Спеціальні потреби

Актуально

Громадське телебачення - 2001-06-29

ВСТУП: В АМЕРИЦІ Є ТИСЯЧІ РІЗНИХ ТЕЛЕСТАНЦІЙ, ЩО ВИХОДЯТЬ В ЕФІР, А ТАКОЖ ТРАНСЛЮЮТЬ ПРОГРАМИ ПО КАБЕЛЮ. У ВЕЛИКИХ МІСТАХ БУВАЄ ПО СТО, А ТО І БІЛЬШЕ КАНАЛІВ. ДЕКОТРІ ПЕРЕДАЮТЬ ВИКЛЮЧНО НОВИНИ, ІНШІ ПРИСВЯЧЕНІ СПОРТУ, ЩЕ ІНШІ КУЛІНАРНОМУ МИСТЕЦТВУ, ІСТОРІЇ, МУЗИЦІ, КІНОФІЛЬМАМ АБО Й МУЛЬТИКАМ. ТА МАБУТЬ НАЙБІЛЬШ СВОЄРІДНИМИ Є ТАК ЗВАНІ «ГРОМАДСЬКІ» ТЕЛЕВІЗІЙНІ СТАНЦІЇ. ФІНАНСОВАНІ ВИКЛЮЧНО ДЕРЖАВНИМИ ФОНДАМИ ТА ПРИВАТНИМИ ДОТАЦІЯМИ, ВОНИ ГОТОВІ НАДАТИ АУДИТОРІЮ КОЖНОМУ РЯДОВОМУ ГРОМАДЯНИНОВІ, ЩО БУДЬ-КОЛИ МРІЯВ СТАТИ ТЕЛЕЗІРКОЮ.

ІНТЕРШУМ – видихає

МАЙЖЕ ШОСТА ВЕЧОРА. КРЕҐ БЕНІСТЕР НЕ ПРИХОВУЄ СВОГО ХВИЛЮВАННЯ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Десь має бути наш гість. Я чув його ... Чув, що він десь тут».

КРЕҐ БЕННІСТЕР ПОЧУВАЄТЬСЯ ТАК, ЩО НІБИ ЗАРАЗ ВИСТУПАТИМЕ ПЕРЕД БАГАТОМІЛЬЙОННОЮ ТЕЛЕ-АУДИТОРІЄЮ.

ІНТЕРШУМ: посуда

ХОЧ, НАСПРАВДІ, ЙОМУ НЕ СЛІД РОЗРАХОВУВАТИ НА БІЛЬШЕ, ЯК КІЛЬКА СОТ ЛЮДЕЙ. АЛЕ ЙОМУ ОДНАКОВО, БО ВІН, БАЧТЕ, ЗІРКА ТОК-ШОУ «БЕННІСТЕР БЕНТЕР».

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Як я вже згадував, пісню ‘як добре, що ми такі багаті’. Я сам написав і виконав і вона стала лейтмотивом програми».

ДО ТОГО Ж ВІН І АВТОР СЦЕНАРІЮ І ПРОДЮСЕР, ЯК ТАКОЖ ...

ІНТЕРШУМ: «That’s OK, put it anywhere».

БУТАФОР ... ВАМ НАПЕВНО НІКОЛИ НЕ ДОВОДИЛОСЯ БАЧИТИ ЙОГО ШОУ, ХІБА ЩО ВИ БУВАЛИ У МІСТЕЧКУ ФЕАРФАКС, ШТАТ ВІРДЖІНІЯ, І ПЕРЕКЛЮЧАЛИ ТЕЛЕВІЗОР НА ДЕСЯТИЙ КАНАЛ МІСЦЕВОЇ КАБЕЛЬНОЇ СТАНЦІЇ, ЩО ПЕРЕДАЄ «БЕНІСТЕР БЕНТЕР» РАЗ НА ТИЖДЕНЬ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Добридень, пане Беністер. Як справи? Тралі-валі ... так, це спрацьовує. Він сидітиме досить низько, але це лише додаватиме до моєї величності».

ІНТЕРШУМ: гітара

«БЕНІСТЕР БЕНТЕР» ЛИШЕ ОДНА ІЗ ТИСЯЧ ПРОГРАМ, ЩО ТВОРЯТЬ ЛЮДИ ЛИШЕ ІЗ ПОВЕРХОВИМИ АБО Й БЕЗ ЖОДНИХ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ НАВИЧОК. А ЗАВДЯЧУЮТЬ ВОНИ ТАКІЙ МОЖЛИВОСТІ УНІКАЛЬНОМУ АМЕРИКАНСЬКОМУ ФЕНОМЕНОВІ ПІД НАЗВОЮ ВІДКРИТЕ ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.

ІНТЕРШУМ: «Everybody in the control room»!

МЕНЕДЖЕР СТАНЦІЇ ДЖІМ ГЕЛЛІ ЗАУВАЖУЄ, ЩО ІНОЗЕМЦЯМ ТАКА КОНЦЕПЦІЯ НЕЗНАЙОМА.

Джім Геллі – менеджер станції: «Вони собі навіть не можуть уявити, як можна будь-якій особі просто увійти до станції та сказати все, що вони захочуть».

ГЕЛЛІ ПОТРАПИВ НА ДЕСЯТИЙ КАНАЛ СІМ РОКІВ ТОМУ. ЯК ЛІДЕР СКАУТСЬКОГО РУХУ ВІН ЛИШЕ ХОТІВ УЧИТИ ДІВЧАТ ТЕЛЕВІЗІЙНІЙ СПРАВІ. СПЕРШУ ЗАПИСАВСЯ НА УРОКИ ДЛЯ ДОБРОВОЛЬЦІВ, НА ЯКИХ КОЖНИЙ МАЄ НАГОДУ ВИПРОБУВАТИ ТЕЛЕВІЗІЙНУ СПРАВУ ВІД ОСВІТЛЕННЯ ...

ІНТЕРШУМ: «...of the light».

... ДО ВІДЕОМОНТАЖУ.

ІНТЕРШУМ: «Go to the top...a little bit».

ТАКЕ НАВЧАННЯ ЗМІНИЛО УСЕ ЖИТТЯ ДЖІМА. ВІН ПОЛИШИВ СВОЮ ПРАЦЮ МЕНЕДЖЕРА ВІДДІЛУ КОСМЕТИКИ І СТАВ НА ПОВНУ СТАВКУ БЕЗПЛАТНИМ ПРАЦІВНИКОМ СТАНЦІЇ. ПРОТЯГОМ РОКУ ВІН ВИВЧАВ ТЕЛЕВІЗІЙНУ СПРАВУ В УСІХ ПОДРОБИЦЯХ І СЬОГОДНІ - ВІН ТУТ ГОЛОВА.

Джім Геллі – менеджер станції: «БАГАТО З ТОГО, ЧОМУ Я ТУТ НАВЧИВСЯ, Я ПІЗНАВ НА ВЛАСНИХ ПОМИЛКАХ. АЛЕ НІКОЛИ НЕ ОБЛИШАВ СВОЄЇ ЗАДАНОЇ МЕТИ».

ІНТЕРШУМ: «Good afternoon, Сraig».

КОЛИ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ЙОГО ТЕЛЕВІЗІЙНА РОЛЬ, КРЕҐ БЕНІСТЕР ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО ПЛАТНОЇ ПРАЦІ, ЯК РЕДАКТОР БЮЛЕТЕНІВ ДЛЯ ТОРГОВЕЛЬНОЇ СПІЛКИ. МРІЯ ДИТИНСТВА СТАТИ АКТОРОМ ЗАДОВОЛЬНЯЄТЬСЯ, КОЛИ ГЛЯДАЧІ ЙОГО ШОУ ВПІЗНАЮТЬ ЙОГО НА ВУЛИЦЯХ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Така слава мене підносить десь на місяць».

«ДЕСЯТИЙ КАНАЛ» - ОДНА ІЗ НАЙБІЛЬШИХ ТЕЛЕСТАНЦІЙ ВІДКРИТИХ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОСТІ. ВОНА ВИПУСКАЄ ПОНАД ТИСЯЧУ ГОДИН НОВИХ ПРОГРАМ ЩОРОКУ, НАД ЯКИМИ ПРАЦЮЮТЬ ТРИДЦЯТЬ СПІВРОБІТНИКІВ СТАНЦІЇ ТА БЛИЗЬКО ВОСЬМИСОТ ДОБРОВОЛЬЦІВ. КОНТРАКТ МІЖ ТЕЛЕСТАНЦІЄЮ ТА МІСЦЕВОЇ КАБЕЛЬНОЇ КОМПАНІЄЮ ВИМАГАЄ, ЩОБ КОЖНА ОСОБА, ЯКА ПРАГНЕ ЗРОБИТИ СВОЮ ПРОГРАМУ, МАЛА ДОСТУП ДО НАВЧАННЯ ТЕЛЕВІЙНІЙ СПРАВІ. АЛЕ ЗМІСТ ПРОГРАМИ - ТО ВЖЕ СПРАВА СУТО ОСОБИСТА.

Джім Геллі – менеджер станції: «Моє завдання - дати людям можливість висловлюватися, навчити їх, як це робити, дати їм знаряддя, що допоможе донести своє слово та зображення до аудиторії. Але я не цензура для них».

ІНТЕРШУМ: «The money can keep us together».

ЧЕРЕЗ КІЛЬКА ХВИЛИН ПОЧИНАЄТЬСЯ ШОУ «БЕНІСТЕР БЕНТЕР». ГІСТЬ ВЖЕ ЧЕКАЄ. ВЕДУЧИЙ ГОТОВИЙ. АЛЕ ЯК ВІН ПОЧУВАЄТЬСЯ?

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Трохи розчарований ... нервовий ... продюсер наступної програми вже позирав на мене, щоб я не затягнув своє шоу за рахунок його ефірного часу».

У РЕЖИСЕРСЬКИЙ КІМНАТІ СЮЗАН МЕК-КАЛОУ ВИДАЄ НАКАЗИ СВОЇМ ЮНИМ АСИСТЕНТАМ.

Сюзан Мек-Калоу – режисер: «Готуємося до запису ... п’ять, чотири, три, два, один ... і пускай касету».

технік: «Ой, а де ж касета»?

Сюзан Мек-Калоу – режисер: «О Господи»!

ЩО ПОРОБИШ: МОЛОДІ-ЗЕЛЕНІ. ТАК, ЦІ ДВОЄ ВИГЛЯДАЮТЬ НАПРОЧУД ЮНИМИ. ТА Й НАСПРАВДІ ВОНИ Ж ТАКИ ДУЖЕ МОЛОДІ, ХОЧА СТІВ І КЕЙТІ У СВОЇ ЧОТИРНАДЦЯТЬ ВЖЕ ВЕТЕРАНИ ТЕЛЕБАЧЕННЯ.

Каті – технік: «Займаюся телебаченням вже п’ять років. Сьогодні працюю із звуком. Але взагалі знаю як робити цілу купу всього».

ЩЕ ОДИН ФАЛЬШ-СТАРТ, І НАРЕШТІ - ПОЧАТОК ЗАПИСУ ПРОГРАМИ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «Може на півні ви є хліб із маслом, але тут, вибачте, крихта».

ОПЕРАТОРИ - ДОБРІ СЕРЦЯ - НАВІТЬ СМІЮТЬСЯ З ТАКОГО ЖАРТУ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «ДО НАСТУПНОГО ВИПУСКУ. ПРОЩАЄТЬСЯ ІЗ ВАМИ БЕННІСТЕР. АД’Ю ТА ЦІЛУЮ РУЧКИ».

ТОДІ ... ВЛАСНЕ, ЦЕ ВСЕ.

Креґ Бенністер – ведучий токшоу: «У мене скоро увесь запас жартів вийшов. Я так налякався».

П’ЯТЬ ХВИЛИН НА ДЕВ’ЯТУ. НАСТУПНИЙ ПРОДЮСЕР ВЖЕ МАЄ РОЗПОЧАТИ СВОЮ ПРОГРАМУ. КАНАПУ БЕННІСТЕРА ВІДНОСЯТЬ НАЗАД У ФОЙЄ СТАНЦІЇ. ЧАС КОМУСЬ ІНШОМУ ВИЙТИ НА МЕЗАНСЦЕНУ.

Всі новини дня

Британія не вважає доцільним надсилати свої винищувачі Україні

Британські винищувачі нового покоління Tempest на авіабазі Лінконшир, Велика Британія. 9 грудня 2022. Joe Giddens/Pool via REUTERS

Велика Британія не вважає доцільним надсилати свої бойові літаки в Україну, заявив у вівторок речник прем'єр-міністра Ріші Сунака.

"Винищувачі Великої Британії надзвичайно складні, і потрібні місяці, щоб навчитися літати. Враховуючи це, ми вважаємо, що відправляти ці літаки в Україну непрактично", - сказав прес-секретар журналістам і додав: "Ми продовжимо обговорювати з нашими союзниками правильний підхід, на нашу думку".

Напередодні президент США Джо Байден коротко відповів "ні" на запитання про можливість постачання літаків-винищувачів F-16 для України, але жодних інших деталей не додав. Раніше в Білому домі заявляли, що обговорюють питання щодо постачання додаткових озброєнь для України, в тому числі винищувачів F-16.

Перед тим у понеділок президент Франції Емманюель Макрон заявив, що його країна не виключає надсилання військових літаків в Україну, але висунув кілька умов для такого кроку, серед яких те, щоб надання такого обладнання не призвело до ескалації напруженості або не використовувалося "для атаки російської землі", а також щоб це не "послабило потенціал французької армії".

А прем'єр-міністр Матеуш Моравецький також припустив передачу Україні винищувачів F-16. "Як це було кілька місяців тому в контексті МіГів, будь-які інші літаки будуть реалізовуватися і, можливо, передаватися в координації з країнами НАТО. Тут ми будемо діяти в повній координації", – сказав голова польського уряду.

У статті використано матеріали Reuters

Університети Канади приймають українських студентів-біженців за спрощеною процедурою. Відео

В коледжах Ванкувера для українських переселенців діють знижки на оплату за навчання, а з документами студентам допомагає волонтерська організація українських емігрантів. Більше знає Христина Шевченко.

Українські правозахисники про доповідь HRW: «фактично підтримує нашого ворога»

Відділення хірургії в Ізюмі, знищене внаслідок російської атаки, 17 вересня 2022. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Українська Гельсінська спілка з прав людини і Харківська правозахисна група різко розкритикували правозахисну організацію Human Rights Watch за оприлюднену 31 січня доповідь про використання українськими збройними силами протипіхотних мін ПФМ-1 в районі Ізюма в Харківській області.

«Ми намагалися зупинити цю публікацію, звернувшись 29 січня напряму до керівництва HRW. Ми пропонували спочатку вивчити це питання через консультації разом з нами з військовими з Міністерства оборони. Проте наші зусилля виявилися марними», – кажуть українські правозахисники.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Вони наголошують, що незалежно від коректності дослідження, оприлюднення такого звіту несе значні репутаційні ризики для України «та, безсумнівно, вплине на зусилля держави щодо забезпечення постачання західної зброї».

«HRW, як і Amnesty International, користуються значною громадською довірою в Європі та США, і такі звіти підживлюють російську пропаганду та підривають суспільну підтримку постійної військової допомоги Україні з боку західних урядів. Один із ключових принципів законодавства про свободу інформації проголошує, що інформація публікується, якщо шкода від публікації менша, ніж шкода від відмови від публікації. Ми переконані, що в ситуації, коли Україна є об’єктом агресії значно більш могутньої у військовому відношенні держави, публікація такої доповіді принесе велику шкоду, значно більшу, ніж користь від отримання результатів дослідження», – йдеться в заяві.

Українська Гельсінська спілка з прав людини і Харківська правозахисна група заявили, що «глибоко обурені тим, що HRW фактично підтримує нашого ворога».

Раніше сьогодні правозахисна організація Human Rights Watch закликала Україну розслідувати випадки ймовірного застосування її збройними силами тисяч протипіхотних мін, розкиданих із застосуванням ракетних установок в Ізюмі та його околицях під час окупації цих територій російськими військами.

Правозахисники заявили, що документально зафіксували «численні випадки», коли ракети, що містили протипіхотні міни ПФМ, так звані «міни-метелики» або «міни-пелюстки», випускали по окупованих Росією територіях поблизу російських військових об’єктів.

Human Rights Watch також нагадала, що раніше оприлюднила три звіти, в яких задокументовано використання російськими військовими протипіхотних мін в Україні у 2022 році. У HRW наголосили, що російські військові постійно застосовують протипіхотні міни і скоїли «жахливі злочини по всій країні», але «це не виправдовує використання Україною забороненої зброї».

Правозахисники нагадали, що Україна є державою-учасницею Конвенції про заборону протипіхотних мін 1997 року, яка повністю забороняє застосування протипіхотних мін.

Українська влада на доповідь наразі не реагувала.

При цьому в HRW заявили, що звернулися в листопаді до Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ й Офісу президента України з низкою питань щодо використання протипіхотних мін ПФМ в Ізюмі та поблизу нього і пропонували зустрітися з представниками влади.

23 листопада, за даними правозахисників, Міністерство оборони України надало письмову відповідь, «у якій йдеться про те, що військові дотримуються своїх міжнародних зобов’язань, зокрема щодо заборони застосування будь-яких протипіхотних мін. Але не було надано відповіді на жодне з запитань стосовно використання мін ПФМ в Ізюмі та його околицях, зазначалося, що «інформація про типи зброї, які застосовує Україна... не підлягає коментарям до закінчення війни...».

Міни ПФМ, які називають «пелюстками» або «метеликами», – це невеликі пластикові фугасні міни, якими обстрілюють місцевість. Вони падають на землю і вибухають, коли на корпус міни чиниться тиск, наприклад, коли хтось на неї наступає. Міна ПФМ також може здетонувати, якщо її торкатися або пересувати. Протипіхотні міни вибухають від присутності, близькості або контакту з людиною і можуть вбивати і калічити людей ще тривалий час після закінчення збройних конфліктів, наголошують правозахисники.

Російська армія активно застосовувала ці міни від початку війни на Донбасі – у вересні 2014 року про це повідомляли, зокрема, командири батальйону «Азов». Також про їхнє застосування бойовиками угруповання «ЛНР» повідомляли у 2020 році. У лютому 2022 року російська армія використала їх під час бомбардування Харкова, заявляла тодішня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, а очевидці знаходили такі міни у Бучі Київської області.

Використання протипіхотних мін заборонено Оттавською конвенцією – Україна її підписала та ратифікувала ще у 2006 році, на відміну від Росії. Ще у 2013 році Україна заявила, що знищуватиме три мільйони мін-пелюсток.

Цей процес не переривався навіть під час війни – про успішне знищення кількох мільйонів ПФМ-1 повідомляли у 2020 році.

У серпні цього року різка критика лунала на адресу Amnesty International за її доповідь про порушення гуманітарного права, в якій правозахисна організація звинуватила українські сили в тому, що вони піддають ризику життя цивільних осіб.

Росія хоче відтягнути ЗСУ від Бахмута, але навряд чи досягне оперативного прориву – розвідка Британії

Український військовик на позиціях у Бахмуті, 27 січня 2023. REUTERS/Yan Dobronosov

Росія прагне відтягнути українські сили від Бахмута, розвиваючи новий напрямок на Донеччині, але навряд чи досягне суттєвого оперативного прориву, вважає розвідка Міністерства оборони Великої Британії.

"Російське командування, ймовірно, має на меті розвинути новий напрямок просування у частинах Донецької області, підконтрольних Україні, і відволікти українські сили від Бахмутського сектора, за який точаться тяжкі бої", – йдеться у повідомленні у Twitter.

Там зауважують: "Існує реалістична ймовірність того, що Росія продовжить досягати локальних успіхів у цьому секторі. Однак малоймовірно, що Росія має достатньо незадіяних військ у цьому районі, щоб досягти оперативного значного прориву".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Тим часом американський Інститут дослідження війни у своєму щоденному огляді ситуації на фронті зазначає, що "західні, українські та російські джерела продовжують вказувати на те, що Росія готується до неминучого наступу" у найближчі місяці.

Також поки війська Кремля продовжували наземні атаки для відвоювання втрачених позицій на захід від Кремінної та удари на лінії фронту у Донецькій області, досягаючи незначних здобутків біля Бахмута, українські війська проводили контрнаступальні операції на північний захід від Сватового і продовжили завдавати ударів по зосередженню російських військ у тилових районах Луганської області.

Раніше Голос Америки повідомляв, що за оцінками оглядачів новий російський наступ може початись до того, як Київ отримає перші британські чи німецькі танки, адже на навчання українських військовиків та на доправлення цієї техніки можуть піти місяці. Але знання про надходження нових танків дасть українським командирам більше свободи у використанні своїх поточних запасів техніки.

При цьому двоє американських генералів у відставці вважають, що Крим може стати вирішальним майданчиком російської війни в Україні та що півострів звільнити можливо, але для цього ЗСУ потребують наступальної зброї, зокрема літаків-винищувачів.

«Вступ України в НАТО треба починати» - Борис Джонсон також навернувся до прихильників

Українські солдати на навчанні в Запорізькій області 23 січня 2023р.

Колишній британський прем’єр-міністр Борис Джонсон додав свій голос до тих, хто закликає західні країни відмовитися від двоякої позиції щодо членства України в НАТО і закликав негайно почати процес залучення Києва в альянс «заради стабільності і миру».

Джонсон в американській газеті Washington Post визнав суперечливість і навіть нещирість багаторічних заяв західних лідерів, які з одного боку твердили, що дотримувалися принципу «відкритих дверей» НАТО і визнавали право України на вступ в організацію, але насправді задовольняли вимоги Росії, яка заперечує права українців.

Українцям треба надати все потрібне, щоб якнайшвидше покласти край цій війні, а також ми повинні почати процес прийому України в НАТО, і почати це зараз.

«Результатом стала найгірша війна у Європі за 80 років», - стверджує Борис Джонсон, вказуючи, що «російський президент Владімір Путін зруйнував безліч життів, надій і мрій. Він також знищив найменші підстави співчувати йому, чи потурати його параної».

«Разом з цим він розвіяв доводи проти членства України в НАТО», - вважає Джонсон.

Заклик британського політика додався до щораз ширшого кола авторитетних голосів, які доводять потребу членства України в Альянсі задля майбутнього миру і стабільності у Європі.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

99-річний Генрі Кіссінджер, колишній держсекретар США і представник так званих «реалістів» у міжнародній політиці нещодавно також визнав, що війна Путіна змінила і його думку.

«До війни я виступав проти членства України в НАТО, бо я побоювався, що воно розпочало б саме той процес, який ми бачимо зараз. А тепер, коли той процес досяг даного рівня, ідея нейтральної України в даних умовах більше не має сенсу», - сказав Генрі Кіссінджер у доповіді на Світовому економічного форуму у Давосі.

Чітко про роль НАТО як стримувача агресора заявляє і Санна Марін прем’єр-міністерка Фінляндії, яка разом зі Швецією почала процес вступу в альянс під впливом російської війни проти України.

«Я впевнена. Якби Україна вже була членом НАТО, то зараз війни в Україні не було б», - сказала Санна Марін у Давосі, пояснивши, що вважає одним з НАТО гарантів дотримання міжнародних законів, які захищають менші країни від агресивних більших держав.

«Доводи про критерії вступу України в НАТО тепер лунають безглуздо»

«Аргументи, що Україна не готова до членства в НАТО випарувалися», - сказав, коментуючи розвиток дискусій довкола України і Альянсу, старший співробітник Естонського інституту закордонної політики і позаштатний співробітник британського Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр.

Тепер питання полягає в тому, чи прем’єр-міністр Ріші Сунак прилюдно висловиться за це.
Джеймс Шерр

Він зауважив у розмові з «Голосом Америки», що «навіть з огляду на шок війни» буде нелегко змінити позиції низка членів Альянсу щодо перетворення України на союзника, якого вони мали б захищати згідно з 5 пунктом договору НАТО.

Борис Джонсон також зізнався, що він сам тривалий час вважав, що членство України в НАТО неможливе і, що «в деяких європейських столицях цей наслідок виглядатиме неперетравним», але додав, що «від логіки сховатися неможливо».

На думку Джеймса Шерра і далі залишаються «дуже могутні, але менш чітко висловлені причини того, чому деякі члени НАТО в минулому були проти і будуть надалі проти членства України в НАТО, бо пріоритетом деяких тих союзників залишається бажання в довготерміновій перспективі включити Росію в європейську систему».

«Зараз просто сказати, що Україна ще не відповідає критеріям членства в НАТО - це просто безглуздо», - каже аналітик і припускає, що тим державним діячам, які і досі проти українського членства в Альянсі «треба буде виступити з чіткішими заявами, яких вони досі уникали».

Він припускає, що «ця брехня з благими намірами і нечесність» буде тривати, і що аргументів лише урядів східні Європи і окремих політиків та інтелектуалів буде не досить.

«Тепер питання полягає в тому, чи прем’єр-міністр Ріші Сунак прилюдно висловиться за це. Бо Британія щодо цього перебуває в більш вигідній позиції, і до її голосу прислухалися би у Вашингтоні», - зауважив Джеймс Шерр.

Дивіться також:

Більше

XS
SM
MD
LG