Спеціальні потреби

Актуально

Голлівудські курці - 2002-03-04

ВСТУП: ВПРОДОВЖ ОСТAННІХ ПРИБЛИЗНО ДВAДЦЯТИ РОКІВ У СПОЛУЧЕНИХ ШТAТAХ ПРОВЕДЕНО ДОВОЛІ УСПІШНУ КAМПAНІЮ ПРОТИ ПAЛІННЯ. AМЕРИКAНЦІ ВЖЕ БІЛЬШЕ НЕ КУРЯТЬ НА ЛІТAКAХ І В ГРОМAДСЬКИХ БУДИНКAХ, A В РЕСТОРAНAХ – ЯКЩО ВЗAГAЛІ ДОЗВОЛЕНО ПAЛИТИ – ВИДІЛЕНО СПЕЦІАЛЬНІ МІСЦЯ ДЛЯ КУРЦІВ. НИНІ КAМПAНІЯ ПЕРЕМІСТИЛAСЯ В ГОЛЛІВУД, БО ДОСЛІДЖЕННЯ З”ЯСУВАЛО, ЩО ГЕРОЇ У ФІЛЬМАХ ПОЧАЛИ КУРИТИ БІЛЬШЕ, НІЖ БУДЬ-КОЛИ РАНІШЕ. ПРО ЦЕ – СВЯТОСЛAВ НОВИЦЬКИЙ.

ТЕКСТ: ОСЬ ЕМІЛІ ВАТСОН В “ҐОСФОРДСЬКОМУ ПАРКУ”. ДЖІН ГЕКМЕН І ҐВЕНИТ ПЕЛТРОУ В ФІЛЬМІ “КОРОЛІВСЬКІ ТЕНЕНБАУМИ». А ПРО БІЛЛІ БОБА ТОРНТОНА – ГЕРОЯ КАРТИНИ “ЛЮДИНА, ЯКОЇ ТАМ НЕ БУЛО”, КАЖУТЬ “ВСЕ, ЩО ВІН РОБИТЬ НА ЕКРАНІ – КУРИТЬ І ДИХАЄ”. ПРОФЕСОР КАЛІФОРНІЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ СТЕН ҐЛАНТЦ КАЖЕ – ГЕРОЇ ФІЛЬМІВ ПАЛЯТЬ УЧЕТВЕРО БІЛЬШЕ, НІЖ ЛЮДИ В РЕАЛЬНОМУ ЖИТТІ.

Проф. Стен Глантц - Каліфорнійський унівіверситет, Сан-Франциско: “Якщо поглянути, як зображають у кіно курців, то це більше скидається на рекламу сигарет, аніж на реальність”.

ҐЛАНЦ І «КАМПАНІЯ ЗА КІНО БЕЗ КУРИВА» СПРОБУВАЛИ ВМІСТИТИ ЦЕ ОГОЛОШЕННЯ В “ДЕЙЛІ ВЕРАЄТІ”, ПРОТЕСТУЮЧИ ПРОТИ ПАЛІННЯ ГЕРОЇНІ У ФІЛЬМІ “В СПАЛЬНІ”. ОРГАН КІНОІНДУСТРІЇ ВІДПОВІВ, ЩО НЕСПРАВЕДЛИВО ПРИСКІПУВАТИСЯ ДО ОДНІЄЇ СТРІЧКИ.

Тодд Філд - співавтор сценарію і режисер фільму “В спальні”: “Вона викурила в фільмі 4 сигарети – специфічні моменти, специфічні причини”. КОЛИСЬ СИГАРЕТА НАДАВАЛА РОМАНТИЧНОГО ОРЕОЛУ КІНОЗІРКАМ. ДЖЕЙМЗ ДІН ПРИРІВНЯВ КУРІННЯ ДО БУНТАРСТВА. НИНІ РЕЖИСЕР РОБ РАЙНЕР НЕ ДОПУСКАЄ КУРІННЯ В СВОЇХ КАРТИНАХ, БО ЯК ВІН КАЖЕ, ЦЕ ДАЄ НЕГАТИВНИЙ СИГНАЛ.

Роб Рейнер - режисер-постановник: “Я щоразу помічаю, як хтось закурить на екрані. Я завжди це бачу. І завжди думаю: яка була в тому потреба?” ЛІНДСЕЙ ДОРАН ОЧОЛЮВАВ (КІНОСТУДІЮ) “ЮНАЙТЕД АРТИСТС”.

Ліндсей Доран – продюсер: “І це стало стереотипом – що певний тип героя курить, і коли люди так думають, часом їм важко буває зробити щось інше”.

У ФІЛЬМІ “РЯТУЮЧИ РЯДОВОГО РАЯНА” У ТОМА ГЕНКСА НЕРВОВО СІПАЛАСЬ РУКА– ЗАМІСТЬ КУРИВА. А ЦЕЙ СЦЕНАРИСТ КАЖЕ, ЩО КУРІННЯ – ЦЕ ТВОРЧИЙ ВИБІР.

Міло Аддіка - сценарист і актор фільму “Бал потвори”: “Я не кажу собі: “От буде круто, якщо цей хлопець закурить – він пустить дим, і ми знімем класний кадр”. Ні, ми кажем: чи він би закурив?”

МОЖЕ, ВІН БИ Й ЗАКУРИВ, ТА ЩОРАЗУ ЯК АКТОР ДІСТАЄ ЗАПАЛЬНИЧКУ, ВІД ЦЬОГО СПАЛАХУЮТЬ СПОРИ.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG