Спеціальні потреби

Актуально

Хворий на СНІД - 2001-05-30

ВСТУП: ЗГІДНО ІЗ ДАНИМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ НАЦІЙ, КІЛЬКІСТЬ ХВОРИХ НА ВІРУС ІМУНОДИФІЦИТУ В КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ ЗБІЛЬШИЛАСЯ ВІД ТРИДЦЯТИ ТИСЯЧ У ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТОМУ РОЦІ ДО ДВІСТІ СІМДЕСЯТ ТИСЯЧ НАПРИКІНЦІ ДЕВ’ЯНОСТО ВОСЬМОГО. З ТИХ - СТО ДЕСЯТЬ ТИСЯЧ Є В УКРАЇНІ. ООН ІНФОРМУЄ, ЩО ВІРУС НАЙБІЛЬШЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ В УКРАЇНІ СЕРЕД НАРКОМАНІВ. ЗАРАЗ - З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ПРОТИ СНІДУ, ЩО ВІДБУВСЯ ПЕРШОГО ГРУДНЯ, ХОЧЕМО ПОЗНАЙОМИТИ ВАС ІЗ ОДНИМ АМЕРИКАНЦЕМ, ЯКИЙ ХВОРІЄ НА ЦЮ НЕДУГУ.

ТЕКСТ: ЕНДРЮ ШОРТ БАГАТО ЩО ВТРАТИВ ЗА ОСТАННІ ТРИНАДЦЯТЬ РОКІВ: КАР’ЄРУ, ДРУЗІВ, ЗДОРОВ’Я.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Я мусив цілковито перемінити своє наставлення та спосіб життя, мої мрії, прагнення... мусив закрити власний бізнес, який створював десять років... покинути все, включно із людьми, що знав багато років, та зосередитися лише на своєму виживанні».

ЕНДРЮ ХВОРІЄ НА СНІД, ЯКИМ ЗАРАЗИВСЯ ЧЕРЕЗ СТАТЕВІ СТОСУНКИ ІЗ КОЛИШНІМ ПАРТНЕРОМ. КОЖЕН ЙОГО ДЕНЬ СПОВНЕНИЙ БОРОТЬБОЮ ЗА ПОДОВЖЕННЯ ЖИТТЯ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Приймаю близько сімдесяти п’яти таблеток на день. І це не враховуючи мікстур, уколів, курсу хімотерапії, тощо. Найгірше те, що ці ліки неприємні, деякі мікстури просто гидкі. Я приймаю таблетки одразу жменями, аніж по одній, бо не хочу розтягувати агонію».

УРОДЖЕНЕЦЬ ПІВДЕННО-АФРИКАНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ, ЕНДРЮ ЗАРАЗ МЕШКАЄ У ВАШІНГТОНІ В МАЛЕНЬКІЙ КВАРТИРЦІ З ДВОМА КОТАМИ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Що це за гарний котик»?

КОЛИ ЙОМУ ПІД СИЛУ, ЕНДРЮ ПІДРОБЛЯЄ ТО ТАМ, ТО СЯМ, ЩОБ ХОЧ ТРОХИ ЗАРОБИТИ. АЛЕ КОЛИ ЛЕЖИТЬ ХВОРИЙ, ТО ЙОМУ ДОДОМУ ДОБРОВОЛЬЦІ ПРИНОСЯТЬ ЇСТИ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Вони мені дуже допомагають. Одного разу, завдяки їхній опіці я навіть набрав кілограм двадцять п’ять ваги після того, як пролежав у лікарні і схуд на шістдесят кілограмів».

У ПЕВНОМУ РОЗУМІННІ ЕНДРЮ ПОВЕЗЛО. ПРОТЯГОМ ОСТАННІХ П’ЯТИ РОКІВ ВІН БЕРЕ УЧАСТЬ В ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ЛІКУВАННІ, ПРОВЕДЕНОМУ В НАЦІОНАЛЬНИХ ІНСТИТУТАХ ЗДОРОВ’Я.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Кажете, як комарик укусить, а воно укусило, як (розлючена) бжола».

ТУТ НА ЕНДРЮ, ФАКТИЧНО, ВИПРОБОВУЮТЬ НОВІ ЛІКІ З НАДІЄЮ, ЩО ВОНИ ЕФЕКТИВНО ПРОТИСТОЯТИМУТЬ СНІДУ. ЛІКУВАННЯ, ДО РЕЧІ, БЕЗПЛАТНЕ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Мабудь вже не залишилося ліків, схвалених управлінням продовольчих товарів та медикаментів, які б я не випробував. Мій організм переніс неабиякий стрес, реагуючи на медикаменти, що виявилися ефективними, як також на ті, що не принесли жодної користі».

ЗАРАЗ ЕНДРЮ ТА ЛІКАРІ ВИПРОБОВУЮТЬ ВЛАСТИВОСТІ НОВОГО ПРЕПАРАТА. ЗВИЧАЙНО, ЙОГО ВИКОРИСТОВУЮТЬ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РІЗНОВИДА ЛИШАЮ. АЛЕ ЛІКАРІ СПОДІВАЮТЬСЯ, ЩО ПРЕПАРАТ МОЖЕ ВИЯВИТИСЯ ЕФЕКТИВНИМ У ПРОТИБОРСТВІ ІЗ РАКОМ - САРКОМИ КАПО́СІ - ЩО РОЗВИНУВСЯ В ЕНДРЮ В РЕЗУЛЬТАТІ СНІДУ. САРКОМА КАПОСІ ВИКЛИКАЄ НЕКОНТРОЛЬОВАНЕ РОЗРОСТАННЯ КРОВ’ЯНИХ СУДИН, ЩО ЗАЛИШАЄ ПО СОБІ РАНКИ НА ВНУТРІШНІХ ОРГАНАХ ТА ШКІРІ. ЗАРАЗ ЕНДРЮ ОБСТЕЖУЄ ЛІКАР ФРЕНК МАЛДАРЕЛЛІ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Бачу, з’явилися нові ранки. А ця значно розрозлася. Я ще не помітив вузлуватого потовщення, але вона збільшилася вздовж м’яза».

ЕНДРЮ МАЄ ВИРІШИТИ: ЧИ РОЗПОЧАТИ НОВИЙ КУРС ХІМІОТЕРАПІЇ, ЩО ЗАВЖДИ КИДАЄ ЙОГО В КРАЙНЬО ХВОРОБЛИВИЙ СТАН, АЛЕ Ж ТАКИ СТРИМУЄ ХВОРОБУ; АБО ПРОДОВЖУВАТИ ПРИЙМАТИ ЦЕЙ САМИЙ ПРЕПАРАТ І СПОДІВАТИСЯ НА ЗАПІЗНІЛИЙ, АЛЕ ЕФЕКТИВНИЙ РЕЗУЛЬТАТ.

Доктор Роберт Якхоан: «У кожному експериментальному лікуванні пацієнт має права пілота-випробувача. Він здатний активно робити рішення. І на будь-якому етапі експерименту має вибір покинути програму і повернутися до стандартних процедур».

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Я згоден спробувати приймати цей препарат трохи довше. Щиро кажучи, я задоволений, що після чотирьох із половиною років хімотерапії я нарешті обхожуся без неї. Це немов, я повернув собі нормальне життя, адже приймати цей препарат набагато приємніше. Я сповнений оптимізмом, адже наперекір усьому мені щастило».

ОТЖЕ ЕНДРЮ ВИРІШИВ ПРОДОВЖУВАТИ ПРИЙМАТИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПРЕПАРАТ. А ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ЙОМУ ДОВЕДЕТЬСЯ ГОДИНАМИ ПРОСИДЖУВАТИ У ЛІКАРНІ ТА ДАВАТИ ОБСТЕЖУВАТИ РАНКИ.

Доктор Тіно: «Плоска... потовщена... пото-о-овщена».

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Чи мені здається, чи оте «потовщена» ви частіше ніж завжди повторювали».

ТОМУ ЩО ДОВЕЛОСЯ ЙОМУ ХОДИТИ ДО ЛІКАРНІ ВЖЕ РОКАМИ, ЕНДРЮ ЗНАЄ ТУТ БАГАТЬОХ ПРАЦІВНИКІВ. ІЗ ВЕЛИКОЇ ГРУПИ ХВОРИХ, ЩО РОЗПОЧАЛИ ІЗ НИМ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ЛІКУВАННЯ, ВІН ЗАЛИШИВСЯ СЕРЕД ОДИНИЦЬ, ЩО ЖИВІ ПОСЬОГОДНІ. СЮЗАН ЕРІКСОН ЗНАЄ ПРИЧИНУ ЙОГО ВИЖИВАННЯ.

Сюзен Ериксон – медсестра «Він воїн. Безперечно сповнений бойовим духом. А також має почуття гумору, через що із ним так легко працювати».

ЕНДРЮ НАЙБІЛЬШ ЗАДОВОЛЕНИЙ, КОЛИ МОЖЕ ВІДДЯЧИТИ ТИМ, ХТО ЙОМУ ДОПОМАГАЄ БОРОТИСЯ ІЗ ХВОРОБОЮ.

ІНЕТРШУМ: «I’ve got plentyof water here».

СЬОГОДНІ ВІН ПРАЦЮЄ ДОБРОВОЛЬЦЕМ НА ВЕЛОСИПЕДНИХ ПЕРЕГОНАХ, ВЛАШТОВАНИХ ДЛЯ ЗІБРАННЯ ФОНДІВ НА ДОСЛІДИ СНІДУ. ПІСЛЯ ТИЖНЕВОГО ПРОБІГУ ВЕЛОСИПЕДИСТИ ЗІБРАЛИСЯ КОЛО ФІНІШУ І НА РАДОЩАХ ПІДНЕСЛИ НА РУКАХ СВОЇ ВЕЛОСИПЕДИ.

ІНТЕРШУМ: Музика

АЛЕ ПОТІМ ЗАТИХЛИ НА ХВИЛИНУ, ЩОБ ПОМ’ЯНУТИ ТИХ, ХТО ПОМЕР ВІД СНІДУ. НА ПЕРШИЙ ПОГЛЯД ЗВИЧАЙНА СПОРТИВНА ПОДІЯ, ЦІ ПЕРЕГОНИ Є ВІДВОРЕННЯМ ЩАСТЯ І БОЛЮ У ЖИТТІ ЕНДРЮ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Я маю стільки любові до життя, що не знаю, як мені за нього не боротися. Інколи огортає мене сум та відчай, набридає бути завжди хворим, безперестану пити таблетки. Але загалом високо тримаю голову. І вже навчився одному секрету: жити сьогодняшнім днем».

ІНТЕРШУМ: фотограф

ЧЕРЕЗ ДВА ТИЖНІ ЕНДРЮ ЗНОВ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ.

Фотограф: «Ми фотографуємо ті самі ранки кожного разу, як Ендрю приходить на прийом. Також їх вимірюємо».

ТОДІ РОБЛЯТЬ БІОПСІЮ НА ЯКІЙСЬ РАНЦІ, ЩОБИ ВСТАНОВИТИ, ЯК ШВИДКО ПОШИРЮЄТЬСЯ САРКОМА.

Голос лікаря: «Якщо тобі боляче, то я додам знечулення».

ЦИМ РАЗОМ ДІАГНОЗ НЕВТІШНИЙ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Отже, сьогодні ми з’ясували, що препарат, який я приймав протягом шести тижнів, виявився неефективним. Не тому, що наука у чомусь помиляється. А тому, що для мене цей прапарат не приносить бажані результати. Отже ми його облишимо й повернемося до хімотерапії».

ЗНОВУ ХІМОТЕРАПІЯ - НАЙБОЛЮЧІША МЕДИЦИНА ДЛЯ ЕНДРЮ.

Ендрю Шорт – хворий на СНІД: «Не важно, чи подобається вона мені чи ні, і як сильно я прагну бути залишеним у спокої, я знаю, що вона дозволяє мені існувати ... жити».

І ДЛЯ ЕНДРЮ КОЖЕН ДЕНЬ ЖИТТЯ - ДОРОГОЦІННІСТЬ, АДЖЕ ВІН ЗНАЄ, ЯК ЛЕГКО ЇЇ МОЖНА ЗГУБИТИ.

Жіночий голос: «Нехай торкнеться нас справжня суть. Не статиска й цифри, а наші друзі та кохані, мрії, поеми та малюнки. Нехай торкнеться нас суть, нехай проникне в наші душі. Покласти край сніду - це мрія. А суть - її заклик».

Всі новини дня

У Сенаті зареєстрували резолюцію, що закликає Білий дім відреагувати на використання голоду як зброї в час війни

Колосся пшениці на полі біля села Гребені на Київщині, Україна, 17 липня 2020 року. REUTERS/Валентин Огіренко

У Сенаті США законодавці від обох партій презентували резолюцію, яка засуджує використання голоду в якості зброї війни в Україні та інших країнах.

«Навмисне морити мирних жителів голодом як знаряддя ведення війни є військовим злочином. Крапка", - заявив один з ініціаторів документу, сенатор від Демократичної партії Роберт Менендес.

“В час коли Путін продовжує демонструвати світові свою розбещеність, відрізаючи українські порти та руйнуючи сільське господарство, намагаючись морити голодом тих українців, які пережили його невибіркові бомбардування, я пишаюся тим, що приєднаюся до своїх колег у внесенні цієї резолюції, щоб підтвердити наше зобов’язання підтримувати гуманітарні зусилля та реагувати на кризу, щоб протистояти проблемам у глобальному ланцюгу поставок і притягнути до відповідальності будь-якого деспота, який наполягає на використанні голоду як зброї війни”, - додав Менендес.

Резолюція, серед іншого, закликає уряд США

  • Визначити пріоритетом дипломатичні зусилля із виявлення та вирішення випадків, коли голод і навмисне позбавлення їжі використовуються як зброя в час війни;
  • Продовжувати зусилля щодо подолання серйозної продовольчої безпеки шляхом гуманітарного реагування, зокрема надавати потребуючим країнам продовольчу допомогу;
  • Зробити так, щоб використання голоду як зброї війни підпадало під дію інструментів, що передбачають відповідальність за скоєне осіб, урядів, правоохоронних органів, організацій, наприклад, Глобального Акту Магнітського.

"Голод не повинен ставати зброєю війни, - заявив сенатор Джон Тун від Республіканської партії. - Сполучені Штати та їхні партнери мають працювати разом, щоб відновити глобальну стабільність і притягнути окремих осіб та уряди до відповідальності за конфлікти, які призводять до глобального голоду і ставлять під загрозу продовольчу безпеку”.

Його колега від демократів сенатор Джефф Мерклі додав, що ця резолюція “закликає адміністрацію Байдена засудити використання голоду як зброї в таких країнах, як Україна та Ефіопія, і зосередити гуманітарні зусилля на подоланні продовольчої безпеки та голоду”.

“Ця двопартійна резолюція засуджує тих, хто жорстоко використовує голод як зброю війни проти мирного населення. (Резолюція - ред.) закликає Сполучені Штати притягнути їх до відповідальності за ці звірства. Вона також закликає нашу країну продовжувати рішучі дипломатичні та гуманітарні зусилля, щоб зміцнити глобальні поставки продовольства та забезпечити стійкість у постачанні у випадку майбутніх потрясінь», - заявив під час представлення документу сенатор-демократ Корі Букер.

Сенатор від Республіканської партії Джеймс Ріш додав: “Ця двопартійна резолюція … заохочує адміністрацію Президента визначити пріоритетність зусиль для вирішення проблеми продовольчої безпеки”.

CNN повідомляє про готовність Білого дому надіслати в Україну ракетні системи великої дальності. Експерти миттєво відреагували  

HIMARS - американські реактивні системи залпового вогню

Американський канал CNN із посиланням на посадовців у США повідомляє, що Білий дім наступного тижня, ймовірно, оголосить про надсилання в Україну ракетних систем великої дальності.

"Адміністрація Байдена готується надіслати в Україну новітні ракетні системи великої дальності, відомі як MLRS та HIMARS, які зараз є у найбільшому запиті від української влади. Про це розповідають багато посадовців. Про затвердження цього питання можуть оголосити вже наступного тижня”, - пише у Твітері журналістка американського каналу CNN Наташа Бертранд.

“Хвилювання щодо вимог для підготовки мінімальні — навчання українців з будь-якими ракетними системами не займе багато часу", - цитує журналістка Бертранд у статті CNN із посиланням на американських посадовців.

На прорив в питанні надання Україні цих ракетних систем сподівається американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем. На своїй Твітер-сторінці він запостив статтю CNN.

У наступному Твітер-повідомлення сенатор Грем написав: “Дайте Україні ракетні системи та інше озброєння, необхідне для боротьби з Росією. Я сподіваюся, що найближчим часом Пентагон матиме прорив у цьому питанні.

"Я стежитиму за цим питанням і працюватиму, щоб надати Україні ті інструменти, які необхідні для захисту та оборони їхньої батьківщини”, - додав сенатор.


Напередодні речник Пентагону заявляв, що США працюють над тим, аби допомогти Україні отримати озброєння великої дальності.

“Головна потреба, на якій продовжують наголошувати українці, це вогонь з великої відстані. І тому ми працюємо над цим і допомагаємо їм отримати системи, які допомагають їм вести вогонь на великі відстані”, - заявив Джон Кірбі.

Під час брифінгу у п’ятницю, повідомляє спеціальний кореспондент Голосу Америки Джеф Селдин, речник Пентагону Джон Кірбі заперечив, що існує будь-яка затримка у наданні систем залпового вогню великої дальності.

«Ми все ще працюємо над тим, як виглядатиме наступний пакет допомоги, - сказав він. - Ми постійно говоримо з українцями про їхні потреби та про те, що ми можемо надати».

Американський генерал, колишній командувач Сухопутних сил США в Європі ​ Бен Годжес вважає, що саме це озброєння може забезпечити українську перемогу:

“Це обнадіює. Воно стріляє на велику дальність, щоб знищити російську артилерію та ракетні системи – це потужності, які необхідні для порятунку життя українців і досягнення української перемоги”, - написав у Твіттері генерал Годжес.

Американський військовий фахівець Джон Спенсер, який очолює кафедру досліджень ведення війни в умовах міста в Інституті сучасної війни, приєднався до закликів надати Україні ракетні системи великої дальності.

“Росіяни не можуть вести війну в умовах міста. Вони бояться цього. Натомість вони обрали воєнні злочини як метод ведення війни. Потрібно більше зробити, щоб допомогти. Україна потребує ракетних систем великої дальності, таких як HIMARS, Смерч, Град”, - пише у Твітері Джон Спенсер.

Андерс Аслунд, експерт “Атлантичної Ради” критикує Німеччину, Францію та Італію за їхні пропозиції до Києва поступитись територіями. Натомість, експерт закликає ці країни почати надавати Україні сильніше озброєння:

“Вони повинні замовкнути і швидко надати Україні якомога більше важкої зброї, щоб мінімізувати страждання України. Вони також мають якомога швидше посилити економічні санкції проти Росії, аби виснажити російський бюджет, щоби Путін не зміг більше дозволити собі вдатись до загарбницької війни”, - вважає американський оглядач.

Про те, що країни Заходу можуть почати постачання в Україну озброєння великої дальності, можуть також свідчити нещодавні заяви премєр-міністр Британії Бориса Джонсона.

В інтервю виданню "Блумберг" він заявив, що Україна повинна отримати ракетні системи великої дальності. Хоча не уточнив, від яких країн.

Системи MLRS, за словами Джонсона, допомогли б Україні “захистити себе проти дуже брутальної російської артилерії. І це той шлях, по якому світ має рухатись”.

Велика Британія - серед тих країн, в яких Київ просить про зброю великої дальності. Джонсон не уточнив, чи його країна надішле свої ракетні системи М270 українським збройним силам. Американське видання “Політико” 18 травня написало, що українська влада все більше здивована протидією Адміністрації Байдена надати Україні американські ракетні системи великої дальності.

20 травня речник Пентагону Джон Кірбі заявив, що США розуміють, чому Україна потребує саме цього озброєння.

«Поки ми працюємо над цими пакетами (допомоги - ред.), цими озброєннями та системами, що були відправлені в Україну, ми робимо це здебільшого з огляду на те, що потрібно Україні в боротьбі, в якій вони зараз перебувають. І послідовна відповідь, яку ми отримуємо, полягає в тому, що їм потрібен дальній вогонь, тому що вид бою, який вони ведуть в регіоні Донбасу, значною мірою залежить від місцевості», – сказав Кірбі журналістам під час брифінгу.

26 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у відео-зверненні на Твітері заявив, що Україна сподівається отримати системи ракетного залпового вогню від США.

«Сполучені Штати раніше казали нам, що ми отримаємо РСЗВ. Зараз вони у процесі вироблення цього рішення. Принаймні це те, що вони нам кажуть. Наше єдине прохання до них у тому, щоб це рішення було схвалене якомога швидше. Бо для нас кожен день означає втрачені життя, втрачені кілометри нашої землі», - сказав Кулеба.

Українські посадовці неодноразово заявляли, що зброя великої дальності має вирішальне значення, щоб переважити російську артилерію на сході України.

Життя на дивані у понівеченому Ірпені. Відео

Життя на дивані у понівеченому Ірпені. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Будинок 82-річної мешканки Ірпеня зруйнувала російська війна. Старенька проводить більшість часу на дивані який уцілів у напівзруйнованій, неприданій для життя хаті. Хвора на онкологію донька-пенсіонерка, намагається пристосувати до життя уцілілий сарайчик. Однак, жінки знаходять привід радіти.

"Путін намагається знищити культуру українського народу", - Байден

Президент США Джозеф Байден, виступає перед випускниками Військово-морської академії США. П’ятниця, 27 травня, 2022
"Жорстока, жорстока війна Путіна в Україні. Він не тільки намагається заволодіти Україною, він буквально намагається знищити культуру та самобутність українського народу. Напад на школи! Роддоми! Лікарні! Музеї! Тут немає іншої цілі, окрім знищення культури",
Джо Байден, президент США

Російський президент Володимир Путін "не тільки намагається заволодіти Україною, він буквально намагається знищити культуру та самобутність українського народу". Таку завяву парезидент США, Джозеф Байден зробив під час виступу перед цьогорічними випускниками Військово-морської академії США, у П’ятницю, 27-го травня.

"Жорстока, жорстока війна Путіна в Україні. Він не тільки намагається заволодіти Україною, він буквально намагається знищити культуру та самобутність українського народу. Напади на школи! Пологові будинки! Лікарні! Музеї! Тут немає іншої цілі, окрім знищення культури. Прямий напад на фундаментальні принципи міжнародного права та порядку. Таким є світ, у який ви сьогодні випускаєтесь", - заявив Джо Байден зі сцени Військово-морської академії США.

Американський лідер також наголосив, що війна Путіна в Україні підштовхує усе більше держав до членства в НАТО і останнім таким прикладом є заяви Швеції та Фінляндії.

"Дії Путіна були спробою так званої "фінляндизації" Європи, щоб ці країни дотримувались нейтралітету. Замість цього він переводить всю Європу в НАТО", - наголосив Байден.

Також, за словами очільника Білого Дому "наступні 10 років стануть вирішальними для цього століття", а військовим США доведеться захищати світову демократію від автократії.

"Випуск 2022-го, ви завершуєте навчання на переломному етапі не лише американської, але й світової історії. Наступні 10 років стануть вирішальними для цього століття. Вони вплинуть на те, як виглядає наш світ, і на цінності, якими він буде керуватися", - сказав Байден.

Президент також наголосив, що йдеться не лише про вирішальні політичні та ідеологічні зміни у світі, але й економічні та кліматичні, - "глобальне порушення поставок спричиняє значну інфляцію, наближення кліматичної кризи призведе до підвищення рівня моря та суворіших погодних умов в усьому світі".

Дивіться також: Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика.

Блінкен та Кулеба обговорили продовольчу безпеку та допомогу

Держсекретар США Ентоны Блінкен. (AP Photo/ Керолін Кастер)

Оборонна допомога США та світова продовольча криза. Такі питання обговорили в п'ятницю державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомили в Держдепі США.

Блінкен підкреслив, що Сполучені Штати та союзники і партнери продовжуватимуть тісно координувати зусилля, "щоб підтримати Україну а також розв'язати питання наслідків війни Кремля для світу", мовиться в повідомленні.

Посадовці відзначили, що Кремль продовжує використовувати продовольство в якості зброї і поширювати неправдиві заяви щодо російських санкцій, повідомив речник Держдепу Нед Прайс.

Російські посадовці заявляють, що в зриві поставок продовольства у світі винні західні санкції. США відкидають такі звинувачення. Раніше цього тижня Прайс назвав заяви Росії про продовольчу безпеку "низкою брехні та дезінформації". "Незважаючи на ці заяви, - вказав Прайс. - Санкції США не призвели до зривів аграрного експорту з Росії. Факт полягає в тому, що санкції США розроблені так, щоб дозволити експорт аграрних товарів та добрив з Росії". Посадовець зауважив, що саме своєю війною Росія дестабілізує ринок продовольства в світі.

Більше

Відео - найголовніше

Життя на дивані у понівеченому Ірпені. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00
XS
SM
MD
LG