Спеціальні потреби

Актуально

Стaн держaви - 2002-02-13

ВСТУП: В АМЕРИКАНСЬКІЙ СИСТЕМІ УРЯДУВАННЯ НАДЗВИЧАЙНО ВАЖЛИВУ РОЛЬ ВІДІГРАЮТЬ ВІДНОСИНИ МІЖ ВИКОНАВЧОЮ І ЗАКОНОДАВЧОЮ ГІЛКАМИ ВЛАДИ. ПЕВНІ АСПЕКТИ ЦИХ ВІДНОСИН Є НЕПОРУШНИМИ, НАПРИКЛАД КОНСТИТУЦІЙНА ВИМОГА, ЩОБ ПРЕЗИДЕНТ «ЧАС ВІД ЧАСУ ІНФОРМУВАВ КОНГРЕС США ПРО СТАН ДЕРЖАВИ». ОДНАЧЕ, ТОДІ ЯК ПЕРШИЙ ПРЕЗИДЕНТ ДЖОРДЖ ВАШІНҐТОН ОСОБИСТО ВИСТУПИВ ПЕРЕД КОНГРЕСОМ, ЙОГО НАСТУПНИКИ ОБМЕЖУВАЛИСЬ ПИСЕМНИМИ ПОСЛАННЯМИ. У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ДВАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ АМЕРИКАНСЬКІ ПРЕЗИДЕНТИ УСВІДОМИЛИ, ЩО ПОСЛАННЯ ПРО СТАН ДЕРЖАВИ – ЦЕ ТАКОЖ ЧУДОВА НАГОДА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВСЬОГО НАРОДУ США.

ТЕКСТ: ЗА ТРАДИЦІЄЮ, ПРЕЗИДЕНТ ДЖОРДЖ ДАБЛ-Ю БУШ ВИРУШИВ НА КАПІТОЛІЙСЬКУ ГІРКУ, ЩОБ ВИСТУПИТИ НА СПІЛЬНОМУ ЗАСІДАННІ ОБОХ ПАЛАТ КОНГРЕСУ З ОЦІНКОЮ СТАНУ ДЕРЖАВИ, А ТАКОЖ З ПИТАНЬ, ЯКІ ВВАЖАЄ ЗА “НЕОБХІДНІ ТА ДОЦІЛЬНІ” – ЯК СКАЗАНО В КОНСТИТУЦІЇ США. ЙОГО ПОСЛАННЯ КОНГРЕСОВІ ТОРІК, СТРОГО КАЖУЧИ, НЕ РОЗЦІНЮВАЛОСЯ ЯК “ПРОМОВА ПРО СТАН ДЕРЖАВИ”, БО ВІН ЩОЙНО ВСТУПИВ НА ПОСАДУ. ЯК І ОЧІКУВАЛИ, ГОЛОВНИМИ ТЕМАМИ СТАЛИ: АМЕРИКАНСЬКА ЕМОНОМІКА І ВІЙНА З ТЕРОРИЗМОМ.

Президент Джордж Буш: “Те, що ми побачили в Афганістані, потверджує: наша війна з терором там не закінчується; аж ніяк – вона лиш починається”.

ВІН СКАЗАВ – США Й НАДАЛІ БУДУТЬ “НЕПОХИТНІ, ТЕРПЛЯЧІ І НАПОЛЕГЛИВІ”, ЩОБ ПРИТЯГТИ ТЕРОРИСТІВ ДО СУДУ І ПОПЕРЕДИТИ ЗАГРОЗУ ХІМІЧНОЇ, БАКТЕРІОЛОГІЧНОЇ ТА ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ.

Президент Джордж Буш: “Сполучені Штати Америки не дозволять найбільш небезпечним у світі режимам погрожувати нам найбільш руйнівною у світі зброєю”. :08

ІНТЕРШУМ: оплески.

СОРОК ТРЕТІЙ ПРЕЗИДЕНТ СКАЗАВ ПРО ПОТРЕБУ ПОДВОЇТИ ВИТРАТИ НА ТРИВАЛУ СТРАТЕГІЮ ЗАХИСТУ АМЕРИКАНСЬКОЇ ТЕРИТОРІЇ.

Президент Джордж Буш: “Що буде зосереджена на чотирьох ключових напрямках: біо-тероризм, дії в надзвичайних ситуаціях, безпека аеропортів і кордонів та краща розвідка”

ПАН БУШ НЕ ЗГАДАВ ПРО КАТАСТРОФІЧНЕ БАНКРУТСТВО “ЕНРОНу”, ОДНАЧЕ ЗАСУДИВ, ЗА ЙОГО ВИСЛОВОМ, “КОРПОРАТИВНУ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ” І ЗАПРОПОНУВАВ СВІЙ ПЛАН, ЯК ОЖИВИТИ ЕКОНОМІКУ І ПОКЛАСТИ КРАЙ СПАДУ.

Президент Джордж Буш: “Коли Америка працює, Америка процвітає. Тож мій план з економічної безпеки можна підсумувати словами: “місця праці”.

ІНТЕРШУМ: оплески.

ВІН СКАЗАВ, ЩО ДОБРІ МІСЦЯ ПРАЦІ ЗАЛЕЖАТЬ ВІД ДОБРИХ ШКІЛ, НАДІЙНИХ ТА ДОСТУПНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ, РОЗВИТКУ ТОРГІВЛІ І МІЦНОЇ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ. ВІН ВВАЖАЄ ТАКОЖ ОХОРОНУ ЗДОРОВ”Я ТА ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВАЖЛИВИМИ ДЛЯ ВСІХ АМЕРИКАНЦІВ І, ЯК ВІН СКАЗАВ, ЗАКЛИЧЕ КОНГРЕС ПІДІЙТИ ДО ЦИХ ВНУТРІШНІХ ПИТАНЬ В ТАКОМУ САМОМУ ДУСІ СПІВПРАЦІ, ЯК ДО ВІЙНИ З ТЕРОРИЗМОМ.

ПРЕЗИДЕНТ БУШ НАЗВАВ ЦЕ “УНІКАЛЬНИМ МОМЕНТОМ – МОЖЛИВІСТЮ, ЯКОЮ АМЕРИКА МУСИТЬ СКОРИСТАТИСЬ”, ЩОБ ПОВЕСТИ СВІТ “ДО ЦІННОСТЕЙ ТРИВКОГО МИРУ”.

У ВІДПОВІДІ ДЕМОКРАТІВ НА ПРЕЗИДЕНТСЬКУ ПРОМОВУ ЛІДЕР МЕНШОСТІ В ПАЛАТІ ПРЕДСТАВНИКІВ ДИК ҐЕПГАРД СКАЗАВ: “ТЕПЕР НЕ ЧАС ПОКАЗУВАТИ ПАЛЬЦЕМ ЧИ ВЕСТИ ЗВИЧАЙНУ ПОЛІТИКУ”. ВІН СКАЗАВ: “НАМ ТРЕБА ВІДКЛАСТИ ПАРТІЙНІ УПОДОБАННЯ І ДІЯТИ РАЗОМ, ДЛЯ ВИРІШЕННЯ НАГАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”.

Всі новини дня

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи було висловлено побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на Молдову. Колишній міністр оборони республіки Віталій Марінуца вважає, що російська загроза для Молдови є реальною. Про це він розповів Олександру Яневському.

Як волонтери в Нью-Йорку надають юридичну допомогу українцям. Відео

Як волонтери в Нью-Йорку надають юридичну допомогу українцям. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Тисячі українців, які були змушені покинути свої домівки через війну, місцем свого тимчасового перебування обрали Сполучені Штати. Влада США запровадила дві програми, одна з яких надання статусу спеціального захисту. Він дозволяє бути на території країни півтора року, а головне – працювати.

Посольство США офіційно повернулося до Києва

Американський прапор біля будівлі Посольства США в Україні, фото зроблене 18 травня 2022 року. AP/Єфрем Лукацький

У середу, 18 травня, Посольство США в Україні офіційно відновило свою роботу у приміщенні в Києві, піднявши над комплексом американський прапор. Про це повідомив Державний секретар США Ентоні Блінкен.

«Здійснюючи цей важливий крок, ми запровадили додаткові заходи для підвищення безпеки наших колег, які повертаються до Києва, і посилили наші заходи безпеки та протоколи. Ми прагнемо протистояти майбутнім викликам. Війна триває. Російські війська щодня завдають смерті та руйнувань на українській землі. Мільйони українців вимушені виїхати зі своїх домівок і сумують за втратою своїх близьких. Цілеспрямовано ми підтверджуємо нашу відданість народу та уряду України та з нетерпінням чекаємо виконання нашої місії від Посольства США в Києві», - йдеться в офіційній заяві від імені Держсекретаря.

Посольство США перемістило свою роботу до Варшави за кілька днів до початку російського вторгнення 24 лютого, а на початку березня переїхало до Львова.

«Коли ми призупинили роботу в посольстві, ми чітко пояснили: хоча ми перемістимо персонал посольства США для їх безпеки, це жодним чином не завадить нашій взаємодії з українським народом, урядом та громадянським суспільством та їх підтримці, а також з нашими союзниками та партнерами».

Безпеку роботи посольства назвала серед своїх пріоритетів кандидатка на посаду посла США в Україні Бріджит Брінк під час слухань в Сенатському комітеті із закордонних справ 10 травня.

«Хоча ми не зможемо без ризику вести дипломатію в зоні бойових дій, я зобов’язуюся працювати з моїм керівництвом і нашою командою, щоб збалансувати ризики та наші цілі таким чином, який просуває наші національні інтереси в Україні», - зауважила дипломатка.

«Посольство надає дуже важливий контекст та інформацію, а також довідкову інформацію, розвіддані про те, як триває робота в Києві і загалом в Україні. Найкраще це робити в Києві. Тому так важливо повернути посольство в гру», - сказав раніше в інтерв’ю Голосу Америки колишній тимчасовий повірений у справах США в Україні, а нині віце-президент Інституту мира США Вільям Тейлор.

Консульські операції не будуть відновлені негайно, а рекомендація Державного департаменту про заборону поїздок залишається в силі по Україні.

Дивіться також: Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Пропаганда РФ не здатна приховати воєнні злочини - шведський міністр у США

Міністр оборони Швеції Петер Гультквіст та очільник Пентагону Ллойд Остін, 18 травня 2022 року, Вашингтон. (AP Photo/Алекс Брендон)

"Історичним" для Швеції назвав цей тиждень міністр оборони країни Петер Гультквіст. "Все змінилось ... російська пропаганда більше не може приховати справжню корумповану та автократичну природу російського керівництва. Вона не може приховати російські воєнні злочини", - заявив посадовець під час зустрічі з очільником Пентагону Ллойдом Остіним у Вашингтоні, повідомляє журналіст Голосу Америки Джефф Селдін.

Остін привітав рішення Швеції подати заявку на членство в НАТО і подякував за підтримку України.

"Швеція приєдналась до Сполучених Штатів, наших союзників та партнерів в тому, щоб швидко надати необхідну безпекову та гуманітарну допомогу хороброму народові України", - заявив Остін.

У середу Гультквіст перебуває у Вашингтоні, де провів зустріч з Остіним. В четвер президент США Джо Байден планує провести зустріч з прем'єр-міністром Швеції та президентом Фінляндії в Білому домі.

18 травня Швеція та Фінляндія подали заявки на членство в НАТО. Цей крок привітав президент США Джо Байден, прем'єр-мініcтр Канади, лідери інших країн.

Очікуються, як повідомляв Голос Америки, що процес схвалення заявок може тривати кілька тижнів, а тоді, у разі згоди представників усіх 30-ти країн - членів НАТО, має відбутися підписання протоколу про вступ.

Далі країни альянсу повинні ратифікувати документи, що може тривати кілька місяців, але деякі країни вже заявили, що прагнутимуть завершити ратифікацію до того, як парламенти розійдуться на літні канікули.

Важливим етапом у процесі вступу Фінляндії та Швеції в НАТО буде планований на кінець червня саміт альянсу у Мадриді в Іспанії.

Наразі, серед країн-членів Альянсу, лише Туреччина висловила заперечення щодо прийому Фінляндії та Швеції, але чимало лідерів та оглядачів припускають, що проблеми, які турбують Анкару, будуть залагоджені.

Проти вступу Швеції та Фінляндії до НАТО виступала і Росія. Все ж під час саміту "Організації договору про колективну безпеку" в Москві цього тижня Путін заявив, що вступ цих країн до НАТО не становить загрозу для Росії, на відміну від розміщення в тих країнах військової інфраструктури.

Міністерка фінансів США прокоментувала можливість конфіскації активів РФ, блокування боргових виплат та санкції

Архівне фото: Міністерка фінансів США Дженет Єлленa 13 квітня 2022 року REUTERS/Лі Мілліс/File Photo

США, ймовірно, не продовжуватимуть для Росії строк дії дозволу на погашення державного боргу в валюті. Про це заявила міністерка фінансів США Дженет Єллен.

Строк дії дозволу на проведення виплат за державним боргом у валюті завершується 25 березня - в день наступних виплат Росії, повідомляє Reuters. Дозвіл, можливо, продовжено не буде.

"Остаточне рішення ще не прийняте, але, гадаю, малоймовірно, що він продовжуватиметься", - вказала посадовиця. Вона додала, що невиплата з боку Росії означатиме технічний дефолт. Дефолт, на думку Єллен, практично не змінить стан Росії, яка "вже відрізана від світових ринків капіталу", - додала вона.

Єллен підкреслила, що міжнародні санкції вже мають значний вплив на Росію.

"Росія переживає рецесію, високу інфляцію, жорсткі виклики для фінансової системи, вона не здатна закуповувати сировину та товари, необхідні для підтримування економіки війни", - сказала Єллен.

А от конфіскація російських активів наразі не відповідає американському законодавству. Вона, однак, зауважила, що Росія має платити за відбудову України.

"Очевидно, є очікування, що Росія тим чи іншим чином допоможе частково забезпечити необхідне для відбудови України, і ми маємо цього домагатись", -. заявляла Єллен минулого місяця.

Єллен цього тижня бере участь в економічному форумі в Брюсселі. Під час форуму посадовиця закликала союзників посилити економічну підтримку України. За її словами, закладеної нині фінансової допомоги буде недостатньо для задоволення основних потреб держави, навіть у короткостроковій перспективі.

За словами Єллен, наразі Україні потрібне «бюджетне фінансування для оплати праці солдатів, службовців та пенсіонерів, а також для управління економікою, яка має задовольнити основні потреби громадян».

В статті використано матеріали Reuters, AP.

Більше

XS
SM
MD
LG