Спеціальні потреби

Актуально

В Росії розгорівся скандал довкола ДТП високопосадовців

У наші дні в центрі уваги засобів масової уваги в Росії є ефектні автомобільні аварії. До більшості із них причетні автомобілі людей, які займають високі посади в органах влади або привілейоване місце в російському суспільстві. Одна з недавніх аварій стала навіть великим скандалом після того, як міліція безвідповідально створила дуже небезпечну ситуацію для водіїв на московській кільцевій дорозі. Що цікаво, у порушенні питання про розсудливість і чесність російських офіційних осіб, які причетні до тих аварій, велику допомогу дає Інтернет.

Список представників правоохоронних органів у Росії, причетних до автоаварій, і далі збільшується. Кілька днів тому службовця міліції звинувачено в пошкодженні трьох автомобілів, коли він вів машину без шоферських прав. Цього ж самого дня міліціонер у місті Сергіїв Посад ударив 11-річного хлопця на переході для піших. В лютому, як здається, п’яний службовець міліції збив з ніг жінку, коли в’їхав на тротуар у центральному районі Москви. А в місті Воронежі, також в лютому, заарештовано міліціонера після того, як він убив автомобілем людину і втік з місця інциденту. Це сталося після того, як очевидці аварії подали реєстраційний номер автомобіля злочинця. Торік трьох сержантів міліції звільнено з праці за те, що були під впивом алкоголю, коли затримано їх автомобіль на Красній площі в Москві.

І ще один скандал, коли минулого тижня службовець дорожньої автоінспекції наказав кільком водіям сидіти в своїх машинах на московській кільцевій дорозі, а сам у той час намагався зупинити озброєного злочинця. Злочинець врізався у машини. Спочатку міліція відмовилася компенсувати водіям за пошкодження, кажучи, що злочинець утік. Однак під час слухання в Держдумі виявилось, що для пошкодження шин і зупинення машини утікаючого злочинця московська міліція користується «їжаком». Цей інцидент, який тепер називають аферою «людського щита», став відомим лише після того, як один із водіїв, Станіслав Сутягин, поскаржився на «YouTube». Він сказав, що міліція запаркувала свої машини за машинами зупинених цивільних:

«А якщо б він ударив по-іншому, я і мій знайомий могли б загинути, або щось таке. І якщо б він зупинився, причому ті люди могли б легко стріляти, і під вогнем був би я, мій знайомий, пасажир сусідньої машини і водій. Невже наші життя нічого не варті в нашій російській державі? Невже людям, які при владі, глибоко наплювати на те, що в машинах їдуть живі люди?»

Соціолог Степан Львов заявив «Голосу Америки», що представники російських органів правопорядку відкрито конфліктують із суспільством, додаючи, що людське життя в Росії втратило на ціні під час «радянського досвіду» в країні:

«Коли ми жили в Радянському Союзі, коли насправді людина була гвинтиком великої системи і фактично ніяким способом не могла в окремих випадках захистити свої права – ні економічні, ні громадянські, ніякі інші, все це було забуте і забите – то нині, як виходить, ми можемо розраховувати лише на себе. Людина людині – вовк. Таке гасло тепер поширене, і це дуже шкодить нашому суспільству».

Виступаючи у парламенті минулого четверга, начальник московської ДАІ генерал Сергій Казанцев сказав, що його підлеглі тримали в таємниці від нього інформацію про аферу «людський щит»:

В автоаварії попадають також привілейовані люди. У листопаді діти багатих росіян, якій відвідували Швейцарію, вдарили і серйозно поранили пенсіонера. Це сталося під час перегонів на вулиці у взятому на прокат «Ламборгіні». А дочка високопоставленого службовця в Сибіру викликала обурення, коли камера спостереження показала її, як вона перевіряє своє пошкоджене авто, замість того, щоб надати негайну допомогу двом збитим з ніг пішоходам. Одна із цих осіб, як виявилось, загинула, друга – паралізована.

Минулого місяця в Москві загинули дві жінки в результаті лобового зіткнення. В одній машині, а це був «Мерседес» з шофером, був віце-президент енергетичної компанії «Лукоїл».

Численні очевидці сказали, що винним був шофер «Мерседеса». Фотографії і відеозапис, поміщені в Інтернеті, вказують, що великий і важкий «Мерседес» переїхав через середню лінію і врізався в невеликого «Сітроена». Все-таки, міліція заявила, що винен убитий водій.

Незважаючи на Інтернет і обурення громадськості, соціолог Львов каже, що нікому не загрожує серйозне покарання, тому що міліція і еліти в Росії користуються офіційною протекцією. Він додав, що звичайні росіяни, незадоволені з приводу відсутності справедливості, висловлюють свій гнів у відношенні до кожного, хто бажає кращого життя, зі шкодою для кожного, крім еліт:

«Співгромадяни, яких ми звикли вважати багатими, також шкодять своєму іміджу, і тим самим вони наносять серйозну шкоду тому класу, який нині намагається сформуватися в Росії, а саме, середньому класу. Це не багаті люди, це люди, які намагаються стати більш-менш забезпеченими».

Генерал Казанцев пізніше погодився компенсувати водіям, автомобілі яких були пошкоджені з вини міліціонерів. Він також дав їм сертифікати, але водій Сутягин відмовився прийняти його. Він сказав, що не мав виходу, як лише виконати наказ міліції. На Інтеренет-сторінці він сказав, що наступним разом заплатить десять доларів штрафу за відмову виконати наказ міліції. Це краще, ніж ризикувати своїм життям і майном.

Всі новини дня

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах

Фрагмент анімаційної стрічки "Мавка"/"Mavka: The Forest Song" / Factory and Film.UA Group

Українська “Мавка” збирає повні зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами “Лісової пісні” Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США. Роботу над стрічкою команді українців вдалося завершити, попри повномасштабну війну. Зараз "Мавка", за словами продюсерів, найкасовіший український фільм.

24 травня відбулася прем'єра української стрічки "Мавка" у Вашингтоні. Подивитися фільм чимало глядачів прийшли у вишиванках. Українську сорочку вдягнув американець Аланте, який прийшов на український фільм вперше в житті. Перед прем'єрою він коротко ознайомився зі сценарієм "Лісової пісні" Лесі Українки, проте вимовити ім'я Мавки йому не вдається з кількох спроб, голову героїню він називає Маквою: "Мені сказали, що в літературній версії вона не повертається з... Ой, я спойлерю. Анімація, кохання, двоє героїв, вони закохуються."

У традиційному українському вбранні на екрані постають і герої фільму - Мавка та її коханий Лукаш. Анімаційна стрічка за мотивами "Лісової пісні" Лесі Українки вийшла у прокаті у США двома мовами: українською та англійською. Проте в англійській версії звучать українські пісні, серед яких - "Веснянка" від гурту "Дахабраха."

Чимало глядачів в американській столиці - українці. Софія Вілліс, глядачка “Мавки”, після перегляду розповіла, що з радістю побачила у фільмі багато українських елементів: "Я завжди захоплювалася костюмами, чудовим намистом, всім автентичним, не у стилі Голлівуду, а справжнім українським, геніальним українським, це нам сподобалося."

Через високу конкуренцію на кіноринку українські виробники на прокат в Америці не розраховували взагалі. Втім, фільм про Мавку придбали для показу у США. Крім Вашингтона, її вже показали у Нью-Йорку, Чикаго, Сан-Дієго, квитки на прем'єру в деяких містах розбирали за кілька годин після початку продажу.

В посольстві України у США радіють, що завдяки анімації американці дізнаються, зокрема, більше про творчість Лесі Українки: "Леся Українка менш перекладена, менш знана, але вона є справжньою європейкою в кращому значенні цього слова: людина, яка володіла вісьмома іноземними мовами, яка досконало знала європейську культуру. Тому, коли ми тут цим прекрасним мультфільмом сьогодні нагадуємо американцям, що ми є частиною європейської культури, коли ми знайомимо їх із нашою творчістю, то ми ще раз підкреслюємо, що Україна жива і буде вічно жити, бо вона має в серці те, що не вмирає," - розповіла радниця посольства України у США Катерина Смаглій.

Mavka. Forest Song
Mavka. Forest Song

Представниця компанії Ukrainian Films USA, що придбала права на дистрибуцію україномовної версії стрічки у США, Маріанна Агекян розповідає, що фільм був би успішним у світі навіть без підвищеної цікавості до України через повномасштабне вторгнення: "Усі, хто бачив якість цього фільму, тут неважливо, що він з України, - це просто дуже гарний анімаційний фільм, який можна показувати будь-де. Зараз "Мавку" представили в понад 90 країнах. Вона говорить різними мовами, її показали в Німеччині, Франції, навіть у Латинській Америці, Мексиці. Якщо подивитися, скількома мовами Мавка зараз розмовляє, це вражає."

На черзі - покази "Мавки" в Сіетлі, Філадельфії та ще низці міст США, а також фільм покажуть у Канаді. "Мавка" пройшла нелегкий шлях до великих екранів. Завершувати виробництво фільму українській команді довелося під час повномасштабної війни. Продюсерка анімаційного фільму Ірина Костюк розповіла, що деякі члени її команди перебували в окупації.

"Наш артдиректор був в окупації під Києвом, а багато наших аніматорів пішли в ЗСУ.

Наші аніматори працювали з бомбосховищ, з ванних кімнат з комп'ютерами

Наші аніматори працювали з бомбосховищ, з ванних кімнат з комп'ютерами та дистанційно, для того, щоб ми завершили. Як не дивно, ми завершили виробництво в заплановані терміни."

На створення фільму загалом пішло 8 років. Сюжет про кохання, проблеми навколишнього середовища та зникнення рідкісних видів тварин із повномасштабною війною набув нового значення. "Та сцена, де Мавка, будучи такою ніжною, закоханою, коли постає загроза її світу, стає на захист цього світу, будь-якою ціною жертвуючи своїм власним життям, - це такий новий сенс, я зараз заплачу... Новий сенс - це захист своєї території, коли чужинці заходять на твою територію, і якою б ніжною і гармонійною душею ти не була, ти всеодно береш ту іскру праведної люті й захищаєш свою територію будь-якою ціною,"- каже Костюк.

"Мавка" стала найкасовішим українським фільмом і найкасовішим анімаційним релізом, розповідають продюсери. Лише за перший тиждень показу в Україні вона зібрала 24,9 млн грн. "Щодо інших країн, у Франції ми були взагалі на другому місці серед новачків вікенду, десь ми займали навіть перше місце у прокаті... В кожній країні, де виходив фільм, якісь такі гучні здобутки "Мавки" є у кожній країні", - розповіла продюсерка.

Однак найбільшою несподіванкою для команди "Мавки" стало те, скільки країн її показують саме українською мовою, аби підтримати переселенців з України, які, дивлячись фільм, часто не стримують сліз: "Через повномасштабне вторгнення і через те, що велика аудиторія виїхала за кордон, наші партнери побачили цю можливість, і використали цю можливість в хорошому сенсі - показати українцям за закордоном "Мавку." І скільки ми отримали фідбеку від українців, це настільки зворушливо. В нас настільки вийшла важлива місія, якій ми дуже тішимося, радіємо. Вони пишуть, що на півтори години ніби опинилися вдома... Ти чуєш, як весь зал схлипує. І саме в цьому моменті, з тієї тиші, з тієї кімнати лунає цитата Лесі Українки: Ні, я жива, Я буду вічно жити, тому що в серці маю те, що не вмирає. Це взагалі, ефект не передати," - розповіла Ірина Костюк.

Дивіться також: "Путін не лише фашист, а ще й невіглас". Інтервʼю з філософом, режисером-документалістом Бернаром-Анрі Леві

В Туреччині переобрали Ердогана: якими можуть бути наслідки цих виборів для України та Європи. Відео

В Туреччині президента Реджепа Таїпа Ердогана переобрали на ще один пʼятирічний термін. Ердоган перебуває при владі з 2003 року, спочатку як прем'єр-міністр, потім - як президент. Про наслідки цих виборів для України та Європи розкаже наш європейський кореспондент Богдан Цюпин.

Більше

XS
SM
MD
LG