Спеціальні потреби

Актуально

Український культурний центр - 2001-05-14

ВСТУП: АМЕРИКА -- КРАЇНА ІММІГРАНТІВ. БАГАТО ЕТНІЧНИХ ГРУП ПРИБУЛИ СЮДИ В КІЛЬКОХ МАСОВИХ ХВИЛЯХ. ВІД ПОЧАТКУ ДЕВ’ЯНОСТИХ РОКІВ УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА В США ПОПОВНЮЄТЬСЯ ЧЕТВЕРТОЮ, ЯК ЇЇ НАЗИВАЮТЬ, ‘ЕКОНОМІЧНОЮ’, ХВИЛЕЮ ІММІГРАНТІВ. РІДКО ЦЯ ІНТЕГРАЦІЯ СТАРОГО З НОВИМ ПРОХОДИТЬ ГЛАДКО. ПАРАФІЯ СВЯТОГО АРХИСТРАТИГА МИХАЇЛА МОЖЕ СЛУЖИТИ ЗРАЗКОМ У ЦЬОМУ ВІДНОШЕННІ.

ТЕКСТ: ФІЛАДЕЛЬФІЯ -- КОЛИСКА АМЕРИКАНСЬКОЇ ДЕМОКРАТІЇ, ДЕ БУЛО ПІДПИСАНО І ДЕКЛАРАЦІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ Й КОНСТИТУЦІЯ США. У МІСТІ І В ЙОГО ОКОЛИЦЯХ ЖИВЕ МАЙЖЕ СІМДЕСЯТ ТИСЯЧ ВИХІДЦІВ З УКРАЇНИ ТА ЇХНІХ НАЩАДКІВ, СТВОРЮЮЧИ ОДНУ З НАЙБІЛЬШИХ І НАЙДИНАМІЧНІШИХ ГРОМАД В УКРАЇНСЬКІЙ ДІАСПОРІ.

Юрій Саєвич: «у вісімдесят дев’ятому році делегація з Ленінграду переконала місцевий уряд усунути прапор України з цього місця у центрі Філадельфії, де він майорів з прапорами багатьох інших країн. Мовляв, ‘така країна не існує’. Але українська громада домогляся його повернення туди на його правильне місце і від того часу він є символом її єдности, хоч центр організованого українського життя перенесено далеко на північ, на передмістя Філадельфії».

ЦЕ СТАЛОСЯ ВНАСЛІДОК ДЕМОГРАФІЧНИХ ЗМІН. УКРАЇНСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ В АМЕРИЦІ, ЯК ПРАВИЛО, МАЮТЬ СВОЇ ОКРЕМІ ПРИМІЩЕННЯ. А ЦЕЙ ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР РОБИТЬ ФІЛАДЕЛЬФІЙСЬКУ ГРОМАДУ УНІКАЛЬНОЮ ТИМ, ЩО ЗГУРТОВУЄ ТУТ ПОНАД ВІСІМДЕСЯТ РІЗНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ЯКІ Є ЙОГО ЧЛЕНАМИ, А З НИХ СОРОК МАЮТЬ ТУТ СВОЇ ПРИМІЩЕННЯ ТА ВЕДУТЬ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ.

Орися Гевка: «Моя робота є щоби координувати ті всі організації і плянувати програми, котрі центр хоче ставити». (:10)

ОРИСЯ ГЕВКА ВЖЕ СІМНАДЦЯТЬ РОКІВ Є ВИКОНАВЧИМ ДИРЕКТОРОМ ЦЕНТРУ. ВІДКОЛИ У ВІСІМДЕСЯТОМУ РОЦІ З ІНІЦІАТИВИ МІСЦЕВОГО ТОВАРИСТВА ЛІКАРІВ ВИКУПЛЕНО КОЛИШНІЙ ШКІЛЬНИЙ БУДИНОК, ЦЕНТР ВТРИМУЄТЬСЯ НА БЕЗКОРИСЛИВІЙ ПРАЦІ ДОБРОВОЛЬЦІВ.

Орися Гевка: «Допомога для старших людей, допомога для сиріт, допомога для нових іммігрантів. Так що вони всім занимаються -- шукають праці для людей і помешкання, коли потрібно. Навіть були моменти, що люди не мали що їсти, приходили, що їм треба гроші на харчування». (:19)

ДЛЯ НОВОЇ ХВИЛІ ІММІГРАНТІВ З УКРАЇНИ, ЯКА ЛИШЕ В РАЙОНІ ФІЛАДЕЛЬФІЇ НАРАХОВУЄ МАЙЖЕ ДЕСЯТЬ ТИСЯЧ ОСІБ, НАЙБІЛЬШОЮ ПРОБЛЕМОЮ Є НЕЗНАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ. ДЛЯ НИХ ВЕЛИКОЮ ДОПОМОГОЮ Є БЕЗПЛАТНІ КУРСИ.

ІНТЕРШУМ:

ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ В США ПРИЇЗД НОВИХ ІММІГРАНТІВ -- ЦЕ КОРИСТЬ, ПОПОВНЕННЯ ЇЇ НОВИМИ СИЛАМИ.

Орися Гевка: «Є багато нових талантів. Ми дуже ними тішимося». (:04)

ДЕЯКІ НОВІ ІММІГРАНТИ СТАЛИ УЧИТЕЛЯМИ В НАРОДНІЙ ШКОЛІ, ІНШІ -- ІНСТРУКТОРАМИ В ПРИВАТНІЙ ШКОЛІ БАЛЕТУ, ЩО ОРЕНДУЄ МІСЦЕ В БУДИНКУ ЦЕНТРУ.

ІНТЕРШУМ РЯДИ ЧОЛОВІЧОГО ХОРУ «ПРОМЕТЕЙ» ТАКОЖ ПОПОВНИЛИСЯ СВІЖИМИ ГОЛОСАМИ З УКРАЇНИ.

ІНТЕРШУМ - РЕПЕТИЦІЯ

У ЦЕНТРІ ВЛАШТОВУЮТЬСЯ ВИСТУПИ ХУДОЖНІХ АНСАМБЛІВ З УКРАЇНИ, ЗУСТРІЧІ З ЇЇ ВИДАТНИМИ ДІЯЧАМИ, ТОЩО. У П’ЯТНИЦЮ ВВЕЧОРІ, В СУБОТУ, КОЛИ ДІТВОРА ПРИХОДИТЬ НА НАВЧАННЯ В НАРОДНІЙ ШКОЛІ ТА НА ПЛАСТОВІ ЗАНЯТТЯ, ТА В НЕДІЛЮ, ТУТ НЕМОВ У ВУЛИКУ ГУДЕ, ЗОВСІМ НЕ ТАК ЯК В БУДНІ ДНІ...

ІНТЕРШУМ – У БІБЛІОТЕЦІ

ЦЕНТР МАЄ НАЙБІЛЬШУ В АМЕРИЦІ УКРАЇНСЬКУ БІБЛІОТЕКУ, ЩО ВІДКРИТА ДЛЯ ЗАГАЛУ -- 16 ТИСЯЧ КНИЖОК.

Орися Гевка: «З нашої бібліотеки ми збираємо книжки та надсилаємо до бібліотек в Україні, котрі до нас зверталися.»

ЦЕНТР НАМАГАЄТЬСЯ ДОПОМАГАТИ РІЗНИМИ ШЛЯХАМИ.

Орися Гевка: «Шпиталі в Україні, звертаються за допомогою. Ми вже пару контейнерів допомоги медичної послали.»

ЦЕНТР ВЛАШТОВУЄ ТАКОЖ РОЗВАГОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ. ТУТ, НАПРИКЛАД, ЩОРОКУ ВІДБУВАЄТЬСЯ КОНКУРС НА ЗВАННЯ ‘МІС УКРАЇНА У ФІЛАДЕЛЬФІЇ’. РАЗОМ З ТИМ ОСТАННІМИ РОКАМИ, ЗАВДЯКИ ЗВ’ЯЗКАМ З МІСЦЕВОЮ КРАМНИЦЕЮ МОДЕЛЬНОГО ОДЯГУ, ВЛАШТОВУЮТЬСЯ ПОКАЗИ МОД. МОДЕЛІСТКАМИ Є САМІ УЧАСНИЦІ КОНКУРСУ КРАСИ.

Полтавчанка Неля Вишневська: «Я хочу спробувати себе в цьому конкурсі тому що, поперше, я маю зв’язок з Україною, який ніколи не обірветься, хоча я тут вже понад шість років. Але в той самий час я почуваю, що я хочу репрезентувати Україну в Америці, і тому що я живу тут я почуваю, що я частина цього світу також». (:23) Орися Гевка: «Наша праця все була зв’язана з Україною. То є ціль нашого існування, від самого початку -- зберегти культуру, мову, для наших дітей. Тепер що Україна вільна ми далі -- напрямок самозрозумілий -- як краще помогти Україні.»

НАЙКРАЩА ДОПОМОГА ЯК УКРАЇНІ, ТАК І УКРАЇНСЬКІЙ ДІАСПОРІ ЦЕ -- ПРАЦЯ З МОЛОДДЮ. У ЦЕНТРІ ЩОСУБОТИ ВІДБУВАЄТЬСЯ НАВЧАННЯ ПРИ ‘НАШІЙ УКРАЇНСЬКІЙ РІДНІЙ ШКОЛІ’

У ЦЕНТРІ МАЄ СВОЮ ОКРЕМУ КІМНАТУ ФІЛАДЕЛЬФІЙСЬКА СТАНИЦЯ ОДНІЄЇ З НАЙБІЛЬШИХ УКРАЇНСЬКИХ МОЛОДІЖНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ -- ‘ПЛАСТУ’. ТУТ СИМВОЛІКА ЦІЄЇ СКАУТСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ І ПЛАСТОВИХ КУРЕНІВ ТА БЕЗЛІЧ ЗНІМОК З ПЛАСТОВИХ СВЯТ І ЗЛЕТІВ, І, ЗВИЧАЙНО, З ЛІТНІХ ТАБОРІВ. ПОСТІЙНІ ГЛЯДАЧІ НАШОЇ ПРОГРАМИ МОЖЛИВО ВПІЗНАЮТЬ НАШОГО СПІВРОБІТНИКА ЮРІЯ КРАВЦІВА ЗІ ЗНІМКА З ЙОГО БУЙНОЇ МОЛОДОСТІ.

ТАК САМО ЯК КОЛИСЬ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ, У ПЛАСТІ ВИХОВУВАЛОСЬ БАГАТО ПРОВІДНИХ ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВ ДІАСПОРИ, І СЬОГОДНІ В ЙОГО РЯДАХ РОСТЕ ЇМ ЗАМІНА.

УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНЬО-КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР У ФІЛАДЕЛЬФІЇ ОБ’ЄДНУЄ МІСЦЕВУ УКРАЇНСЬКУ ГРОМАДУ, ДОПОМАГАЄ ЇЙ ЗБЕРЕГТИ СВОЇ НАДБАННЯ І Є МОСТОМ, ЩО ЄДНАЄ ЇЇ З УКРАЇНОЮ.

Всі новини дня

Рустем Умєров: про деталі переговорів щодо обміну та зусилля з повернення усіх полонених. Інтерв’ю

Про деталі переговорів та зусилля з повернення усіх полонених Остап Яриш поспілкувався з новопризначеним головою фонду держмайна Рустемом Умєровим, який був активно долучений до процесу перемовин.

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

"Танки - гучніші за слова" - з таким закликом надати Україні важче озброєння виступив у вересні міністр закордонних справ Литви Габріелус Ландсбергіс.

Європейські країни посилюють дипломатичний тиск на Москву. Відео

Європейські країни посилюють дипломатичний тиск на Москву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Європейські країни посилюють дипломатичний тиск на Москву у відповідь на незаконні спроби Росії анексувати більше українських територій.

Україна рухається до досягнення своїх воєнних цілей - помічниця глави Пентагону

ЗСУ на Донеччині, 3 жовтня 2022. REUTERS/Zohra Bensemra

Селест Волландер, помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки, відзначила успіхи ЗСУ у Харківській і Донецькій областях, а також зусилля, які здійснюються на Херсонщині.

"Схоже, що Україна зараз на шляху до досягнення всіх трьох цих цілей", — сказала Волландер в інтерв'ю вашингтонському аналітичному центру. Вона відзначила "вражаючий успіх" українських військовиків на Харківщині й "деякі ключові стратегічні успіхи" на донецько-луганському напрямку, зокрема, у місті Лиман, що "суттєво" ускладнить систему постачання і пересування росіян.

Волландер додала, що у випадку, якщо ЗСУ вдасться відвоювати позиції на Херсонщині та знищити мости і переправи через Дніпро, якими РФ проводить поставки, "це стане значною поразкою для росіян, адже ще далі відкине абміції Росії захопити Одесу, що було однією із їхніх заявлених цілей раніше цього року".

На думку високопосадовиці, також це дасть українцям "значно кращі оборонні позиції", що "ймовірно, допоможе зменшити градус "гарячої стадії" війни взимку".

У своєму зверненні в неділю президент України Володимир Зеленський заявив, що "цього тижня у звітах [від ЗСУ - ред.] найбільшу частину займає перелік звільнених від ворога населених пунктів у межах нашої оборонної операції".

Успіхи української армії відзначає навіть міноборони РФ, що зазвичай наголошує на своїх перемогах, про це пише АР. "Переважаючими танковими підрозділами на напрямку Золота Балка (Херсонщина - ред.) й Олександрівка противник зміг вклинитись в глибину нашої оборони", - сказав речник російського міноборони.

Ключовим пунктом на Луганщині залишається місто Кремінна, "адже за ним у росіян немає ліній оборони [...] й це відкриє операційний простір для українців, щоб швидко просуватись аж до державного кордону з Росією", - цитує АР українського воєнного оглядача Олега Жданова.

Як вважають деякі американські оглядачі, поразка російських сил у Лимані свідчить, що президент Росії Володимир Путін, який "за повідомленнями, особисто контролює кожен крок російських командирів на місцях", депріоритизує утримання окупованої Луганщини на користь утримання областей на півдні України.

Тим часом, Reuters анонсує, що у вівторок американська влада повідомить про надання Україні 4 додаткових систем HIMARS у межах нового пакету допомоги у 625 мільйонів доларів.

У статті використано матеріали АР, "Радіо Свобода"

Дивіться також: Генсек НАТО про заявку України на пришвидшений вступ в Альянс

Генсек НАТО: «Ми підтримуємо право України обирати власний шлях». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Працюємо, щоб повернути в Україну кримських татар, які втекли від російської мобілізації - Рустем Умєров

Рустем Умєров

Україна активно працює над тим, щоб повернути кримських татар, які виїхали в треті країни для уникнення російської мобілізації. Про це в інтервʼю українській службі "Голосу Америки" розповів голова Фонду державного майна України Рустем Умєров, який також активно долучений до переговорних процесів з Росією.

На його думку, Росія вирішила мобілізувати кримських татар не лише задля поповнення свого війська, а й для того, аби змусити їх покинути Крим, де татари продовжували ненасильницький спротив, попри російські репресії.

За словами Рустема Умєрова, Володимир Зеленський звернувся до кримських татар із пропозицією, яку підтримав Меджліс кримськотатарського народу.

“Перше - це будь-яким шляхом уникати мобілізації. Друге - виходити на протести. Третє - якщо їх таки мобілізували, передавати координати російських військ Збройним силам України. Зараз частина людей з Криму виїжджає в Казахстан, Грузію, Узбекистан, Азербайджан, Туреччину. Ми вже збудували координаційний центр щодо гуманітарної допомоги, і будемо повертати всіх цих людей в Україну для того, щоб продовжувати свою боротьбу”, - розповів "Голосу Америки" Рустем Умєров.

Він додав, що у багатьох людей, які виїхали з тимчасово окупованого Криму, є проблеми із документами. Зараз вони очікують за кордоном на потенційне рішення, яке уможливить їхнє повернення в Україну.

Більше

XS
SM
MD
LG