Спеціальні потреби

Актуально

Мусульмaни в Aмериці - 2002-02-05

ВСТУП: 11 ВЕРЕСНЯ НЕ ЙДЕ З ДУМКИ, У ТОМУ ЧИСЛІ, Й БАГАТЬОМ АМЕРИКАНСЬКИМ МУСУЛЬМАНАМ. ВОНИ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ ОДНУ З НАЙБІЛЬШ ДИНАМІЧНИХ У ЗРОСТАННІ РЕЛІГІЙНИХ МЕНШИН СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ. І ПОДІБНО ДО ІНШИХ АМЕРИКАНЦІВ, АМЕРИКАНСЬКІ МУСУЛЬМАНИ ПІКЛУЮТЬСЯ ПРО РЕЛІГІЙНУ ОСВІТУ СВОЇХ ДІТЕЙ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ СВОЇХ КУЛЬТУРНИХ ТРАДИЦІЙ. ЮРІЙ СAЄВИЧ ЗАВІВ МОВУ З ГРУПОЮ ПІДЛІТКІВ ПРО ТЕ, ЩО ОЗНАЧАЄ “БУТИ МУСУЛЬМАНИНОМ В АМЕРИЦІ”.

ТЕКСТ: ФУТБОЛ В СУБОТУ ПОПОЛУДНІ – УЛЮБЛЕНИЙ СПОРТ АМЕРИКАНСЬКИХ ПІДЛІТКІВ-ХЛОПЦІВ.

ІНТЕРШУМ: бaлaчкa

А ДІВЧАТА ВОЛІЮТЬ КІКБОЛ.

ІНТЕРШУМ: крик

ЦЯ МОЛОДЬ – АМЕРИКАНСЬКІ МУСУЛЬМАНИ, ЩО ЖИВУТЬ У ПЕРЕДМІСТЯХ ВІРДЖІНІЇ БІЛЯ СТОЛИЧНОГО ВАШИНГТОНА. ВОНИ ЧЛЕНИ МІСЦЕВОГО ТОВАРИСТВА МУСУЛЬМАН, ВІДОМОГО ПІД АБРЕВІАТУРОЮ ЦЕНТР “АДАМЗ”.

ІНТЕРШУМ: зaгaльний звук

СІМНАДЦЯТИРІЧНИЙ АНДЖУМ ХАЛІДІ – ТИПОВИЙ ПІДЛІТОК.

Aнджум Хaліді – підліток: “Я почав ходити в центр “АДАМС” ще в дитсадку. Відвідував недільну школу, а потім перейшов до суботньої школи для старшокласників. Там приймають людей усякого походження, що вважають себе американськими мусульманами. Для нас це щось таке як дім поза домом. Сюди можна прийти, і чуєшся гарно. Двері відкриті для всіх”.

УЧНІ ХОДЯТЬ ДО ШКОЛИ ВЕСЬ ТИЖДЕНЬ, А В НЕДІЛЮ – В ЦЕНТР “АДАМС”, ВИВЧАТИ КОРАН.

ІНТЕРШУМ:

ОДНІ НАРОДИЛИСЬ В АМЕРИЦІ, ЯК АНДЖАМ. ІНШІ РОДОМ З БІЛЬШ НІЖ СОРОКА КРАЇН.

ІНТЕРШУМ: зaгaльний звук ЯК Й ІНШІ АМЕРИКАНЦІ, ВОНИ БУЛИ ВРАЖЕНІ ТЕРАКТОМ 11 ВЕРЕСНЯ. АЛЕ Й ХВИЛЮВАЛИСЬ, ЯК ПОСТАВЛЯТЬСЯ ПІСЛЯ ЦЬОГО ДО МУСУЛЬМАН У США.

Aнджум Хaліді – підліток: “Після 11 вересня я був мов громом прибитий. Спершу в школу ходити боявся… як люди на це відреагують? Але я можу чесно сказати, що не відчув на собі ніякої дискримінації, ніяких злочинів ненависті”.

ЖИТТЯ ПОВЕРНУЛОСЯ ДО НОРМИ.

Учитель: “Продовжимо дискусію, яку вели останні кілька тижнів, – про милосердя”.

АМЕР АХМАД – ДИРЕКТОР МОЛОДІЖНИХ ПРОГРАМ.

Aмер Aхмaд – директор молодіжних прогрaм: “Ми користуємось підручником, надрукованим років три-чотири тому, і це перший американо-ісламський підручник, який запровадили в тутешніх школах. В цьому розділі мова йде про пророка Ноя та Великий потоп – історія, подібна до тієї, котру розповідає про Ноя Біблія”.

ПІСЛЯ ЗАНЯТЬ – УЛЮБЛЕНИЙ ЛАНЧ: ПІЦА І КОКА-КОЛА. ЧАС ДЛЯ УЧНІВ ВІДПОЧИТИ РАЗОМ ІЗ ДРУЗЯМИ.

ІНТЕРШУМ: спів мусульмaн: “One billion strong, all year long, Praise Allah, even in Hong Kong…”

ЦЕНТР “АДАМЗ” ПРОВОДИТЬ СВЯТА ДЛЯ СВОЇХ ЧЛЕНІВ ТА ЇХ СІМЕЙ – ЯК ОЦЕ СВЯТО В ПЕРЕДДЕНЬ РАМАДАНУ.

ІНТЕРШУМ: спів мусульмaн: “M-U-S-L-I-M.”

ДЕХТО З УЧАСНИКІВ – БІЖЕНЦІ ВІД ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ У ВІСІМДЕСЯТІ І ДЕВ”ЯНОСТІ. ІМАМ МУХАММЕД МАГІД ГОВОРИТЬ ПРО НИХ.

Імaм Мухaммед Мaгід: “Вони все втратили там вдома, і вони приїхали сюди, щоб їхні діти могли ходити до школи… Вони мають гарну освіту. А тому тут багато таких біженців, чиї діти закінчили середню школу – порівняно з рештою громади”.

ІНТЕРШУМ: бaлaчки

БАГАТО ПІДЛІТКІВ “АДАМС” ГОТУЮТЬСЯ В УНІВЕРСИТЕТ. ВОНИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО МУСУЛЬМАН УЖЕ В ШКОЛІ – ЗА ПОРАДОЮ, ЯК ЇМ ЖИТИ ДАЛЕКО ВІД ДОМУ, В ГУРТОЖИТКУ ПОРЯД З НЕМУСУЛЬМАНАМИ.

Студент: “Ви творите середовище, в якому хочете жити – звісно, що це складно в гуртожитку, де багато всякого, що не мусило б бути”.

ІНТЕРШУМ: фон

“БЕРЕГТИ ВІРНІСТЬ ІСЛАМСЬКІЙ ВІРІ – ОСНОВНЕ ДЛЯ ТУТЕШНІХ РОДИН”, КАЖЕ ІМАМ МАГІД, РОДОМ З СУДАНУ.

Імaм Мухaммед Мaгід: “Вони хочуть, щоб їхні діти трималися своєї спадщини і культури, яка для них рідна. І я думаю, що в Америці, в цій країні, де стільки різних культур, стільки різних етносів у суспільстві, – це дуже допомагає”.0

ІНТЕРШУМ: спів мусульмaн: “Ніколи не вчиниш невірно, якщо читав Коран”.

ЮРІЙ СAЄВИЧ, ВІКНО В AМЕРИКУ

ІНТЕРШУМ: спів мусульмaн: “Я пишаюсь тим, що я з мусульманами. Му-суль-ма-нин. Мені так пощастило”.

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG