Спеціальні потреби

Актуально

Гетьман ефіру - 2001-05-30

ВСТУП: ПОНЯТТЯ ‘ВІДДАНОСТІ’ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ЯК СИМПАТІЯ І ЛЮБОВ І ЯК ПОСТІЙНА ВІРНІСТЬ КОМУСЬ АБО ЧОМУСЬ. ЗАРАЗ ПРЕДСТАВИМО ВАМ ЛЮДИНУ, ЯКА ВТІЛЮЄ ВСІ ЦІ ПРИКМЕТИ. СВОЄЮ ВІДДАНІСТЮ УКРАЇНСЬКІЙ РАДІОЖУРНАЛІСТИЦІ ВІСІМДЕСЯТИЛІТНІЙ МИХАЙЛО КОМІЧАК МАБУТЬ ВСТАНОВИВ РЕКОРД. НЕЩОДАВНО ЦЕЙ УРОДЖЕНЕЦЬ МІСТА ПІТСБУРГ, ШТАТ ПЕНСІЛЬВАНІЯ ВІДЗНАЧИВ П’ЯТДЕСЯТ РОКІВ, ЯК ВЕДУЧИЙ ЩОТИЖНЕВОЇ МІСЦЕВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ РАДІО-ПРОГРАМИ. БІЛЬШЕ ТОГО, ПАН КОМІЧАК ЗА ПІВ СТОЛІТТЯ ПРОПУСТИВ ЛИШЕ ОДНУ НЕДІЛЮ ЗА МІКРОФОНОМ, УДОСТОЇВШИСЬ ЗВАННЯ ГЕТЬМАНА ЕФІРУ.

ТЕКСТ: КОЛИ У МІСТІ ПІТСБУРҐ ВПЕРШЕ ПРОЗВУЧАВ ГОЛОС МИХАЙЛА КОМІЧАКА, ПРЕЗИДЕНТОМ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ БУВ ГЕРРІ ТРУМАН, У КРЕМЛІ ПАНУВАВ ЙОСИФ СТАЛІН, А РАДІОТЕХНІКА МАРКА БРАУНА ЩЕ НА СВІТІ НЕ БУЛО.

Марк Браун: «Мені відомі й інші радіопрограми, які так само довго виходять в ефір, але вони завжди змінюють свій формат або графік. Наскільки я знаю, це мабуть найрегулярніша програма в історії».

«I know other shows have been on the air for similar lengths of time, but never without changes in their format, time slot, or other such thing. It’s probably about the most regular program that’s ever been, at least to my knowledge».

Михайло Комічак: «Ця програма це є зв’язок цілої нашої громади. Я передаю вісті про Україну, я передаю музику гарну, я відзначую головні роковини, наприклад роковини Шевченка».

ПАН КОМІЧАК КАЖЕ, ЩО СЛУХАЧІВ НИНІ ЦІКАВИТЬ СТАНОВИЩЕ В УКРАЇНІ – СТАН ЇЇ ЕКОНОМІКИ, КУЛЬТУРИ ТА РЕФОРМ. А РАНІШЕ:

Михайло Комічак: «Я коментував і критикував Москву за те, що вона поневолювала Україну. Я її критикував за русифікацію української мови. Я гуртував громаду до протестів проти поневолення України».

ПАН КОМІЧАК ПРОДОВЖУЄ ЗАКЛИКАТИ СЛУХАЧІВ ЖЕРТВУВАТИ ГРОШІ НА РІЗНІ УКРАЇНСЬКІ ДОБРОДІЙНІ ЦІЛІ, НАПРИКЛАД НА ПОТРЕБИ УКРАЇНСЬКОГО НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ ПРИ ГАРВАРДСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ, ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ КАТАСТРОФИ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС І НЕЩОДАВНО ДЛЯ ДОПОМОГИ РОДИНАМ ШАХТАРІВ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В КРАСНОДОНІ У БЕРЕЗНІ ЦЬОГО РОКУ.

МИХАЙЛО КОМІЧАК ПОЧАВ ВЕСТИ ПРОГРАМУ ТРИДЦЯТИРІЧНИМ. ПОЧАТКИ, КАЖЕ ВІН, БУЛИ НЕ ЛЕГКІ БО НЕ ВИСТАЧАЛО ГРОШЕЙ, ЩОБ ПОКРИТИ ВИТРАТИ НА ПЕРЕДАЧУ. АЛЕ СЛУХАЧІ ПОЧАЛИ ДАВАТИ НА ПРОГРАМУ ДОБРОВІЛЬНІ ПОЖЕРТВИ, А МІСЦЕВІ ПІДПРИЄМЦІ КУПУВАЛИ РЕКЛАМУ. РЕКЛАМОДАВЕЦЬ ДОННА КРУПНИК КАЖЕ, ЩО ПРОГРАМА ЗАБЕЗПЕЧИЛА ІСНУВАННЯ СІМЕЙНОГО БІЗНЕСУ, КОЛИ НЕ СТАЛО ЇЇ БАТЬКА.

Донна Крупник: «Програма пана Комічака допомогла мені коли батько потрапив у лікарню, бо клієнти знали коли магазин відкритий, коли ні, а вже коли батько помер, слухачі знали, що я продовжуватиму бізнес».

«When my father was in the hospital, actually his radio program helped me, because they knew when I was open and when I was closed, and then after he passed, and they knew I would continue the business».

ІНТЕРШУМ: «Let’s listen w/music …»

«There is a kozak known far & wide …»

«Спочатку програма велася виключно в українській мові. Але з часом прийшлося мені промовляти вже до тут роджених українців, які слабо, або взагалі не розуміли по-українськи».

ТАКИХ СЛУХАЧІВ У ПІТСБУРГУ БАГАТО. СЕРЕД НИХ - АННА ГАЛУЩАК, ЯКА З ДИТИНСТВА ЛЮБИТЬ З РОДИНОЮ СЛУХАТИ УКРАЇНСЬКУ МУЗИКУ.

Анна Галущак: «Мені завжди було важливо слухати музику по радіо або на платівках батьків. Наше українське я складалося з культурних і народних пісень, а крім того я співала з батьками і сестрами в церковному хорі. Отже музика завжди була важливою».

«Listening to the music, whether it was on the radio or they had records was always an important part. We had a lot of Ukrainian that were cultural songs, folk songs and yet my parents, my sisters and I were all in the choir, church choir. And music was always something that was important».

ІНТЕРШУМ:

ТРИДЦЯТОГО ЛИПНЯ ПІД ЗВУКИ АНСАМБЛЮ ЛЬВІВ’ЯНИ З УКРАЇНИ – 650 СЛУХАЧІВ РАДІОПРОГРАМИ ВШАНУВАЛИ ЮВІЛЕЙ ПАНА КОМІЧАКА, ЗІБРАВШИСЬ НА ПАРОПЛАВІ ДЛЯ КРУЇЗУ ПО РІЧКАХ МІСТА ПІТСБУРГ. ПРОГРАМА ВКЛЮЧАЛА МОЛИТВУ, ВЕЧЕРЮ З ВАРЕНИКАМИ І ГОЛУБЦЯМИ … ВІТРЕЦЬ НА ПАЛУБІ … ТАНЦІ … І РІЗНІ ПРИВІТАННЯ. СЕРЕД ПРИСУТНІХ – МЕР ПІТСБУРГА ТОМ МУРФІ, ЯКИЙ ВІДДАВ НАЛЕЖНЕ ВСІМ МІСЦЕВИМ УКРАЇНЦЯМ, ЗОКРЕМА ПАНОВІ КОМІЧАКОВІ, У ЗБАГАЧЕННІ КУЛЬТУРИ МІСТА. ПРЕДСТАВНИКИ БАГАТЬОХ УКРАЇНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ВШАНУВАЛИ ЙОГО НАГОРОДАМИ, А МІСЦЕВИЙ ВІДДІЛ СОЮЗУ УКРАЇНОК ВРУЧИВ БУЛАВУ, НАЗВАВШИ ЦЬОГО УРОДЖЕНЦЯ ШТАТУ ПЕНСІЛЬВАНІЯ «ГЕТЬМАНОМ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА». ЦЕ ПОЧЕСНЕ ЗВАННЯ ТАКОЖ НАЛЕЖИТЬ ЙОГО ПОКІЙНІЙ ДРУЖИНІ, АННІ, ЯКА БАГАТО РОКІВ БУЛА СПІВВЕДУЧОЮ ПРОГРАМИ. ТРИ СИНИ ВШАНУВАЛИ ЇЇ, ПОДАРУВАШИ БАТЬКОВІ СПЕЦІАЛЬНИЙ ПЛАКАТ НА ЯКОМУ ЗОБРАЖЕНО ЇЇ З ЧОЛОВІКОМ.

НИНІ СПІВВЕДУЧОЮ ЧАСТО Є НЕВІСТКА ПАНА КОМІЧАКА СЛАВА ПОЛАТАЙКО-КОМІЧАК.

ІНТЕРШУМ: «На многая і благая літа …»

ДІЙСНО - МНОГАЯ ЛІТА! У ВИПАДКУ МИХАЙЛА КОМІЧАКА, ЦЕ – НЕ ТІЛЬКИ ПОБАЖАННЯ СЛУХАЧІВ НА МАЙБУТНЄ, АЛЕ ЖУРНАЛІСТИЧНИЙ ФАКТ, ЩО ЦЕЙ ЧОЛОВІК УЖЕ БАГАТО, БАГАТО РОКІВ ВИКОРИСТОВУЄ ЕЛЕКТРОННУ БУЛАВУ – МІКРОФОН - ДЛЯ ДОБРА УКРАЇНЦІВ МІСТА ПІСТБУРГА ТА ВСІЄЇ УКРАЇНИ.

ІНТЕРШУМ: «Щоб у вас і в нас все було гаразд ...»

ЗАМІТКА: РАДІОПРОГРАМА ПАНА КОМІЧАКА ПОНАД ПІВ СТОЛІТТЯ ПЕРЕДАЄТЬСЯ ЩОНЕДІЛІ О ТРИНАДЦЯТІЙ ГОДИНІ ЗА МІСЦЕВИМ ЧАСОМ. ТРАНСЛЯЦІЮ МОЖНА СЛУХАТИ ТАКОЖ ПО ІНТЕРНЕТІ ПО ТАКІЙ СТОРІНЦІ ІНТЕРНЕТУ: www.wpitam.com

Всі новини дня

На Заході гостро критикують Кісінджера, який "запропонував Україні поміняти території на мир"  

Колишній держсекретар США Генрі А. Кіссінджер відвідує церемонію нагородження Американської академії в палаці Шарлоттенбург у Берліні, Німеччина, 21 січня 2020 року. REUTERS/Annegret Hilse

Колишній радник президента США з національної безпеки Генрі Кіссінджер під час Всесвітнього Економічного форуму у Давосі запропонував, що мирна угода між Україною й Росією мала б передбачати повернення до ситуації, яка була перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну, тобто до 24 лютого.

Він вважає, що Захід має дозволити Росії залишити за собою Крим, який Росія відібрала в України в 2014 році.

«Продовження війни за межами цієї точки буде вже не про свободу України… а про нову війну проти самої Росії”, - вважає Генрі Кіссінджер, який працював в Адміністраціях двох американських президентів Ричарда Ніксона та Джерельда Форда.

98-річний політик закликав країни Заходу припинити спроби завдати нищівної поразки російським військовим в Україні.

Американський сенатор-демократ Джо Менчин, виступаючи у Давосі, заявив, що позиція США - щоб Україна закінчила цю війну перемогою, а не угодою.

“Ми повністю віддані підтримці України усіма способами, які можливі, допоки є допомога інших країн НАТО і решти вільного світу. Ми всі в цьому - разом. І я особисто повністю відданий тому, щоб бачити Україну до кінця з перемогою, а не вирішувати ситуацію якоюсь угодою. Не думаю, що це наша позиція, і вона не повинна такою бути”, - зазначив сенатор Джо Менчин, виступаючи на одній із панелей Всесвітнього Економічного форуму.

Колишній конгресмен від Республіканської партії у штаті Міссурі Том Коулмен вважає пропозицію Кісінджера проявом слабкості.

“Доктрина Кісінджера - мир через слабкість”, - написав він у Твітері.

Відреагував за рекомендацію Кісінджера і глава уряду Нідерландів.

“Боюся, що по телебаченню зараз я маю офіційно заявити, що я не погоджуюсь із Генрі Кіссінджером”, - заявив Марк Рютте в ефірі американського каналу CNBC.

Членкиня Палати представників від штату Вайомінг від Демократичної партії Карлі Провенза, коментуючи пропозицію Кісінджера, очевидно, згадує участь США у Камбоджі: “Генрі Кіссінджер повинен отримувати лише рядки в пресі, коли його описують як військового злочинця, відповідального за геноцид”, - заявила конгресвумен у Вайомінгу.

Конгресмен-демократ Джеррі Коннолі доповнює: “Це від людини, яка дала нам Пол Пота, Піночета та фальшиву мирну угоду після продовження В'єтнамської війни на п’ять років”, - зазначив у Твітері Коннолі.

Пол Пот був прем'єр-міністром Камбоджі, який вважав себе учнем Сталіна. Під час його правління був організований геноцид у Камбоджі, який супроводжувався масовими репресіями, депортаціями та голодом.

На думку деяких істориків, військовий наступ США у Камбоджу 1973 року - за правління президента Ніксона - сприяв тому, що до влади у Камбоджі прийшли червоні кхмери та Пол Пот. Генрі Кіссінджер у той час відігравав ключову роль у закордонній політиці США як радник президента із національної безпеки.

Чимало критики на адресу Кісінджера звучить і в експертному середовищі.

Президент Ради із міжнародних відносин у США Ричард Хаас вважає, що пропозиція Кісінджера не вигідна ні Україні, ні Росії.

“У Давосі Генрі Кісінджер виступив за повернення до попереднього статус-кво. Ймовірно, до ситуації лютого 2022 року. Швидше всього, це буде відкинуто Україною, бо надто багато від чого треба відмовитись. І Путіним — бо це надто мало дає Росії. Все це свідчить про тривалу війну”, - зазначив американський експерт.

Експерт “Атлантичної Ради” Андрес Аслунд вважає “єдиним логічним завершенням війни - це коли Путін втратить владу в Росії”.

“Єдина проблема, яка була і є, це Путін. Він потребує війни, щоб виправдати свої репресії та посилити імперські настрої заради своєї популярності”, - пише у Твітері Аслунд.

Він додає: “Якщо він не втратить владу в Москві, Путін має бути розбитий і вигнаний з України. Українці це розуміють. А неосвічені або цинічні персонажі в Італії, Франції, Німеччині та Кіссінджер мають замовкнути й прокинутися”.

“Кіссінджер - один з найбільш високооплачуваних політичних консультантів у світі. Якщо він каже, що Україна має віддати Росії (тобто Путіну) територію, відразу виникає питання: скільки йому за це (і як) заплатив Путін. Йому 98 років, скоро буде 99, і все ще бореться за останній долар. Як сумно”, - емоційно коментує Аслунд позицію колишнього радника президента США з нацбезпеки.

Катерина Ющенко, колишня Перша леді України, згадує, як наприкінці 80-х Кісінджер не вірив у незалежність України.

“У січні 1988 року я відвідала лекцію Кіссінджера в фонді Heritage. Тоді він сказав, що СРСР не розпадеться, що ми швидше побачимо незалежну Каліфорнію, ніж незалежну Україну. І через 4 роки я бачила, як він у Києві намагався укласти угоду, щоб бути радником нашого першого Президента”, - ділиться спогадами пані Ющенко.

Менш активно висловлюють позицію прихильники Кісінджера. Один з них - Майкл Салла, колишній професор політичних наук у США, а нині - автор і публіцист.

На його думку, допомога Західних країн Києву, до якої закликали у Давосі політики та експерти, може призвести до війни США з Росією.

“Сенатор Джо Манчин на засіданні Всесвітнього економічного форуму сказав, що США і НАТО повинні допомогти Україні перемогти Росію на полі бою, а не шукати рішення шляхом переговорів. Провідні демократи стали розпалювачами війни, які ведуть США до відвертої війни з Росією. Це божевілля”, - пише у Твітері колишній професор Салла.


Як повідомляв Голос Америки, напередодні 98-річний Генрі Кіссінджер висловив думку, що внаслідок російської війни в Україні міжнародній спільноті необхідно буде шукати домовленості з Росією. Ці слова чимало коментаторів потрактували як заклик до українських територіальних поступок в обмін на мир з Росією.

Єнс Столтеберґ в Давосі: "Росія в Україні своїх цілей не досягла". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Держдеп: «паспортизація» - лише слабо замаскований крок Росії нав’язати свою волю народу України

Речник Державного департаменту США Нед Прайс під час прес-конференції у Вашингтоні, США, 10 березня 2022 року. Мануель Балсе Ченета/Пул через REUTERS

Державний департамент США гостро засудив насильницькі дії Росії, спрямовані на «підкорення українців» на окупованих територіях України, що включають депортацію, «фільтрацію» та нав’язування російського громадянства.

Відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу у приміщенні Державного департаменту у середу, 25 травня, речник установи Нед Прайс заявив, що США відомо про жорстокі дії на територіях України, які окупувала Російська Федерація на сході України.

«Ми бачили, як російські сили насильно вивозили людей з окупованої території. Ми бачили, як російські війська перевозили українців до так званих фільтраційних таборів. Ми бачили спроби російських військ іншими способами підкорити український народ на цих територіях», – сказав речник Державного департаменту.

Він заявив, що США «рішуче відкидає цей лише слабо замаскований крок, який є частиною спроб Росії підпорядкувати народ України, силою нав’язати свою волю».

Прайс порівняв ці дії з попередніми спробами Росії «сфабрикувати фальшиві референдуми, які покликані надати вигляд легітимності російському правлінню над частинами територій України». Він нагадав, що на таких сфальсифікованих голосуваннях чиновники, які мають підтримку Росії, «набирають понад 90%, 99% голосів».

Російський президент Володимир Путін 25 травня підписав указ про спрощений порядок прийому до громадянства Росії для жителів Запорізької та Херсонської областей України, які частково перебувають під російською окупацією.

У Києві різко протестують проти дій, які санкціоновані президентом Росії Володимиром Путіним, і які українська влада називає «незаконною паспортизацією», та порушенням міжнародних конвенцій щодо ведення війни.

«Незаконна паспортизація на Херсонщині та Запоріжжі, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права. Указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків», – йдеться у заяві Міністерства закордонних справ.

Офіційний Київ неодноразово наголошував, що примусова видача російських паспортів громадянам окупованих територій України здійснюється з метою «подальшої їхньої окупації та інтеграції в російське правове, політичне та економічне поле».

На середину лютого, перед повномасштабним вторгненням Росії на територію України, Росія, за своїми офіційними даними, видала близько 800 тисяч паспортів громадянам України, що проживали на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Також практику роздачі російського громадянства Росія застосовує на інших окупованих територіях – в Криму, в Придністров’ї, Абхазії та Південній Осетії.

В інтерв’ю CNN, Євген Ярошенко, аналітик правозахисної організації Crimea SOS, пояснив, що російська політика «паспортизації» також може служити з метою забезпечення військовозобов'язаними для вторгнення Росії в Україну, адже після вручення російського паспорта, Росія може призивати громадянина окупованих територій до своєї армії вже як власного громадянина.

У статті використана інформація Радіо свобода, CNN.

Дивіться також: На стінах підвалу закарбували імена померлих та розстріляних: життя с. Ягідне під окупацією. Відео

США - у жалобі за жертвами масової стрілянини у школі техаського міста Увальде. Відео

США - у жалобі за жертвами масової стрілянини у школі техаського міста Увальде. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:44 0:00

У вівторок, 24 травня, озброєний чоловік убив щонайменше 19 дітей і двох дорослих під час нападу на початкову школу в південно-західному американському штаті Техас, що стало однією з найбільш смертоносних масових стрілянин у школі в історії країни.

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Як у Європі сприймають запити на важче озброєння від українських військових?

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

В легендарному Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Захід, який вів відомий американський актор Річард Гір, зібрав повну залу. Усі кошти від продажу квитків, а це більше $300 000, Carnegie Hall передає на допомогу Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG