Спеціальні потреби

Зaпеклі бої - 2002-03-15


ВСТУП: НAПОЧТAКУ ЛЮТОГО ЗНОВУ СПAЛAХНУЛИ ВОЄННІ ДІЇ В AФГAНІСТAНІ МІЖ ЗБРОЙНИМИ СИЛAМИ СШA ТA ЇХ СОЮЗНИКІВ І БІЙЦЯМИ КОЛИШНЬОГО AФГAНСЬКОГО РЕЖИМУ ТAЛІБAН І ТЕРОРИСТИЧНОГО УГРУПОВAННЯ AЛЬ-КAЇДИ. БОЇ В ЗAСНІЖЕНИХ ГОРAХ – ПОДЕКУДИ В ПОНAД ТРИ ТИСЯЧІ МЕТРІВ - ВИЯВИЛИСЯ НЕСПОДІВАНО ЗAПЕКЛИМИ.

ІНТЕРШУМ – ВЕРТОЛЬОТИ

ВОНА РОЗГОРТАЄТЬСЯ ВИСОКО В ГІРСЬКИХ РАЙОНАХ СХІДНОГО АФГАНІСТАНУ – ВІЙСЬКА США ВЕДУТЬ СВОЮ НАЙБІЛЬШУ ДОСІ БИТВУ ПРОТИ СИЛ АЛЬ-КАЇДИ І ТАЛІБАНУ.

Солдaт: “Звідки вогонь?”

І ВОНИ НЕСУТЬ НАЙТЯЖЧІ ЗА ВЕСЬ ЧАС ВТРАТИ. АМЕРИКАНСЬКИЙ СОЛДАТ БУВ УБИТИЙ ВОРОГОМ.

ІНТЕРШУМ: вертоліт шінук

ПІСЛЯ ТОГО ЯК ВИПАВ З ВЕРТОЛЬОТА ШІНУК – ТАКОГО, ЯК ЦЕЙ. СЕМЕРО ІНШИХ ЗАГИНУЛИ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ШІНУК БУВ ПІДБИТИЙ І ЗМУШЕНИЙ СІСТИ. ОСЬ ЯК ГОВОРИТЬ ПРО ЦЕ КОМАНДУЮЧИЙ АФГАНСЬКОЇ КАМПАНІЇ ГЕНЕРАЛ ТОММІ ФРЕНКС.

Генерал Томмі Френкс: “Солдати на цьому вертольоті висадились з нього і негайно вступили в контакт з силами противника, і ось тут і мали місце втрати”.

ПОЧУВШИ ПРО ЦЕ ПІД ЧАС ЗУПИНКИ В МІННЕСОТІ, ПРЕЗИДЕНТ БУШ ЗАЯВИВ

Президент США Джордж Буш: “Ми в небезпечній фазі цієї війни, і ми з жахом усвідомили це в останні кілька днів, коли ми мали загиблих. І все-таки справа того варта, і це необхідне для того, щоб привести цих людей до справедливості”.

ПОНАД ТИСЯЧУ СОЛДАТ США, ВКЛЮЧНО З ЧЛЕНАМИ СТО ПЕРШОЇ АВІАДЕСАНТНОЇ ДИВІЗІЇ І ДЕСЯТОЇ ГІРСЬКОЇ ДИВІЗІЇ, БЕРУТЬ УЧАСТЬ В ОПЕРАЦІЇ. ЇХ ПІДТРИМУЄ БЛИЗЬКО ТИСЯЧІ ВІЙСЬКОВИКІВ АФГАНСЬКОЇ АРМІЇ ТА СПЕЦПІДРОЗДІЛИ З АВСТРАЛІЇ, КАНАДИ, ДАНІЇ, ФРАНЦІЇ, НІМЕЧЧИНИ ТА НОРВЕГІЇ. ОПЕРАЦІЯ “АНАКОНДА”, ЯК ЦЕ ЗВЕТЬСЯ, ПОКРИВАЄ ТЕРИТОРІЮ В 150 КВАДРАТНИХ КІЛОМЕТРІВ. ОПЕРАЦІЮ РОЗПОЧАЛИ ПІСЛЯ ДОНЕСЕНЬ РОЗВІДКИ ПРО СКУПЧЕННЯ БОЙОВИКІВ АЛЬ-КАЇДИ І ТАЛІБАНУ В ГОРАХ НА ПІВДЕНЬ ВІД МІСТА ҐАРДЕЗ.

Генерал Томмі Френкс: “Сили противника окопалися там. Вони в печерах. І вони також займають природні бойові позиції. Використовують малу зброю…кулемети… гранатомети”.

ОПІР ЧИНИТЬСЯ ШАЛЕНИЙ, ПРОТЕ ЗА ІНТЕНСИВНОЇ ПІДТРИМКИ З ПОВІТРЯ СИЛИ США І КОАЛІЦІЇ ПРОСУВАЮТЬСЯ ВПЕРЕД. ГОВОРИТЬ МІНІСТР ОБОРОНИ США ДОНАЛЬД РАМСФЕЛД.

Дональд Рамсфельд, міністр оборони США:

“Ми маємо намір продовжувати операцію, доки рештки сил аль-Каїди і Талібану здадуться чи будуть вбиті. Вибір за ними. Наші наземні сили здатні контролювати будь-які суттєві спроби вирватись з оточення, і ми будемо і далі нарощувати натиск, аж поки дамо їм раду”.

ЩОБ ЗАПЕВНИТИСЬ В ЦЬОМУ, ВЕСЬ РАЙОН ОПЕРАЦІЇ ОТОЧЕНИЙ АФГАНСЬКИМИ ВІЙСЬКОВИКАМИ ЗА ПІДТРИМКИ СПЕЦПІДРОЗДІЛІВ США.

XS
SM
MD
LG