Спеціальні потреби

Актуально

Алло!  Хто там? - 2001-06-29

ВСТУП: ЯКЩО У ВАС НЕМАЄ ДОСИТЬ КЛОПОТІВ, ОСЬ ТЕМА ДЛЯ ОСМИСЛЕННЯ: ЯКБИ – ПІДКРЕСЛЮЄМО, ЯКБИ – ПРЕДСТАВНИКИ ПОЗАЗЕМНИХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ ВИЙШЛИ З ВАМИ НА КОНТАКТ, ЩО Б ВИ ЇМ СКАЗАЛИ? ЯК СПІЛКУВАЛИСЯ Б? РОЗСУДЛИВО? ПЕРЕЛЯКАНО? МОЖЛИВО ВЗАГАЛІ НІ. ЗУСТРІЧ ІЗ ПРИБУЛЬЦЯМИ З КОСМОСУ МАЛОІМОВІРНА, ТА ВСЕ Ж, МОЖЛИВА І ЯК ІНФОРМУЄ СВЯТОСЛАВ НОВИЦЬКИЙ ЧИМАЛО КОМПАНІЙ ФІНАНСУЮТЬ ПІДГОТОВКУ ДО НЕЇ … ПРО ВСЯК ВИПАДОК.

ТЕКСТ: АСТРОФІЗИК ДЖІЛЛ ТАРТЕР ГОТУЄТЬСЯ ДО ДНЯ, КОЛИ ДО ЗЕМЛЯН ОЗВУТЬСЯ БРАТИ ПО РОЗУМУ.

Джілл Тартер – астрофізик: «Контакт між нами й іншими розумними істотами неминуче буде однобокий. Ми дуже молода технологія в дуже старому Всесвіті, і старша технологія вже мала подібні контакти до нас».

ТАРТАР – ДИРЕКТОР ФІНАНСОВАНОГО З ПРИВАТНИХ ФОНДІВ ІНСТИТУТУ ПОШУКУ ПОЗАЗЕМНИХ РОЗУМНИХ ІСТОТ, СКОРОЧЕНО «СЕТІ». ЙОГО ПОТУЖНІ РАДІОТЕЛЕСКОПИ СКАНУЮТЬ ТИСЯЧІ ЗІРОК, ЩОБ ПІЙМАТИ СИГНАЛ – ПОСЛАННЯ З ДАЛЕКИХ СВІТІВ.

Даґ Вакоч – Інститут «СЕТІ»: «Навряд чи ми збагнем одразу, що вони хочуть сказати».

А ЯК ВЗАГАЛІ СПІЛКУВАТИСЯ З ВИЩИМИ ЦИВІЛІЗАЦІЯМИ? ОСЬ ВІДПОВІДЬ ГОЛЛІВУДУ.

ІНТЕРШУМ – з кінофільму «Close Encounters»

Даґ Вакоч – Інститут «СЕТІ»: «Можна буде не квапитись, подумати кілька місяців, років чи навіть десятиліть».

ТА ХТО ВИРІШУВАТИМЕ?

Джілл Тартер – астрофізик: «Наразі в нас немає відповіді на запитання – чи нам слід відповідати. І якщо так – то що ми мали б казати і хто мав би бути речником від землян»?

ДІЙСНО, ХТО?

Джілл Тартер – астрофізик: «Кожен, хто має достатньо потужний передавач».

ЧОТИРИ КРАЇНИ ВЕДУТЬ ПЛАНОМІРНИЙ ПОШУК, ДЕВ’ЯТНАДЦЯТЬ ПРИВАТНИХ РАДІОТЕЛЕСКОПІВ ШУКАЮТЬ ТЕЖ. ТАРТАР Й ІНШІ ВЧЕНІ ЗА ТЕ, ЩОБ ВСТАНОВИТИ ЄДИНІ ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ ПРАВИЛА, ЯКІ Б ВИЗНАЧИЛИ – ЯК РЕАГУВАТИ НА ЗНАХІДКУ. ТА НАВІТЬ ПРОВІДНІ ВЧЕНІ НЕ ОДНІЄЇ ДУМКИ.

Дайсон: «Хотілося б, щоб було розмаїття голосів. Якщо хочемо описати себе, то ми – балакучий рід».

БАЛАКАТИ – ЧИ МОВЧАТИ? ДЕХТО З ВЧЕНИХ КАЖЕ – НЕ ВАРТО ВИДАВАТИ КООРДИНАТИ ЗЕМЛІ. АЛЕ ЗЕМЛЯ…

ІНТЕРШУМ: з телепрограм

…ШЛЕ СИГНАЛИ РОКАМИ – РАДІО І ТЕЛЕВІЗІЙНІ СИГНАЛИ, ЩО ГУБЛЯТЬСЯ В ПРОСТОРІ. ЩО ВТЯМИЛИ Б БРАТИ ПО РОЗУМУ З ТАКОГО? ЩО Ж СЛІД КАЗАТИ?

Даґ Вакоч – Інститут «СЕТІ»: «На мій погляд, є кілька можливостей – математика, наука. Добре для старту».

СТАРТУ ДІАЛОГУ, – ЯК НАДІЄТЬСЯ ДЖІЛЛ ТАРТАР – ЩЕ ЗА ЇЇ ЖИТТЯ.

Джілл Тартер – астрофізик: «Вони, мабуть, краще від нас знають, що спрацює. І дадуть нам інструкції, як нам бути далі».

ЯК НАМ БУТИ ДАЛІ, ЯКЩО МИ ДІЗНАЄМОСЯ, ЩО БІЛЬШЕ НЕ САМІ?

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG