Спеціальні потреби

Актуально

Укрaїнa і Aмерикa: нa влaсні очі - 2002-03-27

ВСТУП: ОДИН ІЗ КAНДИДAТІВ ДО ВЕРХОВНОЇ РAДИ ДОВОЛІ БAГAТО ПОДОРОЖУВAЛA ПО СВІТІ І КІЛЬКА РОКІВ ЖИЛА ТУТ У В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ. ЦЕ ГAЛИНA КОВГAНИЧ - КІНОАКТРИСА І КОЛИШНІЙ ДИКТОР УКРАЇНСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ. ПІД ЧAС ЇЇ НЕЩОДAВНІХ ВІДВІДИН ВAШІНҐТОНУ, ЮРІЙ СAЄВИЧ ВЗЯВ У ПAНІ КОВГAНИЧ ІНТЕРВ’Ю НA ТЕМУ AМЕРИКAНО-УКРAЇНСЬКИХ ВІДНОСИН.

ТЕКСТ: В НАЦІОНАЛЬНОМУ ДЕМОКРАТИЧНОМУ ІНСТИТУТІ ЗАКОРДОННИХ СПРАВ ГАЛИНА КОВГАНИЧ ЗНАЙОМИТЬСЯ З ЧЛЕНАМИ ДЕЛЕГАЦІЇ, ЩО ДІЛИЛИСЯ СВОЇМИ ВРАЖЕННЯМИ З НЕДАВНІХ ВІДВІДИН УКРАЇНИ, ДЕ СПОСТЕРІГАЛИ ЗА ПОТОЧНОЮ ПЕРЕДВИБОРЧОЮ КАМПАНІЄЮ. ГОЛОВІ ІНСТИТУТУ КОЛИШНЬОМУ ДЕРЖАВНОМУ СЕКРЕТАРЕВІ США МЕДЕЛИН ОЛБРАЙТ ГАЛИНА ВРУЧАЄ СВОЮ ПЕРЕДВИБОРЧУ ПРОГРАМУ ЯК КАНДИДАТ В ОДНОМАНДАТНОМУ ОКРУГУ В КИЄВІ. І ЗАОХОЧУЄ ЇЇ, А ВІДТАК КОЛИШНЬОГО АМЕРИКАНСЬКОГО ПОСЛА ВІЛЬЯМА МІЛЛЕРА ПОСПРИЯТИ НАДАННЮ УКРАЇНІ ДОПОМОГИ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЇЇ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ, ЗОКРЕМА ПРОБЛЕМИ, ЯКА, ЗА ЇЇ СЛОВАМИ, НАВИСАЄ ЯК ДАМОКЛІВ МЕЧ НАД КИЄВОМ.

Гaлинa Ковгaнич: «Що це означає київське море? Я знову наголошую. Якщо не дай Бог – а зараз київська дамба тримається на волосині -- прорветься ця київська дамба, що це висиплеться на Київ, і взагалі Києва не буде за менш ніж годину. І тоді наша з вами розмова буде ні до чого. Вже не буде цікавитися ні екологічною проблемою, ні економічною, ніхто. Тому що людей просто не буде. Я думаю розумна людина робить те, що найголовніше. А це для найголовніше.»

Юрій Сaєвич: Але як можуть допомогти в цьому Сполучені Штати?

Гaлинa Ковгaнич: «Америки – це є найпрогресивніша і найсильніша країна світу. І я думаю, якщо в Тебе є такий друг, то звернися до нього. І вона дуже гарно ставиться до України. І сьогодні, коли в мене була зустріч з Меделин Олбрайт, я це ще раз відчула. І я вірю, що Сполучені Штати будуть брати якнайактивнішу участь в запобіганні цієї трагедії.»

Юрій Сaєвич: В Україні ви мабуть чули багато голосів про те, що від Америки йдуть лише нарікання і критика і все найгірше на адресу України. А ви переконані таке, що в Америці все таки є друзі України?

Гaлинa Ковгaнич: «Так, абсолютно, я переконана, що Америка це є друг України.»

Юрій Сaєвич: Ви досить багато часу провели тут на американській землі. Що ви тут побачили позитивного, зокрема в політичному житті (системі) країни, з чого Україна могла б брати приклад?

Гaлинa Ковгaнич: «Перше за все, як люди живуть. Їх добробут. Як воно ставляться одно до другого. Законодавство Сполучених Штатів Америки, яке не тільки написане на папері, але і виконується. Я б дуже хотіла, щоб в Україні все це було. І я вірю – це буде.»

Юрій Сaєвич: А яке враження зробила на вас українська діаспора? Адже ж в Україні дехто каже, що українці, американські українці, нічого не роблять, щоб допомогти Україні, а лише критикують.

Гaлинa Ковгaнич: «Критикувати, це дуже легко. Потрібно спочатку розібратися. Я думаю, що українська діаспора в Сполучених Штатах Америки, в Канаді, зробила колосальну роботу в розбудові української держави та й здобуття незалежності України. І потрібно бути вдячними. Потрібно вдячними і подякувати один одному за те, що ми є на світі, за те, що ми шануємо одне другого, за те, що ми допомагаємо одне другому. Деякі люди багаті, а деякі люди дуже середнього достатку, але вони несуть цей долар і вкладають в українську справу. Я думаю, що це ….Це воно так повинно бути.»

Юрій Сaєвич: З того, що ви почули від них почули, як американські українці сприймають те, що відбувається в Україні?

Гaлинa Ковгaнич: «Це дуже болить, це їх дуже болить, те що робиться в Україні. Тому що за десять років української волі, хотілося б побачити більше квітів, результатів. А покищо їх немає. І певне, що українці, які перебувають, які мешкають тут і є громадянами США, в них роздвоєні серця. Все ж таки, вони тілом тут а серцем в Україні. І цього, це ніякі ліки не допоможуть, це нічого не допоможе. Це є наша суть. Це великі патріоти. Мені було дуже приємно ходити по Чікаґо і слухати, чути українську мову, український ресторан, стоять українські пані у вишиваних сорочках. … Я почувала себе так як в Україні. Це було в Чікаго. Називається Юкрейнієн Виледж, або Українське селище. Це було дуже, дуже приємно.»

Юрій Сaєвич: Ви народилися в Магадані. Яка доля занесла Ваших батьків так далеко від рідної землі?

Гaлинa Ковгaнич: «Я думаю вже саме слово Магадан вже говорить само за себе. Мої мама і тато, Ковганич Василь Петрович і Вітраненко, ганна Гнатівна познайомилися в Магадані на засланні як політичні в’язні, одружилися, і народилася я. Вони віддали по десять років свого молодого життя за якраз встановлення української держави.»

Юрій Сaєвич: На ваш погляд, незалежно від допомоги Америки і української діаспори, від чого, чи від кого, остаточно залежить, якою буде дальша доля України?

Гaлинa Ковгaнич: «Я думаю, що якщо щось не подобається, ніколи ні від кого не потрібно чекати, спробуй сам, зроби сам, зміни сам. Все можливо, абсолютно. Але потрібно більше уваги приділяти, самодисцилінуватися, спочатку привести порядок у своїй душі, в своєму тілі, в своїй хаті, зі своєю родиною, а потім іди далі. Не можна ділитися тим, чого ти не маєш. Якщо ти людина нещасна, ти можеш поділитися чим? Своїм нещастям. Але краще ділитися щастям. Тому що людина створена Господом .. для щастя. Люди собі роблять біди, потім їх стараються перестрибнути, чи переповзти, чи в них просто. А людина може все, якщо вона захоче, з Господовим благословінням.

Слава Україні!»

Всі новини дня

Дональду Трампу висунули кримінальні обвинувачення. Експрезидент заявляє про “атаку на країну”

Колишній президент США Дональд Трамп на борту власного літака під час візиту до Техасу. Фото: AP Photo/Evan Vucci.

Лава присяжних у Мангеттені, Нью-Йорк, проголосувала за висунення кримінальних обвинувачень колишньому президенту США Дональду Трампу у справі фінансового шахрайства під час президентської кампанії 2016 року.

Як повідомляє Голос Америки, деталі обвинувачення не розголошуються. За інформацією низки американських ЗМІ, обвинувачення можуть бути повʼязані зі справою виплат порнозірці Стормі Деніелс в обмін на її мовчання перед виборами 2016 року. Наступного тижня Дональд Трамп має зʼявитися перед суддею у Нью-Йорку для озвучення йому деталей обвинувачення та проведення інших процесуальних дій.

У своїй заяві Дональд Трамп сказав, що дізнався про рішення присяжних з новин, назвав його політичним переслідуванням і втручанням у вибори. “Це напад на нашу країну”, - заявив експрезидент США.

Дональд Трамп став першим серед колишніх президентів Сполучених Штатів (і першим кандидатом на цю посаду), якому висунуто кримінальні звинувачення.

130 000 доларів США за мовчанку

Окружний прокурор Мангеттена пʼять років розслідував справу про виплату 130 000 доларів США жінці за її мовчанку про ймовірні сексуальні стосунки з Трампом.

Як повідомляє Голос Америки, тодішній адвокат Трампа Майкл Коен розповів, що здійснив таємний платіж жінці за вказівкою свого роботодавця, а потім отримав відшкодування від Trump Organization (компанії Трампа з нерухомості, "за юридичні послуги").

Попри те, що виплата грошей за мовчання не є незаконною, федеральна прокуратура заявляє, що класифікація платежу як «виплати за адвокатські послуги» порушує федеральні закони про фінансування виборчих кампаній.

У 2018 році Коен визнав себе винним у кількох кримінальних справах, включаючи порушення фінансування передвиборчої кампанії. Він понад рік відсидів у в’язниці.

Відповідно до законодавства Нью-Йорка, фальшування ділових записів зазвичай не вважається тяжким злочином, за винятком ситуацій, коли це робиться з наміром вчинити або приховати інший злочин. Тоді за це передбачено покарання до чотирьох років позбавлення волі.

На час написання цієї статті, представник окружної прокуратури не відповів на запит “Голосу Америки” про коментар.

Трамп визнає, що відшкодував гроші за виплату порнозірці, але заперечує порушення закону

Попри те, що Дональд Трамп визнав, що відшкодував Коену гроші за таємний переказ, він заявив, що це «не мало нічого спільного з кампанією» і натомість звинуватив прокурора Нью-Йорка, демократа, у проведенні політично вмотивованого «полювання на відьом». Експрезидент заперечує будь-які правопорушення у цій справі. Він назвав її «політичним переслідуванням і втручанням у вибори на найвищому рівні в історії».

«Демократи обманювали, махлювали та крали (голоси - ред.) у своїй одержимості ідеєю «схопити Трампа», але тепер вони зробили неймовірне — висунули обвинувачення абсолютно невинній людині у формі явного втручання у вибори», — написав колишній президент.

У соцмережі "Truth" ввечері 30 березня Трамп написав: "Ці корумповані прокурори-демократи, усі з дуже небезпечних міст, керованих демократами, не збираються обирати кандидата від Республіканської партії чи наступного президента Сполучених Штатів. Вони висунули проти мене це фальшиве, корупційне та ганебне звинувачення лише тому, що я стою на боці американського народу, і вони знають, що я не можу отримати справедливий суд у Нью-Йорку".

Минулого тижня Дональд Трамп заявив, що його можуть заарештувати протягом кількох днів. Тоді Трамп закликав своїх прихильників протестувати. У суботу він провів мітинг у місті Вейко, штату Техас, де сказав присутнім, що проти нього розслідують «щось, що не є ні злочином, ні проступком, ні аферою».

Нещодавно адвокат Дональда Трампа Джо Такопіна заявив, що колишній президент не відмовлятиметься здатися владі Нью-Йорка. У цьому місті, як відомо, обвинувачені в кримінальних справах так званих "білих комірців" можуть домовлятися з владою про умови утримання на час проведення суду.

За інформацією журналістів ABC, котрі додзвонилися Трампу одними з перших після оголошення обвинувачення, команда політика наразі активно спілкується із секретною службою про ситуацію та подальші кроки.

«Тактика салямі». Як Україна бачить вирішення питання Росії в Радбезі ООН? Відео

«Тактика салямі». Як Україна бачить вирішення питання Росії в Радбезі ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:16 0:00

Присутність Росії в Радбезі ООН є наслідком найбільшого дипломатичного шахрайства 20 століття. Про це нині заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи на віртуальній дискусії аналітичного центру Четем Хаус у Лондоні.

Повернувся «з того світу»: Історія порятунку військового, який сподіваєтьтся продовжити службу в ЗСУ. Відео

Повернувся «з того світу». Історія порятунку військового, якого записали в двохсоті в сюжеті Олени Адаменко і Михайла Заїки. Капітан Євген Овчинников втратив на війні ліву ногу, права нога у нього серйозно травмована, але чоловік не полишає надії продовжити службу в ЗСУ.

Візит на ЗАЕС підтвердив оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою - Ґроссі

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі під час зустрічі із президентом України у Запоріжжі, 27 березня 20232 року (Фото: AP/Efrem Lukatsky)

Візит на Запорізьку атомну електростанцію Генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Ґроссі цього тижня підтвердив його оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою. Про це йдеться в заяві Гроссі щодо ситуації в Україні від 30 березня.

Генеральний директор МАГАТЕ заявив, що рішуче налаштований продовжувати дипломатичні зусилля, аби захистити станцію та запобігти ядерній аварії, яка може мати важкі наслідки для людей і навколишнього середовища в Україні та інших країнах.

Ґроссі зазначив, що незабаром може поїхати до Росії для подальших переговорів, адже протягом останніх місяців працював і з Києвом, і з Москвою над пропозиціями щодо безпеки на ЗАЕС.

Ядерна аварія з радіологічними наслідками не пощадить нікого

"Дуже, дуже важливо, щоб ми погодилися щодо фундаментального принципу, згідно з яким атомна станція не повинна бути атакована ні за яких обставин, і вона також не повинна використовуватися для нападу на інших. Ядерна аварія з радіологічними наслідками не дасть пощади нікому," - заявив Ґроссі.

Він зауважив, що військова активність в регіоні розташування ЗАЕС посилюється: "Відверто говорять про наступ і контрнаступ. Цей регіон переживає, можливо, більш небезпечну фазу, з огляду на триваючий конфлікт».

У повідомленні МАГАТЕ йдеться, що під час поїздки на ЗАЕС 29 березня Ґроссі супроводжувала нова група експертів, які залишалися на території станції. Це вже сьома така команда з моменту прибуття місії МАГАТЕ сім місяців тому. «Ми змогли провести ротацію команд. Зараз там нова команда, яка продовжить свою роботу. Для мене це було дуже важливим», - сказав Гроссі.

Це вже другий візит директора МАГАТЕ на станцію за час її окупації російськими військами в березні 2022 року. Ґроссі заявив, що візит у середу дозволив йому на власні очі побачити шкоду, якої зазнала станція з моменту його останнього перебування там, особливо після обстрілу в листопаді.

Путін "не любить, коли люди виступають проти його ідей" - експерт про арешт журналіста WSJ в Росії, який писав про групу "Вагнера"

Репортер американської газети The Wall Street Journal Еван Гершковіч, затриманий за підозрою в шпигунстві, виходить з будівлі суду в Москві, Росія, 30 березня 2023. REUTERS/Evgenia Novozhenina

Арешт журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича може бути пов'язаний із його дослідженням діяльності ПВК "Вагнер", а президент Путін має довгу історію утисків свободи слова й преси у Росії. Крім того, російська влада намагається отримати більше американських громадян для можливих обмінів заручниками зі США.

Про це у коментарі Українській службі Голосу Америки розповів Роберт Янг Пелтон, канадсько-американський письменник і дослідник приватних військових груп.

"Одна з сумних речей у відносинах Америки з Росією полягає в тому, що ми обмінюємось людьми високого рівня, не завжди шпигунами, іноді звинуваченими у шпигунстві, іноді людьми, заарештованими за підозрою в скоєнні чогось. Ми обмінювали російських шпигунів, і таких людей як Віктор Бут, який абсолютно є частиною інфраструктури російської армії, - сказав Пелтон. - Я припускаю, що... він може бути ще одним пішаком у грі".

В інтерв'ю Пелтон розповів, що висвітлював десятки воєн та збройних конфліктів у світі, зокрема, місяць провів в Україні та був неподалік Бахмута. Також він працював на війні в Чечні, тож порівняв ситуацію зі ставленням до журналістів у Росії тоді.

"Коли я був у Грозному з повстанцями в 1999 році, вони вбивали журналістів і отруювали їх. Вони стріляли в обличчя в ліфтах. У мене немає жодних сумнівів щодо того, як Росія атакує іноземних журналістів, які занадто близькі до того, про що вони не хочуть, щоб чув світ, - сказав Пелтон. - З 1999 року, коли Путін прийшов до влади, він жорстко кидається на журналістів. Він не любить, коли люди виступають проти його ідей, його програм, його слів. Так, журналісти в Росії є. Так, є агресивні слідчі групи, але він робить усе, щоб їх закрити".

Чи арешт Гершковича пов'язаний із його дослідження діяльності "вагнерівців", Пелтон вважає, що : "Компанія Пригожина також втручається у вибори, вони не соромляться і керувати агентством Інтернет-досліджень, і не соромляться вбивати людей. Й ми повинні відкрито подивитись на приватних громадян, таких як Пригожин, які вбивають людей, і назвати це тим, що це є. І не виправдовувати це тим, що це були квазімілітарні чи приватні військові компанії. Є факт, що вони нападали на журналістів. І Захід помиляється, коли вважає, що якщо журналісти напишуть слово «преса» на грудях, їх не вб'ють, або якщо вони мають машину, то їх не заарештують в Росії".

Заарештований Еван Гершкович має батьків, які, як повідомляють американські медіа, виїхали із Радянського Союзу. Він говорить російською, працював у Москві для видань Agence France-Presse, Moscow Times та The New York Times, а пізніше почав висвітлювати теми Росії, України та регіону для The Wall Street Journal. Серед його новіших матеріалів - статті про занепад російської економіки та розкол між кремлівськими елітами та ПВК "Вагнер".

Раніше Голос Америки повідомляв, що США рішуче засудили арешт Гершковича, якого затримали в Єкатеринбурзі й звинуватили у спробі нібито отримати секретну інформацію. "Націлювання на американських громадян з боку російського уряду абсолютно неприпустимі. Ми рішуче засуджуємо затримання пана Гершковича", - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр.

США засуджують напади й репресії російського уряду щодо журналістів і свободи преси, йдеться в заяві. У Державному департамені нагадали про заклик до американських громадян не їздити до Росії, а тих, хто зараз там перебуває, негайно виїхати з країни.

Газета The Wall Street Journal також відкинула звинувачення проти журналіста. А Жанна Кавельє, керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії паризької групи свободи преси "Репортери без кордонів", сказала, що Гершкович - перший іноземний журналіст, якого заарештували у Росії з початку війни в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG