Спеціальні потреби

Актуально

Український ВУЗ у США - 2001-06-27

ВСТУП: У ТИСЯЧА ДЕВ’ЯТСОТ ОДИНАДЦЯТОМУ РОЦІ ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ КАТОЛИЦКИЙ ЄПСИКОП У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ – СОЛТЕР ОРТИНСЬКИЙ – ЗАПРОСИВ ДО ЦІЄЇ КРАЇНИ МОНАХИНЬ ЧИНУ СВЯТОГО ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО. ЦІ МОНАХИНІ ВІДКРИЛИ В АМЕРИЦІ ДИТЯЧИЙ ДІМ, СЕРЕДНЮ ШКОЛУ І У СОРОК ВОСЬМОМУ РОЦІ – ВУЗ, ЯКИЙ НАЗИВАЄТЬСЯ «МЕНОР КОЛЕДЖ». ЮРІЙ САЄВИЧ ВІДВІДАВ ЦЕЙ КОЛЕДЖ І ПОВІДОМЛЯЄ ЗВІДТИ ПРО ЙОГО ІСТОРІЮ, КУРСИ НАВЧАННЯ ТА НАГОЛОС НА УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРУ.

ТЕКСТ: НА П’ЯТНАДЦЯТИ МАЛЬОВНИЧИХ ГЕКТАРАХ ЗЕМЛІ В ПЕРЕДМІСТІ ФІЛАДЕЛЬФІЇ РОЗТАШОВАНИЙ ЄДИНИЙ У СВІТІ ДВОРІЧНИЙ КОЛЕДЖ, ЗАСНОВАНИЙ УКРАЇНЦЯМИ.

Сестра Кекелія – ректор: «Його заснували в тисяча дев’ятсот сорок сьомому році сестри ордену Святого Василія Великого з головною метою дати освіту дітям українських емігрантів після другої світової війни».

«It was started in 1947 by the Sisters of St. Basil the Great with the primary purpose of educating Ukrainian emigrant children after WWII».

СПОЧАТКУ ДО МЕНОР ПРИЙМАЛИ ЛИШЕ ЖІНОК. ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ КОЛЕДЖ ВІДКРИВ СВОЇ ДВЕРІ ЩОЙНО У ВІСІМДЕСЯТ ВОСЬМОМУ РОЦІ. З ЧАСОМ ТАКОЖ ПОЧАЛИ ПРИЙМАТИ БЕЗ ОГЛЯДУ НА ЕТНІЧНЕ ПОХОДЖЕННЯ І СЬОГОДНІ ЛИШЕ ОДНА ЧЕТВЕРТА СТУДЕНТСТВА ПРИБЛИЗНО ІЗ СЕМИСОТ ОСІБ Є УКРАЇНСЬКОГО КОРЕНЯ. СЕСТРА КЕКИЛІЯ - В МИРУ МАРІЯ ЮРАСІНСЬКА - РЕКТОР КОЛЕДЖУ МЕНОР.

Сестра Кекелія – ректор:

«Ми даємо гуманітарну освіту з орієнтацією на забезпечення фахом. Ми також є установою, яка серед різних етнічних груп в сша, зокрема в районі Філадельфії, репрезентує українську громаду».

«And we provide a liberal arts career-oriented education and a presence for the Ukrainian community, an institutional presence among all the different types of people here in the United States, especially in the Philadelphia area».

ПРОГРАМА НАВЧАННЯ ОХОПЛЮЄ ПІДГОТОВКУ МЕДИЧНИХ, СТОМАТОЛОГІЧНИХ І ВЕТЕРИНАРНИХ АСИСТЕНТІВ, ВКЛЮЧАЄ РІЗНІ ФАХИ З БІЗНЕСУ, СУДОЧИНСТВА, ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, КОМП’ЮТЕРНОЇ СПРАВИ. Є І ПОСИЛЕНА ПРОГРАМА З УКРАЇНОЗНАВСТВА.

Сестра Кекелія – ректор: «Ми зокрема хотіли б розгорнути нашу програму в ділянці міжнароднього бізнесу і зв’язки з Україною».

«But we really would like to build up the international business and our ties with Ukraine».

З ПОЗАКЛАСНИХ ЗАНЯТЬ Є СТУДЕНТСЬКІ КЛУБИ ПРИСВЯЧЕНІ РІЗНИМ ГОББІ, І СПОРТ. ЧОЛОВІЧА Й ЖІНОЧА КОМАНДИ З БАСКЕТБОЛУ ТА ЧОЛОВІЧА З ФУТБОЛУ Й ЖІНОЧА З ВОЛЕЙБОЛУ ЗМАГАЮТЬСЯ В УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ ЛІГАХ. КОЛИ УКРАЇНА СТАЛА НЕЗАЛЕЖНОЮ, ЗВІДТИ ТЕЖ ПОЧАЛИ ПРИБУВАТИ СТУДЕНТИ. ЦЬОГО СЕМЕСТРУ ЇХ В МЕНОР НАВЧАЄТЬСЯ ДЕСЯТЬ. НАЙБІЛЬШОЮ ПОПУЛЯРНІСТЮ У НИХ КОРИСТУЮТЬСЯ КУРСИ З УПРАВЛІННЯ БІЗНЕСОМ.

Юрій Саєвич: «Сестро, ми знаходимось в центрі вивчення української спадщини. Яку роль відіграє цей центр у Вашій програмі навчання»?

Сестра Кекелія – ректор: «Головне завдання - дати неукраїнцям знання про українську культурну спадщину. Ми також здійснюємо програму простягування руки - відвідуємо місцеві школи і громадські центри. І проводимо освітню роботу. Наприклад - ми розробили програму для підготовки людей, що хотіли б працювати в Україні. Ми також зберегли зразки надбань української культури в час, коли український народ був під комунізмом і його культуру нищили».

«First is to educate the non-Ukrainians about the Ukrainian heritage. We also do an outreach program. We visit local schools, local community centers. We also provide education. For example, right now we opened an international educational program with a focus on Ukraine to train people who would like to work in Ukraine. We also maintained so much of the Ukrainian heritage when the Ukrainian nation was under Communism. It was being destroyed».

СЕСТРА КЕКИЛІЯ НАРОДИЛАСЬ У СЕЛІ БІЛЯ ПЕРЕМИШЛЯ. ПІСЛЯ ВІЙНИ ДІВЧИНКОЮ ВИЇХАЛА НА ЗАХІД. УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ НЕ ЗАБУЛА, АЛЕ ЛЕГШЕ ЇЙ СПІЛКУВАТИСЬ АНГЛІЙСЬКОЮ.

Юрій Саєвич: «Сестро Кекіліє, дуже Вам дякую за інтерв’ю».

Сестра Кекелія – ректор: «Прошу. Дякую, що ви прийшли».

КУРАТОРОМ ЦЕНТРУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ Є ХРИСТИНА ПРОКОПОВИЧ.

Христина Прокопович – куратор: «Наш центр має кілька завдань. Найважніше є поширити українську культуру і знання про Україну поміж і українським суспільством і американським суспільством, спеціально з шкільними дітьми. І нашими студентами».

З ЦІЄЮ МЕТОЮ ТУТ РЕГУЛЯРНО ВІДБУВАЮТЬСЯ ЕКСКУРСІЇ І ПРОВОДЯТЬСЯ КУРСИ З УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА, НА ЯКІ ПРИХОДЯТЬ І ДІТИ, І ДОРОСЛІ, УКРАЇНЦІ І НЕУКРАЇНЦІ.

Христина Прокопович – куратор: «Ті писанки, які є в тих полицях, виробляли люди, які приходили тут на курси і зацікавились і дальше писали писанки».

ТАКОЖ КУРСИ З ВИШИВАННЯ.

Христина Прокопович – куратор: «Карта показує народний одяг в різних частинах України. Дітям дуже цікаво, що в одній частині України убиралися цілком інакше як в других частинах».

Є І КУРСИ З УКРАЇНСЬКОГО ГОНЧАРСТВА ТА ТКАННЯ НА ДІЮЧОМУ ВЕРСТАТІ. КРІМ ЦЬОГО, ПОПУЛЯРНИМИ Є КУРСИ ГРИ НА БАНДУРІ ТА ЩОРІЧНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ. УСПІШНО ПОЄДНАВШИ УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРУ З НАВЧАННЯМ АМЕРИКАНСЬКОГО БІЗНЕСУ, ПРАВА ТА ІНШИХ ПРЕДМЕТІВ, МЕНОР КОЛЕДЖ - МОЖНА СКАЗАТИ - ВТІЛЮЄ ШЕВЧЕНКІВСЬКІ СЛОВА: «І ЧУЖОМУ НАУЧАЙТЕСЬ І СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ».

ВЕБСТОРІНКА МЕНОР КОЛЕДЖУ: www.manor.edu

Всі новини дня

США вводять санкції проти шести компаній за допомогу війську РФ

Архівне фото: танки під час російсько-білоруських навчань в лютому 2022 року. (AP Photo/Александер Земляніченко)

Міністерство торгівлі обмежує доступ до американських технологій та товарів для 36 компаній з дев'яти країн, включаючи шість компаній, які, за інформацією уряду США, постачали товари військового призначення Росії, після початку повномасштабного вторгнення РФ до України, 24 лютого. Відповідне рішення опубліковано на сайті американського відомства 28 червня і вступає в дію після періоду обговорення.

"Сьогоднішній крок надсилає потужний сигнал для осіб та організацій у світі - якщо вони намагатимуться підтримати Росію, Сполучені Штати закриють їм доступ також", - заявив заступник міністра США з торгівлі Алан Естевез.

Заходи стосуються шести компаній, розташованих в Китаї, Литві, Росії, Великій Британії, Узбекистані та В'єтнамі. Відомство також додало дві китайські компанії до чорного переліку - Electronics Technology Group Corporation 13th Research Institute (CETC 13) та Micro Electronic Technology in China. Ці установи продовжували постачати товарі Росії, після вторгнення, незважаючи на обмеження введені США та союзниками, заявляють в американському відомстві.

"Сполучені Штати, союзники та партнери продовжать демонструвати спільну рішучість від імені України тим, що закриватимуть доступ російського війська до військових технологій, необхідних йому для продовження звірств - з якого б джерела не намагались надати їм постачання, де б вони не були розташовані", - вказав помічник міністра торгівлі США Метт'ю Аксельрод.

У вівторок Міністерство торгівлі США а також Управління фінансової розвідки видали спільне попередження для фінансових установ, застерігши їх від надання послуг компаніям, проти яких діють обмеження.

“Путін не переможе”, заявляють на мадридському саміті НАТО

Єнс Столтенберґ на саміті НАТО у Мадриді 29 червня 2022 р.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив на зустрічі керівників країн - союзниць, що у відповідь на войовничість Росії альянс зміцнюється й зосереджує більші оборонні потужності на сході Європи.

“Путін хотів, щоб НАТО було менше, але НАТО буде більше”, - сказав Столтенберґ на саміті у Мадриді, де очікують офіційного запрошення Фінляндії та Швеції, які подали заявки на вступ після початку відкритого російського вторгнення в Україну.

Іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес, господар саміту, заявив, що союзники вдадуться до конкретних кроків на тлі того, що Росія тепер стала головною загрозою.

“Ми посилаємо Путіну потужну заяву: Ви не переможете”, - сказав Санчес.

На саміті НАТО очікують звернення українського президента Володимира Зеленського, який раніше дав зрозуміти, що далі закликатиме союзників посилювати збройну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Вступ в НАТО залишається проголошеною метою України, і це зафіксовано в українській конституції, але в умовах війни питання поступилося більш нагальним завданням, таким як негайна практична військова підтримка.

Представники Києва раніше також натякали, що Україна може розглядати різні варіанти міжнародних договорів, які б гарантували українську безпеку й суверенітет.

Столтенберґ розмовляв зранку з президентом Джо Байденом, якому він подякував за відданість США головним принципам північноатлантичного альянсу.

Напередодні він сказав, що мадридський саміт буде "поворотним” для НАТО.

“Ми узгодимо засадничі зміни в стримуванні й обороні з більшою кількістю сил швидкого реагування, з більшими силами на передових рубежах, де буде розташовано більше устаткування. Ми узгодимо всеосяжний набір допомоги України, щоб підтримати її право на самооборону”, - наголосив генеральний секретар.

“Надзвичайно важливо, щоб ми були готові і надалі постачати допомогу, бо Україна зараз постала перед брутальністю, якої ми не бачили у Європі з часів Другої Світової війни", - підкреслив він.

Студія Вашингтон. Мета саміту НАТО та головні очікування
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Українці у США вболівають за Україну та як можуть наближають перемогу у війні. Мар’яна та Аня вирішили друкувати та продавати футболки з відомою маркою Укрпошти, на якій зображений затоплений крейсер Москва. З ними спілкувалася Ірина Соломко.

Історія родини з Ірпеня: “Не боїшся, що тебе вбʼють, боїшся, що тобі знову доведеться тікати”. Відео

Однією з початкових цілей Росії було захопити Київ за декілька днів. В перші тижні повномасштабного вторгнення окупаційні війська зайшли в міста поблизу української столиці. Серед інших громад, від російської армії сильно постраждав Ірпінь. Деталі – від Анни Чернікової.

Колишній міністр закордонних справ Литви: «Для НАТО прийшов час себе показати». Відео

У Литві відзначають посилення сил НАТО на східному фланзі - про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів колишній міністр закордонних справ цієї країни Лінас Лінкявічус. Він також порівняв НАТО з Феррарі, яка задовго стоїть у гаражі.

Більше

XS
SM
MD
LG