Спеціальні потреби

Актуально

Конгресовий апарат - 2001-06-04

ВСТУП: ПЕРШИЙ КАНЦЛЕР НІМЕЧЧИНИ ОТТО ФОН БІСМАРК СВОГО ЧАСУ КАЗАВ: «ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ПОВАГУ ДО КОВБАСИ І ЗАКОНІВ, НЕ СЛІД ДИВИТИСЯ ЯК ЇХ ВИГОТОВЛЯЮТЬ. ЗВІСНО, І В ОДНОМУ І ДРУГОМУ ВИПАДКУ ПЕРЕМЕЛЮЮТЬСЯ ДОСИТЬ НЕАПЕТИТНІ РЕЧІ! АЛЕ КІНЕЦЬ-КІНЦЕМ - КОВБАСА СМАЧНА, А ЗАКОНИ ДАЮТЬ НАМ ЦИВІЛІЗОВАНЕ СУСПІЛЬСТВО. І Є ЛЮДИ, ЯКІ НЕ ТІЛЬКИ ДОПОМАГАЮТЬ РОЗРОБЛЯТИ ЗАКОНИ, А Й ВІДДАНО РОБЛЯТЬ ЦЕ ЗА МІНІМАЛЬНУ ВИНАГОРОДУ. ЮРІЙ САЄВИЧ РОЗПОВІСТЬ ПРО МОЛОДУ ЖІНКУ, ЯКА ВІДМОВИЛАСЯ ВІД ВЕЛИКИХ ЗАРОБІТКІВ ЗАРАДИ СЛУЖБИ В КОНГРЕСІ США.

ТЕКСТ: БУДИНОК ІМЕНІ РЕЙБУРНА - ОДИН З ТРЬОХ, В ЯКИХ МАЮТЬ СВОЇ КАБІНЕТИ ЧЛЕНИ ПАЛАТИ ПРЕДСТАВНИКІВ США. ПРАЦЯ ЗАКОНОДАВЦІВ БУЛА Б НЕМИСЛИМОЮ БЕЗ ВІДДАНИХ ПРОФЕСІЙНИХ ПОМІЧНИКІВ, ТАКИХ ЯК ДВАДЦЯТИЧОТИРЬОХРІЧНА ЕРИН КОЙЛ.

Ерин Койл: «Вчилась на фінансовому факультеті, думала працювати маклером на Вол Стріті».

«I was a finance major and thought I was going to go to Wall Street and be a stock broker».

ОДНАК, ЕРИН З ЦІКАВОСТІ, ВИРІШИЛА БЕЗПЛАТНО ПОСТАЖУВАТИСЬ У ШТАТІ ПРАЦІВНИКІВ КОНГРЕСМЕНА КУРТА ВЕЛДОНА З ЇЇ РІДНОГО ОКРУГУ В ШТАТІ ПЕНСІЛЬВАНІЯ. ПРАЦЮВАЛА ТАМ У ВІЛЬНИЙ ВІД НАВЧАННЯ ЧАС.

Ерин Койл: «У мене була інша, платна робота. І на батьків покладалась».

«I had another, paid, job. And relied heavily on my parents».

ПІСЛЯ ТОГО ЯК ЕРИН У ДЕВ’ЯНОСТО СЬОМОМУ ЗАКІНЧИЛА ДЖОРДЖТАВНСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ У ВАШІНҐТОНІ, ЇЇ РАДО ПРИЙНЯЛИ НА ПЛАТНУ ПРАЦЮ В ПЕРСОНАЛІВ КАБІНЕТІ ВЕЛДОНА.

Ерин Койл: «Як неплачений стажист я довела свою цінність, зарекомендувала себе добрим працівником і коли відкрилась посада, мені її на цій основі запропонували». «I proved my worth as an unpaid intern and I did a good-enough job that when they had a position open up it was offered to me, based on the work that I had done before».

ПЕРШИХ ШІСТЬ МІСЯЦІВ ЕРИН ВІДПОВІДАЛА НА ТЕЛЕФОННІ ДЗВІНКИ, ПЕРЕГЛЯДАЛА ПОШТУ, ВІТАЛА ВІДВІДУВАЧІВ. ЗА КОРОТКИЙ ЧАС СТАЛА ЗАКОНОДАВЧИМ ПОМІЧНИКОМ, ВІДПОВІДАЛЬНИМ ЗА РЯД ПИТАНЬ, В ЯКИХ ВОНА МАЛА ДОРАДЖУВАТИ КОНГРЕСМЕНОВІ ТА ДОПОМАГАТИ ГОТУВАТИ ЗАКОНОПРОЕКТИ.

Ерин Койл: «До великої міри треба покладатись на тих, хто працює в штатах комітетів. Вони ж бо ті, хто в подробицях ознайомлений з усіма тими питаннями. Є й багато інших джерел інформації - лоббісти, дослідні інститути, інтернет, самі виборці».

«You rely heavily upon the folks who work for the committees. Because they’re the people who really have the in-depth, nitty-gritty knowledge of all of the issues, and there’s a whole host of information - from lobbyists to think-tanks, to the Internet, to constituents».

ЕРИН КОЙЛ ТАКОЖ ЦІНИТЬ МОЖЛИВІСТЬ ПРАЦЮВАТИ НА КОРИСТЬ СПРАВИ, В ЯКУ ВІРИТЬ - ВОНА ПОДІЛЯЄ ПОЛІТИЧНУ ФІЛОСОФІЮ КОНГРЕСМЕНА ВЕЛДОНА.

Ерин Койл: «Я переконана, що необхідно зменшити втручання федерального уряду в щоденне життя звичайних людей. Я працюю для людини, яка намагається послабити регуляційний тиск федерального уряду, зменшити його втручання, повернути робочому люду зібрані податкові долари, і забезпечити людям свободу, яка їм належить, і якої вони вимагають».

«I believe we need to reduce federal involvement in people’s everyday lives and it’s being here and working for someone who is trying to reduce federal regulations, make government less invasive, return tax dollars to working people, to seeing people be able to have the freedom that they deserve, that they want».

ЕРІН ВІДПОВІДАЄ ЗА КОНГРЕСОВУ РЕФОРМУ, ЕНЕРГЕТИКУ, ОХОРОНУ ЗДОРОВ’Я Й ІНШІ ДІЛЯНКИ. А КОЛИ ВЕЛДОН СТАВ ЧЛЕНОМ ЕРИН КОЙЛ: «УКРАЇНСЬКОГО КОКУСУ», ГРУПИ КОНГРЕСМЕНІВ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ПРОБЛЕМАТИКОЮ УКРАЇНИ, ЕРІН МУСИЛА ВИВЧИТИ І ЇЇ.

Ерин Койл: «У нашому окрузі є численна українська громада, і дехто з її членів, що є в дружніх стосунках з конгресменом, попросив його стати активним у кокусі. Я покладаюся на них, а також на помічників інших членів кокусу, щоб допомагали мені ознайомлюватись з українською пролематикою».

«We have a large Ukrainian community in our district and there are some folks who are friendly with the Congressman that came to us and asked us to become involved. So I’ve relied upon them and I’ve also relied on the other staffers for the other members of the caucus».

СЕРЕД АКТУАЛЬНИХ НИНІ ПИТАНЬ - ПЕНСІЇ ЛІТНІХ ВИБОРЦІВ, ЯКІ ХОЧУТЬ ПОВЕРНУТИСЯ В УКРАЇНУ.

Ерин Койл: «Є проблема - не лише в нашому окрузі, але в різних частинах країни. Є люди, які прибули до сполучених штатів як біженці з україни, працювали в сполучених штатах багато років і робили внески в систему соціального забезпечення та пенсійні фонди. Вони тепер вийшли на пенсію і хочуть повернутися в україну, щоб там жити, там доживати віку. Одначе, вони не можуть там одержувати своїх пенсійних чеків».

«They’re having problems - not just up in our district but across the country - there are folks who came to the United States from the Ukraine as refugees and they worked in the United States for years and years and contributed to the Social Security and pension systems and they are now retired and want to go back to the Ukraine and live there, you know, live out their years, and they can’t receive their pension checks in the Ukraine».

ДО ЗНАЧНОЇ МІРИ, РОЗВ’ЯЗКА ТІЄЇ ЧИ ІНШОЇ ПРОБЛЕМИ ЗАЛЕЖИТЬ НЕ ТАК ВІД КОНГРЕСМЕНА, ЯК ВІД ЙОГО ПОМІЧНИКІВ, У ЦЬОМУ ВИПАДКУ ВІД ЕРИН:

Ерин Койл: «Мабуть перше, що я зроблю, так це поінформує конгресмена, щоб він знав, що є така проблема. Можливо в нього будуть деякі думки, як за цю справу взятися. А відтак потелефоную до управління соціального забезпечення і в них запитаю. Гадаю, вони порадять, що нам робити».

«Probably the first thing I’ll do is alert the Congressman to this issue. Just let him know that this is a problem. He may have some ideas on how to deal with it. And the other...just the first thing that I would do is call the Social Security Administration and just ask that question. They could probably tell me what needs to be done from our side».

НА ВОЛ СТРІТІ ЕРИН ЗАРОБЛЯЛА БИ В ДЕСЯТЬ РАЗІВ БІЛЬШЕ НІЖ ЗАРАЗ. ОТОЖ ЧИ НЕ ШКОДУЄ ВОНА ЗА СВОЄ РІШЕННЯ ЗАЙМАТИСЯ ЗАКОНОДАВСТВОМ, РАДШЕ НІЖ БІРЖОЮ?

Ерин Койл: «Ні, зовсім ні. У мене багато друзів, які пішли тим шляхом. Вони працюють по сто годин на тиждень і заробляють великі гроші. Але в них нема часу з них користати».

«No, not at all. I have a lot of friends who did go that route and they’re working 100 hours a week and making a lot of money. But they have no time to enjoy it».

Всі новини дня

Внаслідок контрнаступу Україна відвоює "стратегічно важливу територію" – посадовець Білого дому

Радник з національної безпеки США Джейк Салліван (праворуч) розмовляє із президентом США Джо Байденом (ліворуч) та держсекретарем Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном на полях саміту Групи семи у Хіросімі, Японія, 21 травня 2023 р. AP Photo/Susan Walsh

"Ми віримо, що контрнаступ України буде успішним", - заявив радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван в неділю в ефірі каналу CNN.

Салліван наголосив, що контрнаступ – "це не іспит". "Ми не оцінюємо український контрнаступ [очікуваний - ред.] і не кажемо - ви впоралися добре завдяки тому, що ми надали вам, чи що ви цього не зробили", - сказав посадовець. За його словами, США прагнуть підтримати Україну, щоб надати їй змогу досягнути якомога більшого прогресу на полі бою, щоб мати з часом найсильнішу позицію у перемовинах.

Салліван не назвав жодних очікувань щодо дати можливої готовності сторін до переговорів, але сказав, що контрнаступ матиме значний вплив на це. “Я ось що скажу: президент Зеленський сам сказав, що ця війна врешті-решт завершиться дипломатичним шляхом”, - цитує Джейка Саллівана CNN.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати, союзники та партнери зробили усе можливе, щоб допомогти Україні підготуватися до контрнаступу. Таку заяву озвучив цього тижня координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

А газета Wall Street Journal цитувала слова українського президента про те, що Україна готова до контрнаступу, але він дорого коштуватиме країні.

Секретар РНБО України Олексій Данілов у інтерв’ю італійському виданню Corriere Della Sera повідомив, що стратегія України щодо контрнаступу — повернути свої кордони та запевнив, що Збройні сили України готові до нього.

Тим часом Міністерство оборони України 4 червня оприлюднило відеоролик "Плани люблять тишу". Заступниця міністра оборони Ганна Маляр підписала відео словами "Оголошення про початок не буде".

Раніше головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний також публікував у соцмережах відеоролик зі закликом “Прийшов час повертати своє”. На ньому під молитву, в якій вояки просять «благословити наш рішучий наступ», показане відео тренуваннями військових.

Дивіться також:

Блінкен: Україна ніколи не стане Росією. ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

В Україні вшанували близько 500 вбитих війною дітей у Міжнародний день невинних дітей-жертв агресії

Дитяча іграшка на місці багатоквартирного будинку, пошкодженого російським ракетним ударом, Підгороднє, поблизу Дніпра, Україна, 4 червня 2023 р. REUTERS/Mykola Synelnykov

Організація об’єднаних націй відзначає 4 червня Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії. В Україні цього дня вшанували пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України.

Загиблих унаслідок російської війни дітей в Україні є вже щонайменше пів тисячі – цитує дані президента України Володимира Зеленського агенція Associated Press. Крім того, за інформацією ООН, ще близько 1000 українських дітей були поранені, а близько 16 тисяч були примусово вивезені до Росії.

Уночі 4 червня в Україні унаслідок ракетного удару загинула 2-річна дівчинка. Трагедія сталася у Підгородненській громаді Дніпропетровської області. Ще 5 дітей травмовано, 3 з них досі у важкому стані.

Видання Guardian пише з посиланням на агенцію France Presse, що атака на Дніпропетровщині, відповідальність за яку українська сторона покладає на Росію, частково зруйнувала кілька двоповерхових будинків, а також 10 приватних будинків, магазин і пошкодила газопровід. Загалом, офіційний Київ повідомляє, що внаслідок атаки постраждало щонайменше 22 особи.

Посолка Великої Британії у Києві Мелінда Сіммонс після чергової нічної авіаатаки заявила у Twitter, “що більше Росія намагатиметься стерти Україну, то більше України буде”. Дипломатка придбала пам’ятну вишиванку у цей день. Раніше Сіммонс також однією з перших повідомляла про загибель української дитини від російських обстрілів у Міжнародний день захисту дітей.

Міжнародні ЗМІ цитують вислів президента України Зеленського про те, що “російська зброя та ненависть продовжують щодня забирати та нищити життя українських дітей”, які могли б “стати відомими вченими, художниками, спортивними чемпіонами, творити історію України”. Видання NPR також цитує заклик віце-прем’єр-міністерки України Ірини Верещук з проханням уявити масштаби цієї трагедії, коли загиблу 2-річну дівчинку вибирав з-під завалів будинку її власний батько, який під час обстрілів був на чергуванні, а його дружина залишалася з донькою вдома.

Перша леді України Олена Зеленська цього дня взяла участь у відкритті пам'ятника дітям, які загинули внаслідок російської агресії. Пам’ятний знак “маленьким янголам” відкрили у Харкові, а Зеленська у Twitter написала: “Ми вшановуємо їхню пам'ять, але це за межами нашого розуміння - діти повинні жити”.

"Ми повинні захистити кожну невинну дитину", - закликав засновник благодійного фонду Save Ukraine / "Спасемо Україну" Микола Кулеба.

Як повідомляв Голос Америки, члени Конгресу засудили депортацію українських дітей та вважають це ознакою геноциду.

Дивіться також:

Китай заявляє, що конфлікт зі США був би катастрофою для всього світу, але відмовився від зустрічі міністрів оборони

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу після виступу у Сінгапурі, 4 червня 2023 р. Mark Cheong/The Straits Times via REUTERS

Міністр національної оборони Китаю Лі Шанфу відмовився зустрітися зі своїм американським колегою для прямих переговорів під час безпекового саміту у Сінгапурі, але під час виступу заявив, що КНР прагне діалогу з США, бо серйозний конфлікт або протистояння між країнами стало б “нестерпною катастрофою” для всього світу.

Виступ посадовця цитує агенція Reuters. Водночас, як повідомляв Голос Америки, Китай відхилив запрошення американської сторони провести зустріч між міністром оборони США Ллойдом Остіном і міністром національної оборони Китаю Лі Шанфу на полях цього ж саміту.

Остін та Шанфу потиснули руки в кулуарах, але між ними не було “обміну по суті”, повідомляли в Пентагоні у п'ятницю.

Ллойд Остін напередодні заявив, що “Вашингтон не потерпить жодного примусу та залякування своїх союзників і партнерів з боку Китаю” - інформує видання ABC. Очільник Пентагону водночас запевнив Пекін, що Сполучені Штати залишаються відданими збереженню статусу-кво на Тайвані та віддали б перевагу діалогу, а не конфлікту.

На безпековій конференції у Сінгапурі Остін, як інформує агенція АР, лобіював підтримку бачення Вашингтона щодо “вільного, відкритого та безпечного Індо-Тихоокеанського регіону у світі правил і прав” як найкращий спосіб протистояти “посиленню китайської самовпевненості в регіоні”.

Китайський міністр у Сінгапурі сказав, що “світ достатньо великий для Китаю та США, щоб розвиватися разом” і додав, що “Китай і США мають різні системи та відрізняються багатьма іншими способами”. Водночас він звинуватив США та їхніх союзників у спробах дестабілізувати ситуацію в Тихоокеанському регіоні.

А під час того, як делегати саміту обговорювали ризики напруженості між Китаєм і США, ВМС Сполучених Штатів заявили, що китайський есмінець здійснив небезпечні маневри поблизу американського військового корабля у Тайванській протоці.

Міністр оборони США Ллойд Остін у своїй промові на саміті дорікнув Китаю за відмову вести військові переговори, в результаті, пише Reuters, “супердержави зайшли в глухий кут через свої розбіжності”.

Reuters також інформує, що поряд з промовами та панельними дискусіями високопосадовці розвідок обох сторін відвідали таємну зустріч керівників розвідки в Сінгапурі.

Німецька хвиля повідомляє, що на цій таємній зустрічі йшлося зокрема про Україну. А участь у розмові взяли представники 20 найбільших розвідувальних служб світ, без Росії.

У Росії арештовують за прапор власних Повітряно-космічних сил, бо він синьо-жовтий – британська розвідка

Мітинг біля російського консульства у Франкфурті, Німеччина, 31 травня 2023 р. AP Photo/Michael Probst

Міністерство оборони Великої Британії опублікувало дані розвідки про те, як співробітники російських спецслужб тлумачать “драконівське законодавство Росії”. Йдеться, зокрема, про хвилю арештів, причиною яких стало використання синьо-жовтої символіки.

У тому числі, представники Національної гвардії Росії заарештували 22-річного чоловіка поблизу Санкт-Петербурга за демонстрацію прапора власних Повітряно-космічних сил Росії. Причиною затримання стали кольори прапора – синьо-жовті.

Крім того, раніше арештували працівницю будинку престарілих, яка одягла на роботу синьо-жовту куртку.

Публічна демонстрація синьо-жовтих речей у Росії є поза законом, оскільки це може свідчити про непомітну підтримку України – припускає Міноброни Великої Британії.

А придушення таких проявів, вважають у британській розвідці, “підкреслює невпевненість та параноїдальні настрої російських чиновників щодо того, що вважається допустимим у дедалі більш тоталітарній системі”.

Водночас розвідка інформує, що критика арештів пролунала “з неочікуваного боку” – від ультранаціоналістичної і провоєнної Ліберально-демократичної партії Росії, чия власна символіка містить жовтий і синій кольори.

Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу

Генсек НАТО Єнс Столтенберґ і президент Туреччини Реджеп Ердоган у Стамбулі, Туреччина, 4 червня 2023 р. Murat Cetinmuhurdar/Handout via REUTERS

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Стамбулі обговорив із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом порядок денний липневого саміту Альянсу, що триватиме у Вільнюсі. Зокрема, йшлося про підтримку України та про членство Швеції у НАТО. Генсек заявив, що сподівається якомога швидше завершити приєднання країни до Альянсу.

Столтенберґ повідомив турецькому президенту, що Швеція “зробила значні конкретні кроки, щоб задовольнити занепокоєння Туреччини” – інформує офіційний сайт Альянсу. Як повідомляв Голос Америки, саме Туреччина (разом з Угорщиною) зволікала із ратифікацією членства Швеції в НАТО.

Кроки Швеції, за словами Столтенберґа, включали внесення поправок до конституції країни, припинення ембарго на поставки зброї та активізацію співпраці в боротьбі з тероризмом.

Генсек НАТО наголосив, що “Швеція виконала свої зобов’язання” і додав, що “було важко бачити демонстрації проти Туреччини та проти НАТО у Швеції”, але закликав не дозволити їх організаторам досягти успіху в спробах заблокувати антитерористичну співпрацю та вступ Швеції до НАТО.

Йдеться зокрема про акцію у Стокгольмі, учасники якої спалили Коран. Як повідомляла агенція Reuters, Ердоган тоді заявив, що Швеції не варто очікувати підтримки Туреччини щодо її членства в НАТО.

Столтенберґ подякував президенту Туреччини за “рішучу підтримку України”, у тому числі щодо Чорноморської зернової ініціативи.

Дивіться також:

Більше

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG