Спеціальні потреби

Актуально

Бейсбол - 2001-07-03

ВСТУП: «НИЖНЯ ЧАСТИНА ДЕВ’ЯТОГО В СЬОМОМУ МАТЧІ СВІТОВОЇ СЕРІЇ, ДВА ПРОГОРІЛИ, БАЗИ НАВАНТАЖЕНІ, ОБЛІК ПОВНИЙ, А РАХУНОК У НІЧИЮ». ВСЕ ТЕ МАБУТЬ ВИДАЄТЬСЯ ВАМ ЯК НІСЕНІТНИЦЯ. ФАКТИЧНО, ЦЕ БУКВАЛЬНИЙ ПЕРЕКЛАД З АНГЛІЙСЬКОГО ПРО УЯВНИЙ ВИРІШАЛЬНИЙ МАТЧ ЧЕМПІОНАТУ ВИЩОЇ БЕЙСБОЛЬНОЇ ЛІГИ. БУДЬТЕ ПЕВНІ, ЩО ТАКОГО РОДУ ОБСТАВИНИ, ХОЧ ВАМ МАБУТЬ НЕЗРОЗУМІЛІ, МАЛО НЕ ВИКЛИКАЛИ Б ІНФАРКТ В УБОЛІВАЛЬНИКІВ ЦІЄЇ ГРИ. ОСЬ ДЕЩО ПРО ЇЇ ОСНОВИ.

ТЕКСТ: ОСНОВНА МЕТА БЕЙСБОЛУ – ВІДБИТИ М’ЯЧ. ПРО ЦЕ ЛЕГКО ГОВОРИТИ, АЛЕ ВАЖКО НА ДІЛІ, БО «ПІТЧЕР» – ТОЙ ХТО ПОДАЄ М’ЯЧ – ОЗБРОЄНИЙ ЦІЛИМ РЕПЕРТУАРОМ ПОДАЧ, ЩОБ ПЕРЕХИРИТИ «БЕТТЕРА», СЕБТО, ТОГО, ХТО Б’Є. ПІТЧЕР МОЖЕ КИДАТИ ШВИДКО АБО ПОВІЛЬНО І МОЖЕ ТАК ПОДАТИ М’ЯЧ, ЩОБ ВІН ЛЕТІВ ЧИ ТО НА ЛІВО, ЧИ ПРАВО І ПІДНІМАВСЯ АБО ПАДАВ. ЯКЩО БЕТТЕР ВІДІБ’Є М’ЯЧ, ВІН СПІШИТЬ ДО ПЕРШОЇ З ТРЬОХ ТАК ЗВАНИХ «БАЗ». РАЗ ВІН НА БАЗІ, БЕТТЕР СТАЄ «РАННЕРОМ», АБО БІГУНОМ, ЯКИЙ НАМАГАЄТЬСЯ ДОБІГТИ ДО ДРУГОЇ, ТРЕТЬОЇ, А ВІДТАК ДО ТАК ЗВАНОЇ ОСНОВНОЇ ПЛИТИ (HOME PLATE), ЗА ЩО ЗДОБУВАЄ ОЧКО, АБО «РАН». ОЧКО ТАКОЖ ЗДОБУВАЄТЬСЯ, ЯКЩО ВІДБИТИ М’ЯЧ ПОЗА МЕЖІ МАЙДАНЧИКА НА ТАК ЗВАНИЙ «ГОУМ РАН».

ІНТЕРШУМ: «Two to nothing, Mets».

СУПРОТИВНИКИ МОЖУТЬ ЗУПИНИТИ НАСТУП НА БАЗИ ОДНИМ ІЗ ТРЬОХ СПОСОБІВ: ЗЛОВИТИ М’ЯЧ У ПОВІТРІ … ДОТОРКНУТИ РАННЕРА М’ЯЧЕМ … АБО В ДЕЯКИХ ВИПАДКАХ СТАТИ М’ЯЧЕМ НА БАЗУ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ДО НЕЇ ДОБІЖИТЬ РАННЕР. КОЖНЕ ТАКЕ ПЕРЕХОПЛЕННЯ НАЗИВАЄТЬСЯ «АВТ». АВТ ТАКОЖ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ, ЯКЩО БЕТТЕР ТРИ РАЗИ НЕУСПІШНО ЗАМАХНУВСЯ НА М’ЯЧ. ПІСЛЯ КОЖНИХ ТРЬОХ АВТІВ – ЇХ У МАТЧІ ДВАДЦЯТЬ СІМ ДЛЯ КОЖНОЇ СТОРОНИ – КОМАНДИ МІНЯЮТЬ СВОЇ ПОЗИЦІЇ І ПЕРЕХОДЯТЬ ІЗ ЗАХИСТУ В НАСТУП АБО НАВПАКИ.

БАЗИ РОЗТАШОВАНІ НА ВІДСТАНІ ДВАДЦЯТЬОХ МЕТРІВ, ЩО СПРИЯЄ ЦІКАВИМ ПЕРЕГОНАМ МІЖ РАННЕРОМ І М’ЯЧЕМ. ЦІ ПЕРЕГОНИ СТАЮТЬ СКЛАДНИМИ, ЯКЩО НА БАЗАХ Є БІЛЬШЕ НІЖ ОДИН РАННЕР.

ІНТЕРШУМ: «Out at second, out at first, they’ve got the man hung up between second and third. It’s a triple play»!

БЕЗПОСЕРЕДНЯ МЕТА БЕЙСБОЛУ – ПЕРЕМОГА. БІЛЬШ НЕВЛОВИМА МЕТА ЦЕ НАМАГАННЯ КОЖНОГО ГРАВЦЯ СТАТИ НАЙКРАЩИМ В ІСТОРІЇ БЕЙСБОЛУ. РЕКОРД БЕЙБА РУТА ЩОДО КІЛЬКОСТІ ГОУМ РАН ПРОТЯГОМ КАР’ЄРИ ТРИВАВ ВІД ТРИДЦЯТЬ П’ЯТОГО РОКУ ДО СІМДЕСЯТ ЧЕТВЕРТОГО, КОЛИ ЙОГО ПОЛІПШИВ ЧЛЕН КОМАНДИ «БРЕЙВЗ» З МІСТА АТЛАНТА, ГЕНК ЕРОН. ТАЙ КОББ, КАР’ЄРА ЯКОГО ЗАКІНЧИЛАСЯ В ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМОМУ РОЦІ, МАВ РЕКОРД НА НАЙБІЛЬШУ КІЛЬКІСТЬ УСПІШНИХ УДАРІВ, АЖ ПОКИ ЙОГО ПОНАД ДЕСЯТЬ РОКІВ ТОМУ НЕ ВИПЕРЕДИВ ПІТ РОУЗ З КОМАНДИ «РЕДЗ» У ЦІНЦІННАТІ.

ІНТЕРШУМ: звук публіки на стадіоні

ДЕХТО НАРІКАЄ, ЩО БЕЙСБОЛ, МОВЛЯВ, СКУЧНА ГРА. АЛЕ УБОЛІВАЛЬНИКИ ВІД ДИТИНСТВА ЦІНЯТЬ ЇЇ ПСИХОЛОГІЧНІ ТОНКОЩІ, БЛИСКАВИЧНУ ДІЮ, ВЕСЕЛУ АТМОСФЕРУ. ЦЕ ДОБРІ ПРИЧИНИ, ЧОМУ БЕЙСБОЛ УЖЕ ПОНАД СТО РОКІВ ВВАЖАЄТЬСЯ УЛЮБЛЕНИМ СПОРТОМ АМЕРИКАНЦІВ.

Всі новини дня

США кажуть, що не сприяють, але й не заважають українцям завдавати ударів у Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав пам’ятати, що України обороняється від російської агресії, і що інші держави допомагають українцям у цьому.

На тлі повідомлень про низку вибухів на військових об’єктах на території Росії, що, як припускають, могли бути здійснені українцями, чільні представники американського уряду відмежувалися від тих інцидентів, але при цьому наголосили, що Україна воює, захищаючись від російської агресії, а тому має підтримку США та інших країн.

Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії.
Ентоні Блінкен

В перший тиждень грудня в Росії повідомили, що принаймні три російські авіабази були вражені, як було сказано дронами - безпілотними літальними апаратами начиненими вибухівкою.

Згадані бази в Курській та Рязанській області та аеродром в Саратовській області, звідки злітають російські бомбардувальники з крилатими ракетами для здійснення ракетних обстрілів України, що тривають з 24 лютого.

Російська сторона каже, що загинули кілька осіб і пошкоджені літаки.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за ті вибухи, але західні коментатори назвали інциденти вже не першою ознакою здатності українців завдавати удари на далеких відстанях.

Події знову привертають увагу до того, яку зброю має українська армія, і яку допомогу надають Україні інші держави.

Заявляючи про повну підтримку України, західні країни не постачають українцям певні види зброї, зокрема ракети далекого радіусу дії, бойову авіацію чи танки західного виробництва, хоча Київ неодноразово закликав надати таку зброю.

На Заході неодноразово заявляли, що насамперед хочуть надати таку зброю і техніку, яку українська армія може використовувати якомога швидше, а також наголошували, що намагаються уникнути розширення конфлікту чи кроків, які могли б розглядатися як участь у ньому.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання журналістів у Вашингтоні 6 грудня, зауважив, що Росія використовує зиму у якості зброї і цілеспрямовано «удар за ударом» намагається зруйнувати цивільну інфраструктуру України, яка забезпечує людей теплом, водою та електрикою.

«Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії проти їхньої країни, і ми разом з багатьма партнерами у світі твердо налаштовані зробити так, щоб вони мали в руках спорядження потрібне їм для самооборони, щоб боронити свою територію, щоб захищати свою свободу», - сказав Ентоні Блінкен.

Під час цієї ж прес конференції американський міністр оборони Ллойд Остін відкинув припущення, що США намагаються чинити перешкоди українським намаганням розробляти власну зброю далекого радіусу дії.

«Чи США працюють над тим, щоб не допустити розробок Україною її власних можливостей завдавати удари на далеких відстанях? Коротка відповідь - ні. Ми зовсім цього не робимо. Як ви бачите, ми витратили понад 19 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні. На додаток до цього ми залучили також і союзників до надання безпекової допомоги», - сказав міністр.

Дивіться також:

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG