Спеціальні потреби

Актуально

Політична сатира - 2001-06-27

ВСТУП: АМЕРИКАНСЬКІ ПОЛІТИКИ, В ТОМУ ЧИСЛІ ПРЕЗИДЕНТИ Є: НЕКОМПЕТЕНТНІ, НЕЧЕСНІ, АМОРАЛЬНІ І НЕПОІНФОРМОВАНІ. НЕ МИНАЄ ДНЯ, ЩОБ ТАКОГО РОДУ ЕПІТЕТОМ ХТОСЬ ІЗ КРИТИКІВ НЕ НАГОРОДИВ ВИСОКОПОСАДОВЦІВ. АМЕРИКАНЦІ ВВАЖАЮТЬ, ЩО КРИТИКА НЕОБХІДНА, АБИ ВКАЗАТИ НА СЛАБКІ МІСЦЯ ПОЛІТИКИ ЧИ ОГРІХИ ПОЛІТИКІВ. МОЖЛИВО НІХТО ТАК ДОТЕПНО НЕ ВИКОНУЄ РОЛЬ КРИТИКІВ ЯК … КОМІКИ. ПРО ОДНОГО З НАЙВІДОМІШИХ ІНФОРМУЄ ЮРІЙ САЄВИЧ.

ІНТЕРШУМ – відкриття телепрограми: «Thank you. Good evening. Thank you»!

КОМІК МАРК РАССЕЛ КЕПКУЄ НАД АМЕРИКАНСЬКОЮ ПОЛІТИКОЮ І ПОЛІТИКАМИ ОСЬ УЖЕ ПОНАД 40 РОКІВ. ЙОГО ДОТЕПИ ЛУНАЮТЬ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ, НИМИ РЯСНІЄ ПРЕСА Й ІНТЕРНЕТ. ДАЙТЕ ЙОМУ ПІАНІНО І СЛУХАЧІВ – І ВІН ВИСМІЄ НЕДОРЕЧНОСТІ ПОЛІТИКИ, ЗМУСИВШИ СМІЯТИСЬ І ВАС. ЦЕ ЖАНР, ЗНАНИЙ ЯК «ПОЛІТИЧНА САТИРА».

ІНТЕРШУМ – спів

Марк Рассел – комік: «Це означає брати на кпини. Це загальний термін – хоч би ви глузували з ситуації, а хоч з публічної постаті … Була така класична історія, що звалася ‘Голий король’».

Президент Клінтон: «Я не мав сексуальних стосунків з тією жінкою».

Марк Рассел - комік: «Щодо нашого останнього короля – часом він буквально бував без одягу в Білому Домі».

МАРК РАССЕЛ ПРАЦЮЄ В СЕБЕ ВДОМА, ЗАНОТОВУЮЧИ ДУМКИ, ЩО СТАНУТЬ МАТЕРІАЛОМ ДЛЯ ЙОГО ЧИСЛЕННИХ РЕПРИЗ. ТАКІ ПОДІЇ, ЯК ЗІТКНЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ТА КИТАЙСЬКОГО ВІЙСЬКОВИХ ЛІТАКІВ, У КОЖНОГО НА СЛУХУ.

Марк Рассел - комік: «Китай робить абсурдне твердження, мовляв: ‘ваш пропелерний літак врізався в наш реактивний … тобто, (пауза) ви вдарили своїм носом мій кулак’».

Марк Рассел - комік: «Я – частина рівноваги. Сатира, гумор на актуальні теми є частиною рівноваги. Без цього ми були б лиш ляльками, що кланяються доземно лялькарю».

ЕКСПЕРТ ІЗ СВОБОДИ ПРЕСИ, ПОЛ МАК-МЕСТЕРЗ З ОРГАНІЗАЦІЇ «FREEDOM FORUM» ВВАЖАЄ ПОЛІТИЧНИЙ ГУМОР ВАЖЛИВИМ ЗАСОБОМ ЗБЕРЕЖЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПЕРПЕКТИВИ.

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Політична сатира і гумор чудово вписуються в цю традицію і, на мій погляд, вкрай необхідні здоровій і життєздатній демократії».

Ведучий: «Із студії Ен-Бі-Сі – програма ‘Сьогодні увечорі’ з Джеєм Лено…»!

МАК-МЕСТЕРЗ ВВАЖАЄ, ЩО НІЧНІ ШОУ НА АМЕРИКАНСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ МАЮТЬ ЯВНИЙ ВПЛИВ НА ГЛЯДАЧІВ.

Джей Лено – комік: «Спеціальне повідомлення. Щойно з Білого дому… Жовтий кіт президента Буша, Ерні, пропав безвісти…»

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Не можу уявити, щоб на думки і дії людей – від тих, що посідають найвищі пости в країні і до тих, що сидять вдома перед телевізором – не впливало в той чи інший спосіб те, що закладено в політичному гуморі чи сатирі».

Ведучий: «Вечірнє шоу з Девідом Леттерманом»!

ЕКС-ПРЕЗИДЕНТ КЛІНТОН ЩЕ ДОВГО БУДЕ ОБ’ЄКТОМ ГЛУЗУВАНЬ ЧЕРЕЗ СВІЙ ГОРЕЗВІСНИЙ РОМАН З ПРАКТИКАНТКОЮ БІЛОГО ДОМУ.

Дейвид Леттермен – комік: «Сьогодні Ти президент США, а назавтра купуєш пиво для якоїсь шльондри в барі. (пауза) … Ба ні, заждіть! Даруйте! Він робив це, коли був президентом»!

І ВСЕ Ж НИНІШНЯ ВЛАДА – ПРЕДМЕТ НАЙПРИСКІПЛИВІШОЇ САТИРИ, І ПРЕЗИДЕНТ БУШ ОТРИМУЄ СПОВНА ЗА СВОЇ ЛІНГВІСТИЧНІ ОГРІХИ.

Марк Рассел - комік: «Та краще за нашого Президента, що віддав себе справі народної освіти, не скажеш, і я цитую: ‘Якщо учень підтягнеться з читання, то його чи вона зможе скласти тест’. (пауза) … Авжеж, його має рацію»!

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Демократія живе, поки громадяни мають максимальну свободу критикувати своїх лідерів. Сатири та політичного гумору це стосується безпосередньо».

ІНТЕРШУМ – Марк Рассел на сцені: «Тим часом Білий дім піднявся по тривозі. Вони зібрались у Воєнній кімнаті, озброєні п’ятьма словниками…»!

ПОЧИНАЮЧИ ЯК ПОЛІТИЧНИЙ САТИРИК, РАССЕЛ ПОБОЮВАВСЯ, ЧИ НЕ ВСКОЧИТЬ З ТИМ У ХАЛЕПУ.

Марк Рассел - комік: «Мало того, що я працював у Вашингтоні – я працював у барі за квартал від Капітолію. І коли самі політики не бували там, бували їх підлеглі. І я міркував собі: ‘Хлопче, тебе можуть звільнити, і ти не зможеш вивчити своїх дітей у коледжі, не зможеш платити за хату’. Я більше про це не турбуюсь. І ось що я вам скажу. Обмежень не існує. Жодних».

ІНТЕРШУМ:

І ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО АМЕРИКАНСЬКИМ ПОЛІТИКАМ НІДЕ НЕ ЗАХОВАТИСЬ ВІД МАРКА РАССЕЛА ТА ІНШИХ КОМІКІВ, ГОТОВИХ ПІДХОПИТИ Й ВИСМІЯТИ ЇХ СЛАБКОСТІ ТА ПОМИЛКИ.

ІНТЕРШУМ – спів

Вебсторінка Марка Рассела:

http://www.markrussell.net/index.html

Вебсторінка «Форуму свободи»:

http://www.freedomforum.org/

Всі новини дня

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

"Надання зброї - це процес, що розвивається" - Блінкен відповів на питання про літаки для України

F-16 ВПС Польщі під час авіашоу Wings Over Baltics 2019. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання про перспективу надання літаків Україні. Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив що йдеться про “процес, що розвивається”.

“Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні”, - сказав Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що відбулась у середу у Вашингтоні.

За словами держсекретаря, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

“Так само змінювалася і наша підтримка, ми завжди хотіли переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, - сказав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським сказав, що сьогодні розпочато програму навчання українських пілотів у Британії.

Більше

XS
SM
MD
LG