Спеціальні потреби

Актуально

Чудотворний препарат - 2001-05-30

ВСТУП: ДЛЯ КОЖНОГО, ХТО СТРАЖДАЄ ВІД НЕВИЛІКОВНОЇ НЕДУГИ, ЗВІСТКА ПРО НОВІ ЛІКИ ОЗНАЧАЄ НОВУ НАДІЮ. НИНІ ВИПРОБОВУЮТЬ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПРЕПАРАТ, ПОКЛИКАНИЙ ДОПОМОГТИ ТИМ, ХТО СТРАЖДАЄ НА ХРОНІЧНУ МІЄЛОЛЕЙКЕМІЮ. ЦЯ ФОРМА РАКУ КРОВІ ВІДНОСНО ОДНАКОВО ПОШИРЕНА В УСЬОМУ СВІТІ. НА НЕЇ ХВОРІЮТЬ ЯК ЧОЛОВІКИ, ТАК І ЖІНКИ. ЩОРОКУ ЛИШЕ В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ ФІКСУЮТЬ П’ЯТЬ ТИСЯЧ ВИПАДКІВ ЗАХВОРЮВАННЯ. ПРОТЕ ЯК ПОВІДОМЛЯЄ ЮРІЙ КРАВЦІВ, ЛІКИ, ЩО ЗАРАЗ ПРОХОДЯТЬ АПРОБАЦІЮ, ПРОПОНУЮТЬ РЕАЛЬНИЙ ШАНС У ДВОБОЇ ІЗ МІЄЛОЛЕЙКЕМІЄЮ ТА ІНШИМИ ФОРМАМИ РАКУ.

ТЕКСТ: У ГРУДНІ ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТОГО ДЖУДІ ОРЕМ ПОТЕЛЕФОНУВАВ ЇЇ ЛІКАР І СКАЗАВ, ЩО В НЕЇ ПІДОЗРА НА ЛЕЙКЕМІЮ

Джуді Орам: «Земля вислизнула у мене з-під ніг, просто попливла і все, що тут іще скажеш».

«The world drops out from underneath, it just does, there is just nothing else you can say about it».

ТЕСТ ПІДТВЕРДИВ, ЩО В ДЖУДІ ХРОНІЧНА МІЕЛОЛЕЙКЕМІЯ АБО «CML». ЯК ДІЗНАЛИСЬ ВОНИ З ЧОЛОВІКОМ, CML ПРОДУКУЄ НАДТО БАГАТО ЛЕЙКОЦИТІВ. РАННЯ, АБО ХРОНІЧНА СТАДІЯ ТРИВАЄ (В СЕРЕДНЬОМУ) ВІД ЧОТИРЬОХ ДО ШЕСТИ РОКІВ, ПЕРЕХОДЯЧИ ПОТІМ У ГОСТРУ, ЧИ БЛАСТОВУ СТАДІЮ. ПІСЛЯ ЦЬОГО ЖИТТЯ ПАЦІЄНТА ЛІЧАТЬ НА МІСЯЦІ.

Джуді Орам: «У мене була подруга: коли в неї почалась криза бластової стадії, вона собі постановила прожити ще дев'ять місяців. І так і сталось з точністю до одного дня, і все».

«I have a friend who was determined when she started in the blast crisis, was going to make it for nine months or something, and I think she made it to within the day and that was all».

ЧЕРЕЗ ТРИ РОКИ ПІСЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ДІАГНОЗУ ЛЕЙКЕМІЯ ПРОГРЕСУВАЛА, І ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ ВІД СТАНДАРТНОГО ЛІКУВАННЯ ІНТЕРФЕРОНОМ ТА ХІМІОТЕРАПІЄЮ ДАВАЛИСЯ ВЗНАКИ.

Джуді Орам: «По сімнадцять днів на місяць я була в найжалюгіднішому стані. То був жах, таке існування не можна вважати життям».

«I was absolutely, just absolutely miserable for about 17 days of the month. It was terrible, it really was, it wasn’t really an existence».

ДЖУДІ З РОДИНОЮ ВІДБУЛИ В ПОДОРОЖ ДО НОВОЇ ЗЕЛАНДІЇ.

Джуді Орам: «Я зрозуміла: це останнє, що ми зможемо зробити разом. Я була переконана, що мені залишилося рік чи два життя, не більше.»

«It was what I figured was going to be the last thing we would do. I figured that if I had a year or two left, that was probably pushing it».

НЕВДОВЗІ ПІСЛЯ ПОДОРОЖІ, В СІЧНІ ДЕВ'ЯНОСТО ДЕВ'ЯТОГО, ДЖУДІ ОРЕМ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ВИПРОБУВАННІ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ (ПІД НАЗВОЮ) «STI-571».

Джуді Орам: «Я досі жива і почуваюсь добре».

«I’m still alive and doing well».

Доктор Браєн Дракер: «Це прорив у лікуванні всіх форм раку».

«It is a breakthrough in terms of how we treat all cancers».

ДОКТОР БРАЙЯН ДРАКЕР З ОРЕГОНСЬКОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КЕРУЄ ВИПРОБУВАННЯМИ «STI-571» - ПРЕПАРАТУ, РОЗРОБЛЕНОГО ШВЕЙЦАРСЬКОЮ ФАРМАЦЕВТИЧНОЮ ФІРМОЮ «НОВАРТІС».

Доктор Браєн Дракер: «Я знав, що маємо щось важливе, бо ця сполука була незмірно кращою за всі інші. Вона знищувала клітини CML, однак не зачіпала здорові клітини».

«I knew that we had something important because this one specific compound was so much better than all the others. In that it killed the CML cells, but was leaving normal cells alone».

ПЕРШ НІЖ ДІСТАТИ ОФІЦІЙНЕ СХВАЛЕННЯ, ЛІКИ МАЮТЬ ПРОЙТИ КЛІНІЧНІ ВИПРОБУВАННЯ – СЕБТО, НА ЛЮДЯХ, ПІД СУВОРИМ КОНТРОЛЕМ. ПЕРШИЙ ЕТАП – ТЕСТ НА БЕЗПЕКУ ТА ОПТИМАЛЬНЕ ДОЗУВАННЯ. ПАЦІЄНТИ В ХРОНІЧНІЙ СТАДІЇ, ВКЛЮЧАЮЧИ ДЖУДІ ОРЕМ, ПОКАЗАЛИ МІНІМУМ ПОБІЧНИХ ЕФЕКТІВ І (ОДНОЗНАЧНО) ПОЗИТИВНУ РЕАКЦІЮ НА ПРЕПАРАТ.

Доктор Браєн Дракер: «Коли ми виходимо на ефективні дози, абсолютно в усіх пацієнтів нормалізується число форменних елементів крові».

«Once we reached effective doses, every single one of our patients had their blood counts return to normal».

Джуді Орам: «Ці ліки повернули мене до того стану, коли нічого не болить. Це зробило життя вартим того, щоб жити».

«My quality of life on this drug has put me back into feeling good, you know. It has made life worthwhile».

Мері Гелен Джонус: «Я приймаю дві на раз і намагаюсь мерщій проковтнути».

«I take two at a time, try to get them down fast».

МЕРІ ГЕЛЕН ДЖОУНС БЕРЕ УЧАСТЬ У ДРУГОМУ ЕТАПІ ТЕСТУВАНЬ, КОЛИ ЕФЕКТИВНІСТЬ STI ОЦІНЮЮТЬ У (ДАЛЕКО) ШИРШІЙ ГРУПІ, (ВКЛЮЧНО З ПАЦІЄНТАМИ З АМЕРИКИ ТА ЄВРОПИ.)

Мері Гелен Джонус: «От і все … мої чудодійні пілюлі»

«That’s it … my magic pills».

МЕРІ ГЕЛЕН ПОСТАВИЛИ ДІАГНОЗ «CML» СІМ РОКІВ ТОМУ. (ЯК І В ДЖУДІ ОРЕМ,) ЇЇ ЛЕЙКЕМІЯ СТАЛА ДЕДАЛІ АГРЕСИВНІШОЮ. ВОНА ЗАЛИШИЛА СВІЙ ДІМ НА ДЕВ'ЯТЬ ТИЖНІВ, ЩОБ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВИПРОБУВАННЯХ В ОНКОЛОГІЧНОМУ ІНСТИТУТІ ІМЕНІ ДЕЙНИ ФАРБЕРА В БОСТОНІ, (ШТАТ МАССАЧУСЕТС.

Доктор Браєн Дракер: «Цього разу ви не мусите міняти дозу».

«You don’t have to do any dose modification at this time».

ЯК МАЙЖЕ ВСІ ЖЕРТВИ CML, МЕРІ ГЕЛЕН Є НОСІЄМ ХРОМОСОМИ, ЩО ЗВЕТЬСЯ ФІЛАДЕЛЬФІЙСЬКОЮ (ХРОМОСОМОЮ). ВОНА ПРОДУКУЄ ЕНЗИМИ, ЯКІ КОНТРОЛЮЮТЬ РІСТ РАКОВИХ КЛІТИН «CML». STI БЛОКУЄ ЦІ ЕНЗИМИ, І КЛІТИНИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДО НОРМИ.

Доктор Браєн Дракер: «Найважливіше те, що ми підтвердили цю принципово нову концепцію протиракової терапії. Розуміючи відмінності між здоровими і раковими клітинами, ми можемо піддавати останні спеціальній терапії, більш ефективній і менш токсичній. Ми віримо, що в цьому – (реальна) надія всіх антиракових терапій майбутнього».

Мері Гелен Джоунс: «Головним у цьому є те велике слово - надія. Думаю, вона допоможе продовжити моє життя, я розраховую на це».

«The big thing is the big word hope. I think that it will help prolong my lifetime, I’m counting on that».

ІНТЕРШУМ: «Я в нормі». «I’m good».

ЧЕРЕЗ ТРИ МІСЯЦІ ПІСЛЯ ПРИЙОМУ STI КІЛЬКІСТЬ КЛІТИН МЕРІ ГЕЛЕН, ЩО МІСТЯТЬ ФІЛАДЕЛЬФІЙСЬКУ ХРОМОСОМУ, ПІШЛА НА СПАД.

ІНТЕРШУМ: «Хочу, щоб це скінчилось». Just wanna get it over with.

ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ У ГОСТРІЙ СТАДІЇ НЕДУГИ ЕФЕКТ ТАК САМО ПОЗИТИВНИЙ, ХОЧ І НЕ ТАКИЙ ТРИВКИЙ. ПРОТЕ КОЖЕН МІСЯЦЬ РЕМІСІЇ ДЛЯ НИХ УСІХ – ЦЕ ЩЕ ОДИН МІСЯЦЬ НАДІЇ.

Джуді Орам: «Життя для мене тепер немов канікули - сидиш і радієш звукам і краєвидам».

«It always just seems like vacation, that’s what life sort of like now, just sit and enjoy it, the sounds and the sights you see».

Френк Орам: «І розумієш: ці речі варті (витраченого) часу».

«You realize those things are important to take time for after all».

Джуді Орам: «Таки варті».

«They really are».

ЗАМІТКА: Докладінше про цей препарат можна довідатися на вебсторінці компанії «Novartis»: http://www.novartisonocology.com

Всі новини дня

Британія не вважає доцільним надсилати свої винищувачі Україні

Британські винищувачі нового покоління Tempest на авіабазі Лінконшир, Велика Британія. 9 грудня 2022. Joe Giddens/Pool via REUTERS

Велика Британія не вважає доцільним надсилати свої бойові літаки в Україну, заявив у вівторок речник прем'єр-міністра Ріші Сунака.

"Винищувачі Великої Британії надзвичайно складні, і потрібні місяці, щоб навчитися літати. Враховуючи це, ми вважаємо, що відправляти ці літаки в Україну непрактично", - сказав прес-секретар журналістам і додав: "Ми продовжимо обговорювати з нашими союзниками правильний підхід, на нашу думку".

Напередодні президент США Джо Байден коротко відповів "ні" на запитання про можливість постачання літаків-винищувачів F-16 для України, але жодних інших деталей не додав. Раніше в Білому домі заявляли, що обговорюють питання щодо постачання додаткових озброєнь для України, в тому числі винищувачів F-16.

Перед тим у понеділок президент Франції Емманюель Макрон заявив, що його країна не виключає надсилання військових літаків в Україну, але висунув кілька умов для такого кроку, серед яких те, щоб надання такого обладнання не призвело до ескалації напруженості або не використовувалося "для атаки російської землі", а також щоб це не "послабило потенціал французької армії".

А прем'єр-міністр Матеуш Моравецький також припустив передачу Україні винищувачів F-16. "Як це було кілька місяців тому в контексті МіГів, будь-які інші літаки будуть реалізовуватися і, можливо, передаватися в координації з країнами НАТО. Тут ми будемо діяти в повній координації", – сказав голова польського уряду.

У статті використано матеріали Reuters

Університети Канади приймають українських студентів-біженців за спрощеною процедурою. Відео

В коледжах Ванкувера для українських переселенців діють знижки на оплату за навчання, а з документами студентам допомагає волонтерська організація українських емігрантів. Більше знає Христина Шевченко.

Українські правозахисники про доповідь HRW: «фактично підтримує нашого ворога»

Відділення хірургії в Ізюмі, знищене внаслідок російської атаки, 17 вересня 2022. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Українська Гельсінська спілка з прав людини і Харківська правозахисна група різко розкритикували правозахисну організацію Human Rights Watch за оприлюднену 31 січня доповідь про використання українськими збройними силами протипіхотних мін ПФМ-1 в районі Ізюма в Харківській області.

«Ми намагалися зупинити цю публікацію, звернувшись 29 січня напряму до керівництва HRW. Ми пропонували спочатку вивчити це питання через консультації разом з нами з військовими з Міністерства оборони. Проте наші зусилля виявилися марними», – кажуть українські правозахисники.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Вони наголошують, що незалежно від коректності дослідження, оприлюднення такого звіту несе значні репутаційні ризики для України «та, безсумнівно, вплине на зусилля держави щодо забезпечення постачання західної зброї».

«HRW, як і Amnesty International, користуються значною громадською довірою в Європі та США, і такі звіти підживлюють російську пропаганду та підривають суспільну підтримку постійної військової допомоги Україні з боку західних урядів. Один із ключових принципів законодавства про свободу інформації проголошує, що інформація публікується, якщо шкода від публікації менша, ніж шкода від відмови від публікації. Ми переконані, що в ситуації, коли Україна є об’єктом агресії значно більш могутньої у військовому відношенні держави, публікація такої доповіді принесе велику шкоду, значно більшу, ніж користь від отримання результатів дослідження», – йдеться в заяві.

Українська Гельсінська спілка з прав людини і Харківська правозахисна група заявили, що «глибоко обурені тим, що HRW фактично підтримує нашого ворога».

Раніше сьогодні правозахисна організація Human Rights Watch закликала Україну розслідувати випадки ймовірного застосування її збройними силами тисяч протипіхотних мін, розкиданих із застосуванням ракетних установок в Ізюмі та його околицях під час окупації цих територій російськими військами.

Правозахисники заявили, що документально зафіксували «численні випадки», коли ракети, що містили протипіхотні міни ПФМ, так звані «міни-метелики» або «міни-пелюстки», випускали по окупованих Росією територіях поблизу російських військових об’єктів.

Human Rights Watch також нагадала, що раніше оприлюднила три звіти, в яких задокументовано використання російськими військовими протипіхотних мін в Україні у 2022 році. У HRW наголосили, що російські військові постійно застосовують протипіхотні міни і скоїли «жахливі злочини по всій країні», але «це не виправдовує використання Україною забороненої зброї».

Правозахисники нагадали, що Україна є державою-учасницею Конвенції про заборону протипіхотних мін 1997 року, яка повністю забороняє застосування протипіхотних мін.

Українська влада на доповідь наразі не реагувала.

При цьому в HRW заявили, що звернулися в листопаді до Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ й Офісу президента України з низкою питань щодо використання протипіхотних мін ПФМ в Ізюмі та поблизу нього і пропонували зустрітися з представниками влади.

23 листопада, за даними правозахисників, Міністерство оборони України надало письмову відповідь, «у якій йдеться про те, що військові дотримуються своїх міжнародних зобов’язань, зокрема щодо заборони застосування будь-яких протипіхотних мін. Але не було надано відповіді на жодне з запитань стосовно використання мін ПФМ в Ізюмі та його околицях, зазначалося, що «інформація про типи зброї, які застосовує Україна... не підлягає коментарям до закінчення війни...».

Міни ПФМ, які називають «пелюстками» або «метеликами», – це невеликі пластикові фугасні міни, якими обстрілюють місцевість. Вони падають на землю і вибухають, коли на корпус міни чиниться тиск, наприклад, коли хтось на неї наступає. Міна ПФМ також може здетонувати, якщо її торкатися або пересувати. Протипіхотні міни вибухають від присутності, близькості або контакту з людиною і можуть вбивати і калічити людей ще тривалий час після закінчення збройних конфліктів, наголошують правозахисники.

Російська армія активно застосовувала ці міни від початку війни на Донбасі – у вересні 2014 року про це повідомляли, зокрема, командири батальйону «Азов». Також про їхнє застосування бойовиками угруповання «ЛНР» повідомляли у 2020 році. У лютому 2022 року російська армія використала їх під час бомбардування Харкова, заявляла тодішня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, а очевидці знаходили такі міни у Бучі Київської області.

Використання протипіхотних мін заборонено Оттавською конвенцією – Україна її підписала та ратифікувала ще у 2006 році, на відміну від Росії. Ще у 2013 році Україна заявила, що знищуватиме три мільйони мін-пелюсток.

Цей процес не переривався навіть під час війни – про успішне знищення кількох мільйонів ПФМ-1 повідомляли у 2020 році.

У серпні цього року різка критика лунала на адресу Amnesty International за її доповідь про порушення гуманітарного права, в якій правозахисна організація звинуватила українські сили в тому, що вони піддають ризику життя цивільних осіб.

Росія хоче відтягнути ЗСУ від Бахмута, але навряд чи досягне оперативного прориву – розвідка Британії

Український військовик на позиціях у Бахмуті, 27 січня 2023. REUTERS/Yan Dobronosov

Росія прагне відтягнути українські сили від Бахмута, розвиваючи новий напрямок на Донеччині, але навряд чи досягне суттєвого оперативного прориву, вважає розвідка Міністерства оборони Великої Британії.

"Російське командування, ймовірно, має на меті розвинути новий напрямок просування у частинах Донецької області, підконтрольних Україні, і відволікти українські сили від Бахмутського сектора, за який точаться тяжкі бої", – йдеться у повідомленні у Twitter.

Там зауважують: "Існує реалістична ймовірність того, що Росія продовжить досягати локальних успіхів у цьому секторі. Однак малоймовірно, що Росія має достатньо незадіяних військ у цьому районі, щоб досягти оперативного значного прориву".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Тим часом американський Інститут дослідження війни у своєму щоденному огляді ситуації на фронті зазначає, що "західні, українські та російські джерела продовжують вказувати на те, що Росія готується до неминучого наступу" у найближчі місяці.

Також поки війська Кремля продовжували наземні атаки для відвоювання втрачених позицій на захід від Кремінної та удари на лінії фронту у Донецькій області, досягаючи незначних здобутків біля Бахмута, українські війська проводили контрнаступальні операції на північний захід від Сватового і продовжили завдавати ударів по зосередженню російських військ у тилових районах Луганської області.

Раніше Голос Америки повідомляв, що за оцінками оглядачів новий російський наступ може початись до того, як Київ отримає перші британські чи німецькі танки, адже на навчання українських військовиків та на доправлення цієї техніки можуть піти місяці. Але знання про надходження нових танків дасть українським командирам більше свободи у використанні своїх поточних запасів техніки.

При цьому двоє американських генералів у відставці вважають, що Крим може стати вирішальним майданчиком російської війни в Україні та що півострів звільнити можливо, але для цього ЗСУ потребують наступальної зброї, зокрема літаків-винищувачів.

«Вступ України в НАТО треба починати» - Борис Джонсон також навернувся до прихильників

Українські солдати на навчанні в Запорізькій області 23 січня 2023р.

Колишній британський прем’єр-міністр Борис Джонсон додав свій голос до тих, хто закликає західні країни відмовитися від двоякої позиції щодо членства України в НАТО і закликав негайно почати процес залучення Києва в альянс «заради стабільності і миру».

Джонсон в американській газеті Washington Post визнав суперечливість і навіть нещирість багаторічних заяв західних лідерів, які з одного боку твердили, що дотримувалися принципу «відкритих дверей» НАТО і визнавали право України на вступ в організацію, але насправді задовольняли вимоги Росії, яка заперечує права українців.

Українцям треба надати все потрібне, щоб якнайшвидше покласти край цій війні, а також ми повинні почати процес прийому України в НАТО, і почати це зараз.

«Результатом стала найгірша війна у Європі за 80 років», - стверджує Борис Джонсон, вказуючи, що «російський президент Владімір Путін зруйнував безліч життів, надій і мрій. Він також знищив найменші підстави співчувати йому, чи потурати його параної».

«Разом з цим він розвіяв доводи проти членства України в НАТО», - вважає Джонсон.

Заклик британського політика додався до щораз ширшого кола авторитетних голосів, які доводять потребу членства України в Альянсі задля майбутнього миру і стабільності у Європі.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

99-річний Генрі Кіссінджер, колишній держсекретар США і представник так званих «реалістів» у міжнародній політиці нещодавно також визнав, що війна Путіна змінила і його думку.

«До війни я виступав проти членства України в НАТО, бо я побоювався, що воно розпочало б саме той процес, який ми бачимо зараз. А тепер, коли той процес досяг даного рівня, ідея нейтральної України в даних умовах більше не має сенсу», - сказав Генрі Кіссінджер у доповіді на Світовому економічного форуму у Давосі.

Чітко про роль НАТО як стримувача агресора заявляє і Санна Марін прем’єр-міністерка Фінляндії, яка разом зі Швецією почала процес вступу в альянс під впливом російської війни проти України.

«Я впевнена. Якби Україна вже була членом НАТО, то зараз війни в Україні не було б», - сказала Санна Марін у Давосі, пояснивши, що вважає одним з НАТО гарантів дотримання міжнародних законів, які захищають менші країни від агресивних більших держав.

«Доводи про критерії вступу України в НАТО тепер лунають безглуздо»

«Аргументи, що Україна не готова до членства в НАТО випарувалися», - сказав, коментуючи розвиток дискусій довкола України і Альянсу, старший співробітник Естонського інституту закордонної політики і позаштатний співробітник британського Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр.

Тепер питання полягає в тому, чи прем’єр-міністр Ріші Сунак прилюдно висловиться за це.
Джеймс Шерр

Він зауважив у розмові з «Голосом Америки», що «навіть з огляду на шок війни» буде нелегко змінити позиції низка членів Альянсу щодо перетворення України на союзника, якого вони мали б захищати згідно з 5 пунктом договору НАТО.

Борис Джонсон також зізнався, що він сам тривалий час вважав, що членство України в НАТО неможливе і, що «в деяких європейських столицях цей наслідок виглядатиме неперетравним», але додав, що «від логіки сховатися неможливо».

На думку Джеймса Шерра і далі залишаються «дуже могутні, але менш чітко висловлені причини того, чому деякі члени НАТО в минулому були проти і будуть надалі проти членства України в НАТО, бо пріоритетом деяких тих союзників залишається бажання в довготерміновій перспективі включити Росію в європейську систему».

«Зараз просто сказати, що Україна ще не відповідає критеріям членства в НАТО - це просто безглуздо», - каже аналітик і припускає, що тим державним діячам, які і досі проти українського членства в Альянсі «треба буде виступити з чіткішими заявами, яких вони досі уникали».

Він припускає, що «ця брехня з благими намірами і нечесність» буде тривати, і що аргументів лише урядів східні Європи і окремих політиків та інтелектуалів буде не досить.

«Тепер питання полягає в тому, чи прем’єр-міністр Ріші Сунак прилюдно висловиться за це. Бо Британія щодо цього перебуває в більш вигідній позиції, і до її голосу прислухалися би у Вашингтоні», - зауважив Джеймс Шерр.

Дивіться також:

Більше

XS
SM
MD
LG