Спеціальні потреби

Актуально

Чудотворний препарат - 2001-05-30

ВСТУП: ДЛЯ КОЖНОГО, ХТО СТРАЖДАЄ ВІД НЕВИЛІКОВНОЇ НЕДУГИ, ЗВІСТКА ПРО НОВІ ЛІКИ ОЗНАЧАЄ НОВУ НАДІЮ. НИНІ ВИПРОБОВУЮТЬ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ПРЕПАРАТ, ПОКЛИКАНИЙ ДОПОМОГТИ ТИМ, ХТО СТРАЖДАЄ НА ХРОНІЧНУ МІЄЛОЛЕЙКЕМІЮ. ЦЯ ФОРМА РАКУ КРОВІ ВІДНОСНО ОДНАКОВО ПОШИРЕНА В УСЬОМУ СВІТІ. НА НЕЇ ХВОРІЮТЬ ЯК ЧОЛОВІКИ, ТАК І ЖІНКИ. ЩОРОКУ ЛИШЕ В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ ФІКСУЮТЬ П’ЯТЬ ТИСЯЧ ВИПАДКІВ ЗАХВОРЮВАННЯ. ПРОТЕ ЯК ПОВІДОМЛЯЄ ЮРІЙ КРАВЦІВ, ЛІКИ, ЩО ЗАРАЗ ПРОХОДЯТЬ АПРОБАЦІЮ, ПРОПОНУЮТЬ РЕАЛЬНИЙ ШАНС У ДВОБОЇ ІЗ МІЄЛОЛЕЙКЕМІЄЮ ТА ІНШИМИ ФОРМАМИ РАКУ.

ТЕКСТ: У ГРУДНІ ДЕВ’ЯНОСТО П’ЯТОГО ДЖУДІ ОРЕМ ПОТЕЛЕФОНУВАВ ЇЇ ЛІКАР І СКАЗАВ, ЩО В НЕЇ ПІДОЗРА НА ЛЕЙКЕМІЮ

Джуді Орам: «Земля вислизнула у мене з-під ніг, просто попливла і все, що тут іще скажеш».

«The world drops out from underneath, it just does, there is just nothing else you can say about it».

ТЕСТ ПІДТВЕРДИВ, ЩО В ДЖУДІ ХРОНІЧНА МІЕЛОЛЕЙКЕМІЯ АБО «CML». ЯК ДІЗНАЛИСЬ ВОНИ З ЧОЛОВІКОМ, CML ПРОДУКУЄ НАДТО БАГАТО ЛЕЙКОЦИТІВ. РАННЯ, АБО ХРОНІЧНА СТАДІЯ ТРИВАЄ (В СЕРЕДНЬОМУ) ВІД ЧОТИРЬОХ ДО ШЕСТИ РОКІВ, ПЕРЕХОДЯЧИ ПОТІМ У ГОСТРУ, ЧИ БЛАСТОВУ СТАДІЮ. ПІСЛЯ ЦЬОГО ЖИТТЯ ПАЦІЄНТА ЛІЧАТЬ НА МІСЯЦІ.

Джуді Орам: «У мене була подруга: коли в неї почалась криза бластової стадії, вона собі постановила прожити ще дев'ять місяців. І так і сталось з точністю до одного дня, і все».

«I have a friend who was determined when she started in the blast crisis, was going to make it for nine months or something, and I think she made it to within the day and that was all».

ЧЕРЕЗ ТРИ РОКИ ПІСЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ДІАГНОЗУ ЛЕЙКЕМІЯ ПРОГРЕСУВАЛА, І ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ ВІД СТАНДАРТНОГО ЛІКУВАННЯ ІНТЕРФЕРОНОМ ТА ХІМІОТЕРАПІЄЮ ДАВАЛИСЯ ВЗНАКИ.

Джуді Орам: «По сімнадцять днів на місяць я була в найжалюгіднішому стані. То був жах, таке існування не можна вважати життям».

«I was absolutely, just absolutely miserable for about 17 days of the month. It was terrible, it really was, it wasn’t really an existence».

ДЖУДІ З РОДИНОЮ ВІДБУЛИ В ПОДОРОЖ ДО НОВОЇ ЗЕЛАНДІЇ.

Джуді Орам: «Я зрозуміла: це останнє, що ми зможемо зробити разом. Я була переконана, що мені залишилося рік чи два життя, не більше.»

«It was what I figured was going to be the last thing we would do. I figured that if I had a year or two left, that was probably pushing it».

НЕВДОВЗІ ПІСЛЯ ПОДОРОЖІ, В СІЧНІ ДЕВ'ЯНОСТО ДЕВ'ЯТОГО, ДЖУДІ ОРЕМ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ВИПРОБУВАННІ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ (ПІД НАЗВОЮ) «STI-571».

Джуді Орам: «Я досі жива і почуваюсь добре».

«I’m still alive and doing well».

Доктор Браєн Дракер: «Це прорив у лікуванні всіх форм раку».

«It is a breakthrough in terms of how we treat all cancers».

ДОКТОР БРАЙЯН ДРАКЕР З ОРЕГОНСЬКОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КЕРУЄ ВИПРОБУВАННЯМИ «STI-571» - ПРЕПАРАТУ, РОЗРОБЛЕНОГО ШВЕЙЦАРСЬКОЮ ФАРМАЦЕВТИЧНОЮ ФІРМОЮ «НОВАРТІС».

Доктор Браєн Дракер: «Я знав, що маємо щось важливе, бо ця сполука була незмірно кращою за всі інші. Вона знищувала клітини CML, однак не зачіпала здорові клітини».

«I knew that we had something important because this one specific compound was so much better than all the others. In that it killed the CML cells, but was leaving normal cells alone».

ПЕРШ НІЖ ДІСТАТИ ОФІЦІЙНЕ СХВАЛЕННЯ, ЛІКИ МАЮТЬ ПРОЙТИ КЛІНІЧНІ ВИПРОБУВАННЯ – СЕБТО, НА ЛЮДЯХ, ПІД СУВОРИМ КОНТРОЛЕМ. ПЕРШИЙ ЕТАП – ТЕСТ НА БЕЗПЕКУ ТА ОПТИМАЛЬНЕ ДОЗУВАННЯ. ПАЦІЄНТИ В ХРОНІЧНІЙ СТАДІЇ, ВКЛЮЧАЮЧИ ДЖУДІ ОРЕМ, ПОКАЗАЛИ МІНІМУМ ПОБІЧНИХ ЕФЕКТІВ І (ОДНОЗНАЧНО) ПОЗИТИВНУ РЕАКЦІЮ НА ПРЕПАРАТ.

Доктор Браєн Дракер: «Коли ми виходимо на ефективні дози, абсолютно в усіх пацієнтів нормалізується число форменних елементів крові».

«Once we reached effective doses, every single one of our patients had their blood counts return to normal».

Джуді Орам: «Ці ліки повернули мене до того стану, коли нічого не болить. Це зробило життя вартим того, щоб жити».

«My quality of life on this drug has put me back into feeling good, you know. It has made life worthwhile».

Мері Гелен Джонус: «Я приймаю дві на раз і намагаюсь мерщій проковтнути».

«I take two at a time, try to get them down fast».

МЕРІ ГЕЛЕН ДЖОУНС БЕРЕ УЧАСТЬ У ДРУГОМУ ЕТАПІ ТЕСТУВАНЬ, КОЛИ ЕФЕКТИВНІСТЬ STI ОЦІНЮЮТЬ У (ДАЛЕКО) ШИРШІЙ ГРУПІ, (ВКЛЮЧНО З ПАЦІЄНТАМИ З АМЕРИКИ ТА ЄВРОПИ.)

Мері Гелен Джонус: «От і все … мої чудодійні пілюлі»

«That’s it … my magic pills».

МЕРІ ГЕЛЕН ПОСТАВИЛИ ДІАГНОЗ «CML» СІМ РОКІВ ТОМУ. (ЯК І В ДЖУДІ ОРЕМ,) ЇЇ ЛЕЙКЕМІЯ СТАЛА ДЕДАЛІ АГРЕСИВНІШОЮ. ВОНА ЗАЛИШИЛА СВІЙ ДІМ НА ДЕВ'ЯТЬ ТИЖНІВ, ЩОБ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ВИПРОБУВАННЯХ В ОНКОЛОГІЧНОМУ ІНСТИТУТІ ІМЕНІ ДЕЙНИ ФАРБЕРА В БОСТОНІ, (ШТАТ МАССАЧУСЕТС.

Доктор Браєн Дракер: «Цього разу ви не мусите міняти дозу».

«You don’t have to do any dose modification at this time».

ЯК МАЙЖЕ ВСІ ЖЕРТВИ CML, МЕРІ ГЕЛЕН Є НОСІЄМ ХРОМОСОМИ, ЩО ЗВЕТЬСЯ ФІЛАДЕЛЬФІЙСЬКОЮ (ХРОМОСОМОЮ). ВОНА ПРОДУКУЄ ЕНЗИМИ, ЯКІ КОНТРОЛЮЮТЬ РІСТ РАКОВИХ КЛІТИН «CML». STI БЛОКУЄ ЦІ ЕНЗИМИ, І КЛІТИНИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДО НОРМИ.

Доктор Браєн Дракер: «Найважливіше те, що ми підтвердили цю принципово нову концепцію протиракової терапії. Розуміючи відмінності між здоровими і раковими клітинами, ми можемо піддавати останні спеціальній терапії, більш ефективній і менш токсичній. Ми віримо, що в цьому – (реальна) надія всіх антиракових терапій майбутнього».

Мері Гелен Джоунс: «Головним у цьому є те велике слово - надія. Думаю, вона допоможе продовжити моє життя, я розраховую на це».

«The big thing is the big word hope. I think that it will help prolong my lifetime, I’m counting on that».

ІНТЕРШУМ: «Я в нормі». «I’m good».

ЧЕРЕЗ ТРИ МІСЯЦІ ПІСЛЯ ПРИЙОМУ STI КІЛЬКІСТЬ КЛІТИН МЕРІ ГЕЛЕН, ЩО МІСТЯТЬ ФІЛАДЕЛЬФІЙСЬКУ ХРОМОСОМУ, ПІШЛА НА СПАД.

ІНТЕРШУМ: «Хочу, щоб це скінчилось». Just wanna get it over with.

ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ У ГОСТРІЙ СТАДІЇ НЕДУГИ ЕФЕКТ ТАК САМО ПОЗИТИВНИЙ, ХОЧ І НЕ ТАКИЙ ТРИВКИЙ. ПРОТЕ КОЖЕН МІСЯЦЬ РЕМІСІЇ ДЛЯ НИХ УСІХ – ЦЕ ЩЕ ОДИН МІСЯЦЬ НАДІЇ.

Джуді Орам: «Життя для мене тепер немов канікули - сидиш і радієш звукам і краєвидам».

«It always just seems like vacation, that’s what life sort of like now, just sit and enjoy it, the sounds and the sights you see».

Френк Орам: «І розумієш: ці речі варті (витраченого) часу».

«You realize those things are important to take time for after all».

Джуді Орам: «Таки варті».

«They really are».

ЗАМІТКА: Докладінше про цей препарат можна довідатися на вебсторінці компанії «Novartis»: http://www.novartisonocology.com

Всі новини дня

Зеленський, Залужний та Мусаєва - у сотні найбільш впливових людей року за версією Time

Президент України Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний потрапили до сотні найвпливовіших людей року за версією видання Time в категорії «Лідери». Причому розділ про президента Зеленського написав президент США Джо Байден.

«Коли Володимир Путін розв'язав брутальну війну проти України, і українцям потрібен був лідер, слова Володимира Зеленського прокотились всім світом – президент тут», - починає свою статтю Байден. Він зауважує, що в особі Зеленського народ України має лідера, вартого його сміливості та стійкості.

«Кожного разу, коли ми говоримо, я чую в голосі президента Зеленського безмежну рішучість людини, яка глибоко вірить у свій обов'язок перед своїм народом та кожного дня виконує священну відповідальність вести свою націю у ці темні та важкі часи», - пише Байден.

Він додає, що країни вільного світу, натхненні прикладом президента Зеленського, більш об'єднані, більш рішучі та більш цілеспрямовані, ніж будь-коли в сучасній історії.

«За підтримки США, наших союзників та партнерів, він залишив свій слід в історії та довів світу, що Україна витримає, і що українці досягнуть демократичного майбутнього, якого вони так довго хотіли», - завершує статтю Байден.

«Посеред цього хаосу, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний виявився військовим головою, якого потребувала країна, пише про Залужного його колега Голова об'єднаного комітету начальників штабів американської армії генерал Марк Міллі. Він зазначає, що за лідерства Залужного, українська армія змогла швидко адаптуватися на полі бою з росіянами.

«Потенціал війни між великими силами росте. Українці, які захищають свою батьківщину проти російської агресії неймовірні. Генерал Залужний – людина, яка стоїть за цими зусиллями та несе величезний тягар лідерства у бою. Його роботу запам'ятає історія», - пише Міллі.

Севгіль Мусаєва, головна редакторка «Української правди» попала в список сотні найвпливовіших людей року в категорії «Інноватори».

«У найкривавішій війні в Європі у цьому столітті Україна бореться за своє майбутнє та право існувати. Севгіль Мусаєва, головна редакторка топового незалежного новинного сайту «Українська правда», переконується, що її видання висвітлює всі аспекти конфлікту», - пише колега Севгіль Ферріс-Ротман.

Вона зазначає, що під лідерством Мусаєвої журналісти УП висвітлюють широкий спектр тем – від російських воєнних злочинів до історій героїв-українців та списків яхт та літаків російських олігархів.

«Я почуваю себе гарячою лінією», - каже Time Мусаєва. Кожного дня вона отримує понад 100 повідомлень з порадами та проханнями про допомогу.

«Мусаєва добре знає силу своєї команди, яка документує правду – Одного дня Україна буде вільною», - пише Ферріс-Ротман.

Остаточний список сотні найбільш впливових людей світу обирають редактори видання після того, як за них голосують читачі. 19 травня Тайм повідомив, що Зеленський очолив список читацького голосування, отримавши понад 3,3 мільйона голосів.

У березні цього року Time розмістив на обкладинці номеру цитату з виступу президента Зеленського «Життя переможе світ, а світ- темряву»

У цьогорічному списку сотні найбільш впливових людей світу крім інших також опинились Джо Байден, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, канцлер Німеччини Олаф Шольц, президентка єровпейського центробанку Крістін Лагард та очільник Китаю Сі Цзіньпін.

В матеріалі використані джерела видання Time.

Країни Балтії та Словаччина закликають використовувати російські активи для відбудови України – Reuters

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас, прем'єр-міністр Латвії Крісьяніс Каріньш та прем'єр-міністр Литви Інґріда Сімоніте позують для ЗМІ в Ризі, Латвія, 4 лютого 2022 року. REUTERS/Ints Kalnins

Литва, Словаччина, Латвія та Естонія у вівторок, 24 травня, закликатимуть до конфіскації російських активів, заморожених Європейським Союзом, для фінансування відбудови України та компенсації постраждалим від російського вторгнення. Про це йдеться у спільному листі чотирьох країн, з яким ознайомилося агентство Reuters.

"Суттєву частину витрат на відбудову України, включаючи компенсацію жертвам російської військової агресії, має покрити Росія", - йдеться у листі, який має бути представлений міністрам фінансів ЄС у вівторок.

У листі зазначається, що країни ЄС та партнери, які вже заморозили активи, що належать російським фізичним і юридичним особам, і резерви центробанку Росії, мають визначити «законні шляхи максимального використання цих ресурсів як джерела фінансування – як для витрат на постійні зусилля України, щоб протистояти російській агресії, так і для повоєнної відбудови країни».

ЄС наразі заморозив активи російських і білоруських олігархів і організацій на суму близько 30 мільярдів євро та резерви центробанку на суму близько 300 мільярдів доларів.

За оцінкою проекту «Росія заплатить», який здійснюється Аналітичним центром при Київській школі економіки спільно з Офісом Президента України та українським урядом, станом на 19 травня, «загальна сума прямих задокументованих збитків для інфраструктури складає майже $97.4 млрд або 2.9 трлн гривень».

У Палаті представників США 8 травня за двопартійної підтримки був зареєстрований законопроект, «Змусити Росію заплатити», яким Конгрес, у разі затвердження законопроекту, уповноважить Міністерство фінансів створити в рамках свої установи Український фонд гуманітарної допомоги та передати туди захоплені російські активи. Міністр фінансів уповноважується спрямовувати ці кошти на гуманітарну та військову допомогу України та відбудову її інфраструктури.

Дивіться також: Вплив російського вторгнення на сільськогосподарські можливості України. Відео

Вплив російського вторгнення на сільськогосподарські можливості України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Рамштайн-2: США відзначили поставки Україні протикорабельних систем з Данії, гелікоптерів з Чехії

Міністр оборони США Ллойд Остін, фото від 5 квітня 2022 року(AP Photo/Еван Вуччі)

Приблизно 20 країн оголосили про нову оборонну допомогу Україні під час засідання Міжнародної контактної групи з оборони України "Рамштайн-2" у понеділок, 23 травня. Італія, Греція, Норвегія та Польща - серед країн, які оголосили про надання нової допомоги Україні, вказав очільник Пентагону Ллойд Остін на прес-конференції за результатами зустрічі.

Остін назвав засідання успішним та продуктивним, а заяви країн про допомогу Україні - справжнім прогресом.

Американський посадовець особливо відзначив поставки Україні протикорабельних установок "гарпун" та ракет від Данії, "щоб допомогти Україні захистити узбережжя" а також "значну підтримку з боку Чеської Республіки", яка надає Україні ударні гелікоптери, танки та ракетні системи. Остін також наголосив на тому, що Велика Британія докладає значних зусиль з координациї безпекової допомоги Україні і надає значні поставки.

Оборонні потреби України, вказав Остін, відповідаючи на питання журналістів, залишились практично тими самими, що і чотири тижні тому, коли відбулось засідання "Рамштайн-1". Ці потреби включають зброю дальної дії, броньовані машини, а саме танки та бронетранспортери, спорядження для безпілотників, сказав він.

Посадовець відзначив, що в цій фазі війни основною є артилерійська боротьба. "В останні декілька тижнів є серйозний обмін артилерійським вогнем", - додав він.

Як повідомляв Голос Америки, відкриваючи засідання, Остін прокоментував хід війни в Україні. Він сказав: "Впродовж трьох місяців Україна воює і виявляє відданість та тактичну винахідливість проти абсолютно непровокованого вторгнення з боку значно більшого сусіда".

"Україна вже отримала історичну перемогу в битві за Київ", що змусило Путіна змінити фокус війни і зосередити сили на нападі на півдні та сході, додав посадовець. Він відзначив, що в цій новій фазі "Україна бореться так само потужно і так само добре. Українські збройні сили вміло використовують як нові, так і старі засоби. Вони зупинили наступ Росії на сході і продовжують переймати ініціативу".

Дивіться також: У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

Компанія Starbucks повністю вийшла з російського ринку

Архів - Люди чекають своїх замовлень біля кав'ярні Starbucks у Москві, Росія, 29 жовтня 2021 року.

Компанія Starbucks цілком припинила ведення бізнесу в Росії, в тому числі і доставку до Росії своїх продуктів. Про це повідомив голова компанії Кевін Джонсон. Рішення про такий крок було прийнято 8 травня.

«Starbucks прийняв рішення вийти з (російського-ред.) ринку та не мати на ньому ніякої брендової присутності», - йдеться у прес-релізі.

Компанія продовжить підтримувати майже 2000 колишніх робітників в Росії, в тому числі продовжить протягом півроку виплачувати заробітну плату та допоможе їм знайти нову роботу за межами Starbucks. В Росії компанія мала 130 кав`ярень, де працювало 2000 працівників.

У попередньому зверненні до працівників від 4 березня Кевін Джонсон написав, що компанія засуджує неспровоковані, невиправдані та жахливі напади Росії на Україну та висловив співчуття тим, хто стали жертвами цих нападів.

«Вторгнення та гуманітарний вплив цієї війни спустошують та створюють ланцюжкову реакцію по всьому світу…У такі часи, як компанія, як партнери, ми намагаємось не стояти осторонь», - йдеться у листі.

Від 4 березня компанія оголосила, що віддаватиме всі прибутки від бізнесу в Росії на гуманітарні потреби для України. Також Starbucks виділив 500 тисяч доларів World Central Kitchen та Червоному Хресту на гуманітарні потреби в Україні.

За підпахунками дослідників Єльського Університету, Росію через її війну проти України повністю чи частково залишили понад 1000 західних компаній.

Дивіться також: Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

«Мені ще ніколи не було так соромно за свою країну». Радник Місії РФ при ООН в Женеві подав у відставку

Зала засідання Ради з прав людини під час виступу Верховного комісара ООН з прав людини в Організації Об'єднаних Націй в Женеві, Швейцарія, 27 лютого 2020 року. REUTERS/Денис Балібуза

Радник Місії Російської Федерації при ООН в Женеві Борис Бондарєв заявив про те, що подав у відставку. За даними незалежної неурядової правозахисної організації UN Watch, він є найбільш високопоставленим дипломатом, який добровільно залишив посаду після початку вторгнення військ РФ в Україну 24 лютого.

«За двадцять років роботи мені доводилося спостерігати різні віражі нашої зовнішньої політики, але ніколи ще мені не було так соромно за свою країну та свою роботу, як 24 лютого цього року», - написав він у своєму профілі в LinkedIn . Він підтвердив автентичність допису агентству Associated Press.

«Розв'язана Путіним агресивна війна з Україною, а за фактом із усім західним світом, — не лише злочин проти українського народу, а й, мабуть, найтяжчий злочин проти народу Росії, який жирною літерою Z перекреслив усі надії на поступовий розвиток у нашій країні демократичного та процвітаючого суспільства», - написав він.

За його словами, ті, хто розв’язав цю віну, зробили це з метою збереження своїх влади та статків – «залишатися при владі назавжди, жити в помпезних позбавлених смаку палацах, плавати на яхтах, за тоннажем і вартістю порівнянних з усім Військово-Морським флотом Росії, насолоджуючись необмеженою владою та цілковитою безкарністю».

Він вважає, що за останні 20 років робота МЗС РФ деградувала, а міністр Сергій Лавров є ілюстрацією деградації дипломатичної служби Росії, адже він пройшов шлях від інтелектуала та професіонала до «людини, яка постійно транслює заяви, які суперечать одна одній, і погрожує світові (тобто й Росії теж) ядерною зброєю!»

«Сьогодні МЗС не займається дипломатією. Він сіє брехню, розпалює ненависть та війну. Дипломатія обслуговує приватні інтереси вузького кола осіб, які не мають нічого спільного з реальними потребами російського суспільства. У Росії більше не залишилося союзників і пояснення цього - агресивна політика нашої країни, а не горезвісна русофобія, про яку постійно говорять на російському телебаченні», - написав Бондарєв.

Він пояснив, що пішов у відставку, бо залишатися на російській держслужбі означає «зраджувати свою Батьківщину».

«Борис Бондарєв – герой, – сказав виконавчий директор UN Watch Гілель Ноєр. - Ми закликаємо всіх інших російських дипломатів в Організації Об'єднаних Націй і в усьому світі наслідувати його моральний приклад і піти у відставку».

Він запропонував запросити Бондарева виступити на саміті в Давосі, який проходить цього тижня, щоб заохотити більше російських дипломатів наслідувати його приклад.

Згідно із онлайн-довідником ООН в Женеві Бондарєв працював в якості радника місії Російської Федерації при ООН. Його профіль LinkedIn зазначає, що він є фахівцем із контролю над озброєннями, роззброєння, нерозповсюдження зброї та експортного контролю.

Дивіться: Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

також:

Більше

XS
SM
MD
LG