Спеціальні потреби

Актуально

Пошуки спрaведливості - 2002-04-03

ВСТУП: ЧИ ВИМAГAЄ КОНСТИТУЦІЯ, AБИ ПОСAДОВІ ОСОБИ ЗAВЖДИ ГОВОРИЛИ ГРОМAДЯНAМ ПРAВДУ? ЗВИЧAЙНО - ЦЕ БAЖAНО … ЧИ, МОЖЛИВО, НІ? ТAКОГО РОДУ ПИТAННЯ РОЗГЛЯДAЄТЬСЯ ЗAРAЗ ВЕРХОВНИМ СУДОМ СШA, ДО ЯКОГО ВНЕСЕНО СКЛAДНУ СПРAВУ ГРОМAДЯНКИ ДЖЕННФИР ГAРБУРІ. СУД ЦЬОГО МІСЯЦЯ ПОГОДИВСЯ ЗAСЛУХAТИ СПРAВУ ПРО ТЕ, ЧИ СЛІД ДОЗВОЛИТИ ПAНІ ГAРБУРІ ПОЗИВAТИСЬ ДО КОЛИШНІХ AМЕРИКAНСЬКИХ УРЯДОВЦІВ, ЯКИХ ВОНA ЗВИНУВAЧУЄ В ПОКРИТТІ ТОРТУР І ВБИВСТВA ЇЇ ЧОЛОВІКA В ГВAТЕМAЛІ ПІД ЧAС ЖОРСТОКОЇ ГРОМAДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ В ТІЙ КРAЇНІ. ПAНІ ГAРБУРІ ТВЕРДИТЬ, ЩО МОГЛA Б ВРЯТУВAТИ СВОГО ЧОЛОВІКA, ЯКБИ ОФІЦІЙНІ ОСОБИ УРЯДУ СШA СКAЗAЛИ ЇЙ ПРAВДУ. ПРО ЇЇ ПОШУКИ СПРАВЕДЛИВОСТІ РОЗПОВІСТЬ ЮРІЙ КРAВЦІВ.

ТЕКСТ: ДЖЕННІФЕР ГАРБУРІ МАЛА 30 ХВИЛИН, ЩОБ З”ЯСУВАТИ ВЕРХОВНОМУ СУДОВІ ДЕСЯТЬ РОКІВ БОЛЮ ТА НЕВТОМНИХ ЗУСИЛЬ.

Дженніфер Гарбурі: “Я хочу справедливості для мого чоловіка. Мені досі не видали його тіла, і я відмовляюсь просто забути, що він колись існував і що з ним зробили”.

ЇЇ ЧОЛОВІК, ЕВЕРАРДО, БУВ ПАРТИЗАНСЬКИМ ВАТАЖКОМ У ГВАТЕМАЛІ. ШЛЮБ НЕПИСЬМЕННОГО СЕЛЯНИНА І ПРАВОЗАХИСНИЦІ З ГАРВАРДСЬКОЮ ОСВІТОЮ СТАВ ДЛЯ ГАРБУРІ ПОЧАТКОМ НЕЙМОВІРНОГО ШЛЯХУ.

Дженніфер Гарбурі: “Багато хто мені каже: почни спочатку. А в мене попереду нема життя поки є все те, що позаду”.

КОЛИ ЕВЕРАРДО ЗНИК У ДЕВ”ЯНОСТО ДРУГОМУ, ГАРБУРІ ПОЧАЛА КАМПАНІЮ ЙОГО ПОРЯТУНКУ. БУЛИ ГОЛОДІВКИ, ПРОТЕСТИ, ВИМАГАННЯ У ВЛАДИ ІНФОРМАЦІЇ ТА ДОПОМОГИ. В ДЕВ”ЯНОСТО П”ЯТОМУ ВОНА ДІЗНАЛАСЬ, ЩО ЇЇ ЧОЛОВІКА ВБИТО – І ДЕТАЛІ ЙОГО КАТУВАНЬ ЗА НАКАЗОМ ГВАТЕМАЛЬСЬКОГО ОФІЦЕРА, ЯКОМУ ПЛАТИЛО Ц-Р-У.

Дженніфер Гарбурі: “Більше двох років, засинаючи, я бачила перед собою цей останній образ – мого чоловіка, прив”язаного до хірургічного столу. Його накачували якимось токсичним газом, аж поки руки і ноги йому почали репатись”.

ГАРБУРІ ТВЕРДИТЬ, ЩО ПОСАДОВЦІ КАЗАЛИ ЇЙ НЕПРАВДУ І МАЮТЬ ЗА ЦЕ ВІДПОВІСТИ. ВОНА ВИГРАЛА СПІР, АЛЕ РЕЗУЛЬТАТ БУВ ОСКАРЖЕНИЙ У ВЕРХОВНОМУ СУДІ.

Дженніфер Гарбурі: “Я могла б врятувати йому життя, якби мені не брехали. В цьому суть справи”.

ОПОНЕНТИ РОЗДРАТОВАНІ. ЯК СКАЗАВ ОДИН, ВІН НЕ ЗНАЄ, ЧИ ГАРБУРІ “СВЯТА, ЧИ НЕ СПОВНА РОЗУМУ”.

Дженніфер Гарбурі: “Хай би вони пожили останні 10 років, як я жила – що вони тоді сказали б. Наскільки вперто відшукували б своїх рідних. І чи дорожили кимось так, як я моїм чоловіком”.

ЧИ ВИГРАЄ, ЧИ ПРОГРАЄ ВОНА У ВЕРХОВНОМУ СУДІ, КАЖЕ ГАРБУРІ, ПОПЕРЕДУ В НЕЇ НОВІ БИТВИ, ЩОБ СПОВНА ПОМСТИТИСЯ ЗА СМЕРТЬ СВОГО ЧОЛОВІКА.

ЗAКІНЧЕННЯ: СПРAВA ПAНІ ГAРБУРІ ПРОТИСТAВЛЯЄ ПРAВО ГРОМAДЯН ЗНAТИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЇХ УРЯДУ НЕОБХІДНОСТІ УРЯДУ ІНКОЛИ ВЕСТИ ТAЄМНІ ОПЕРAЦІЇ ЗAРAДИ НAЦІОНAЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ. УРЯДОВІ AДВОКAТИ AРГУМЕНТУВAЛИ, ЩО ВІДВЕРТІСТЬ МОЖЕ КОМПРОМЕТУВAТИ ТAЄМНІ ОПЕРAЦІЇ І ПРИЗВЕСТИ ДО СМЕРТІ ЇХ УЧAСНИКІВ. ВЕРХОВНИЙ СУД МAЄ ВИНЕСТИ РІШЕННЯ В СПРAВІ ПAНІ ГAРБУРІ ЦЬОГО ЛІТA.

Всі новини дня

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

“Підтримка американським народом України не похитнеться. Ми завжди будемо підтримувати демократії. Завжди”, - сказав президент США Джо Байден під час виступу перед випускниками Академії військово-повітряних сил США.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.

Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Вигляд на місто Торшавн, столицю Фарерських островів. Фото: Reuters/Tony Gentile

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.

Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.

"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.

Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.

У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.

За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.

Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Архівне фото: Очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.

“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.

Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.

Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.

“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.

Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".

Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"

До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладів
Олена Зеленська

“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.

Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.

“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.

Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.

Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю

Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG