Спеціальні потреби

Актуально

Інструкція побудови людини - 2001-07-02

ВСТУП: ЯКБИ МИ ЗІБРАЛИСЯ ПОБУДУВАТИ ЖИВУ ЛЮДИНУ, МУСИЛИ Б ЗІБРАТИ НЕЗЛІЧЕННУ КІЛЬКІСТЬ АТОМІВ ТА МОЛЕКУЛ І ВМІТИ ЇХ РОЗТАШУВАТИ В ДУЖЕ ТОЧНОМУ ПОРЯДКУ. АЛЕ ЖИТТЯ, ЗВИЧАЙНО, ГЛИБОКА ТАЄМНИЦЯ. НЕМОВЛЯТКО НЕВИМОВНО СКЛАДНІШЕ ЗА НАЙСКЛАДНІШИЙ КОМП’ЮТЕР ЧИ АВІАНОСЕЦЬ. НЕЩОДАВНО НАУКОВЦІ В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ І ВЕЛИКОБРИТАНІЇ РОЗШИФРУВАЛИ ЛЮДСЬКИЙ ГЕНОМ – БІОЛОГІЧНУ, ТАК БИ МОВИТИ, ІНСТРУКЦІЮ ПОБУДОВИ ЛЮДСЬКОГО ОРГАНІЗМУ. ЦЕ ВЕЛИЧЕЗНЕ ДОСЯГНЕННЯ НАУКИ – БІЛЬШЕ НАВІТЬ, НІЖ ПОЛІТ ЛЮДИНИ НА МІСЯЦЬ ЧИ РОЗЩЕПЛЕННЯ АТОМА. РОЗШИФРУВАВШИ ГЕНОМ, НАУКОВЦІ, ОДНАК, ЗРОЗУМІЛИ, СКІЛЬКИ ВОНИ ЩЕ НЕ РОЗУМІЮТЬ.

ТЕКСТ: У ДЕСЯТИМІСЯЧНОГО ДЖИНА ЛОНГА БАГАТО СПРАВ. ОКРІМ ГРИ В КУБИКИ, ВІН РОСТЕ. РОСТЕ, ЯК НА ДРІЖДЖАХ. КЛІТИНИ САМОВІДТВОРЮЮТЬСЯ ЗНОВ І ЗНОВ, ЗГІДНО З ГЕНЕТИЧНИМ КОДОМ, ЩО БУВ КОЛИСЬ ДЛЯ ДОСЛІДНИКІВ ЧИМОСЬ НА КШТАЛТ КУБИКІВ ДЖИНА – НАБОРОМ ЛІТЕР БЕЗ СЕНСУ. АЛЕ НЕ ТЕПЕР. ЖУРНАЛ ‘ПРИРОДА’ НЕДАВНО ОПРИЛЮДНИВ ДОСЛІДЖЕННЯ, ЩО СТАЛО ВІХОЮ В РОЗВИТКУ НАУКИ, ДАЮЧИ НАМ ЗМОГУ ВПЕРШЕ ЗАЗИРНУТИ В ТАЄМНИЦЮ ЛЮДСЬКОЇ ПРИРОДИ. ВЧЕНІ, ЩО РОЗШИФРОВУВАЛИ ГЕНОМ, ПРОЗВАЛИ ЙОГО ІНСТРУКЦІЄЮ З ПОБУДОВИ ЛЮДСЬКОГО ОРГАНІЗМУ. ТЕПЕР ВОНИ ПРОЧИТАЛИ ЦЮ ІНСТРУКЦІЮ – СЕБТО СПІРАЛЬ ДНК В ТРИ МІЛЬЯРДИ ЛІТЕР ЗАВДОВЖКИ, ЩО Є В КОЖНІЙ КЛІТИНІ ВАШОГО ТІЛА.

Доктор Францис Коллінс – директор Інституту дослідження людського геному: «Ми можемо тепер не просто говорити, ‘Ми маєм літери’; ми вперше можемо сказати, що, на нашу думку, вони означають».

І ЩО Ж ВОНИ ОЗНАЧАЮТЬ? НОВИНИ ВОДНОЧАС І ОБНАДІЙЛИВІ, І НЕВТІШНІ. ЯК З’ЯСУВАЛОСЯ, ГЕНИ ЛЮДИНИ – СЕГМЕНТИ ДНК, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ ЇЇ ПРИРОДУ – ТО ЛИШ ПООДИНОКІ ВКРАПЛЕННЯ. ПОНАД 98% ДНК КОЖНОГО З НАС – ЩОСЬ ІНШЕ, ПРИЗНАЧЕННЯ ЧОГО НАРАЗІ НЕВІДОМЕ. БІЛЬШЕ ТОГО – ВВАЖАЛОСЬ, ЩО ЛЮДИ МАЮТЬ В СВОЇХ ХРОМОСОМАХ ДО СТА ТИСЯЧ ВІДМІННИХ ГЕНІВ. НАТОМІСТЬ… ВИЯВЛЕНО ТІЛЬКИ ТРИДЦЯТЬ ТИСЯЧ. ВОНИ ДАЛЕКО СКЛАДНІШІ ЗА ГЕНИ ТВАРИН – І ВСЕ Ж.

Доктор Францис Коллінс – директор Інституту дослідження людського геному: «Можна так сказати: нам здавалося, що ми «Війна і мир», а виявилось, що ми не така вже й хитромудра книга»!

Доктор Ерик Ландер – директор Інституту ім. Вайтгеда: «У нас лиш удвічі більше генів, ніж у мухи чи хробака. Яке розчарування»

ВЧЕНІ ПОСТАЛИ ПЕРЕД ЗАГАДКОЮ.

Каріна Денніс – редактор журналу «Природа»: «Складність людської природи не зводиться до числа наших генів – вона в деяких складних та заплутаних біологічних процесах, що відбуваються в наших клітинах».

ЯКЩО ТРИ МІЛЬЯРДИ ‘ЛІТЕР’ НАШОГО ГЕНОМУ НЕ МАЮТЬ БАГАТО ГЕНІВ, ДЛЯ ЧОГО ТОДІ ВСІ ОТІ ЗАЙВІ ‘ЛІТЕРИ’? ДОНЕДАВНА ВЧЕНІ НАЗИВАЛИ ЇХ ‘НЕПОТРЕБОМ ДНК’.

Доктор Ерик Ландер – директор Інституту ім. Вайтгеда: «Маємо сказати, що цей ‘непотріб’ підніс нам кілька сюрпризів: схоже, один з видів так званого ‘зайвого ДНК’ може виявитись носієм дуже корисних функцій в наших власних геномах».

ЩОБ РОЗІБРАТИСЯ З ‘НЕПОТРЕБОМ’ І ГЕНАМИ, ВЧЕНІ МАЮТЬ ПЕРЕСІЯТИ МІЛЬЯРДИ І МІЛЬЯРДИ ‘ЛІТЕР’. ВОНИ ВЖЕ ПІДГОТОВИЛИСЬ ДО АНАЛІЗУ ВЕЛИКОЇ КІЛЬКОСТІ ЛЮДЕЙ І ВЕЛИКОЇ КІЛЬКОСТІ ТВАРИН. ЦЕ ПРОБЛЕМА ІНДУСТРІАЛЬНОГО МАСШТАБУ, І ТАКОЮ Ж БУДЕ ЇЇ РОЗВ’ЯЗКА. ЛОУРЕН ЛИНТОН ЗАВІДУЄ ОДНІЄЮ З ТАК ЗВАНИХ «ГЕНОМНИХ ФАБРИК».

Лаурен Лінтон - Інститут ім. Вайтгеда: «Генрі Форд не винайшов автомобіля, однак він винайшов процес його виробництва».

ЗА МІЖНАРОДНИМ ПРОЕКТОМ ‘ГЕНОМ ЛЮДИНИ’ ЗБУДОВАНО КІЛЬКА ТАКИХ ГЕНОМНИХ ФАБРИК - ВІД КЕМБРИДЖУ В БРИТАНІЇ ДО КЕМБРИДЖУ В ШТАТІ МАССАЧУСЕТС.

ІНТЕРШУМ

ВЧЕНІ ВВАЖАЮТЬ – НАЙГОЛОВНІШЕ ПОПЕРЕДУ.

Доктор Ерик Ландер – директор Інституту ім. Вайтгеда: «Коли вивчаєш людський геном, бачиш, наскільки обмежені твої можливості. В ньому закладено набагато більше інформації з медицини, фізіології, історії, та еволюції, ніж ми здатні розшифрувати. Це все одно що опинитись у величезній книгозбірні – розкішній стародавній книгозбірні з фоліантами з кожного мислимого предмета, і мати 6 місяців на те, аби перечитати все, що написано там ледь зрозумілою для тебе мовою».

ЦЕ ДОБРА НОВИНА ДЛЯ ДОСЛІДНИКІВ, ТАКИХ ЯК ДОКТОР РОНАЛЬД КРИСТАЛ, ЩО ПРАГНЕ ЗНАЙТИ ГЕНОМУ ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ. ВІН СПОДІВАЄТЬСЯ ЛІКУВАТИ ХВОРОБИ СЕРЦЯ ГЕНЕТИЧНИМИ ПРЕПАРАТАМИ ЗАМІСТЬ СКАЛЬПЕЛЯ.

Доктор Рональд Кристал: «Коли маєш словник, маєш слова і маєш їх транскрипцію – це заощаджує вченим роки праці. Тоді вони можуть прикласти цю інформацію до конкретної медичної проблеми, яку досліджують».

ТАКІ МЕДИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ, СХОЖЕ, РОЗВИВАЮТЬСЯ ШВИДКО – ТАК ЯК ДЖИН ЛОНГ, І ДОПОМОЖУТЬ ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я БАГАТЬОМ.

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG