Спеціальні потреби

Актуально

Дві церкви, один народ - 2001-06-27

ВСТУП: СЕРЕД УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ НА ЗАХОДІ ПЛЕКАЮТЬ ТРАДИЦІЮ «СПІЛЬНОГО СВЯЧЕНОГО» В ТИЖНЯХ ПІСЛЯ ВОСКРЕСНОЇ НЕДІЛІ. ЯК ЧЛЕНИ СІМ’Ї СІДАЮТЬ ЗА СПІЛЬНИМ СТОЛОМ, ЩОБ - ІЗ ЗАКІНЧЕННЯМ ВЕЛИКОГО ПОСТУ - ПОДІЛИТИСЯ СВЯЧЕНИМ ЯЙЦЕМ ТА ІНШОЮ ПОСВЯЧЕНОЮ ЇЖЕЮ З ВЕЛИКОДНЬОГО КОШИКА, ТАК І ЦІЛІ ГРОМАДИ СХОДЯТЬСЯ, ЩОБ У ВЕЛИКОДНОМУ ДУСІ ВІДЧУТИ СЕБЕ ОДНІЄЮ РОДИНОЮ. В БАГАТЬОХ МІСЦЕВОСТЯХ – ВКЛЮЧНО З ВАШІНҐТОНОМ – ЦЯ ТРАДИЦІЯ НАБУЛА ЩЕ Й ЕКУМЕНІЧНОГО ХАРАКТЕРУ. ПРО ЦЕ – ЮРІЙ САЄВИЧ.

ТЕКСТ: НА ОДНІЙ З ВУЛИЦЬ ВАШІНҐТОНСЬКОГО ПЕРЕДМІСТЯ, ВІДДАЛЕНІ НА ТРИ КІЛОМЕТРИ ОДИН ВІД ОДНОГО, СТОЯТЬ ПОБУДОВАНИЙ В ГУЦУЛЬСЬКОМУ СТИЛІ УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦЬКИЙ СОБОР СВЯТОЇ ТРОЙЦІ І УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОСЛАВНИЙ СОБОР АНДРІЯ ПЕРВОЗВАННОГО. АНІ ЦЯ ВІДСТАНЬ, АНІ ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РІЗНИХ КОНФЕСІЙ ЇХ НЕ РОЗДІЛЮЮТЬ. ОТЕЦЬ СТЕФАН ЖЕНЧУХ ОСТАННІ СІМ РОКІВ Є НАСТОЯТЕЛЕМ ЦЕРКВИ СВЯТОГО АНДРІЯ.

Отець Степан Женчух – настоятель церкви Святого Андрія: «Ми робимо спільне свячене на підставі того, щоб ми духовну і національну дружбу підкреслювали і власне підкреслювали собі приналежність до одної нації і до одного Господа Бога».

ТРАДИЦІЯ СПІЛЬНОГО СПОЖИВАННЯ ВЕЛИКОДНОЇ ЇЖІ ЧЛЕНАМИ УКРАЇНСЬКИХ ПРАВОСЛАВНОЇ І ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ПАРАФІЙ СЯГАЄ ЧАСУ КОЛИ ОТЕЦЬ ТАРАС ЛОНЧИНА ОЧОЛИВ ПАРАФІЮ СВЯТОЇ ТРОЙЦІ.

Отець Тарас Лончина – настоятель церкви Святої Тройці: «Ці спільні свячене вже яких двадцять років відбуваються. Дві парафії греко-католицька і українська православна церква сходимося разом щороку після Великодня спільно відзначити Христове воскресення і так по-братньому відбути це свято».

ІНІЦІАТОРАМИ ТРАДИЦІЇ БУЛИ САМІ ВІРНІ.

Отець Степан Женчух – настоятель церкви Святого Андрія: «Традиція мати спільне свячене разом з нашими братами католиками і православними це благословенна Богом ідея, яка вийшла де факто від наших парафіян і парафіян Святої Тройці».

ЯК ПРАВИЛО СВЯТО ВІДБУВАЄТЬСЯ В ЦЕРКОВНІЙ ЗАЛІ СВЯТОГО АНДРІЯ. І ЦЕ НЕ ЄДИНИЙ ПРИКЛАД СПІВПРАЦІ ОБОХ ПАРАФІЙ.

Отець Тарас Лончина – настоятель церкви Святої Тройці: «Бувають і тоді спільні водосвяття на Йордан і спільний Щедрий Вечір. Так що ми разом працюємо».

ОСТАННІМИ РОКАМИ У ЖИТТІ ПРАВОСЛАВНОЇ ПАРАФІЇ СВЯТОГО АНДРІЯ ТА В СПІЛЬНОМУ СВЯЧЕНОМУ ДЕДАЛІ БІЛЬШУ УЧАСТЬ БЕРУТЬ ДИПЛОМАТИ ТА ІНШІ ПРАЦІВНИКИ ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ У ВАШІНҐТОНІ З СВОЇМИ СІМ’ЯМИ.

ІНТЕРШУМ: дитячий концерт

САМЕ ЇХНІ ДІТИ ОКРАСИЛИ ЗІБРАННЯ, ВЛАШТУВАВШИ ЦІЛИЙ КОНЦЕРТ ВЕСНЯНОК-ГАГІЛОК, ПІСЕНЬ, ВІРШІВ І ХОРОВОДІВ.

ІНТЕРШУМ: дитячий концерт

ІНТЕРШУМ: фортепіано

БУЛА Й КЛАСИЧНА МУЗИКА У ВИКОНАННІ НЕДАВНО ПРИБУЛОГО З УКРАЇНИ МОЛОДОГО ПІАНІСТА ОЛЕКСІЯ ПРИРОДНОГО.

ІНТЕРШУМ – класична музика

ПРИСУТНІ НА СПІЛЬНОМУ СВЯЧЕНОМУ ТЕПЛО ПРИВІТАЛИ ДОВГОЛІТНЬОГО ДІЯЧА ПАРАФІЇ СВЯТОГО АНДРІЯ ОТЦЯ ВІКТОРА КУЛІЯ З НАГОДИ ДЕСЯТОЇ РІЧНИЦІ ЙОГО ХІРОТОНІЇ В КИЄВІ З РУК СВЯТІШОГО ПАТРІЯРХА МСТИСЛАВА ПЕРШОГО. НАЙЗВОРУШЛИВІШОЮ ХВИЛИНОЮ ЗІБРАННЯ УКРАЇНЦІВ АМЕРИКАНСЬКОЇ СТОЛИЦІ БУЛО ПРЕДСТАВЛЕННЯ НЕСПОДІВАНОЇ ГОСТІ.

Отець Тарас Лончина – настоятель церкви Святої Тройці: «Нам дуже приємно, що сьогодні до нас на наше спільне свячене завітала пані Мирослава Ґонґадзе».

ВДОВА ПО ВБИТОМУ НЕЗАЛЕЖНОМУ ЖУРНАЛІСТОВІ ГЕОРГІЮ ҐОНҐАДЗЕ, НЕДАВНО ОДЕРЖАВШИ ПОЛІТИЧНИЙ ПРИТУЛОК В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ, ПРИБУЛА ДО ВАШІНҐТОНУ РАЗОМ З СВОЇМИ ДОНЕЧКАМИ. СПІЛЬНЕ СВЯЧЕНЕ ЗА УЧАСТЮ ПАРАФІЯН ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОГО СОБОРУ СВЯТОЇ ТРОЙЦІ І ПРАВОСЛАВНОГО СОБОРУ СВЯТОГО АНДРІЯ ВЖЕ ЗАКРІПИЛОСЬ ЯК ТРАДИЦІЯ В ЦЕРКОВНОМУ ЖИТТІ ВАШІНҐТОНСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ, БО, ЯК КАЖУТЬ НАСТОЯТЕЛІ ОБОХ ЦЕРКОВ ОТЕЦЬ ТАРАС ЛОНЧИНА І ОТЕЦЬ СТЕФАН ЖЕНЧУХ.

Отець Тарас Лончина – настоятель церкви Святої Тройці: «Користь велика, бо ми тоді чуємось з’єднані, ми чуємося сильні, сильні в Христі і сильні в народному дусі».

Отець Степан Женчух – настоятель церкви Святого Андрія: «Всебічна користь. Перше за те, що ми маємо приємність спілкуватись з людьми з посольства, з людьми з католицької парафії, щоб задемонструвати, що історичні різниці, чи відмінне номера в історії не є перешкодою того, що ми є християни і щоб ми Господа завжди прославляли в традиції української нації».

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG