Спеціальні потреби

Актуально

Політична сатира - 2001-06-27

ВСТУП: АМЕРИКАНСЬКІ ПОЛІТИКИ, В ТОМУ ЧИСЛІ ПРЕЗИДЕНТИ Є: НЕКОМПЕТЕНТНІ, НЕЧЕСНІ, АМОРАЛЬНІ І НЕПОІНФОРМОВАНІ. НЕ МИНАЄ ДНЯ, ЩОБ ТАКОГО РОДУ ЕПІТЕТОМ ХТОСЬ ІЗ КРИТИКІВ НЕ НАГОРОДИВ ВИСОКОПОСАДОВЦІВ. АМЕРИКАНЦІ ВВАЖАЮТЬ, ЩО КРИТИКА НЕОБХІДНА, АБИ ВКАЗАТИ НА СЛАБКІ МІСЦЯ ПОЛІТИКИ ЧИ ОГРІХИ ПОЛІТИКІВ. МОЖЛИВО НІХТО ТАК ДОТЕПНО НЕ ВИКОНУЄ РОЛЬ КРИТИКІВ ЯК … КОМІКИ. ПРО ОДНОГО З НАЙВІДОМІШИХ ІНФОРМУЄ ЮРІЙ САЄВИЧ.

ІНТЕРШУМ – відкриття телепрограми: «Thank you. Good evening. Thank you»!

КОМІК МАРК РАССЕЛ КЕПКУЄ НАД АМЕРИКАНСЬКОЮ ПОЛІТИКОЮ І ПОЛІТИКАМИ ОСЬ УЖЕ ПОНАД 40 РОКІВ. ЙОГО ДОТЕПИ ЛУНАЮТЬ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ, НИМИ РЯСНІЄ ПРЕСА Й ІНТЕРНЕТ. ДАЙТЕ ЙОМУ ПІАНІНО І СЛУХАЧІВ – І ВІН ВИСМІЄ НЕДОРЕЧНОСТІ ПОЛІТИКИ, ЗМУСИВШИ СМІЯТИСЬ І ВАС. ЦЕ ЖАНР, ЗНАНИЙ ЯК «ПОЛІТИЧНА САТИРА».

ІНТЕРШУМ – спів

Марк Рассел – комік: «Це означає брати на кпини. Це загальний термін – хоч би ви глузували з ситуації, а хоч з публічної постаті … Була така класична історія, що звалася ‘Голий король’».

Президент Клінтон: «Я не мав сексуальних стосунків з тією жінкою».

Марк Рассел - комік: «Щодо нашого останнього короля – часом він буквально бував без одягу в Білому Домі».

МАРК РАССЕЛ ПРАЦЮЄ В СЕБЕ ВДОМА, ЗАНОТОВУЮЧИ ДУМКИ, ЩО СТАНУТЬ МАТЕРІАЛОМ ДЛЯ ЙОГО ЧИСЛЕННИХ РЕПРИЗ. ТАКІ ПОДІЇ, ЯК ЗІТКНЕННЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ТА КИТАЙСЬКОГО ВІЙСЬКОВИХ ЛІТАКІВ, У КОЖНОГО НА СЛУХУ.

Марк Рассел - комік: «Китай робить абсурдне твердження, мовляв: ‘ваш пропелерний літак врізався в наш реактивний … тобто, (пауза) ви вдарили своїм носом мій кулак’».

Марк Рассел - комік: «Я – частина рівноваги. Сатира, гумор на актуальні теми є частиною рівноваги. Без цього ми були б лиш ляльками, що кланяються доземно лялькарю».

ЕКСПЕРТ ІЗ СВОБОДИ ПРЕСИ, ПОЛ МАК-МЕСТЕРЗ З ОРГАНІЗАЦІЇ «FREEDOM FORUM» ВВАЖАЄ ПОЛІТИЧНИЙ ГУМОР ВАЖЛИВИМ ЗАСОБОМ ЗБЕРЕЖЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПЕРПЕКТИВИ.

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Політична сатира і гумор чудово вписуються в цю традицію і, на мій погляд, вкрай необхідні здоровій і життєздатній демократії».

Ведучий: «Із студії Ен-Бі-Сі – програма ‘Сьогодні увечорі’ з Джеєм Лено…»!

МАК-МЕСТЕРЗ ВВАЖАЄ, ЩО НІЧНІ ШОУ НА АМЕРИКАНСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ МАЮТЬ ЯВНИЙ ВПЛИВ НА ГЛЯДАЧІВ.

Джей Лено – комік: «Спеціальне повідомлення. Щойно з Білого дому… Жовтий кіт президента Буша, Ерні, пропав безвісти…»

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Не можу уявити, щоб на думки і дії людей – від тих, що посідають найвищі пости в країні і до тих, що сидять вдома перед телевізором – не впливало в той чи інший спосіб те, що закладено в політичному гуморі чи сатирі».

Ведучий: «Вечірнє шоу з Девідом Леттерманом»!

ЕКС-ПРЕЗИДЕНТ КЛІНТОН ЩЕ ДОВГО БУДЕ ОБ’ЄКТОМ ГЛУЗУВАНЬ ЧЕРЕЗ СВІЙ ГОРЕЗВІСНИЙ РОМАН З ПРАКТИКАНТКОЮ БІЛОГО ДОМУ.

Дейвид Леттермен – комік: «Сьогодні Ти президент США, а назавтра купуєш пиво для якоїсь шльондри в барі. (пауза) … Ба ні, заждіть! Даруйте! Він робив це, коли був президентом»!

І ВСЕ Ж НИНІШНЯ ВЛАДА – ПРЕДМЕТ НАЙПРИСКІПЛИВІШОЇ САТИРИ, І ПРЕЗИДЕНТ БУШ ОТРИМУЄ СПОВНА ЗА СВОЇ ЛІНГВІСТИЧНІ ОГРІХИ.

Марк Рассел - комік: «Та краще за нашого Президента, що віддав себе справі народної освіти, не скажеш, і я цитую: ‘Якщо учень підтягнеться з читання, то його чи вона зможе скласти тест’. (пауза) … Авжеж, його має рацію»!

Пол Мак-Местерз - «Форум свободи»: «Демократія живе, поки громадяни мають максимальну свободу критикувати своїх лідерів. Сатири та політичного гумору це стосується безпосередньо».

ІНТЕРШУМ – Марк Рассел на сцені: «Тим часом Білий дім піднявся по тривозі. Вони зібрались у Воєнній кімнаті, озброєні п’ятьма словниками…»!

ПОЧИНАЮЧИ ЯК ПОЛІТИЧНИЙ САТИРИК, РАССЕЛ ПОБОЮВАВСЯ, ЧИ НЕ ВСКОЧИТЬ З ТИМ У ХАЛЕПУ.

Марк Рассел - комік: «Мало того, що я працював у Вашингтоні – я працював у барі за квартал від Капітолію. І коли самі політики не бували там, бували їх підлеглі. І я міркував собі: ‘Хлопче, тебе можуть звільнити, і ти не зможеш вивчити своїх дітей у коледжі, не зможеш платити за хату’. Я більше про це не турбуюсь. І ось що я вам скажу. Обмежень не існує. Жодних».

ІНТЕРШУМ:

І ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО АМЕРИКАНСЬКИМ ПОЛІТИКАМ НІДЕ НЕ ЗАХОВАТИСЬ ВІД МАРКА РАССЕЛА ТА ІНШИХ КОМІКІВ, ГОТОВИХ ПІДХОПИТИ Й ВИСМІЯТИ ЇХ СЛАБКОСТІ ТА ПОМИЛКИ.

ІНТЕРШУМ – спів

Вебсторінка Марка Рассела:

http://www.markrussell.net/index.html

Вебсторінка «Форуму свободи»:

http://www.freedomforum.org/

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG