Спеціальні потреби

Політична сатира - 2001-06-27


ВСТУП: АМЕРИКАНСЬКІ ПОЛІТИКИ, В ТОМУ ЧИСЛІ ПРЕЗИДЕНТИ Є: НЕКОМПЕТЕНТНІ, НЕЧЕСНІ, АМОРАЛЬНІ І НЕПОІНФОРМОВАНІ. НЕ МИНАЄ ДНЯ, ЩОБ ТАКОГО РОДУ ЕПІТЕТОМ ХТОСЬ ІЗ КРИТИКІВ НЕ НАГОРОДИВ ВИСОКОПОСАДОВЦІВ. АМЕРИКАНЦІ ВВАЖАЮТЬ, ЩО КРИТИКА НЕОБХІДНА, АБИ ВКАЗАТИ НА СЛАБКІ МІСЦЯ ПОЛІТИКИ ЧИ ОГРІХИ ПОЛІТИКІВ. МОЖЛИВО НІХТО ТАК ДОТЕПНО НЕ ВИКОНУЄ РОЛЬ КРИТИКІВ ЯК … КОМІКИ. ПРО ОДНОГО З НАЙВІДОМІШИХ ІНФОРМУЄ ЮРІЙ САЄВИЧ.

ІНТЕРШУМ – відкриття телепрограми: «Thank you. Good evening. Thank you»!

КОМІК МАРК РАССЕЛ КЕПКУЄ НАД АМЕРИКАНСЬКОЮ ПОЛІТИКОЮ І ПОЛІТИКАМИ ОСЬ УЖЕ ПОНАД 40 РОКІВ. ЙОГО ДОТЕПИ ЛУНАЮТЬ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ, НИМИ РЯСНІЄ ПРЕСА Й ІНТЕРНЕТ. ДАЙТЕ ЙОМУ ПІАНІНО І СЛУХАЧІВ – І ВІН ВИСМІЄ НЕДОРЕЧНОСТІ ПОЛІТИКИ, ЗМУСИВШИ СМІЯТИСЬ І ВАС. ЦЕ ЖАНР, ЗНАНИЙ ЯК «ПОЛІТИЧНА САТИРА».

ІНТЕРШУМ – спів

Марк Рассел – комік: «Це означає брати на кпини. Це загальний термін – хоч би ви глузували з ситуації, а хоч з публічної постаті … Була така класична історія, що звалася ‘Голий король’».

Президент Клінтон: «Я не мав сексуальних стосунків з тією жінкою».

Марк Рассел - комік: «Щодо нашого останнього короля – часом він буквально бував без одягу в Білому Домі».

МАРК РАССЕЛ ПРАЦЮЄ В СЕБЕ ВДОМА, ЗАНОТОВУЮЧИ ДУМКИ, ЩО СТАНУТЬ МАТЕРІАЛОМ ДЛЯ ЙОГО ЧИСЛЕННИХ РЕПРИЗ. ТАКІ ПОДІЇ, ЯК ЗІТКНЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ТА КИТАЙСЬКОГО ВІЙСЬКОВИХ ЛІТАКІВ, У КОЖНОГО НА СЛУХУ.

Марк Рассел - комік: «Китай робить абсурдне твердження, мовляв: ‘ваш пропелерний літак врізався в наш реактивний … тобто, (пауза) ви вдарили своїм носом мій кулак’».

Марк Рассел - комік: «Я – частина рівноваги. Сатира, гумор на актуальні теми є частиною рівноваги. Без цього ми були б лиш ляльками, що кланяються доземно лялькарю».

ЕКСПЕРТ ІЗ СВОБОДИ ПРЕСИ, ПОЛ МАК-МЕСТЕРЗ З ОРГАНІЗАЦІЇ «FREEDOM FORUM» ВВАЖАЄ ПОЛІТИЧНИЙ ГУМОР ВАЖЛИВИМ ЗАСОБОМ ЗБЕРЕЖЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПЕРПЕКТИВИ.

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Політична сатира і гумор чудово вписуються в цю традицію і, на мій погляд, вкрай необхідні здоровій і життєздатній демократії».

Ведучий: «Із студії Ен-Бі-Сі – програма ‘Сьогодні увечорі’ з Джеєм Лено…»!

МАК-МЕСТЕРЗ ВВАЖАЄ, ЩО НІЧНІ ШОУ НА АМЕРИКАНСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ МАЮТЬ ЯВНИЙ ВПЛИВ НА ГЛЯДАЧІВ.

Джей Лено – комік: «Спеціальне повідомлення. Щойно з Білого дому… Жовтий кіт президента Буша, Ерні, пропав безвісти…»

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Не можу уявити, щоб на думки і дії людей – від тих, що посідають найвищі пости в країні і до тих, що сидять вдома перед телевізором – не впливало в той чи інший спосіб те, що закладено в політичному гуморі чи сатирі».

Ведучий: «Вечірнє шоу з Девідом Леттерманом»!

ЕКС-ПРЕЗИДЕНТ КЛІНТОН ЩЕ ДОВГО БУДЕ ОБ’ЄКТОМ ГЛУЗУВАНЬ ЧЕРЕЗ СВІЙ ГОРЕЗВІСНИЙ РОМАН З ПРАКТИКАНТКОЮ БІЛОГО ДОМУ.

Дейвид Леттермен – комік: «Сьогодні Ти президент США, а назавтра купуєш пиво для якоїсь шльондри в барі. (пауза) … Ба ні, заждіть! Даруйте! Він робив це, коли був президентом»!

І ВСЕ Ж НИНІШНЯ ВЛАДА – ПРЕДМЕТ НАЙПРИСКІПЛИВІШОЇ САТИРИ, І ПРЕЗИДЕНТ БУШ ОТРИМУЄ СПОВНА ЗА СВОЇ ЛІНГВІСТИЧНІ ОГРІХИ.

Марк Рассел - комік: «Та краще за нашого Президента, що віддав себе справі народної освіти, не скажеш, і я цитую: ‘Якщо учень підтягнеться з читання, то його чи вона зможе скласти тест’. (пауза) … Авжеж, його має рацію»!

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Демократія живе, поки громадяни мають максимальну свободу критикувати своїх лідерів. Сатири та політичного гумору це стосується безпосередньо».

ІНТЕРШУМ – Марк Рассел на сцені: «Тим часом Білий дім піднявся по тривозі. Вони зібрались у Воєнній кімнаті, озброєні п’ятьма словниками…»!

ПОЧИНАЮЧИ ЯК ПОЛІТИЧНИЙ САТИРИК, РАССЕЛ ПОБОЮВАВСЯ, ЧИ НЕ ВСКОЧИТЬ З ТИМ У ХАЛЕПУ.

Марк Рассел - комік: «Мало того, що я працював у Вашингтоні – я працював у барі за квартал від Капітолію. І коли самі політики не бували там, бували їх підлеглі. І я міркував собі: ‘Хлопче, тебе можуть звільнити, і ти не зможеш вивчити своїх дітей у коледжі, не зможеш платити за хату’. Я більше про це не турбуюсь. І ось що я вам скажу. Обмежень не існує. Жодних».

ІНТЕРШУМ:

І ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО АМЕРИКАНСЬКИМ ПОЛІТИКАМ НІДЕ НЕ ЗАХОВАТИСЬ ВІД МАРКА РАССЕЛА ТА ІНШИХ КОМІКІВ, ГОТОВИХ ПІДХОПИТИ Й ВИСМІЯТИ ЇХ СЛАБКОСТІ ТА ПОМИЛКИ.

ІНТЕРШУМ – спів

Вебсторінка Марка Рассела:

http://www.markrussell.net/index.html

Вебсторінка «Форуму свободи»:

http://www.freedomforum.org/

XS
SM
MD
LG