Спеціальні потреби

Актуально

Мусульмaни в Aмериці - 2002-02-05

ВСТУП: 11 ВЕРЕСНЯ НЕ ЙДЕ З ДУМКИ, У ТОМУ ЧИСЛІ, Й БАГАТЬОМ АМЕРИКАНСЬКИМ МУСУЛЬМАНАМ. ВОНИ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ ОДНУ З НАЙБІЛЬШ ДИНАМІЧНИХ У ЗРОСТАННІ РЕЛІГІЙНИХ МЕНШИН СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ. І ПОДІБНО ДО ІНШИХ АМЕРИКАНЦІВ, АМЕРИКАНСЬКІ МУСУЛЬМАНИ ПІКЛУЮТЬСЯ ПРО РЕЛІГІЙНУ ОСВІТУ СВОЇХ ДІТЕЙ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ СВОЇХ КУЛЬТУРНИХ ТРАДИЦІЙ. ЮРІЙ СAЄВИЧ ЗАВІВ МОВУ З ГРУПОЮ ПІДЛІТКІВ ПРО ТЕ, ЩО ОЗНАЧАЄ “БУТИ МУСУЛЬМАНИНОМ В АМЕРИЦІ”.

ТЕКСТ: ФУТБОЛ В СУБОТУ ПОПОЛУДНІ – УЛЮБЛЕНИЙ СПОРТ АМЕРИКАНСЬКИХ ПІДЛІТКІВ-ХЛОПЦІВ.

ІНТЕРШУМ: бaлaчкa

А ДІВЧАТА ВОЛІЮТЬ КІКБОЛ.

ІНТЕРШУМ: крик

ЦЯ МОЛОДЬ – АМЕРИКАНСЬКІ МУСУЛЬМАНИ, ЩО ЖИВУТЬ У ПЕРЕДМІСТЯХ ВІРДЖІНІЇ БІЛЯ СТОЛИЧНОГО ВАШИНГТОНА. ВОНИ ЧЛЕНИ МІСЦЕВОГО ТОВАРИСТВА МУСУЛЬМАН, ВІДОМОГО ПІД АБРЕВІАТУРОЮ ЦЕНТР “АДАМЗ”.

ІНТЕРШУМ: зaгaльний звук

СІМНАДЦЯТИРІЧНИЙ АНДЖУМ ХАЛІДІ – ТИПОВИЙ ПІДЛІТОК.

Aнджум Хaліді – підліток: “Я почав ходити в центр “АДАМС” ще в дитсадку. Відвідував недільну школу, а потім перейшов до суботньої школи для старшокласників. Там приймають людей усякого походження, що вважають себе американськими мусульманами. Для нас це щось таке як дім поза домом. Сюди можна прийти, і чуєшся гарно. Двері відкриті для всіх”.

УЧНІ ХОДЯТЬ ДО ШКОЛИ ВЕСЬ ТИЖДЕНЬ, А В НЕДІЛЮ – В ЦЕНТР “АДАМС”, ВИВЧАТИ КОРАН.

ІНТЕРШУМ:

ОДНІ НАРОДИЛИСЬ В АМЕРИЦІ, ЯК АНДЖАМ. ІНШІ РОДОМ З БІЛЬШ НІЖ СОРОКА КРАЇН.

ІНТЕРШУМ: зaгaльний звук ЯК Й ІНШІ АМЕРИКАНЦІ, ВОНИ БУЛИ ВРАЖЕНІ ТЕРАКТОМ 11 ВЕРЕСНЯ. АЛЕ Й ХВИЛЮВАЛИСЬ, ЯК ПОСТАВЛЯТЬСЯ ПІСЛЯ ЦЬОГО ДО МУСУЛЬМАН У США.

Aнджум Хaліді – підліток: “Після 11 вересня я був мов громом прибитий. Спершу в школу ходити боявся… як люди на це відреагують? Але я можу чесно сказати, що не відчув на собі ніякої дискримінації, ніяких злочинів ненависті”.

ЖИТТЯ ПОВЕРНУЛОСЯ ДО НОРМИ.

Учитель: “Продовжимо дискусію, яку вели останні кілька тижнів, – про милосердя”.

АМЕР АХМАД – ДИРЕКТОР МОЛОДІЖНИХ ПРОГРАМ.

Aмер Aхмaд – директор молодіжних прогрaм: “Ми користуємось підручником, надрукованим років три-чотири тому, і це перший американо-ісламський підручник, який запровадили в тутешніх школах. В цьому розділі мова йде про пророка Ноя та Великий потоп – історія, подібна до тієї, котру розповідає про Ноя Біблія”.

ПІСЛЯ ЗАНЯТЬ – УЛЮБЛЕНИЙ ЛАНЧ: ПІЦА І КОКА-КОЛА. ЧАС ДЛЯ УЧНІВ ВІДПОЧИТИ РАЗОМ ІЗ ДРУЗЯМИ.

ІНТЕРШУМ: спів мусульмaн: “One billion strong, all year long, Praise Allah, even in Hong Kong…”

ЦЕНТР “АДАМЗ” ПРОВОДИТЬ СВЯТА ДЛЯ СВОЇХ ЧЛЕНІВ ТА ЇХ СІМЕЙ – ЯК ОЦЕ СВЯТО В ПЕРЕДДЕНЬ РАМАДАНУ.

ІНТЕРШУМ: спів мусульмaн: “M-U-S-L-I-M.”

ДЕХТО З УЧАСНИКІВ – БІЖЕНЦІ ВІД ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ У ВІСІМДЕСЯТІ І ДЕВ”ЯНОСТІ. ІМАМ МУХАММЕД МАГІД ГОВОРИТЬ ПРО НИХ.

Імaм Мухaммед Мaгід: “Вони все втратили там вдома, і вони приїхали сюди, щоб їхні діти могли ходити до школи… Вони мають гарну освіту. А тому тут багато таких біженців, чиї діти закінчили середню школу – порівняно з рештою громади”.

ІНТЕРШУМ: бaлaчки

БАГАТО ПІДЛІТКІВ “АДАМС” ГОТУЮТЬСЯ В УНІВЕРСИТЕТ. ВОНИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО МУСУЛЬМАН УЖЕ В ШКОЛІ – ЗА ПОРАДОЮ, ЯК ЇМ ЖИТИ ДАЛЕКО ВІД ДОМУ, В ГУРТОЖИТКУ ПОРЯД З НЕМУСУЛЬМАНАМИ.

Студент: “Ви творите середовище, в якому хочете жити – звісно, що це складно в гуртожитку, де багато всякого, що не мусило б бути”.

ІНТЕРШУМ: фон

“БЕРЕГТИ ВІРНІСТЬ ІСЛАМСЬКІЙ ВІРІ – ОСНОВНЕ ДЛЯ ТУТЕШНІХ РОДИН”, КАЖЕ ІМАМ МАГІД, РОДОМ З СУДАНУ.

Імaм Мухaммед Мaгід: “Вони хочуть, щоб їхні діти трималися своєї спадщини і культури, яка для них рідна. І я думаю, що в Америці, в цій країні, де стільки різних культур, стільки різних етносів у суспільстві, – це дуже допомагає”.0

ІНТЕРШУМ: спів мусульмaн: “Ніколи не вчиниш невірно, якщо читав Коран”.

ЮРІЙ СAЄВИЧ, ВІКНО В AМЕРИКУ

ІНТЕРШУМ: спів мусульмaн: “Я пишаюсь тим, що я з мусульманами. Му-суль-ма-нин. Мені так пощастило”.

Всі новини дня

Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.

Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG