Спеціальні потреби

Актуально

Громадське телебачення - 2001-06-29

ВСТУП: В АМЕРИЦІ Є ТИСЯЧІ РІЗНИХ ТЕЛЕСТАНЦІЙ, ЩО ВИХОДЯТЬ В ЕФІР, А ТАКОЖ ТРАНСЛЮЮТЬ ПРОГРАМИ ПО КАБЕЛЮ. У ВЕЛИКИХ МІСТАХ БУВАЄ ПО СТО, А ТО І БІЛЬШЕ КАНАЛІВ. ДЕКОТРІ ПЕРЕДАЮТЬ ВИКЛЮЧНО НОВИНИ, ІНШІ ПРИСВЯЧЕНІ СПОРТУ, ЩЕ ІНШІ КУЛІНАРНОМУ МИСТЕЦТВУ, ІСТОРІЇ, МУЗИЦІ, КІНОФІЛЬМАМ АБО Й МУЛЬТИКАМ. ТА МАБУТЬ НАЙБІЛЬШ СВОЄРІДНИМИ Є ТАК ЗВАНІ «ГРОМАДСЬКІ» ТЕЛЕВІЗІЙНІ СТАНЦІЇ. ФІНАНСОВАНІ ВИКЛЮЧНО ДЕРЖАВНИМИ ФОНДАМИ ТА ПРИВАТНИМИ ДОТАЦІЯМИ, ВОНИ ГОТОВІ НАДАТИ АУДИТОРІЮ КОЖНОМУ РЯДОВОМУ ГРОМАДЯНИНОВІ, ЩО БУДЬ-КОЛИ МРІЯВ СТАТИ ТЕЛЕЗІРКОЮ.

ІНТЕРШУМ – видихає

МАЙЖЕ ШОСТА ВЕЧОРА. КРЕҐ БЕНІСТЕР НЕ ПРИХОВУЄ СВОГО ХВИЛЮВАННЯ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Десь має бути наш гість. Я чув його ... Чув, що він десь тут».

КРЕҐ БЕННІСТЕР ПОЧУВАЄТЬСЯ ТАК, ЩО НІБИ ЗАРАЗ ВИСТУПАТИМЕ ПЕРЕД БАГАТОМІЛЬЙОННОЮ ТЕЛЕ-АУДИТОРІЄЮ.

ІНТЕРШУМ: посуда

ХОЧ, НАСПРАВДІ, ЙОМУ НЕ СЛІД РОЗРАХОВУВАТИ НА БІЛЬШЕ, ЯК КІЛЬКА СОТ ЛЮДЕЙ. АЛЕ ЙОМУ ОДНАКОВО, БО ВІН, БАЧТЕ, ЗІРКА ТОК-ШОУ «БЕННІСТЕР БЕНТЕР».

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Як я вже згадував, пісню ‘як добре, що ми такі багаті’. Я сам написав і виконав і вона стала лейтмотивом програми».

ДО ТОГО Ж ВІН І АВТОР СЦЕНАРІЮ І ПРОДЮСЕР, ЯК ТАКОЖ ...

ІНТЕРШУМ: «That’s OK, put it anywhere».

БУТАФОР ... ВАМ НАПЕВНО НІКОЛИ НЕ ДОВОДИЛОСЯ БАЧИТИ ЙОГО ШОУ, ХІБА ЩО ВИ БУВАЛИ У МІСТЕЧКУ ФЕАРФАКС, ШТАТ ВІРДЖІНІЯ, І ПЕРЕКЛЮЧАЛИ ТЕЛЕВІЗОР НА ДЕСЯТИЙ КАНАЛ МІСЦЕВОЇ КАБЕЛЬНОЇ СТАНЦІЇ, ЩО ПЕРЕДАЄ «БЕНІСТЕР БЕНТЕР» РАЗ НА ТИЖДЕНЬ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Добридень, пане Беністер. Як справи? Тралі-валі ... так, це спрацьовує. Він сидітиме досить низько, але це лише додаватиме до моєї величності».

ІНТЕРШУМ: гітара

«БЕНІСТЕР БЕНТЕР» ЛИШЕ ОДНА ІЗ ТИСЯЧ ПРОГРАМ, ЩО ТВОРЯТЬ ЛЮДИ ЛИШЕ ІЗ ПОВЕРХОВИМИ АБО Й БЕЗ ЖОДНИХ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ НАВИЧОК. А ЗАВДЯЧУЮТЬ ВОНИ ТАКІЙ МОЖЛИВОСТІ УНІКАЛЬНОМУ АМЕРИКАНСЬКОМУ ФЕНОМЕНОВІ ПІД НАЗВОЮ ВІДКРИТЕ ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.

ІНТЕРШУМ: «Everybody in the control room»!

МЕНЕДЖЕР СТАНЦІЇ ДЖІМ ГЕЛЛІ ЗАУВАЖУЄ, ЩО ІНОЗЕМЦЯМ ТАКА КОНЦЕПЦІЯ НЕЗНАЙОМА.

Джім Геллі – менеджер станції: «Вони собі навіть не можуть уявити, як можна будь-якій особі просто увійти до станції та сказати все, що вони захочуть».

ГЕЛЛІ ПОТРАПИВ НА ДЕСЯТИЙ КАНАЛ СІМ РОКІВ ТОМУ. ЯК ЛІДЕР СКАУТСЬКОГО РУХУ ВІН ЛИШЕ ХОТІВ УЧИТИ ДІВЧАТ ТЕЛЕВІЗІЙНІЙ СПРАВІ. СПЕРШУ ЗАПИСАВСЯ НА УРОКИ ДЛЯ ДОБРОВОЛЬЦІВ, НА ЯКИХ КОЖНИЙ МАЄ НАГОДУ ВИПРОБУВАТИ ТЕЛЕВІЗІЙНУ СПРАВУ ВІД ОСВІТЛЕННЯ ...

ІНТЕРШУМ: «...of the light».

... ДО ВІДЕОМОНТАЖУ.

ІНТЕРШУМ: «Go to the top...a little bit».

ТАКЕ НАВЧАННЯ ЗМІНИЛО УСЕ ЖИТТЯ ДЖІМА. ВІН ПОЛИШИВ СВОЮ ПРАЦЮ МЕНЕДЖЕРА ВІДДІЛУ КОСМЕТИКИ І СТАВ НА ПОВНУ СТАВКУ БЕЗПЛАТНИМ ПРАЦІВНИКОМ СТАНЦІЇ. ПРОТЯГОМ РОКУ ВІН ВИВЧАВ ТЕЛЕВІЗІЙНУ СПРАВУ В УСІХ ПОДРОБИЦЯХ І СЬОГОДНІ - ВІН ТУТ ГОЛОВА.

Джім Геллі – менеджер станції: «БАГАТО З ТОГО, ЧОМУ Я ТУТ НАВЧИВСЯ, Я ПІЗНАВ НА ВЛАСНИХ ПОМИЛКАХ. АЛЕ НІКОЛИ НЕ ОБЛИШАВ СВОЄЇ ЗАДАНОЇ МЕТИ».

ІНТЕРШУМ: «Good afternoon, Сraig».

КОЛИ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ЙОГО ТЕЛЕВІЗІЙНА РОЛЬ, КРЕҐ БЕНІСТЕР ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО ПЛАТНОЇ ПРАЦІ, ЯК РЕДАКТОР БЮЛЕТЕНІВ ДЛЯ ТОРГОВЕЛЬНОЇ СПІЛКИ. МРІЯ ДИТИНСТВА СТАТИ АКТОРОМ ЗАДОВОЛЬНЯЄТЬСЯ, КОЛИ ГЛЯДАЧІ ЙОГО ШОУ ВПІЗНАЮТЬ ЙОГО НА ВУЛИЦЯХ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Така слава мене підносить десь на місяць».

«ДЕСЯТИЙ КАНАЛ» - ОДНА ІЗ НАЙБІЛЬШИХ ТЕЛЕСТАНЦІЙ ВІДКРИТИХ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОСТІ. ВОНА ВИПУСКАЄ ПОНАД ТИСЯЧУ ГОДИН НОВИХ ПРОГРАМ ЩОРОКУ, НАД ЯКИМИ ПРАЦЮЮТЬ ТРИДЦЯТЬ СПІВРОБІТНИКІВ СТАНЦІЇ ТА БЛИЗЬКО ВОСЬМИСОТ ДОБРОВОЛЬЦІВ. КОНТРАКТ МІЖ ТЕЛЕСТАНЦІЄЮ ТА МІСЦЕВОЇ КАБЕЛЬНОЇ КОМПАНІЄЮ ВИМАГАЄ, ЩОБ КОЖНА ОСОБА, ЯКА ПРАГНЕ ЗРОБИТИ СВОЮ ПРОГРАМУ, МАЛА ДОСТУП ДО НАВЧАННЯ ТЕЛЕВІЙНІЙ СПРАВІ. АЛЕ ЗМІСТ ПРОГРАМИ - ТО ВЖЕ СПРАВА СУТО ОСОБИСТА.

Джім Геллі – менеджер станції: «Моє завдання - дати людям можливість висловлюватися, навчити їх, як це робити, дати їм знаряддя, що допоможе донести своє слово та зображення до аудиторії. Але я не цензура для них».

ІНТЕРШУМ: «The money can keep us together».

ЧЕРЕЗ КІЛЬКА ХВИЛИН ПОЧИНАЄТЬСЯ ШОУ «БЕНІСТЕР БЕНТЕР». ГІСТЬ ВЖЕ ЧЕКАЄ. ВЕДУЧИЙ ГОТОВИЙ. АЛЕ ЯК ВІН ПОЧУВАЄТЬСЯ?

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Трохи розчарований ... нервовий ... продюсер наступної програми вже позирав на мене, щоб я не затягнув своє шоу за рахунок його ефірного часу».

У РЕЖИСЕРСЬКИЙ КІМНАТІ СЮЗАН МЕК-КАЛОУ ВИДАЄ НАКАЗИ СВОЇМ ЮНИМ АСИСТЕНТАМ.

Сюзан Мек-Калоу – режисер: «Готуємося до запису ... п’ять, чотири, три, два, один ... і пускай касету».

технік: «Ой, а де ж касета»?

Сюзан Мек-Калоу – режисер: «О Господи»!

ЩО ПОРОБИШ: МОЛОДІ-ЗЕЛЕНІ. ТАК, ЦІ ДВОЄ ВИГЛЯДАЮТЬ НАПРОЧУД ЮНИМИ. ТА Й НАСПРАВДІ ВОНИ Ж ТАКИ ДУЖЕ МОЛОДІ, ХОЧА СТІВ І КЕЙТІ У СВОЇ ЧОТИРНАДЦЯТЬ ВЖЕ ВЕТЕРАНИ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.

Каті – технік: «Займаюся телебаченням вже п’ять років. Сьогодні працюю із звуком. Але взагалі знаю як робити цілу купу всього».

ЩЕ ОДИН ФАЛЬШ-СТАРТ, І НАРЕШТІ - ПОЧАТОК ЗАПИСУ ПРОГРАМИ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Може на півні ви є хліб із маслом, але тут, вибачте, крихта».

ОПЕРАТОРИ - ДОБРІ СЕРЦЯ - НАВІТЬ СМІЮТЬСЯ З ТАКОГО ЖАРТУ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «ДО НАСТУПНОГО ВИПУСКУ. ПРОЩАЄТЬСЯ ІЗ ВАМИ БЕННІСТЕР. АД’Ю ТА ЦІЛУЮ РУЧКИ».

ТОДІ ... ВЛАСНЕ, ЦЕ ВСЕ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «У мене скоро увесь запас жартів вийшов. Я так налякався».

П’ЯТЬ ХВИЛИН НА ДЕВ’ЯТУ. НАСТУПНИЙ ПРОДЮСЕР ВЖЕ МАЄ РОЗПОЧАТИ СВОЮ ПРОГРАМУ. КАНАПУ БЕННІСТЕРА ВІДНОСЯТЬ НАЗАД У ФОЙЄ СТАНЦІЇ. ЧАС КОМУСЬ ІНШОМУ ВИЙТИ НА МЕЗАНСЦЕНУ.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG