Спеціальні потреби

США пом`якшили тон у суперечці з Ізраїлем


<!-- IMAGE -->

Намагаючись розрядити напруження, викликане оголошенням Ізраїлем планів щодо побудови нових житлових приміщень для євреїв у спірному Східному Єрусалимі, державний секретар США Гілларі Клінтон підтвердила, що зв`язок між країнами залишається міцним.

Виступаючи у Держдепартаменті за день до відбуття до Росії на зустріч четвірки міжнародних посередників з близькосхідного мирного врегулювання, Клінтон також сказала, що не вважає кризою напруження, яке виникнуло між країнами навколо ізраїльської політики житлобудівництва.

Прем`єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, у свою чергу, видав заяву, в якій подякував Клінтон за «теплі слова». Все ж американські офіційні особи дали зрозуміти, що Клінтон очікує дзвінка від Нетаньягу.

Напруження було викликане минулого тижня, коли Міністерствo внутнішніх справ Ізраїлю в час візиту до країни віце-президента США Джозефа Байдена оголосило про плани будівництва 1600 нових житлових приміщень для ортодоксальних євреїв у Східному Єрусалимі. Як відомо, палестинці вважають Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.

Припускається, що питання стоятиме в центрі уваги московських нарад четвірки, яку складають ООН, Євросоюз, Росія і США. Наради проходитимуть у четвер і п`ятницю.

XS
SM
MD
LG