Спеціальні потреби

Актуально

Мексика та США об’єднують зусилля у боротьбі з наркокартелями

Президент Мексики Філіпе Кальдерон вважає критичним об’єднання і поглиблення співпраці зі США у боротьбі проти наркокартелів. Цю заяву президент зробив після поїздки до найбільш небезпечного міста країни – Хуарез, в якому минулої суботи вбили працівницю консульства США та її чоловіка. Слідчі досі намагаються встановити, чи були вони мішенню вбивць, чи потрапили під перехресний вогонь.

За останні три роки боротьби уряду з кримінальними угрупованнями жертвами сутичок і бойових дій стали понад 15 тисяч людей. Насилля перекинулось і на прикордонні американські штати, адже потік наркотиків, які намагається зупинити президент Кальдерон, спрямований саме до США. Однак і насильство, що супроводжує цю боротьбу теж безпосередньо зачепило Америку та її громадян. Масово поширились викрадення американців з метою викупу. Між картелями розгорнулась боротьба за зони впливу, які раніше контролювали кримінальні елементи, арештовані чи знищені урядом Мексики. Цю війну супроводжують вуличні перестрілки та вбивства, які трапляються навіть на території США.

Американські правоохоронці погоджуються з урядом Кальдерона в тому, що найкращий спосіб зупинити насильство та потік наркотиків, це співпраця з мексиканськими колегами. Голова розвідки агентства боротьби з наркоторгівлею штату Техас Ґері Гейл зазначив:

«Реально, ми ніколи не зможемо викорінити торгівлю наркотиками. Але ми можемо впливати на її обсяги. Найкращий спосіб це робити, з нашого досвіду, обезголовити процес. Тобто треба полювати за тими, хто все контролює і всім керує, тобто за лідерами».

За оцінкою американського правоохоронця, трирічна війна уряду Кальдерона з мексиканськими картелями, зупинила велику кількість наркотиків на шляху з Південної Америки до США.

Однак, хоча уряд Мексики воює з торговцями наркотиків за допомогою армії, у деяких районах країни контроль переходить до наркокартелів. На думку американців, аби зменшити їх вплив та їх здатність переправляти наркотики через кордон, важливо об’єднати і підтримувати зусилля правоохоронців по обидва боки кордону. Щоправда, зробити це не легко, адже мексиканські правоохоронні органи не рідко співпрацюють з організованими злочинними групами.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG