Спеціальні потреби

Актуально

Гетьман ефіру - 2001-05-30

ВСТУП: ПОНЯТТЯ ‘ВІДДАНОСТІ’ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ЯК СИМПАТІЯ І ЛЮБОВ І ЯК ПОСТІЙНА ВІРНІСТЬ КОМУСЬ АБО ЧОМУСЬ. ЗАРАЗ ПРЕДСТАВИМО ВАМ ЛЮДИНУ, ЯКА ВТІЛЮЄ ВСІ ЦІ ПРИКМЕТИ. СВОЄЮ ВІДДАНІСТЮ УКРАЇНСЬКІЙ РАДІОЖУРНАЛІСТИЦІ ВІСІМДЕСЯТИЛІТНІЙ МИХАЙЛО КОМІЧАК МАБУТЬ ВСТАНОВИВ РЕКОРД. НЕЩОДАВНО ЦЕЙ УРОДЖЕНЕЦЬ МІСТА ПІТСБУРГ, ШТАТ ПЕНСІЛЬВАНІЯ ВІДЗНАЧИВ П’ЯТДЕСЯТ РОКІВ, ЯК ВЕДУЧИЙ ЩОТИЖНЕВОЇ МІСЦЕВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ РАДІО-ПРОГРАМИ. БІЛЬШЕ ТОГО, ПАН КОМІЧАК ЗА ПІВ СТОЛІТТЯ ПРОПУСТИВ ЛИШЕ ОДНУ НЕДІЛЮ ЗА МІКРОФОНОМ, УДОСТОЇВШИСЬ ЗВАННЯ ГЕТЬМАНА ЕФІРУ.

ТЕКСТ: КОЛИ У МІСТІ ПІТСБУРҐ ВПЕРШЕ ПРОЗВУЧАВ ГОЛОС МИХАЙЛА КОМІЧАКА, ПРЕЗИДЕНТОМ СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ БУВ ГЕРРІ ТРУМАН, У КРЕМЛІ ПАНУВАВ ЙОСИФ СТАЛІН, А РАДІОТЕХНІКА МАРКА БРАУНА ЩЕ НА СВІТІ НЕ БУЛО.

Марк Браун: «Мені відомі й інші радіопрограми, які так само довго виходять в ефір, але вони завжди змінюють свій формат або графік. Наскільки я знаю, це мабуть найрегулярніша програма в історії».

«I know other shows have been on the air for similar lengths of time, but never without changes in their format, time slot, or other such thing. It’s probably about the most regular program that’s ever been, at least to my knowledge».

Михайло Комічак: «Ця програма це є зв’язок цілої нашої громади. Я передаю вісті про Україну, я передаю музику гарну, я відзначую головні роковини, наприклад роковини Шевченка».

ПАН КОМІЧАК КАЖЕ, ЩО СЛУХАЧІВ НИНІ ЦІКАВИТЬ СТАНОВИЩЕ В УКРАЇНІ – СТАН ЇЇ ЕКОНОМІКИ, КУЛЬТУРИ ТА РЕФОРМ. А РАНІШЕ:

Михайло Комічак: «Я коментував і критикував Москву за те, що вона поневолювала Україну. Я її критикував за русифікацію української мови. Я гуртував громаду до протестів проти поневолення України».

ПАН КОМІЧАК ПРОДОВЖУЄ ЗАКЛИКАТИ СЛУХАЧІВ ЖЕРТВУВАТИ ГРОШІ НА РІЗНІ УКРАЇНСЬКІ ДОБРОДІЙНІ ЦІЛІ, НАПРИКЛАД НА ПОТРЕБИ УКРАЇНСЬКОГО НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ ПРИ ГАРВАРДСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ, ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ КАТАСТРОФИ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС І НЕЩОДАВНО ДЛЯ ДОПОМОГИ РОДИНАМ ШАХТАРІВ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В КРАСНОДОНІ У БЕРЕЗНІ ЦЬОГО РОКУ.

МИХАЙЛО КОМІЧАК ПОЧАВ ВЕСТИ ПРОГРАМУ ТРИДЦЯТИРІЧНИМ. ПОЧАТКИ, КАЖЕ ВІН, БУЛИ НЕ ЛЕГКІ БО НЕ ВИСТАЧАЛО ГРОШЕЙ, ЩОБ ПОКРИТИ ВИТРАТИ НА ПЕРЕДАЧУ. АЛЕ СЛУХАЧІ ПОЧАЛИ ДАВАТИ НА ПРОГРАМУ ДОБРОВІЛЬНІ ПОЖЕРТВИ, А МІСЦЕВІ ПІДПРИЄМЦІ КУПУВАЛИ РЕКЛАМУ. РЕКЛАМОДАВЕЦЬ ДОННА КРУПНИК КАЖЕ, ЩО ПРОГРАМА ЗАБЕЗПЕЧИЛА ІСНУВАННЯ СІМЕЙНОГО БІЗНЕСУ, КОЛИ НЕ СТАЛО ЇЇ БАТЬКА.

Донна Крупник: «Програма пана Комічака допомогла мені коли батько потрапив у лікарню, бо клієнти знали коли магазин відкритий, коли ні, а вже коли батько помер, слухачі знали, що я продовжуватиму бізнес».

«When my father was in the hospital, actually his radio program helped me, because they knew when I was open and when I was closed, and then after he passed, and they knew I would continue the business».

ІНТЕРШУМ: «Let’s listen w/music …»

«There is a kozak known far & wide …»

«Спочатку програма велася виключно в українській мові. Але з часом прийшлося мені промовляти вже до тут роджених українців, які слабо, або взагалі не розуміли по-українськи».

ТАКИХ СЛУХАЧІВ У ПІТСБУРГУ БАГАТО. СЕРЕД НИХ - АННА ГАЛУЩАК, ЯКА З ДИТИНСТВА ЛЮБИТЬ З РОДИНОЮ СЛУХАТИ УКРАЇНСЬКУ МУЗИКУ.

Анна Галущак: «Мені завжди було важливо слухати музику по радіо або на платівках батьків. Наше українське я складалося з культурних і народних пісень, а крім того я співала з батьками і сестрами в церковному хорі. Отже музика завжди була важливою».

«Listening to the music, whether it was on the radio or they had records was always an important part. We had a lot of Ukrainian that were cultural songs, folk songs and yet my parents, my sisters and I were all in the choir, church choir. And music was always something that was important».

ІНТЕРШУМ:

ТРИДЦЯТОГО ЛИПНЯ ПІД ЗВУКИ АНСАМБЛЮ ЛЬВІВ’ЯНИ З УКРАЇНИ – 650 СЛУХАЧІВ РАДІОПРОГРАМИ ВШАНУВАЛИ ЮВІЛЕЙ ПАНА КОМІЧАКА, ЗІБРАВШИСЬ НА ПАРОПЛАВІ ДЛЯ КРУЇЗУ ПО РІЧКАХ МІСТА ПІТСБУРГ. ПРОГРАМА ВКЛЮЧАЛА МОЛИТВУ, ВЕЧЕРЮ З ВАРЕНИКАМИ І ГОЛУБЦЯМИ … ВІТРЕЦЬ НА ПАЛУБІ … ТАНЦІ … І РІЗНІ ПРИВІТАННЯ. СЕРЕД ПРИСУТНІХ – МЕР ПІТСБУРГА ТОМ МУРФІ, ЯКИЙ ВІДДАВ НАЛЕЖНЕ ВСІМ МІСЦЕВИМ УКРАЇНЦЯМ, ЗОКРЕМА ПАНОВІ КОМІЧАКОВІ, У ЗБАГАЧЕННІ КУЛЬТУРИ МІСТА. ПРЕДСТАВНИКИ БАГАТЬОХ УКРАЇНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ВШАНУВАЛИ ЙОГО НАГОРОДАМИ, А МІСЦЕВИЙ ВІДДІЛ СОЮЗУ УКРАЇНОК ВРУЧИВ БУЛАВУ, НАЗВАВШИ ЦЬОГО УРОДЖЕНЦЯ ШТАТУ ПЕНСІЛЬВАНІЯ «ГЕТЬМАНОМ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА». ЦЕ ПОЧЕСНЕ ЗВАННЯ ТАКОЖ НАЛЕЖИТЬ ЙОГО ПОКІЙНІЙ ДРУЖИНІ, АННІ, ЯКА БАГАТО РОКІВ БУЛА СПІВВЕДУЧОЮ ПРОГРАМИ. ТРИ СИНИ ВШАНУВАЛИ ЇЇ, ПОДАРУВАШИ БАТЬКОВІ СПЕЦІАЛЬНИЙ ПЛАКАТ НА ЯКОМУ ЗОБРАЖЕНО ЇЇ З ЧОЛОВІКОМ.

НИНІ СПІВВЕДУЧОЮ ЧАСТО Є НЕВІСТКА ПАНА КОМІЧАКА СЛАВА ПОЛАТАЙКО-КОМІЧАК.

ІНТЕРШУМ: «На многая і благая літа …»

ДІЙСНО - МНОГАЯ ЛІТА! У ВИПАДКУ МИХАЙЛА КОМІЧАКА, ЦЕ – НЕ ТІЛЬКИ ПОБАЖАННЯ СЛУХАЧІВ НА МАЙБУТНЄ, АЛЕ ЖУРНАЛІСТИЧНИЙ ФАКТ, ЩО ЦЕЙ ЧОЛОВІК УЖЕ БАГАТО, БАГАТО РОКІВ ВИКОРИСТОВУЄ ЕЛЕКТРОННУ БУЛАВУ – МІКРОФОН - ДЛЯ ДОБРА УКРАЇНЦІВ МІСТА ПІСТБУРГА ТА ВСІЄЇ УКРАЇНИ.

ІНТЕРШУМ: «Щоб у вас і в нас все було гаразд ...»

ЗАМІТКА: РАДІОПРОГРАМА ПАНА КОМІЧАКА ПОНАД ПІВ СТОЛІТТЯ ПЕРЕДАЄТЬСЯ ЩОНЕДІЛІ О ТРИНАДЦЯТІЙ ГОДИНІ ЗА МІСЦЕВИМ ЧАСОМ. ТРАНСЛЯЦІЮ МОЖНА СЛУХАТИ ТАКОЖ ПО ІНТЕРНЕТІ ПО ТАКІЙ СТОРІНЦІ ІНТЕРНЕТУ: www.wpitam.com

Всі новини дня

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео

Як США реагують на ядерний шантаж Путіна та псевдореферендуми. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Росія зіткнеться з «катастрофічними наслідками», якщо застосує ядерну зброю проти України. Про це заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Додаткові 12 мільярдів доларів Україні може виділити Конгрес США - Reuters

Жителі Ізюма у черзі на отримання гуманітарної допомоги, Харківщина, 25 вересня 2022. REUTERS/Gleb Garanich

Конгрес США може виділити Україні додаткових 12 мільярдів доларів у відповідь на запит адміністрації президента США Джо Байдена. Зараз американські законодавці ведуть обговорення щодо нового федерального бюджету, а голосування може відбутись у вівторок або середу.

Допомога Україні закладена в цей законопроект, повідомляє агенція Reuters із посиланням на власні джерела. У проекті бюджету також закладено допомогу для афганських біженців.

Фіскальний рік у США триває з 1 жовтня по 30 вересня, тож, аби уникнути часткової зупинки роботи урядових установ, коли відсутнє фінансування для федеральних програм, представникам Конгресу необхідно домовитись про новий бюджет до п'ятниці опівночі.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що попри наявну двопартійну підтримку України у Конгресі, все більше республіканців можуть почати виступати проти додаткового виділення грошей для України, зокрема, це критикує екс-президент Дональд Трамп.

Нагадаємо, з початку року на боротьбу з Росією Конгрес США схвалив понад 53 мільярди доларів на безпекову, економічну та гуманітарну допомогу Україні.

Тим часом, за оцінками Організації економічного співробітництва та розвитку через війну Росії проти України світ втратить 2,8 трильйона доларів. Дослідники вважають: криза може поглибитись, якщо Росія спровокує енергетичну кризу взимку в Європі, тоді Європі загрожує рецесія.

У статті використано матеріали Reuters

Усі митні пункти Грузії переведені на особливий режим роботи через масовий приїзд росіян

Кордон Грузії з Росією - пункт пропуску Земо Ларсі/Верхній Ларс

Росіяни призовного віку масово їдуть до Грузії

Служба доходів Міністерства фінансів Грузії повідомляє, що за умов підвищеного транспортного потоку в регіоні всі митні пункти переведені на особливий режим роботи. Відомство заявляє, що з метою забезпечення безперешкодного проведення процедур митного контролю на місцях збільшено кількість працівників.

З 21 вересня, після оголошення президентом Росії Володимиром Путіним так званої "часткової мобілізації", на КПП "Верхній Ларс" на кордоні Росії з Грузією утворилася величезна черга із машин.

За різними джерелами, станом на 26 вересня черга розтягнулася на 20 кілометрів. Чимало громадян переходять кордон на скутерах і велосипедах, щоб скоротити час очікування. Причому, як заявляють місцеві ЗМІ, грузинські митники нібито не впускають до країни жителів Північного Кавказу, при цьому не відмовляючи у в'їзді росіянам, які мешкають в інших регіонах РФ.

«На непередбачений випадок»

Згідно з фотографіями, поширеними через соцмережі, опівдні з російського боку кордону з'явився БТР з російськими військовими, що викликало паніку в лавах громадян, які виїжджають з РФ. Проте, поки що офіційних обмежень щодо виїзду чоловіків призовного віку з Росії не оголошено. Як пишуть у російських ЗМІ, посилаючись на Прикордонне управління ФСБ по Північній Осетії, російських військових розмістили на місці як «резерв на непередбачений випадок, якщо резервісти захочуть прорвати пункт пропуску і без будь-яких прикордонних оформлень покинути країну».

За даними Північної Осетії, за останній тиждень через митний пункт пропуску «Верхній Ларс» грузино-російський кордон в обох напрямках перетнули 37 тисяч автомобілів та понад 115 тисяч осіб. Як заявив 26 вересня віце-прем'єр Північної Осетії Ірбек Томаєв, це на 23,3% перевищує дані щодо перетину держкордону за аналогічний період минулого року.

"У чому логіка?"

Грузинська опозиція вкотре розкритикувала владу за відсутність продуманої політики щодо хвилі мігрантів із країни, що окупує двадцять відсотків території Грузії. Опозиційні політики марно вимагають запровадження віз для російських громадян, тоді як представники правлячої партії «Грузинська мрія» не бачать у цьому необхідності, стверджуючи, що відповідні структури успішно контролюють ситуацію.

Більше того, як заявив ЗМІ депутат від правлячої партії Бека Давітуліані, «влада Росії, яка має проблеми з мобілізацією, і так закриє кордон з 28 числа».

«У чому логіка, аби не пускати людей із Росії, які не хочуть йти на передову фронту? Тобто дати режиму в Росії можливість пустити їх на поле бою та нашкодити Україні? Адже ми маємо допомогти Україні виграти війну, відповідно… якщо це не зашкодить нашим інтересам, то ми приймемо тих, хто не хоче туди їхати», – сказав у коментарі для ЗМІ Давітуліані.

Міграція та інтереси країни

Аналітик Грузинського фонду стратегічних та міжнародних досліджень Шота Утіашвілі вважає, що запроваджувати візи на даному етапі немає сенсу, оскільки Росія, намагаючись утримати військовозобов'язаних у країні, сама незабаром «закриє кордони». Хоча, експерт вважає, що в цій ситуації влада Грузії не робить необхідних кроків. Насамперед політолог вважає невиправданим те, що влада не розробила відповідну міграційну політику. За його словами, необхідно мати певний план на той випадок, якщо в країні залишиться «надто велика» кількість росіян, необхідно врахувати і те, що росіяни, які ухиляються від заклику, не зможуть повернутися до Росії як мінімум, протягом кількох років, протягом яких їм будуть потрібні кошти для існування.

«Коли в'їжджаєш у західні держави, необхідно документовано підтвердити, що в тебе є кошти для фінансування свого перебування в тій чи іншій країні, наша влада могла хоча б тимчасово ввести цей захід, щоб уникнути в майбутньому проблем, пов'язаних з мігрантами, що залишилися без даху над головою і грошей», - вважає Утіашвілі.

Також експерт наголошує на пасивності влади Грузії щодо співгромадян в Абхазії та Цхінвальському регіоні, де, згідно з незалежними джерелами, активно уникають мобілізації. Утіашвілі вважає, що на даному етапі у Тбілісі з'явився шанс зближення з громадянами, які проживають у тих регіонах. Аналітик каже, що грузинська сторона має створити їм усі необхідні умови, щоб уникнути мобілізації. При цьому політика партії «Грузинська мрія», яка полягає «в діях, спрямованих на те, щоб не розгнівати Росію», на думку Утіашвілі, не виправдана, оскільки суперечить інтересам Грузії.

Через війну Росії проти України світ втратить $2,8 трлн - ОЕСР

Архівне фото: фермер в Єгипті переносить пшеницю (AP Photo/Amr Nabil, File)

Світова економіка зазнає значних втрат через війну Росії в Україні, йдеться у вересневому звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), що базується в Парижі і об'єднує провідні економіки світу.

Порівняно з прогнозами від грудня 2021 року, зробленими до російського вторгнення в Україну, тепер прогнози світового ВВП погіршились щонайменше на 2,8 трильйона доларів, йдеться у звіті.

Так оцінили аналітики економічні втрати світу від війни. Дослідники вважають - криза може поглибитись, якщо Росія спровокує енергетичну кризу взимку в Європі. Тоді Європі загрожує рецесія.

"Ми сплачуємо високу ціну за цю війну", - сказав Альваро Сантос Перейра, в.о. головного економіста ОЕСР, пише WSJ.

Через війну Росії в Україні ціни на енергоресурси різко пішли вгору, що ще більше підштовхнуло інфляцію, яка і так була високою на тлі пандемії, вказують дослідники. Особливо нестабільшими є ціни на газ та електроенергію.

Війна призвела до зривів каналів поставок, що погіршило продовольчу кризу. Однак, ціни ростуть не лише на енергоресурси та їжу, ціни на товари більше половини споживчого кошика США, ЄС, Великої Британії зросли на понад 4%.

Енергетична криза в Європі може погіршитись, якщо зима буде холодною, а альтернативних джерел поставок не буде, мовиться у звіті. Аналітики оцінили, що нестача енергоресурсів може змусити європейські країни тимчасово обмежувати газ, який йде підприємствам і це далі зменшить зростання європейської економіки на 1,25 в.п. і зростання інфляції ще на 1,5 в.п.

В ОЕСР радять державам подбати про слабко захищені верстви населення, вживати заходів, щоб скоротити споживання газу, забезпечити енергетичну і продовольчу безпеку.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG