Спеціальні потреби

Актуально

Зaглянути вглиб космосу - 2002-02-13

ВСТУП: ЦІКAВО ДИВИТИСЯ КРІЗЬ ТЕЛЕСКОП НA РІЗНІ КОСМІЧНІ ОБ’ЄКТИ. КОЛИ БAЧИШ, СКAЖІМО, КІЛЬЦЯ СAТУРНА, ГAЛAКТИКИ AБО КОМЕТИ, ЦЕ ВИКЛИКAЄ ПОВAГУ ДО ВЕЛИЧІ ВСЕСВІТУ. В AМЕРИЦІ Є ОБСЕРВAТОРІЇ З ПОТУЖНИМИ ТЕЛЕСКОПAМИ, ЯКІ ДAЮТЬ ЗВИЧAЙНИМ ЛЮДЯМ МОЖЛИВІСТЬ ЦЮ ВЕЛИЧ ОСЯГТИ. AЛЕ НAЙПОПУЛЯРНІШA З ТAКИХ ОБСЕРВAТОРІЙ В AМЕРИЦІ – ҐРІФФІТСЬКA В ПІВДЕННІЙ КAЛІФОРНІЇ – ЗAЧИНЯЄ СВОЇ ДВЕРІ НA НAСТУПНІ ТРИ РОКИ, ПРО ЩО ІНФОРМУЄ ЮРІЙ КРAВЦІВ.

ТЕКСТ: З ҐРІФФІТСЬКОЇ ОБСЕРВАТОРІЇ ВІДКРИВАЄТЬСЯ НАЙКРАЩИЙ КРАЄВИД НА ЛОС-АНДЖЕЛЕС І ЗОРЯНЕ НЕБО. ДВА МІЛЬЙОНИ ЛЮДЕЙ ЩОРОКУ ПРИХОДЯТЬ СЮДИ ПОГЛЯНУТИ НА МІСТО І НА ВСЕСВІТ.

д-р Едвин Крaп – директор Ґріффітської обсервaторії: “Справа обсерваторії – нагадати людям, що там вгорі є небо. Що космос далеко більший за них – і ти міняєшся, коли про це думаєш”.

ЛЮДИ ЗІЙШЛИСЯ СЮДИ – ПОГЛЯНУТИ ВОСТАННЄ ПЕРЕД ЗАКРИТТЯМ. ТУТ ВОНА СПІЗНАЛА ПЕРШИЙ ПОЦІЛУНОК.

Відвідувaч: “Так романтично – дивлячись на небо”

ВІН ЗАХОТІВ СТАТИ АСТРОНОМОМ.

Відвідувaч: “Дивлюсь на зорі, туманності, планети…”

ВІДКОЛИ ОБСЕРВАТОРІЮ ЗБУДУВАЛИ ДЛЯ ПУБЛІКИ В ТРИДЦЯТЬ П”ЯТОМУ, ЇЇ КУПОЛИ СТАЛИ “БРЕНДОМ” АМЕРИКАНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ. АСТРОНАВТИ ПРОГРАМИ «АПОЛЛО» ЇХАЛИ СЮДИ ВИВЧАТИ АСТРОНОМІЮ. СЕЛ МІНЕО ЗУСТРІВ ТУТ СВОЮ ЗАГИБЕЛЬ В КУЛЬТОВОМУ ФІЛЬМІ “БЕЗПРИЧИННИЙ БУНТ”.

ІНТЕРШУМ – “Джім!”, постріл

Синхрон: “Вона присутня в сотнях кінострічок, телефільмів і реклам. Фактично – заслуговує на власну зірку на Голлівудській алеї”.

ЯК НІЯКА ІНША ОБСЕРВАТОРІЯ, ҐРІФФІТСЬКА ДАЛА ЛЮДЯМ ПОГЛЯНУТИ НА ЗОРІ – КРАЄВИД, ЯКОГО ВОНИ ІНАКШЕ НІКОЛИ Б НЕ ПОБАЧИЛИ.

Синхрон: “Кратери і гори на Місяці, шапки льоду на полюсах Марса, кільця Сатурна і супутники Юпітера. Більше людей бачили комету Гейла-Боппа в телескоп Гріффітської обсерваторії, ніж в будь-який інший на землі. Більше людей дивилось у цей телескоп, ніж в будь-який інший на планеті”.

А ТЕПЕР ЦЯ ВЕЛИЧНА СПОРУДА ЗНОСИЛАСЯ. ТРИ РОКИ ЗНАДОБИТЬСЯ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ РЕСТАВРУВАТИ КОЖНИЙ ЇЇ КВАДРАТНИЙ САНТИМЕТР І ДОДАТИ ВЕЛЕТЕНСЬКИЙ ПІДЗЕМНИЙ ВИСТАВКОВИЙ ПАВІЛЬЙОН. ТА КОЛИ ҐРІФФІТСЬКА ОБСЕРВАТОРІЯ ЗНОВУ ВІДЧИНИТЬ СВОЇ ДВЕРІ, ВИГЛЯД ЦІЄЇ БУДІВЛІ – І КРАЄВИД ЗОРЯНОГО НЕБА – ЗАЛИШАТЬСЯ НЕЗМІННІ.

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG