Спеціальні потреби

Актуально

Сезоннa прaця - 2002-05-01

ВСТУП: ПОПРИ НЕГАРАЗДИ В AМЕРИКAНСЬКІЙ ЕКОНОМІЦІ ТА ЧИМАЛУ КІЛЬКІСТЬ ЗВІЛЬНЕНЬ МИНУЛОГО РОКУ, В СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ ВСЕ-ТАКИ МОЖНА ЗНАЙТИ РОБОТУ – ОСОБЛИВО СТУДЕНТАМ, ЩО ШУКАЮТЬ СЕЗОННУ ПРАЦЮ НА ЗИМОВИХ КУРОРТАХ. БІЛЬШІСТЬ АМЕРИКАНСЬКИХ СТУДЕНТІВ, ОДНАЧЕ, НАВЧАЮТЬСЯ В ТУ ПОРУ РОКУ. ОТЖЕ, ДЕ МОЖНA ЗНAЙТИ СТУДЕНТІВ, ЯКІ МОГЛИ Б ВЗИМКУ ПРAЦЮВAТИ БЕЗ ТОГО, ЩОБ ПОКИДAТИ НAУКУ? ЗA КОРДОНОМ, ЗВИЧAЙНО … У ПІВДЕННІЙ ПІВКУЛІ.

ІНТЕРШУМ: мотосaни

ДЖЕЙСОН ЕЙР, СТУДЕНТ З ПІВДЕННОЇ АФРИКИ, ПРОВОДИТЬ ЛІТНІ КАНІКУЛИ В АМЕРИКАНСЬКІЙ ЗИМОВІЙ КРАЇНІ ЧУДЕС.

Джейсон Ейр, студент з Південної Африки: “Я був в шоці – знав, що тут холодно. Але що настільки!..”

ДЖЕЙСОН ЕЙР – ОДИН З ЦІЛОЇ ГРУПИ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ, ЩО ВЗИМКУ ПРАЦЮЮТЬ НА РАНЧО “ФЛЕҐҐ” ПОБЛИЗУ ЙЄЛЛОУСТОУНСЬКОГО ЗАПОВІДНИКА В ЗАХІДНОМУ ШТАТІ ВАЙОМІНГ. ВОНИ ПРИЇЗДЯТЬ СЮДИ ЗА ПРОГРАМОЮ МІЖНАРОДНОГО ОБМІНУ, ЩО ПРОПОНУЄ СТУДЕНТАМ МОЖЛИВІСТЬ ЯК ПІДЗАРОБИТИ ГРОШЕЙ, ТАК І ПОБАЧИТИ СВІТ. БІЛЬШІСТЬ ПРОГРАМ У СПОЛУЧЕНИХ ШТАТАХ, ЩО НАБИРАЮТЬ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ, РОБЛЯТЬ ЦЕ ПІД ЧАС ЛІТНІХ ВІДПУСТОК В АМЕРИЦІ. БІЛЬШІСТЬ ТАКИХ СТУДЕНТІВ ЇДЕ З ЄВРОПИ ТА СХОДУ РОСІЇ І ПРАЦЮЄ В ПРИМОРСЬКИХ КУРОРТНИХ МІСТАХ, ДЕ БАГАТО ЇХНІХ РОВЕСНИКІВ. ДОСВІД ТИХ НЕБАГАТЬОХ, ХТО ПРИБУВАЄ ВЗИМКУ, СУТТЄВО РІЗНИТЬСЯ.

Арнольд, студентка з Австралії: “Подобається, але – скоріше б додому та на пляж”.

ЕЛІС АРНОЛЬД, СТУДЕНТКА З АВСТРАЛІЇ, ЗІЗНАЄТЬСЯ, ЩО ЗВИКНУТИ ДО ХОЛОДУ ТА ВІДЛЮДДЯ АМЕРИКАНСЬКОГО ЗАХОДУ ЇЙ БУЛО НАЙТЯЖЧЕ. ВІД РАНЧО, ЩО ОБСЛУГОВУЄ ТУРИСТІВ ТА ЕНТУЗІАСТІВ ЇЗДИ НА МОТОСАНЯХ, ДО НАЙБЛИЖЧОГО МІСТА ГОДИНА ЇЗДИ. ОКРІМ ЯК ПРАЦЮВАТИ, РОБИТИ ТУТ, ВЛАСНЕ, НІЧОГО.

ІНТЕРШУМ:

ДЛЯ ОФІЦІАНТКИ ЛЮСІЇ ЯКОБЄВЛО ЦЕ, ФАКТИЧНО, ПЕРЕВАГА. ВОНА ВИВЧАЄ ГОТЕЛЬНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В АРГЕНТИНІ І ДИВИТЬСЯ НА ЦЮ РОБОТУ ЯК НА ЦІННИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ДОСВІД.

Люсія Якоболо, студентка з готельного бізнесу: “Я тут більше навчуся, ніж за два роки вдома”.

ВЛАСНЕ, БІЛЬШІСТЬ НЕ ПРОТИ ПОПРАЦЮВАТИ ДОВШЕ. АДЖЕ ВОНИ ТУТ НА ЗАРОБІТКАХ. СТУДЕНТИ ЖИВУТЬ І ХАРЧУЮТЬСЯ НА РАНЧО, А ЗАРОБЛЕНЕ МОЖУТЬ ВІДКЛАСТИ. І ХОЧ СЕЗОННИМ РОБІТНИКАМ ПЛАТЯТЬ ЛЕДЬ БІЛЬШЕ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТНІ, АЛЕ Ж В АМЕРИКАНСЬКИХ ДОЛАРАХ. І ЯК КАЖЕ РЕБЕККА СТІРНЕМЕ З НОВОЇ ЗЕЛАНДІЇЮ

Ребекка Стірнеме, студентка з Нової Зеландії: “Обмінний курс такий, що зарплатня виходить вища”.

ДИРЕКТОР РАНЧО БОБ УОКЕР КАЖЕ, ЩО, МОЖЕ, І Є РІЗНИЦЯ МІЖ ПРАЦЕЮ ВЗИМКУ І ВЛІТКУ, ТА ДЕЯКІ РЕЧІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ НЕЗМІННІ. ВІН КАЖЕ – ХТО ДОБИВСЯ УСПІХУ, ЗДЕБІЛЬШОГО ЗНАЛИ МОВУ.

Боб Уокер, директор ранчо “Флегг”: “Треба, щоб ті, хто приїжджають, добре володіли англійською”.

Джі Хон Лі, студент з Південної Кореї: “Я – не – дуже вміти – англійська”.

ЧЕРЕЗ ОБМЕЖЕНЕ ЗНАННЯ МОВИ ДЖІ ХОН ЛІ З ПІВДЕННОЇ КОРЕЇ ДОРУЧИЛИ ПРИБИРАННЯ. ТА НАВІТЬ КОЛИ ВИКОНУЄШ ТАКУ НАЙБІЛЬШ НЕКВАЛІФІКОВАНУ ПРАЦЮ, МОЖНА ДІЙТИ ЦІКАВИХ ВИСНОВКІВ, БО ДИВИШСЯ НА НЕЇ З ІНШИХ ПОЗИЦІЙ. ДЖІ ХОН ЛІ ОЦІНИВ НАГОЛОС НА БЕЗПЕКУ ПРАЦІ, ЩО БІЛЬШІСТЬ АМЕРИКАНЦІВ НАВІТЬ НЕ ПОМІЧАЮТЬ.

Джі Хон Лі, студент з Південної Кореї: “В Кореї хазяїну байдуже до робітника”.

БІЛЬШІСТЬ СТУДЕНТІВ ВИНЕСЛИ ЦІННИЙ ЖИТТЄВИЙ УРОК, АЛЕ ТОММІ ЗІГЛАНҐУ З ПІВДЕННОЇ АФРИКИ – НАЙЦІННІШИЙ.

Томмі Зігланґу, Південноафриканський студент: “Ну тобто коли знаєш, що то таке і як буває в Південній Африці між неграми і білими. Їм тяжко уживатися поруч. А тут все так чудово, жити поряд з білими людьми. Ну себто я до цього не звичний, але відчував себе ніби удома. Вони так добре до мене поставились. Вони такі ласкаві. Гарно! Я багато що зрозумів. Що люди бувають різні”.

ЛЮДИ БУВАЮТЬ РІЗНІ, ТА МІЖ БАГАТЬМА ЗАВ”ЯЗУЮТЬСЯ ДРУЖНІ СТОСУНКИ, СКРІПЛЕНІ ОДНАКОВИМ ДОСВІДОМ У ЦІ НАЙЗИМНІШІ В ЇХНЬОМУ ЖИТТІ ЛІТНІ КАНІКУЛИ. І ЦЕ ТАКОЖ УРОК ДЛЯ МІЖНАРОДНИХ СТУДЕНТІВ – ТЕ, ЯК БАГАТО В НИХ СПІЛЬНОГО.

ЗAМІТКA: Є ДЕСЯТКИ ВЕБСТОРІНОК, ПРИСВЯЧЕНИХ ПРAЦЕВЛAШТУВAННЮ В AМЕРИЦІ. НAБЕРІТЬ НA БРAУЗЕРІ КЛЮЧОВІ СЛОВA «JOBS IN AMERICA».

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG