Спеціальні потреби

Стaн держaви - 2002-02-13


ВСТУП: В АМЕРИКАНСЬКІЙ СИСТЕМІ УРЯДУВАННЯ НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВУ РОЛЬ ВІДІГРАЮТЬ ВІДНОСИНИ МІЖ ВИКОНАВЧОЮ І ЗАКОНОДАВЧОЮ ГІЛКАМИ ВЛАДИ. ПЕВНІ АСПЕКТИ ЦИХ ВІДНОСИН Є НЕПОРУШНИМИ, НАПРИКЛАД КОНСТИТУЦІЙНА ВИМОГА, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ «ЧАС ВІД ЧАСУ ІНФОРМУВАВ КОНГРЕС США ПРО СТАН ДЕРЖАВИ». ОДНАЧЕ, ТОДІ ЯК ПЕРШИЙ ПРЕЗИДЕНТ ДЖОРДЖ ВАШІНҐТОН ОСОБИСТО ВИСТУПИВ ПЕРЕД КОНГРЕСОМ, ЙОГО НАСТУПНИКИ ОБМЕЖУВАЛИСЬ ПИСЕМНИМИ ПОСЛАННЯМИ. У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ДВАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ АМЕРИКАНСЬКІ ПРЕЗИДЕНТИ УСВІДОМИЛИ, ЩО ПОСЛАННЯ ПРО СТАН ДЕРЖАВИ – ЦЕ ТАКОЖ ЧУДОВА НАГОДА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВСЬОГО НАРОДУ США.

ТЕКСТ: ЗА ТРАДИЦІЄЮ, ПРЕЗИДЕНТ ДЖОРДЖ ДАБЛ-Ю БУШ ВИРУШИВ НА КАПІТОЛІЙСЬКУ ГІРКУ, ЩОБ ВИСТУПИТИ НА СПІЛЬНОМУ ЗАСІДАННІ ОБОХ ПАЛАТ КОНГРЕСУ З ОЦІНКОЮ СТАНУ ДЕРЖАВИ, А ТАКОЖ З ПИТАНЬ, ЯКІ ВВАЖАЄ ЗА “НЕОБХІДНІ ТА ДОЦІЛЬНІ” – ЯК СКАЗАНО В КОНСТИТУЦІЇ США. ЙОГО ПОСЛАННЯ КОНГРЕСОВІ ТОРІК, СТРОГО КАЖУЧИ, НЕ РОЗЦІНЮВАЛОСЯ ЯК “ПРОМОВА ПРО СТАН ДЕРЖАВИ”, БО ВІН ЩОЙНО ВСТУПИВ НА ПОСАДУ. ЯК І ОЧІКУВАЛИ, ГОЛОВНИМИ ТЕМАМИ СТАЛИ: АМЕРИКАНСЬКА ЕМОНОМІКА І ВІЙНА З ТЕРОРИЗМОМ.

Президент Джордж Буш: “Те, що ми побачили в Афганістані, потверджує: наша війна з терором там не закінчується; аж ніяк – вона лиш починається”.

ВІН СКАЗАВ – США Й НАДАЛІ БУДУТЬ “НЕПОХИТНІ, ТЕРПЛЯЧІ І НАПОЛЕГЛИВІ”, ЩОБ ПРИТЯГТИ ТЕРОРИСТІВ ДО СУДУ І ПОПЕРЕДИТИ ЗАГРОЗУ ХІМІЧНОЇ, БАКТЕРІОЛОГІЧНОЇ ТА ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ.

Президент Джордж Буш: “Сполучені Штати Америки не дозволять найбільш небезпечним у світі режимам погрожувати нам найбільш руйнівною у світі зброєю”. :08

ІНТЕРШУМ: оплески.

СОРОК ТРЕТІЙ ПРЕЗИДЕНТ СКАЗАВ ПРО ПОТРЕБУ ПОДВОЇТИ ВИТРАТИ НА ТРИВАЛУ СТРАТЕГІЮ ЗАХИСТУ АМЕРИКАНСЬКОЇ ТЕРИТОРІЇ.

Президент Джордж Буш: “Що буде зосереджена на чотирьох ключових напрямках: біо-тероризм, дії в надзвичайних ситуаціях, безпека аеропортів і кордонів та краща розвідка”

ПАН БУШ НЕ ЗГАДАВ ПРО КАТАСТРОФІЧНЕ БАНКРУТСТВО “ЕНРОНу”, ОДНАЧЕ ЗАСУДИВ, ЗА ЙОГО ВИСЛОВОМ, “КОРПОРАТИВНУ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ” І ЗАПРОПОНУВАВ СВІЙ ПЛАН, ЯК ОЖИВИТИ ЕКОНОМІКУ І ПОКЛАСТИ КРАЙ СПАДУ.

Президент Джордж Буш: “Коли Америка працює, Америка процвітає. Тож мій план з економічної безпеки можна підсумувати словами: “місця праці”.

ІНТЕРШУМ: оплески.

ВІН СКАЗАВ, ЩО ДОБРІ МІСЦЯ ПРАЦІ ЗАЛЕЖАТЬ ВІД ДОБРИХ ШКІЛ, НАДІЙНИХ ТА ДОСТУПНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ, РОЗВИТКУ ТОРГІВЛІ І МІЦНОЇ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ. ВІН ВВАЖАЄ ТАКОЖ ОХОРОНУ ЗДОРОВ”Я ТА ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВАЖЛИВИМИ ДЛЯ ВСІХ АМЕРИКАНЦІВ І, ЯК ВІН СКАЗАВ, ЗАКЛИЧЕ КОНГРЕС ПІДІЙТИ ДО ЦИХ ВНУТРІШНІХ ПИТАНЬ В ТАКОМУ САМОМУ ДУСІ СПІВПРАЦІ, ЯК ДО ВІЙНИ З ТЕРОРИЗМОМ.

ПРЕЗИДЕНТ БУШ НАЗВАВ ЦЕ “УНІКАЛЬНИМ МОМЕНТОМ – МОЖЛИВІСТЮ, ЯКОЮ АМЕРИКА МУСИТЬ СКОРИСТАТИСЬ”, ЩОБ ПОВЕСТИ СВІТ “ДО ЦІННОСТЕЙ ТРИВКОГО МИРУ”.

У ВІДПОВІДІ ДЕМОКРАТІВ НА ПРЕЗИДЕНТСЬКУ ПРОМОВУ ЛІДЕР МЕНШОСТІ В ПАЛАТІ ПРЕДСТАВНИКІВ ДИК ҐЕПГАРД СКАЗАВ: “ТЕПЕР НЕ ЧАС ПОКАЗУВАТИ ПАЛЬЦЕМ ЧИ ВЕСТИ ЗВИЧАЙНУ ПОЛІТИКУ”. ВІН СКАЗАВ: “НАМ ТРЕБА ВІДКЛАСТИ ПАРТІЙНІ УПОДОБАННЯ І ДІЯТИ РАЗОМ, ДЛЯ ВИРІШЕННЯ НАГАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”.

XS
SM
MD
LG