Спеціальні потреби

Актуально

Місто-новaтор - 2002-01-29

ВСТУП: БІЛЬШЕ НІЖ КОЖЕН ДЕСЯТИЙ AМЕРИКAНЕЦЬ ЖИВЕ В КAЛІФОРНІЇ. A ЯКБИ ЦЕЙ ШТAТ БУВ НЕЗAЛЕЖНОЮ КРAЇНОЮ, ЙОГО ЕКОНОМІКA ЗАЙМАЛА Б ШОСТЕ МІСЦЕ В СВІТІ. ТAМ ТАКОЖ ЧAСТО НАРОДЖУЮТЬСЯ РІЗНІ СОЦІAЛЬНІ ТА ПОЛІТИЧНІ РУХИ, ЯКІ ЗГОДОМ ВПЛИВAЮТЬ НA ВСЮ КРAЇНУ. МИ ЗAРAЗ ВІДВІДAЄМО ЦЕЙ ВАЖЛИВИЙ ШТАТ. У ПЕРШОМУ ІЗ СЕРІЇ СЮЖЕТІВ ПРО КAЛІФОРНІЮ, НАШ ЕКСКУРСОВОД СВЯТОСЛAВ НОВИЦЬКИЙ ОЗНAЙОМИТЬ ВAС ІЗ МІСТОМ СAН-ФРAНЦІСКО.

ТЕКСТ: НАЙСЛАВЕТНІШИЙ СИМВОЛ ПОРТУ САН-ФРАНЦІСКО – ВІДОМИЙ МІСТ «ҐОЛДЕН ҐЕЙТ БРИДЖ» СЕБТО: «МІСТ ЗОЛОТИХ ВОРІТ», ЯКИЙ ЧАСТО ОГОРТАЄ ТУМАН.

ІНТЕРШУМ: гудок

«СИМФОНІЯ В СТАЛІ» - ХТОСЬ МОВИВ ЗАХОПЛЕНО, КОЛИ ПОБАЧИВ ЙОГО ЗАКІНЧЕНИМ В ТРАВНІ 1937-го РОКУ. МІСТ СТОЇТЬ НАД «ЗАТОКОЮ ЗОЛОТИХ ВОРІТ», ЯКОЮ МОЖНА ЗАЙТИ З ТИХОГО ОКЕАНУ ДО БУХТИ САН-ФРАНЦІСКО, І ЛУЧИТЬ СУХОДІЛ ОКРУГА МАРИН НА ПІВНОЧІ, ІЗ ПІВОСТРОВОМ НА ПІВДНІ, ВІДДАЛЕНІ НА ПІВТОРА КІЛОМЕТРА, НА ЯКОМУ РОЗТАШУВАЛОСЯ НА ГОРАХ І ДОЛИНАХ САМЕ МІСТО САН-ФРАНЦІСКО. СТРІМКІ ВУЛИЦІ ПОРОДИЛИ УНІКАЛЬНІ ТРАМВАЇ, ЯКІ РУХАЮТЬСЯ ЗАВДЯКИ ПІДЗЕМНИМ КАБЕЛЯМ. ТАКУ ТЕХНІКУ ЗАСТОСУВАЛИ ЩЕ В ДЕВ’ЯТНАДЦЯТОМУ СТОЛІТТІ, КОЛИ ГРОМАДСЬКИЙ КОМІТЕТ ЗАХИСТУ ТВАРИН ЗАПРОТЕСТУВАВ: КОНІ, ЯКІ ПЕРШЕ ТЯГНУЛИ ТРАМВАЇ, СПОТИКАЛИСЯ Й ЛАМАЛИ СОБІ НОГИ. ОТОЖ КОНІ ПІШЛИ У ВІДСТАВКУ, І НОВИЙ, АВТОМАТИЗОВАНИЙ ФУНІКУЛЕР ПОЧАВ ДІЯТИ НА СТРІМКИХ ВУЛИЦЯХ САН ФРАНЦІСКО. СЬОГОДНІ ВОНИ КУРСУЮТЬ ТІЛЬКИ ДЕКІЛЬКОМА ВУЛИЦЯМИ, A ЇЗДА НА НИХ НАГАДУЄ «АМЕРИКАНСЬКІ ГІРКИ». САН-ФРАНЦІСКО ТАКОЖ ВІДОМЕ ТИМ, ЩО ТУТ, СВОГО ЧАСУ, БУВ ВИПРОБУВАНИЙ КОНСТИТУЦІЙНИЙ ЗАКОН ПРО СВОБОДУ СЛОВА. ВИДАВНИЦТВО І КНИГАРНЯ «CITY LIGHTS» - «МІСЬКІ СВІТЛА» СЬОГОДНІ ПРОПОНУЄ РІЗНІ КНИЖКИ, АЛЕ В П’ЯТДЕСЯТИХ, ЦЕ БУЛА ТВЕРДИНЯ ТАК ЗВАНИХ «БІТНИКІВ» -- МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ МИСЛИЛИ ІНАКШИМИ КАТЕГОРІЯМИ, НІЖ ТОДІШНЄ СУСПІЛЬСТВО, І ПИСАЛИ ТВОРИ, ЩО ЙОГО ШОКУВАЛИ. ЗАСНОВНИК «СИТІ ЛАЙТС»,ПЕРШИЙ ПОЕТ-ЛАУРЕАТ КАЛІФОРНІЇ, ЛОРЕНС ФЕРЛІНҐЕТТІ, ЩЕ Й ДОСІ ПРАЦЮЄ В СВОЇЙ КНИГАРНІ. МИ СПИТАЛИ ЙОГО, З ЧОГО ВСЕ ЦЕ ПОЧАЛОСЯ.

Лоренс Ферлінґетті – поет: «Книгарня ‘City Lights’ видала поему ‘Howl’ – ‘Стогін’ – та й інші вірші Алена Ґінсберґа. Це була одна з перших книжок, що ми видали. Ну й нас за це арештували. Казали, що книжка – непристойна, тому що там лайливі слова на три літери, які ображали Окружного Прокурора та ще й Митне Управління. Вони цілком не помічали літературної вартости твору, про що їм свідчило багато експертів та професорів на суді. Але цензурні власті таки програли». «Ну, коли ми виграли судову справу, то це відкрило шлях провідним нью-йоркським видавництвам видавати такі книжки, як ‘Коханець леді Чатерлей’ Лоуренса, а також книжки Генрі Міллера: ‘Тропік Рака’ і ‘Тропік Козерога’ та багато іншої літератури. Судовий прецедент того слідства втримався всі ті роки, і чинний донині».

СУДОВИЙ ПРОЦЕС ВІДБУВСЯ В ТИСЯЧА ДЕВ’ЯТСОТ П’ЯТДЕСЯТ ШОСТОМУ РОЦІ І ДАВ СВІТОВИЙ РОЗГОЛОС БІТНИКАМ. А ВИДАВНИЦТВО «СИТІ ЛАЙТС» ПОЧАЛО ПРАЦЮВАТИ НА ВСЮ ПАРУ. ВІДТОДІ ВСІ В АМЕРИЦІ ПОЧАЛИ ПИСАТИ ЯК ХТО ХОЧЕ, БО ЗДІЙСНЕННЯ ЗАКОНУ ПРО СВОБОДУ СЛОВА – СТАЛО ЗАБЕЗПЕЧЕНИМ.

ШІСТДЕСЯТІ – ПРИНЕСЛИ НОВУ ХВИЛЮ, ЯКА ПЕРЕБРАЛА НОНКОНФОРМІСТСЬКІ ТЕНДЕНЦІЇ «БІТНИКІВ». ШІСТДЕСЯТІ -- ЦЕ ДОБА «ГИПІС». У САН-ФРАНЦІСКО ВОНИ ГУРТУВАЛАСЯ В ДІЛЬНИЦІ «ГЕЙТ-АСБУРІ». ЦЯ ВІЛЬНОДУМНА МОЛОДЬ СЕЛИЛАСЯ В РАЙОНІ СТАРИХ, ЧАСТО ЗАПУЩЕНИХ КОЛИШНІХ ВІЛ. КОЛИ ХАТИ СТАЛИ ЗАНЕДБАНИМИ, А ОРЕНДА – ДЕШЕВА, ЇХ ЗАСЕЛИЛИ ГИПІС. НАЗВА ІХНЯ ПОХОДИТЬ ВІД СЛОВА «ГИП», ЩО ОЗНАЧАЄ – ВУЛИЧНИМ ЖАРГОНОМ -- «В КУРСІ», СЕБТО: «КЛЬОВІ». ХАТИ НА ОДНУ РОДИНУ ПОЧАЛИ ЗАЙМАТИ ЦІЛІ ГУРТИ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ СЮДИ З”ЇЖДЖАЛИСЯ З ЦІЛОЇ АМЕРИКИ. СПІЛЬНЕ В НИХ БУЛО БАЖАННЯ ЖИТИ ДЕШЕВО, НЕЗАЛЕЖНО І ВІЛЬНО – БЕЗ НІЯКОГО ПРИМУСУ З БОКУ СУСПІЛЬСТВА. ЇХ ТАКОЖ ЗВАЛИ «ФЛАУР ЧІЛДРЕН» -- «ДІТИ КВІТІВ», БО БУЛИ ВОНИ РОМАНТИЧНИМИ ПАЦИФІСТАМИ. ПРОТЕСТУЮЧИ ПРОТИ ВІЙНИ У В’ЄТНАМІ, ВОНИ СТВОРИЛИ ДЕВІЗ: «ЛЮБІТЕСЯ, А НЕ ВОЮЙТЕ». СЬОГОДНІ – БІЛЬШІСТЬ ГИПІС ПОРОЗ”ЇЖДЖАЛАСЯ, ЦІНИ НА ХАТИ ВИРОСЛИ, І ЗРОБИЛИ ЇХ НЕДОСТУПНИМИ ЛЮДИНІ З ПЕРЕСІЧНОЮ ЗАРПЛАТОЮ. ХАТИ ВІДРЕМОНТОВУЮТЬ, ДО РЕЧІ, ЇХ НАЗИВАЮТЬ «ПЕЙНТЕД ЛЕЙДІС», СЕБТО: «РОЗМАЛЬОВАНІ ДАМИ». АЛЕ ГИПІС ТАКИ ЗАЛИШИЛИ ЗА СОБОЮ СЛІД,

ІНТЕРШУМ: «Let’s get moving, here».

… ПРО ЩО РОЗПОВІДАЄ ТУРИСТАМ ЕКСКУРСОВОД ҐЕРІ ЕРКЕ, САМ КОЛИШНІЙ ГИПІ. ВІН РОЗКАЗУЄ, ЩО ОСЬ, НАПРИКЛАД, У ЦІЙ ЖОВТІЙ ХАТІ НА РОЗІ ПОЛІЦІЯ, ПЕРЕВІРЯЮЧИ СКАРГУ ПРО НАДМІРНИЙ ГАЛАС, АРЕШТУВАЛА ГРУПУ ЛЮДЕЙ, ПОМІЖ НИМИ – СЛАВЕТНИХ ТАНЦЮРИСТІВ МАРҐО ФОНТЕЙН І РУДОЛЬФА НУРЕЄВА, ЯКИЙ СВОГО ЧАСУ ДЕЗЕРТИРУВАВ З РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ, ПОЯСНЮЄ ҐЕРІ. ПОБЛИЗУ СТОЇТЬ ХАТА, В ЯКІЙ ЖИЛА КОЛИСЬ СЛАВНОЗВІСНА, ЧИ ГОРЕЗВІСНА – ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ПОГЛЯДУ - БАНДА СВАВІЛЬНИХ «ГЕЛС ЕЙНДЖЕЛС» - «АНГЕЛІВ ПЕКЛА». ЦЕ БУВ КЛУБ ШАЛЕНИХ МОТОЦИКЛІСТІВ, З ЯКИМИ НЕ СМІВ НІХТО ЗАДИРАТИСЯ…

Святослaв Новицький (зa кaдрою): «А де ж вони ставили свої мотоцикли»?

Ґері Ерке: «Перед хатою! Хе … Ніхто б їх не смів торкнути»!

ІНТЕРШУМ: розмовa

НАПРОТИ – МЕШКАВ ВІДОМИЙ МУЗИЧНИЙ ГУРТ:

Ґері Ерке: «Ось хата ‘Ґрейфул дед’, ‘Вдячних мерців’. Вони сюди приїхали у шістдесят п’ятому і жили в ній до шістдесят дев’ятого. І вони стали найбільшим у світі гастролюючим гуртом».

ІНТЕРШУМ: музикa

І ЩЕ ОДНЕ ІМ’Я В МУЗИЧНОМУ СВІТІ ШІСТДЕСЯТИХ ВИБУХНУЛО МІЖ РАДИКАЛЬНОЮ МОЛОДДЮ: ДЖАНИС ДЖОПЛИН. РОЗБЕЩЕНО- ГОЛОСНА НА ЕСТРАДІ; СТУРБОВАНО-СУМНА НА САМОТІ. МЕШКАЛА Й ВОНА ЯКИЙСЬ ЧАС, У ЦЕНТРІ «ГИПІС» САН-ФРАНЦІСКО В РОЖЕВІЙ ХАТІ. ВІД ПЕРЕХРЕСТЯ ВУЛИЦЬ ГЕЙТ І АСБУРІ НА ВСІ СТОРОНИ РОЗЛЯГЛИСЯ КРАМНИЧКИ Й КАВ’ЯРНІ, ЯКІ ЩЕ Й ДОСІ ДІЮТЬ, ХОЧ КЛІЄНТУРА – ЗМІНИЛАСЯ. ХАТИ ПОЧАЛИ ВІДКУПОВУВАТИ ЗАМОЖНІШІ РОДИНИ А ПО ГИПІС ТІЛЬКИ СЛІД ЛИШИВСЯ. ВОНИ ПОЧАЛИ ВИКОЧОВУВАТИ ЗА МІСТО, НА ПРИРОДУ. ҐЕРІ ЕРКЕ РОЗКАЗУЄ, ЩО ДЕСЬ ВІД ШІСТДЕСЯТ СЬОМОГО ВСЕ ПОЧАЛО МІНЯТИСЬ.

Ґері Ерке: «І тоді почався рух – їхали з цього району на провінцію, рух ‘назад до природи’. Так що цей фресковий живопис дійсно віддзеркалює те, що діялося під кінець шістдесятих і ви бачите, як тоді всі прагнули жити на природі, в геодезійних куполах, в індіянських ‘ті-пі’… і це була суть цього руху».

ГИПІС ТЯГНУЛО ДО СІЛЬСЬКИХ РАЙОНІВ, ГЕТЬ ВІД ВЕЛИКОГО МІСТА… ТЯГНУЛО ДО ЗДОРОВІШОГО, ПРОСТІШОГО ЖИТТЯ, ДО БАГАТСТВА ПРИРОДИ, ДО ТАК ЗВАНОГО: ’ОРГАНІЧНОГО ГОРОДНИЦТВА’ І ‘ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО’ ГОСПОДАРЮВАННЯ. ВСЕ ЦЕ – НА ДРУГИЙ РАЗ, КОЛИ ПОБАЧИМО ТАКОЖ, ЯК ДЕХТО ПОСЕЛИВСЯ – НА ВОДІ! НУ, НЕ ПРОСТО НА ВОДІ, А НА ЖИТЛОВИХ ЧОВНАХ. ДО НАСТУПНОГО РАЗУ! ПРОЩАЄТЬСЯ З ВАМИ ВАШ ЕКСКУРСОВОД – СВЯТОСЛАВ НОВИЦЬКИЙ.

Всі новини дня

Дональду Трампу висунули кримінальні обвинувачення. Експрезидент заявляє про “атаку на країну”

Колишній президент США Дональд Трамп на борту власного літака під час візиту до Техасу. Фото: AP Photo/Evan Vucci.

Лава присяжних у Мангеттені, Нью-Йорк, проголосувала за висунення кримінальних обвинувачень колишньому президенту США Дональду Трампу у справі фінансового шахрайства під час президентської кампанії 2016 року.

Як повідомляє Голос Америки, деталі обвинувачення не розголошуються. За інформацією низки американських ЗМІ, обвинувачення можуть бути повʼязані зі справою виплат порнозірці Стормі Деніелс в обмін на її мовчання перед виборами 2016 року. Наступного тижня Дональд Трамп має зʼявитися перед суддею у Нью-Йорку для озвучення йому деталей обвинувачення та проведення інших процесуальних дій.

У своїй заяві Дональд Трамп сказав, що дізнався про рішення присяжних з новин, назвав його політичним переслідуванням і втручанням у вибори. “Це напад на нашу країну”, - заявив експрезидент США.

Дональд Трамп став першим серед колишніх президентів Сполучених Штатів (і першим кандидатом на цю посаду), якому висунуто кримінальні звинувачення.

130 000 доларів США за мовчанку

Окружний прокурор Мангеттена пʼять років розслідував справу про виплату 130 000 доларів США жінці за її мовчанку про ймовірні сексуальні стосунки з Трампом.

Як повідомляє Голос Америки, тодішній адвокат Трампа Майкл Коен розповів, що здійснив таємний платіж жінці за вказівкою свого роботодавця, а потім отримав відшкодування від Trump Organization (компанії Трампа з нерухомості, "за юридичні послуги").

Попри те, що виплата грошей за мовчання не є незаконною, федеральна прокуратура заявляє, що класифікація платежу як «виплати за адвокатські послуги» порушує федеральні закони про фінансування виборчих кампаній.

У 2018 році Коен визнав себе винним у кількох кримінальних справах, включаючи порушення фінансування передвиборчої кампанії. Він понад рік відсидів у в’язниці.

Відповідно до законодавства Нью-Йорка, фальшування ділових записів зазвичай не вважається тяжким злочином, за винятком ситуацій, коли це робиться з наміром вчинити або приховати інший злочин. Тоді за це передбачено покарання до чотирьох років позбавлення волі.

На час написання цієї статті, представник окружної прокуратури не відповів на запит “Голосу Америки” про коментар.

Трамп визнає, що відшкодував гроші за виплату порнозірці, але заперечує порушення закону

Попри те, що Дональд Трамп визнав, що відшкодував Коену гроші за таємний переказ, він заявив, що це «не мало нічого спільного з кампанією» і натомість звинуватив прокурора Нью-Йорка, демократа, у проведенні політично вмотивованого «полювання на відьом». Експрезидент заперечує будь-які правопорушення у цій справі. Він назвав її «політичним переслідуванням і втручанням у вибори на найвищому рівні в історії».

«Демократи обманювали, махлювали та крали (голоси - ред.) у своїй одержимості ідеєю «схопити Трампа», але тепер вони зробили неймовірне — висунули обвинувачення абсолютно невинній людині у формі явного втручання у вибори», — написав колишній президент.

У соцмережі "Truth" ввечері 30 березня Трамп написав: "Ці корумповані прокурори-демократи, усі з дуже небезпечних міст, керованих демократами, не збираються обирати кандидата від Республіканської партії чи наступного президента Сполучених Штатів. Вони висунули проти мене це фальшиве, корупційне та ганебне звинувачення лише тому, що я стою на боці американського народу, і вони знають, що я не можу отримати справедливий суд у Нью-Йорку".

Минулого тижня Дональд Трамп заявив, що його можуть заарештувати протягом кількох днів. Тоді Трамп закликав своїх прихильників протестувати. У суботу він провів мітинг у місті Вейко, штату Техас, де сказав присутнім, що проти нього розслідують «щось, що не є ні злочином, ні проступком, ні аферою».

Нещодавно адвокат Дональда Трампа Джо Такопіна заявив, що колишній президент не відмовлятиметься здатися владі Нью-Йорка. У цьому місті, як відомо, обвинувачені в кримінальних справах так званих "білих комірців" можуть домовлятися з владою про умови утримання на час проведення суду.

За інформацією журналістів ABC, котрі додзвонилися Трампу одними з перших після оголошення обвинувачення, команда політика наразі активно спілкується із секретною службою про ситуацію та подальші кроки.

«Тактика салямі». Як Україна бачить вирішення питання Росії в Радбезі ООН? Відео

«Тактика салямі». Як Україна бачить вирішення питання Росії в Радбезі ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:16 0:00

Присутність Росії в Радбезі ООН є наслідком найбільшого дипломатичного шахрайства 20 століття. Про це нині заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи на віртуальній дискусії аналітичного центру Четем Хаус у Лондоні.

Повернувся «з того світу»: Історія порятунку військового, який сподіваєтьтся продовжити службу в ЗСУ. Відео

Повернувся «з того світу». Історія порятунку військового, якого записали в двохсоті в сюжеті Олени Адаменко і Михайла Заїки. Капітан Євген Овчинников втратив на війні ліву ногу, права нога у нього серйозно травмована, але чоловік не полишає надії продовжити службу в ЗСУ.

Візит на ЗАЕС підтвердив оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою - Ґроссі

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі під час зустрічі із президентом України у Запоріжжі, 27 березня 20232 року (Фото: AP/Efrem Lukatsky)

Візит на Запорізьку атомну електростанцію Генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Ґроссі цього тижня підтвердив його оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою. Про це йдеться в заяві Гроссі щодо ситуації в Україні від 30 березня.

Генеральний директор МАГАТЕ заявив, що рішуче налаштований продовжувати дипломатичні зусилля, аби захистити станцію та запобігти ядерній аварії, яка може мати важкі наслідки для людей і навколишнього середовища в Україні та інших країнах.

Ґроссі зазначив, що незабаром може поїхати до Росії для подальших переговорів, адже протягом останніх місяців працював і з Києвом, і з Москвою над пропозиціями щодо безпеки на ЗАЕС.

Ядерна аварія з радіологічними наслідками не пощадить нікого

"Дуже, дуже важливо, щоб ми погодилися щодо фундаментального принципу, згідно з яким атомна станція не повинна бути атакована ні за яких обставин, і вона також не повинна використовуватися для нападу на інших. Ядерна аварія з радіологічними наслідками не дасть пощади нікому," - заявив Ґроссі.

Він зауважив, що військова активність в регіоні розташування ЗАЕС посилюється: "Відверто говорять про наступ і контрнаступ. Цей регіон переживає, можливо, більш небезпечну фазу, з огляду на триваючий конфлікт».

У повідомленні МАГАТЕ йдеться, що під час поїздки на ЗАЕС 29 березня Ґроссі супроводжувала нова група експертів, які залишалися на території станції. Це вже сьома така команда з моменту прибуття місії МАГАТЕ сім місяців тому. «Ми змогли провести ротацію команд. Зараз там нова команда, яка продовжить свою роботу. Для мене це було дуже важливим», - сказав Гроссі.

Це вже другий візит директора МАГАТЕ на станцію за час її окупації російськими військами в березні 2022 року. Ґроссі заявив, що візит у середу дозволив йому на власні очі побачити шкоду, якої зазнала станція з моменту його останнього перебування там, особливо після обстрілу в листопаді.

Путін "не любить, коли люди виступають проти його ідей" - експерт про арешт журналіста WSJ в Росії, який писав про групу "Вагнера"

Репортер американської газети The Wall Street Journal Еван Гершковіч, затриманий за підозрою в шпигунстві, виходить з будівлі суду в Москві, Росія, 30 березня 2023. REUTERS/Evgenia Novozhenina

Арешт журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича може бути пов'язаний із його дослідженням діяльності ПВК "Вагнер", а президент Путін має довгу історію утисків свободи слова й преси у Росії. Крім того, російська влада намагається отримати більше американських громадян для можливих обмінів заручниками зі США.

Про це у коментарі Українській службі Голосу Америки розповів Роберт Янг Пелтон, канадсько-американський письменник і дослідник приватних військових груп.

"Одна з сумних речей у відносинах Америки з Росією полягає в тому, що ми обмінюємось людьми високого рівня, не завжди шпигунами, іноді звинуваченими у шпигунстві, іноді людьми, заарештованими за підозрою в скоєнні чогось. Ми обмінювали російських шпигунів, і таких людей як Віктор Бут, який абсолютно є частиною інфраструктури російської армії, - сказав Пелтон. - Я припускаю, що... він може бути ще одним пішаком у грі".

В інтерв'ю Пелтон розповів, що висвітлював десятки воєн та збройних конфліктів у світі, зокрема, місяць провів в Україні та був неподалік Бахмута. Також він працював на війні в Чечні, тож порівняв ситуацію зі ставленням до журналістів у Росії тоді.

"Коли я був у Грозному з повстанцями в 1999 році, вони вбивали журналістів і отруювали їх. Вони стріляли в обличчя в ліфтах. У мене немає жодних сумнівів щодо того, як Росія атакує іноземних журналістів, які занадто близькі до того, про що вони не хочуть, щоб чув світ, - сказав Пелтон. - З 1999 року, коли Путін прийшов до влади, він жорстко кидається на журналістів. Він не любить, коли люди виступають проти його ідей, його програм, його слів. Так, журналісти в Росії є. Так, є агресивні слідчі групи, але він робить усе, щоб їх закрити".

Чи арешт Гершковича пов'язаний із його дослідження діяльності "вагнерівців", Пелтон вважає, що : "Компанія Пригожина також втручається у вибори, вони не соромляться і керувати агентством Інтернет-досліджень, і не соромляться вбивати людей. Й ми повинні відкрито подивитись на приватних громадян, таких як Пригожин, які вбивають людей, і назвати це тим, що це є. І не виправдовувати це тим, що це були квазімілітарні чи приватні військові компанії. Є факт, що вони нападали на журналістів. І Захід помиляється, коли вважає, що якщо журналісти напишуть слово «преса» на грудях, їх не вб'ють, або якщо вони мають машину, то їх не заарештують в Росії".

Заарештований Еван Гершкович має батьків, які, як повідомляють американські медіа, виїхали із Радянського Союзу. Він говорить російською, працював у Москві для видань Agence France-Presse, Moscow Times та The New York Times, а пізніше почав висвітлювати теми Росії, України та регіону для The Wall Street Journal. Серед його новіших матеріалів - статті про занепад російської економіки та розкол між кремлівськими елітами та ПВК "Вагнер".

Раніше Голос Америки повідомляв, що США рішуче засудили арешт Гершковича, якого затримали в Єкатеринбурзі й звинуватили у спробі нібито отримати секретну інформацію. "Націлювання на американських громадян з боку російського уряду абсолютно неприпустимі. Ми рішуче засуджуємо затримання пана Гершковича", - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр.

США засуджують напади й репресії російського уряду щодо журналістів і свободи преси, йдеться в заяві. У Державному департамені нагадали про заклик до американських громадян не їздити до Росії, а тих, хто зараз там перебуває, негайно виїхати з країни.

Газета The Wall Street Journal також відкинула звинувачення проти журналіста. А Жанна Кавельє, керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії паризької групи свободи преси "Репортери без кордонів", сказала, що Гершкович - перший іноземний журналіст, якого заарештували у Росії з початку війни в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG