Спеціальні потреби

Актуально

З вірою в мирне зaвтрa - 2002-05-07

ВСТУП: ГРОМАДСЬКА ДУМКА В АМЕРИЦІ ПІДТРИМУЄ АДМІНІСТРАЦІЮ ПРЕЗИДЕНТA БУША В ЇЇ ВІЙНІ З ТЕРОРИЗМОМ. ОДНАК БЛИЗЬКО ДЕСЯТИ ВІДСОТКІВ АМЕРИКАНЦІВ ПРОТИ ЦІЄЇ ВІЙНИ. ХОЧ ПОГЛЯДИ ПAЦИФІСТІВ НИНІ НЕПОПУЛЯРНІ – СВОБОДИ СЛОВA БЕЗ СУПЕРЕЧОК НЕ БУВAЄ. ПAЦИФІСТИ, ПЕРЕБУВAЮЧИ У ЗНAЧНІЙ МЕНШОСТІ, ОСПОРЮЮТЬ ДУМКУ БІЛЬШОСТІ І НЕЩОДAВНО ВИЙШЛИ У ВАШИНГТОНІ НА ДЕМОНСТРАЦІЇ ПРОТЕСТУ. ЮРІЙ СAЄВИЧ РОЗПОВІДАЄ ПРО ПAЦИФІСТКУ, ЯКА ЗМІЦНІЛА У ПЕРЕКОНАННЯХ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК ВТРАТИЛА СВОГО БРАТА ОДИНАДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ.

ТЕКСТ: ЩОРОКУ В ПЕРЕДПАСХАЛЬНУ П”ЯТНИЦЮ КОЛЛІН КЕЛЛІ З ЧОЛОВІКОМ ДЕНОМ ДЖОУНСОМ ТА ЇХ МАЛИМИ ДІТЬМИ РУШАЮТЬ У ТРАДИЦІЙНУ “ХРЕСНУ ХОДУ” ВУЛИЦЯМИ НЬЮ-ЙОРКА. ПРОВОДИТЬ ЇЇ “МИР ВО ХРИСТІ” – КАТОЛИЦЬКА АНТИВОЄННА ГРУПА. ХОДА Є ВІДОБРАЖЕННЯМ ЯК ІСУСОВИХ МУК, КОЛИ ВІН НІС СВІЙ ХРЕСТ ДО МІСЦЯ РОЗП”ЯТТЯ, ТАК І МИРНОЮ ДЕМОНСТРАЦІЄЮ ПРОТЕСТУ.

ІНТЕРШУМ: пікaння

ЦЬОГО РОКУ ХРЕСНА ХОДА ОСОБЛИВО ЗНАЧУЩА ДЛЯ КОЛЛІН.

Ден Джонс: “Та перш ніж померти, Ісус мовив до Бога…”

ЄДИНИЙ БРАТ КЕЛЛІ – БІЛЛІ – ОДИНАДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ ПІШОВ ДО РЕСТОРАНУ НА ВЕРШЕЧКУ ВСЕСВІТНЬОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРУ НА БІЗНЕСОВУ ЗУСТРІЧ. КОЛИ У ВЕЖУ ВРІЗАВСЯ ОДИН З ВИКРАДЕНИХ ЛІТАКІВ, ВІН ПОСЛАВ ПОВІДОМЛЕННЯ СВОЄМУ БОСУ, ЩО НЕ МОЖЕ ВИБРАТИСЯ З БУДИНКУ. БІЛЬШЕ ВІД НЬОГО НЕ БУЛО ЗВІСТОК. ЗАРАЗ У ХАТІ КОЛЛІН – СВЯТИЛИЩЕ З ЙОГО ЗНІМКІВ ТА ПАМ”ЯТНИХ РЕЧЕЙ.

Коллін Келлі: “Це теж моя улюблена, правда ж гарна? Він був не те, що називають друзяка-хлопець, заводій і душа товариства. Але він завжди мав хист допомогти тим, хто почувається трохи не в своїй тарілці; вмів залучити їх до гурту, до всього, що б не діялося, і це в ньому так приваблювало. Він ще мав підхід до дітей. Варто було йому з”явитися в хаті моїх батьків – як малеча зчиняла лемент: “Ура, дядько Біллі приїхав!” Він, бувало, обхопить їх усіх, скільки зможе, і підніме – руки, повні дітлашні. Він вчив їх серфінгу, катав на своєму човні, проводив з ними купу часу. Він справді присвячував їм багато часу, то не були якісь матеріальні речі, подарунки, його справжнім дарунком моїм дітям і дітям моїх сестер був його час”.

РЕВНА КАТОЛИЧКА, КОЛЛІН КЕЛЛІ БУЛА ПАЦИФІСТКОЮ ДО ОДИНАДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ. ЖАХ ТОГО ДНЯ ЛИШ ЗМІЦНИВ ЇЇ В ЇЇ ПЕРЕКОНАННЯХ.

Коллін Келлі: “Як людина, котра втратила того, хто був мені дуже, дуже, дуже дорогий, мені легше заставиляти людей задумуватися над цим, ставити це під сумнів.»

ОТОЖ КОЛЛІН КЕЛЛІ ПРИСВЯЧУЄ ВЕСЬ СВІЙ ЧАС ВОЛОНТЕРСТВУ В ОРГАНІЗАЦІЇ СІМЕЙ ЖЕРТВ ОДИНАДЦЯТОГО ВЕРЕСНЯ. ГРУПА ПІД НАЗВОЮ “МИРНЕ ЗАВТРА” СПІВПРАЦЮЄ З ІНШИМИ ПАЦИФІСТСЬКИМИ ГРУПАМИ, ЩО ВИМАГАЮТЬ ПРИПИНЕННЯ ВІЙНИ З ТЕРОРИЗМОМ І КОМПЕНСАЦІЇ СІМ”ЯМ ЦИВІЛЬНИХ АФГАНЦІВ, ЩО ЗАГИНУЛИ ВІД АМЕРИКАНСЬКИХ БОМБ.

ІНТЕРШУМ

Коллін Келлі: “Це душі наші волають: “Не скидайте бомби в ім”я наших коханих. Можливо, інші цього хочуть, хто втратив рідних, але не ми…”

ІНТЕРШУМ: оплески

“Тож “Мирне завтра” народилося – дякую вам”.

Коллін Келлі: “Для мене замало просто сказати: бомби – це неправильно, і мені здається, для пацифістського руху замало просто сказати: це неправильно. Ми повинні вийти з ідеєю – а що ж правильно і де альтернатива. Бо ми витратили стільки грошви на розвідку і оборону, і це не гарантувало мені безпеки, не гарантувало моєму братові безпеки – це не врятувало мого брата”.

Всі новини дня

Обстріл Запорізької АЕС не призвів до "безпосередньої загрози для ядерної безпеки" – МАГАТЕ

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі заявив, що Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), що обстріл майданчика Запорізької АЕС у суботу, 6 серпня, завдав станції певних ушкоджень, але радіація залишається в нормі.

«На основі інформації, наданої Україною, експерти МАГАТЕ оцінили безпосередню загрозу ядерній безпеці внаслідок суботнього інциденту як відстуню», – заявив у вівторок гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії .

За даними української сторони, обстріл вели російські війська поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Однак доступні способи вимірювання радіації продовжують показувати нормальний рівень на станції, заявив голова органу ООН, що здійснює нагляд за атомною енергетикою у світі.

«Обстріл 6 серпня поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС завдав шкоди, але наявні вимірювання радіації показують нормальний рівень радіації на майданчику, заявили в Україні. Експерти МАГАТЕ оцінили відсутність безпосередньої загрози для ядерної безпеки», – мовиться у твіті організації.

Територію Запорізької АЕС обстріляли через день після того, як попередній обстріл пошкодив зовнішню систему електропостачання станції.

У повідомленні МАГАТЕ вказується, що за даними України, в результаті суботньої події було поранено українського охоронця на ЗАЕС.

Проте, за даними українських фахівців, яких цитує МАГАТЕ, видимих пошкоджень ні контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом, ні захисного периметра об'єкта, немає.

Разом з тим, голова МАГАТЕ наголошує, що обстріл у п’ятницю та суботу на ЗАЕС порушив практично всі компоненти ядерної безпеки.

У своєму твітер-повідомленні агенство пише: «Практично всі 7 незамінних принципів ядерної та фізичної безпеки порушені, сказав Рафаель Гроссі, повторивши серйозне занепокоєння: «Всі військові дії, що загрожують ядерній безпеці, повинні бути припинені». Знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ».

Як мовиться в заяві організації, суботній вечірній інцидент показав, що конфлікт також поставив під загрозу ядерну безпеку та механізми готовності та реагування на надзвичайні ситуації.

Російська окупаційна влада заявила, що це були українські ракети, що вразили об’єкт, пошкодили адміністративні будівлі та місце поблизу складу використаного ядерного палива.

Український президент Володимир Зеленський назвав Росію «державою-терористом, яка обстрілює атомну станцію».

Після інциденту Україна повідомила МАГАТЕ, що персоналу станції обмежили доступ до внутрішнього кризового центру ЗАЕС, що потенційно може вплинути на реагування у випадку надзвичайної ситуації. Крім того, український регулятор заявив, що його комунікація з ЗАЕС була «дуже обмеженою та фрагментарною», заявив генеральний директор Гроссі.

Він знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ, щоб допомогти стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою.

У понеділок, 8 серпня, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш підтримав заклик допустити на Запорізьку атомну станцію міжнародних інспекторів, щоб перевірити безпечність об'єкта. Він назвав обстріли ЗАЕС «самогубними» і висловив сподівання, що вони припиняться.

Президент «Енергоатома» Петро Котін заявив у понеділок, що його відомство вітає присутність міжнародних спостерігачів, але хоче бачити їх під егідою ООН, а не МАГАТЕ.

«Ми були від початку за те, щоб така місія була присутня на станції, але говорили не про МАГАТЕ, а про офіційну місію ООН. У тому числі, там могли бути експерти від МАГАТЕ», – наголосив керівник українського атомного регулятора в ефірі телемарафону, повідомляє агентство УНІАН.

Котін пояснив, що це потрібно для того, щоб передати контроль над територією Запорізької АЕС цим спостерігачам, так званим миротворцям, повідомляє УНІАН.

«Ми не можемо прийняти представників місії МАГАТЕ, адже ми не можемо виконати умови їхньої безпеки. Це небезпечно, а ми не можемо нести за це відповідальність», - сказав Котін.

На початку червня представники «Енергоатому» заявляли, що «візит на завод стане можливим лише тоді, коли Україна поверне контроль над об'єктом».

Тоді українські енергетики спростували заяву Гроссі, що він узгодив поїздку представників МАГАТЕ. «Енергоатом» наполягав, що ця заява є «новою спробою отримати доступ до Запорізької електростанції, щоб узаконити присутність окупантів та схвалити їхні дії».

Котін у понеділок також повідомив, що за його даними, Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української. За його словами, росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

У травні російський віце-прем'єр Марат Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме на Росію, але «готова постачати електроенергію і Україні», якщо та за неї платитиме. Про це російський чиновник сказав, перебуваючи в окупованому російськими військами Мелітополі.

Найбільшу атомну електростанцію в Європі було захоплено російськими військами на початку березня, незабаром після того, як російська армія вторглася в Україну.

Дивіться також на цю тему:

МАГАТЕ: «Ситуація на Запорізькій АЕС дуже нестабільна». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG