Спеціальні потреби

Актуально

«Розумні мости» - 2002-03-01

ВСТУП: ЗА МИНУЛИЙ РІК 657 AМЕРИКAНЦІВ ЗAГИНУЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЙ НA МОСТAХ, ПОВЕРХНЯ ЯКИХ ЗAМЕРЗAЄ ПЕРЕД ТИМ, ЯК ЗАМЕРЗНЕ ГРУНТ. АБИ ЗМЕНШИТИ НЕБЕЗПЕКУ НA МОСТAХ, МІСТО МІННЕAПОЛІС, ШТAТ МІННЕСОТA, ЗAПРОВAДИЛО НОВУ ТЕХНОЛОГІЮ, ЩО СКОРОТИЛО ТAМ КІЛЬКІСТЬ ТAКОГО РОДУ СМЕРТЕЛЬНИХ ВИПAДКІВ НA СІМДЕСЯТ ВІДСОТКІВ. ПРО ЦЮ НОВУ ТЕХНОЛОГІЮ БЕЗПЕКИ НA ДОРОГAХ ІНФОРМУЄ ЮРІЙ КРAВЦІВ.

ТЕКСТ: АВАРІЙ, СПРИЧИНЕНИХ НЕВИДИМОЮ КРИГОЮ, МОЖНА ТЕПЕР УНИКНУТИ. МОСТИ У ВІСІМНАДЦЯТИ ШТАТАХ ЗДАТНІ БУКВАЛЬНО “ВІДЧУВАТИ”, ЯК ПОЧИНАЄ ФОРМУВАТИСЯ ЛІД, І ЗАПОБІГТИ ЦЬОМУ. КОМПАНІЯ ДЖЕРРІ УОЛДМЕНА ВМОНТУВАЛА ВСЕРЕДИНУ МОСТІВ ЕЛЕКТРОННИЙ “МОЗОК”. ОСЬ ЦЕЙ – БІЛЯ МІСТА ІРІ В ПЕНСИЛЬВАНІЇ.

Джеррі Уолдмен – компaнія «Бошунґ»: “Він контролює, які випадають опади – чи дощ, чи сніг, чи мокрий сніг; і який їх рівень. Оптичні промені світла відстежують часточки опадів, коли вони падають з неба”.

ВИСОКОЧУТЛИВІ СЕНСОРИ ЗЧИТУЮТЬ ТЕМПЕРАТУРУ ДОРОГИ. І КОЛИ СТАЄ НАДТО ХОЛОДНО, МІСТ ВКРИВАЄ РІДИНА ВІД ОБМЕРЗАННЯ – ЧЕРЕЗ ТАК ЗВАНІ АЕРОЗОЛЬНІ ДИСКИ. РІДИНА НАГНІТАЄТЬСЯ З РЕЗЕРВУАРУ НА ДЕВ’ЯТНАДЦЯТЬ ТИСЯЧ ЛІТРІВ ПІД МОСТОМ. СИСТЕМА, ЩО ОБІЙШЛАСЯ ШТАТУ В 750 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ, САМА СЕБЕ РЕГУЛЮЄ.

Джеррі Уолдмен – компaнія «Бошунґ»: “Система спроектована так, щоб працювала без втручання людини. В таку погоду, як ця, ключовий елемент системи – те, що вона практично невидима. Поминаючи міст, водій не бачить нічого, крім асфальту, і його ніщо не відволікає”.

ПЕНСИЛЬВАНСЬКІ ВЛАСТІ НЕ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ ЖОДНОЇ ЗИМОВОЇ АВАРІЇ НА ЖОДНОМУ З ШЕСТИ МОСТІВ, ВІДКОЛИ ТУТ ДВА РОКИ ТОМУ ВСТАНОВИЛИ СИСТЕМИ. А ЗАЗВИЧАЙ АВАРІЙ БУВАЄ ПО КІЛЬКАДЕСЯТ НА ЗИМУ. І ТЕПЕР ДИСПЕТЧЕРИ МОЖУТЬ ВЗЯТИ ІНІЦІАТИВУ В СВОЇ РУКИ, СКОРИСТАВШИСЬ ДАНИМИ “РОЗУМНИХ” МОСТІВ. ДОРОГИ Й ДАЛІ ЧИСТЯТЬ І ПОСИПАЮТЬ СІЛЛЮ, АЛЕ ТЕПЕР – ВИПЕРЕДЖАЮЧИ НЕГОДУ. ТОБТО З”ЯВЛЯЮТЬСЯ ТАМ, ПЕРШ НІЖ АВАРІЯ МОЖЕ СТАТИСЬ.

Синхрон: “Точно. І це ключ до всієї операції”.

Диспетчер: “Треба почистити вниз по шляху 505, від зоопарку південніше”.

ТАК ЦІ “РОЗУМНІ МОСТИ” ДАЮТЬ ПІДКАЗКИ ШЛЯХОВИМ БРИГАДАМ, НЕ ТІЛЬКИ ЗБЕРІГАЮЧИ ЧАС, АЛЕ Й РЯТУЮЧИ ЖИТТЯ.

Всі новини дня

Мецола закликала країни ЄС розглянути можливості надати винищувачі Україні

Архівне фото: Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявляє, що Євросоюз має перейти до наступного кроку і розглянути можливості надати винищувачі Україні.

«Ми надаємо військові допомогу і обладнання. Зараз країни-члени ЄС мають перейти до наступного кроку й розглянути можливості надати винищувачі і зброю дальньої дії. Наша відповідь має бути пропорційна загрозі, а вона – дуже велика», – заявила Мецола перед виступом президента України Володимира Зеленського у Європарламенті.

«Вам не потрібно переконувати всіх нас у тому, наскільки ці літаки важливі… Ми маємо вжити конкретних заходів, щоб наблизити перемогу і реальний мир. Ми маємо притягнути до відповідальності відповідальних за злочини. Хочу повторити обіцянку, дану мною, коли я приїхала минулого року до Києва, – ми з вами, ми є з вами і будемо з вами», – додала президентка Європарламенту.

Днем раніше, 8 лютого, під час зустрічі в Парижі президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Франції й Німеччини «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії. Вони пообіцяли продовжувати підтримку України, в тому числі військову, «стільки, скільки буде потрібно» до перемоги.

Американсько-Українська Ділова Рада 30 років залучає інвестиції в Україну, і продовжує робити це у воєнний час. Відео

Збирати міни замість врожаю, терпіти фінансові збитки, але не згортати бізнес. Щонайменше 200 американських компаній продовжують працювати в Україні в умовах війни за підтримки однієї з найбільших торгових асоціацій – Американсько-Української Ділової Ради у Вашингтоні. 

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Більше

XS
SM
MD
LG