Спеціальні потреби

Актуально

Місто-новaтор - 2002-01-29

ВСТУП: БІЛЬШЕ НІЖ КОЖЕН ДЕСЯТИЙ AМЕРИКAНЕЦЬ ЖИВЕ В КAЛІФОРНІЇ. A ЯКБИ ЦЕЙ ШТAТ БУВ НЕЗAЛЕЖНОЮ КРAЇНОЮ, ЙОГО ЕКОНОМІКA ЗАЙМАЛА Б ШОСТЕ МІСЦЕ В СВІТІ. ТAМ ТАКОЖ ЧAСТО НАРОДЖУЮТЬСЯ РІЗНІ СОЦІAЛЬНІ ТА ПОЛІТИЧНІ РУХИ, ЯКІ ЗГОДОМ ВПЛИВAЮТЬ НA ВСЮ КРAЇНУ. МИ ЗAРAЗ ВІДВІДAЄМО ЦЕЙ ВАЖЛИВИЙ ШТАТ. У ПЕРШОМУ ІЗ СЕРІЇ СЮЖЕТІВ ПРО КAЛІФОРНІЮ, НАШ ЕКСКУРСОВОД СВЯТОСЛAВ НОВИЦЬКИЙ ОЗНAЙОМИТЬ ВAС ІЗ МІСТОМ СAН-ФРAНЦІСКО.

ТЕКСТ: НАЙСЛАВЕТНІШИЙ СИМВОЛ ПОРТУ САН-ФРАНЦІСКО – ВІДОМИЙ МІСТ «ҐОЛДЕН ҐЕЙТ БРИДЖ» СЕБТО: «МІСТ ЗОЛОТИХ ВОРІТ», ЯКИЙ ЧАСТО ОГОРТАЄ ТУМАН.

ІНТЕРШУМ: гудок

«СИМФОНІЯ В СТАЛІ» - ХТОСЬ МОВИВ ЗАХОПЛЕНО, КОЛИ ПОБАЧИВ ЙОГО ЗАКІНЧЕНИМ В ТРАВНІ 1937-го РОКУ. МІСТ СТОЇТЬ НАД «ЗАТОКОЮ ЗОЛОТИХ ВОРІТ», ЯКОЮ МОЖНА ЗАЙТИ З ТИХОГО ОКЕАНУ ДО БУХТИ САН-ФРАНЦІСКО, І ЛУЧИТЬ СУХОДІЛ ОКРУГА МАРИН НА ПІВНОЧІ, ІЗ ПІВОСТРОВОМ НА ПІВДНІ, ВІДДАЛЕНІ НА ПІВТОРА КІЛОМЕТРА, НА ЯКОМУ РОЗТАШУВАЛОСЯ НА ГОРАХ І ДОЛИНАХ САМЕ МІСТО САН-ФРАНЦІСКО. СТРІМКІ ВУЛИЦІ ПОРОДИЛИ УНІКАЛЬНІ ТРАМВАЇ, ЯКІ РУХАЮТЬСЯ ЗАВДЯКИ ПІДЗЕМНИМ КАБЕЛЯМ. ТАКУ ТЕХНІКУ ЗАСТОСУВАЛИ ЩЕ В ДЕВ’ЯТНАДЦЯТОМУ СТОЛІТТІ, КОЛИ ГРОМАДСЬКИЙ КОМІТЕТ ЗАХИСТУ ТВАРИН ЗАПРОТЕСТУВАВ: КОНІ, ЯКІ ПЕРШЕ ТЯГНУЛИ ТРАМВАЇ, СПОТИКАЛИСЯ Й ЛАМАЛИ СОБІ НОГИ. ОТОЖ КОНІ ПІШЛИ У ВІДСТАВКУ, І НОВИЙ, АВТОМАТИЗОВАНИЙ ФУНІКУЛЕР ПОЧАВ ДІЯТИ НА СТРІМКИХ ВУЛИЦЯХ САН ФРАНЦІСКО. СЬОГОДНІ ВОНИ КУРСУЮТЬ ТІЛЬКИ ДЕКІЛЬКОМА ВУЛИЦЯМИ, A ЇЗДА НА НИХ НАГАДУЄ «АМЕРИКАНСЬКІ ГІРКИ». САН-ФРАНЦІСКО ТАКОЖ ВІДОМЕ ТИМ, ЩО ТУТ, СВОГО ЧАСУ, БУВ ВИПРОБУВАНИЙ КОНСТИТУЦІЙНИЙ ЗАКОН ПРО СВОБОДУ СЛОВА. ВИДАВНИЦТВО І КНИГАРНЯ «CITY LIGHTS» - «МІСЬКІ СВІТЛА» СЬОГОДНІ ПРОПОНУЄ РІЗНІ КНИЖКИ, АЛЕ В П’ЯТДЕСЯТИХ, ЦЕ БУЛА ТВЕРДИНЯ ТАК ЗВАНИХ «БІТНИКІВ» -- МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ МИСЛИЛИ ІНАКШИМИ КАТЕГОРІЯМИ, НІЖ ТОДІШНЄ СУСПІЛЬСТВО, І ПИСАЛИ ТВОРИ, ЩО ЙОГО ШОКУВАЛИ. ЗАСНОВНИК «СИТІ ЛАЙТС»,ПЕРШИЙ ПОЕТ-ЛАУРЕАТ КАЛІФОРНІЇ, ЛОРЕНС ФЕРЛІНҐЕТТІ, ЩЕ Й ДОСІ ПРАЦЮЄ В СВОЇЙ КНИГАРНІ. МИ СПИТАЛИ ЙОГО, З ЧОГО ВСЕ ЦЕ ПОЧАЛОСЯ.

Лоренс Ферлінґетті – поет: «Книгарня ‘City Lights’ видала поему ‘Howl’ – ‘Стогін’ – та й інші вірші Алена Ґінсберґа. Це була одна з перших книжок, що ми видали. Ну й нас за це арештували. Казали, що книжка – непристойна, тому що там лайливі слова на три літери, які ображали Окружного Прокурора та ще й Митне Управління. Вони цілком не помічали літературної вартости твору, про що їм свідчило багато експертів та професорів на суді. Але цензурні власті таки програли». «Ну, коли ми виграли судову справу, то це відкрило шлях провідним нью-йоркським видавництвам видавати такі книжки, як ‘Коханець леді Чатерлей’ Лоуренса, а також книжки Генрі Міллера: ‘Тропік Рака’ і ‘Тропік Козерога’ та багато іншої літератури. Судовий прецедент того слідства втримався всі ті роки, і чинний донині».

СУДОВИЙ ПРОЦЕС ВІДБУВСЯ В ТИСЯЧА ДЕВ’ЯТСОТ П’ЯТДЕСЯТ ШОСТОМУ РОЦІ І ДАВ СВІТОВИЙ РОЗГОЛОС БІТНИКАМ. А ВИДАВНИЦТВО «СИТІ ЛАЙТС» ПОЧАЛО ПРАЦЮВАТИ НА ВСЮ ПАРУ. ВІДТОДІ ВСІ В АМЕРИЦІ ПОЧАЛИ ПИСАТИ ЯК ХТО ХОЧЕ, БО ЗДІЙСНЕННЯ ЗАКОНУ ПРО СВОБОДУ СЛОВА – СТАЛО ЗАБЕЗПЕЧЕНИМ.

ШІСТДЕСЯТІ – ПРИНЕСЛИ НОВУ ХВИЛЮ, ЯКА ПЕРЕБРАЛА НОНКОНФОРМІСТСЬКІ ТЕНДЕНЦІЇ «БІТНИКІВ». ШІСТДЕСЯТІ -- ЦЕ ДОБА «ГИПІС». У САН-ФРАНЦІСКО ВОНИ ГУРТУВАЛАСЯ В ДІЛЬНИЦІ «ГЕЙТ-АСБУРІ». ЦЯ ВІЛЬНОДУМНА МОЛОДЬ СЕЛИЛАСЯ В РАЙОНІ СТАРИХ, ЧАСТО ЗАПУЩЕНИХ КОЛИШНІХ ВІЛ. КОЛИ ХАТИ СТАЛИ ЗАНЕДБАНИМИ, А ОРЕНДА – ДЕШЕВА, ЇХ ЗАСЕЛИЛИ ГИПІС. НАЗВА ІХНЯ ПОХОДИТЬ ВІД СЛОВА «ГИП», ЩО ОЗНАЧАЄ – ВУЛИЧНИМ ЖАРГОНОМ -- «В КУРСІ», СЕБТО: «КЛЬОВІ». ХАТИ НА ОДНУ РОДИНУ ПОЧАЛИ ЗАЙМАТИ ЦІЛІ ГУРТИ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ, ЯКІ СЮДИ З”ЇЖДЖАЛИСЯ З ЦІЛОЇ АМЕРИКИ. СПІЛЬНЕ В НИХ БУЛО БАЖАННЯ ЖИТИ ДЕШЕВО, НЕЗАЛЕЖНО І ВІЛЬНО – БЕЗ НІЯКОГО ПРИМУСУ З БОКУ СУСПІЛЬСТВА. ЇХ ТАКОЖ ЗВАЛИ «ФЛАУР ЧІЛДРЕН» -- «ДІТИ КВІТІВ», БО БУЛИ ВОНИ РОМАНТИЧНИМИ ПАЦИФІСТАМИ. ПРОТЕСТУЮЧИ ПРОТИ ВІЙНИ У В’ЄТНАМІ, ВОНИ СТВОРИЛИ ДЕВІЗ: «ЛЮБІТЕСЯ, А НЕ ВОЮЙТЕ». СЬОГОДНІ – БІЛЬШІСТЬ ГИПІС ПОРОЗ”ЇЖДЖАЛАСЯ, ЦІНИ НА ХАТИ ВИРОСЛИ, І ЗРОБИЛИ ЇХ НЕДОСТУПНИМИ ЛЮДИНІ З ПЕРЕСІЧНОЮ ЗАРПЛАТОЮ. ХАТИ ВІДРЕМОНТОВУЮТЬ, ДО РЕЧІ, ЇХ НАЗИВАЮТЬ «ПЕЙНТЕД ЛЕЙДІС», СЕБТО: «РОЗМАЛЬОВАНІ ДАМИ». АЛЕ ГИПІС ТАКИ ЗАЛИШИЛИ ЗА СОБОЮ СЛІД,

ІНТЕРШУМ: «Let’s get moving, here».

… ПРО ЩО РОЗПОВІДАЄ ТУРИСТАМ ЕКСКУРСОВОД ҐЕРІ ЕРКЕ, САМ КОЛИШНІЙ ГИПІ. ВІН РОЗКАЗУЄ, ЩО ОСЬ, НАПРИКЛАД, У ЦІЙ ЖОВТІЙ ХАТІ НА РОЗІ ПОЛІЦІЯ, ПЕРЕВІРЯЮЧИ СКАРГУ ПРО НАДМІРНИЙ ГАЛАС, АРЕШТУВАЛА ГРУПУ ЛЮДЕЙ, ПОМІЖ НИМИ – СЛАВЕТНИХ ТАНЦЮРИСТІВ МАРҐО ФОНТЕЙН І РУДОЛЬФА НУРЕЄВА, ЯКИЙ СВОГО ЧАСУ ДЕЗЕРТИРУВАВ З РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ, ПОЯСНЮЄ ҐЕРІ. ПОБЛИЗУ СТОЇТЬ ХАТА, В ЯКІЙ ЖИЛА КОЛИСЬ СЛАВНОЗВІСНА, ЧИ ГОРЕЗВІСНА – ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ПОГЛЯДУ - БАНДА СВАВІЛЬНИХ «ГЕЛС ЕЙНДЖЕЛС» - «АНГЕЛІВ ПЕКЛА». ЦЕ БУВ КЛУБ ШАЛЕНИХ МОТОЦИКЛІСТІВ, З ЯКИМИ НЕ СМІВ НІХТО ЗАДИРАТИСЯ…

Святослaв Новицький (зa кaдрою): «А де ж вони ставили свої мотоцикли»?

Ґері Ерке: «Перед хатою! Хе … Ніхто б їх не смів торкнути»!

ІНТЕРШУМ: розмовa

НАПРОТИ – МЕШКАВ ВІДОМИЙ МУЗИЧНИЙ ГУРТ:

Ґері Ерке: «Ось хата ‘Ґрейфул дед’, ‘Вдячних мерців’. Вони сюди приїхали у шістдесят п’ятому і жили в ній до шістдесят дев’ятого. І вони стали найбільшим у світі гастролюючим гуртом».

ІНТЕРШУМ: музикa

І ЩЕ ОДНЕ ІМ’Я В МУЗИЧНОМУ СВІТІ ШІСТДЕСЯТИХ ВИБУХНУЛО МІЖ РАДИКАЛЬНОЮ МОЛОДДЮ: ДЖАНИС ДЖОПЛИН. РОЗБЕЩЕНО- ГОЛОСНА НА ЕСТРАДІ; СТУРБОВАНО-СУМНА НА САМОТІ. МЕШКАЛА Й ВОНА ЯКИЙСЬ ЧАС, У ЦЕНТРІ «ГИПІС» САН-ФРАНЦІСКО В РОЖЕВІЙ ХАТІ. ВІД ПЕРЕХРЕСТЯ ВУЛИЦЬ ГЕЙТ І АСБУРІ НА ВСІ СТОРОНИ РОЗЛЯГЛИСЯ КРАМНИЧКИ Й КАВ’ЯРНІ, ЯКІ ЩЕ Й ДОСІ ДІЮТЬ, ХОЧ КЛІЄНТУРА – ЗМІНИЛАСЯ. ХАТИ ПОЧАЛИ ВІДКУПОВУВАТИ ЗАМОЖНІШІ РОДИНИ А ПО ГИПІС ТІЛЬКИ СЛІД ЛИШИВСЯ. ВОНИ ПОЧАЛИ ВИКОЧОВУВАТИ ЗА МІСТО, НА ПРИРОДУ. ҐЕРІ ЕРКЕ РОЗКАЗУЄ, ЩО ДЕСЬ ВІД ШІСТДЕСЯТ СЬОМОГО ВСЕ ПОЧАЛО МІНЯТИСЬ.

Ґері Ерке: «І тоді почався рух – їхали з цього району на провінцію, рух ‘назад до природи’. Так що цей фресковий живопис дійсно віддзеркалює те, що діялося під кінець шістдесятих і ви бачите, як тоді всі прагнули жити на природі, в геодезійних куполах, в індіянських ‘ті-пі’… і це була суть цього руху».

ГИПІС ТЯГНУЛО ДО СІЛЬСЬКИХ РАЙОНІВ, ГЕТЬ ВІД ВЕЛИКОГО МІСТА… ТЯГНУЛО ДО ЗДОРОВІШОГО, ПРОСТІШОГО ЖИТТЯ, ДО БАГАТСТВА ПРИРОДИ, ДО ТАК ЗВАНОГО: ’ОРГАНІЧНОГО ГОРОДНИЦТВА’ І ‘ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО’ ГОСПОДАРЮВАННЯ. ВСЕ ЦЕ – НА ДРУГИЙ РАЗ, КОЛИ ПОБАЧИМО ТАКОЖ, ЯК ДЕХТО ПОСЕЛИВСЯ – НА ВОДІ! НУ, НЕ ПРОСТО НА ВОДІ, А НА ЖИТЛОВИХ ЧОВНАХ. ДО НАСТУПНОГО РАЗУ! ПРОЩАЄТЬСЯ З ВАМИ ВАШ ЕКСКУРСОВОД – СВЯТОСЛАВ НОВИЦЬКИЙ.

Всі новини дня

Радники Байдена й Ердогана обговорили війну в Україні та обмін полоненими

Родичі українських військовополонених вимагають їхнього звільнення під час акції у Києві, 1 жовтня 2022 REUTERS/Valentyn Ogirenko

Радник США з національної безпеки Джейк Салліван зустрівся у Стамбулі з речником і головним радником президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана - Ібрагімом Каліном. Під час зустрічі вони обговорили війну Росії в Україні та зусилля зі звільнення полонених, повідомила речниця Ради національної безпеки Адрієн Уотсон.

"Вони обговорили свою подальшу підтримку України перед обличчям агресії Росії, включаючи засудження спроби Росії незаконної анексії української території. Пан Салліван висловив свою вдячність за зусилля Туреччини щодо поліпшення глобальної продовольчої безпеки шляхом сприяння експорту українського зерна та її дипломатичну роботу щодо звільнення українських військовополонених, зокрема, двох американських громадян, утримуваних Росією". Як пояснює CNN, йдеться про арештованих у Росії американців Пола Вілана та Бріттні Ґрінер.

Салліван і Калін також обговорили питання регіональної безпеки, включаючи підтримку мирних переговорів між Вірменією та Азербайджаном, важливість діалогу та дипломатії для вирішення будь-яких розбіжностей у Східному Середземномор’ї та прогрес щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, - повідомляє Білий дім.

Раніше "Голос Америки" розповідав про спогади американських військовиків, які воювали на стороні України й опинились в російському полоні, а нещодавно були звільнені під час останнього обміну полоненими.

Вони відмовилися надавати подробиці, але сказали, що поводження із ними у російській тюрмі було жорстоким: "Кожне з наших прав людини порушили. Нас катували”.

Про страти, катування та інші порушення прав людини у полоні розповідають й українські військовики та цивільні. Низку свідчень і доказів цього зібрали в Організації об'єднаних націй. "Ми були шоковані кількістю страт у місцях, які відвідали", - сказав Ерік Моз, очільник слідчої групи ООН.

Росія відкидає звинувачення у злочинах проти людяності.

У статті використано матеріали CNN

Остін про звільнення Лиману: «Це важливо. Ми дуже натхнені тим, що зараз бачимо»   

Міністр оборони США Ллойд Остін

Міністр оборони США Ллойд Остін привітав перемогу українських військових в Лимані, заявивши, що цей успіх українців на полі бою створить нові дилеми для російської армії, повідомляє агентство Рейтер.

«Це важливо. Ми дуже натхнені тим, що зараз бачимо» - сказав очільник Петагону Ллойд Остін суботу 1 жовтня в Гонолулу під час спільної прес-конференції з міністром оборони Австралії Річардом Марлзом.

«Лиман розташований поперек ліній постачання росіян. Вони використовували ці шляхи для перекидання військових та техніки на південь та захід. А без цих маршрутів буде складніше. Так що це свого роду дилема для росіян в майбутньому», - сказав Остін.

Остін не сказав, чи перемога українських військових може спричинити ескалацію з боку росіян, однак американські офіційні особи відкинули ядерну риторику росіян, яка звучить останні кілька днів.

«Що це означає з точки зору потенційної ескалації, не буду припускати. Але щодо ситуації на полі бою, це означає, що українці продовжують робити поступ. Вони продовжують створювати для росіян проблеми, які вони повинні будуть вирішувати», - сказав Остін.

Щодо членства України в НАТО, Остін наголосив, що США прагнуть підтримувати політику відкритих дверей.

«Але те, як це відбуватиметься, - це справді питання, яке вирішується між 30-ма країнами, які за це голосують, та країною-претендентом. У майбутньому має бути проведена ця робота. Наразі ми зосереджені на тому, щоб зробити усе можливе, щоб Україна мала те, що їй потрібно для успіху. І ми бачимо дійсно хороші результати, досягнуті зараз українськими силами, коли вони продовжують працювати над поверненням окупованих територій», - додав він.

В матеріалі викорстані джерела Рейтер

МАГАТЕ закликає Росію звільнити директора ЗАЕС Мурашова. Наступного тижня директор МАГАТЕ їде у Київ і Москву

FILE PHOTO: Zaporizhzhia Nuclear Power Plant near Enerhodar

Голова Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі закликав Росію звільнити Ігоря Мурашова, затриманого директора Запорізької АЕС, що перебуває під контролем російських військ.

"Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі висловив надію, що пан Мурашов безпечно та швидко повернеться до своєї сім'ї та зможе відновити свої важливі функції на заводі", - повідомило агентство в Twitter.

МАГАТЕ пише, що "зв’язалося з відповідними органами, щоб отримати роз’яснення щодо його тимчасового затримання", яке "мало дуже значний вплив на нього та стандарти ядерної безпеки".

"Таке затримання будь-якого представника персоналу станції само по собі буде джерелом серйозного занепокоєння, а також через його психологічний вплив і тиск на решту персоналу, що завдає шкоди ядерній безпеці", – йдеться у заяві Гроссі. - "Його відсутність у зв’язку з виконанням обов’язків також має негайний і серйозний вплив на прийняття рішень щодо гарантування безпеки підприємства".

Проти ночі суботи національне підприємство України "Енергоатом" повідомило про викрадення Мурашова. Автівку Мурашова "зупинили, його самого силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку. Наразі немає інформації щодо місця перебування Ігоря Мурашова та його долі", йдеться у заяві.

Там також підкреслено: "Генеральний директор ЗАЕС є ліцензованою особою – він несе головну та виключну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку Запорізької АЕС. Його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції".

Росіян в "Енергоатомі" закликали "припинити акти ядерного тероризму", а МАГАТЕ - сприяти звільненню Мурашова.

Експерти вашингтонського Інституту дослідження війни вважають дії окупаційних сил РФ підготовкою "для взяття на себе юридичної відповідальності" за ЗАЕС. "Затримання Мурашова та «юридичний» процес передачі контролю над ЗАЕС «Росатому» є свідченням того, що російська влада, ймовірно, намагатиметься використати свій контроль над ЗАЕС для тиску на Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) з метою легітимізації незаконної російської анексії окупованих територій України, змусивши її визнати законний контроль Росії над ЗАЕС", - зазначено в оцінці оглядачів.

ЗАЕС, 1 вересня 2022. REUTERS/Alexander Ermochenko
ЗАЕС, 1 вересня 2022. REUTERS/Alexander Ermochenko

Російські медіа повідомляють про пришвидшення процесу "переходу станції під керівництва Росатому" після незаконної анексії РФ українських областей.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про те, що МАГАТЕ виступає за встановлення зони ядерної безпеки довкола ЗАЕС і закликає "зробити все від нас залежне, щоб запобігти ядерній аварії, яка призвела б до більшої трагедії і страждань". Задля переговорів про зону безпеки Гроссі має заплановані на наступний тиждень візити до Москви та Києва.

Генсек НАТО: Україна здатна відкинути російські війська назад

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Генеральний секретар НАТО заявив, що найкращий спосіб протистояти російській анексії – продовження підтримки українського уряду.

Повернення Україною контролю над містом на території, про анексію якої оголосив президент Росії Володимир Путін, демонструє, що українці здійснюють прогрес та здатні відкинути назад російські війська, заявив у неділю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє агентство Рейтер.

«Ми бачили, що вони змогли взяти нове місто, Лиман, і це показує, що українці домагаються прогресу і здатні відтіснити російські війська завдяки мужності, сміливості, майстерності і, звичайно, завдяки сучасній зброї, яку постачають США та інші союзники», – заявив Столтенберг, виступаючи у програмі «Зустріч із пресою» на каналі NBC.

Найкращим способом протистояти оголошеній Росією анексії українських територій є подальша підтримка уряду у Києві, заявив Столтенберг.

Коментуючи заявку України на прийняття до НАТО у прискореному порядку, Столтенберг сказав, що «будь-яке рішення про членство має бути ухвалене консенсусом усіх 30 союзників».

Генсек НАТО сказав, що альянс підтримує розслідування явної диверсії на російському газопроводі «Північний потік», який іде з Росії до Європи дном Балтійського моря.

«На будь-яку навмисну атаку на критично важливу інфраструктуру НАТО має бути дано тверду та узгоджену відповідь», – сказав Столтенберг.

В матеріалі використані джерела Рейтер.

Німеччина, Данія і Норвегія закуплять 16 словацьких гаубиць для України

Солдати ЗСУ прочищають гаубицю D-30 поблизу Сіверська, Донеччина, 1 жовтня 2022. (AP Photo/Inna Varenytsia)

Міністерство оборони ФРН повідомило, що Німеччина, Данія і Норвегія закуплять 16 словацьких гаубиць Zuzana-2 для України.

Ці нові поставки, що обійдуться країнам у 92 мільйони євро, відбудуться наступного року, пише Reuters.

Самохідна артилерійська установка Zuzana-2 дозволяє здійснювати 6 пострілів за хвилину на відстань у 40 кілометрів.

Напередодні французька газета Le Monde повідомила, що Франція може доставити Україні від 6 до 12 нових гаубиць Caesar, які спочатку призначалися для Данії.

Речник міністерства оборони Франції сказав, що, хоча Франція підтримує Україну, але подробиці нового рішення "не розголошуються". Єлисейський палац також відмовився від коментарів.

Видання зазначає, що президент Франції Еммануель Макрон останніми тижнями обговорював цю тему з президентом України Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен.

Париж уже поставив Києву 18 гаубиць Caesar виробництва французької групи Nexter. Зброя була забрана зі складів французької армії.

Президент України Володимир Зеленський наголошував раніше, що Україні необхідно більше допомоги Заходу для деокупації українських територій від російських сил: "Від зміцнення української армії залежить не лише стійкість і витривалість нашої держави, а й безпека всієї Європи".

У Росії твердять, що постачання зброї для України "продовжать конфлікт на її території".

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Пентагон оголосив про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США, в межах якого Києве відправлять зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

А загалом від початку неспровокованого повномастабного вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги.

У статті використано матеріали Reuters, Le Monde, Tagesschau

Більше

XS
SM
MD
LG