка раптово змінилися плани, більш прагаматична:

«Справжня причина в тому, що Тігіпко це людина бізнесу, і основним для нього є інтереси бізнесу. І по суті, його «другий похід у політику» був продиктований суто бізнесовою логікою. Певну суму грошей було вкладено у виборчу кампанію, отже, після виборів ці гроші треба «відбити» й отримати більше. Власне, у такого підходу є свої плюси: адже добре зрозуміло, що цим людям треба і як із ними домовлятись, і це насамперед дехто й цінує в Тігіпкові-політику. Але мінус – те, що такий бізнесовий підхід насправді не є тим, що зараз потрібно Україні. Тому заява Тігіпка про новостворену коаліцію як «політичне рейдерство» це просто був торг, фінансовий і політичний. Коли ж йому назвали «правильну» ціну, то очевидно, що він змінив свою думку і пішов працювати в уряд», - припустив Таран.

Як додав експерт, «Коли говорять, що Тігіпко це прагматичний політик, то це ультрапрагматичний політик, у якого все вимірюється грошима».

Водночас як підкреслюють оглядачі, український електорат дуже несхвально сприймає переходи політиків з табору в табір. За даними соціологічних досліджень, прихильниками «змішаних» коаліцій є не більше 10% українців. І якщо політик переходить до протилежного «табору», це негативно позначається на його рейтингу. «Класика жанру» – лідер соціалістів Олександр Мороз. Так само й «переходи» Тігіпка – прогнозують експерти – зменшать популярність «молодого реформатора», якому навряд чи вдасться знову повторити успіх цьогорічних виборів.

Нагадаємо: в уряді Миколи Азарова Сергій Тігіпко обійняв посаду віце-прем'єр-міністра з питань економіки. Склад нового Кабінету Міністрів був затверджений у четвер 11 березня. При цьому ще 9 березня Тігіпко виступав з різкою критикою методів команди Януковича. Як він заявляв, команда президента робить помилку, намагаючись створити коаліцію, порушуючи Основний Закон.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG