Спеціальні потреби

Актуально

15.07.02  -  Вітамін Є як запобіжник проти Альцгаймеру; цілющі властивості лютеїну; нове у боротьбі з діабетом; емоційна підтримка хворих тваринами. - 2002-07-14

Споживання їжі, багатої на вітамін Є, як говориться у статті з нещодавнього номеру Журналу американської медичної асоціації, може знизити ризик захворювання на хворобу Альцгаймера. Це встановили дослідники з чікагського медичного центру Святого Луки. Вони вивчали здатності певних вітамінів, відомих як анти-окислювачі, боротися з цією страшною хворобою, яка вражає розумові здатності людини, і від якої наразі немає ліків. Аналізувався, зокрема, зв’язок між захворюваністю Альцгаймером і комплексом антиокислювачів, які приймали вісімсот п’ятнадцять літніх пацієнтів, що брали участь в обстеженні. Виявилося, що у тих, які приймали натуральні (з їжею) і штучні вітаміни Є і Це, бета-каротін і полівітаміни, ризик отримати Альцгаймера був на сімдесят процентів менший, ніж у тих, хто отримував менші дози вітаміна Є лише з їжею. Висновок-----додаткові дози вітаміну Є можуть запобігти Альцгаймеру. До нього доходить доктор Марта Морріс, провідна дослідниця проекту, яка уважає, що запевнитися в цьому допоможуть додаткові спостереження:(цитат) «Отож, нам протягом довшого часу треба буде обстежувати цю групу населення, яка приймає нові добавки вітаміну Є, щоб побачити, чи саме тривалість прийому є запобіжним фактором проти мозкових захворювань.»

Дослідження проводилися під егідою Національного інституту геронтології. Вони здобули більше нових даних на користь того, що хвороби на кшталт Альцгаймера, викликаються шкодою, яку завдають клітинам мозку нестабільні молекули-так звані вільні радикали, які утворюються в організмі в результаті окисних процесів, наприклад, дихання. Анти-окислювачі, такі як вітамін Є, якраз нейтралізують ці нестабільні молекули, захищаючи тим самим клітинні оболонки мозку від ушкодження. Втім, остаточні висновки мусять бути підтверджені клінічними дослідами, говориться у статті Журналу американської медичної асоціації.

А статті в інших журналах, «Оптометрія» і «Сіркулейшн»-Обіг-говорять про цілющі властивості іншого вітаміну-лютеїну. Він міститься у зелених овочах, які мають пишне листя, таких, як шпінат і салат-латук, як також у помаранчах, кукурудзі, та капусті-броколі. Лютеїн виявили і у жовтку яйця, і, не дивуйтеся, у нашому оці. Він, та інші речовини, відомі як каротиноїди, утворюють неповторний колір нашої райдужки, входячи до складу пігментних плям на ній, які кожен може роздивитися у дзеркалі. Саме ці кольорові сегменти і дають нам здатність бачити деталі. Вчені припускають, що більші кількості каротиноїдів роблять колір цих плям виразнішим, і залежність тут пряма-більше кольору-більше захисту кольорових плям від ушкоджень, і навпаки, дефіцит кольору робить їх уразливішими, а зір--слабкішим, що потребує окуляри. А тому, як радить журнал «Оптометрія», треба їсти більше продуктів з лютеїном, це може поліпшити зір у тих, хто має з ним проблеми. А журнал «Обіг»-Сіркулейшн, пише, що ті, у кого вміст лютеїну у крові високий, мають нижчі рівні холестерину, який блокує кровообіг. Лютеїн, як уважається, може запобігати раку грудей і прямої кишки. Отож, їжте зелені овочі-і не хворійте!

На фронті боротьби з діабетом, повідомляє Нью інгленд джорнел оф медісин, з’явилися обнадійливі новини----дослідники з Нью-йорку та Сан-Франциско пишуть про новий препарат, який зупиняє розвиток однієї форми діабету. Нагадаємо, що діабет-це хвороба, за якої вміст цукру у крові високий внаслідок відсутності в організмі гормону інсуліну, який допомагає цукру увійти до клітин у якості пального, або нездатності організму утилізувати інсулін. Цукор, який не увійшов до клітин, тисне на них, розриває іхні оболонки, викликаючи різні хвороби, від гангрени та гіпертонії до сліпоти і інфарктів. Вчені знайшли препарат проти так званої першої форми діабету, відомої ще як юнацький діабет. Він вражає дітей або молодих людей внаслідок того, що імунна система починає працювати проти організму, атакуючи підшлункову залозу, яка виробляє інсулін, спричиняючи його дефіцит. Вченим вдалося зменшити цю підвищену активність імунної системи-новий препарат перешкоджає білим кров’яним клітинам атакувати інсулін-виробляючі клітини в підшлунковій залозі. У досліді з двадцяти чотирьох молодих хворих на діабет-один, дванадцятьом давали цей препарат, а іншим--ні. Через рік виявилося, що у дев’ятьох хворих з першої групи відновилася здатність виробляти інсулін, а у десятьох з другої групи вона щезла майже взагалі. Ясно, однак, що досліди з новим препаратом, назву якому ще навіть не підібрали, треба провести на більшій кількості хворих. Заплановані досліди вісімдесяти пацієнтів протягом двох років.

І на завершення випуску-про емоційну підтримку хворим, яку можуть надавати тварини, особливо після вересневих тер-атак на США. В Америці створили для цих цілей організацію, чий переклад звучить як «Міжнародна собако-терапія.» Тисячі собачих дресирувальників по всій країні почали активно навчати своїх вихованців допомагати людям почуватися краще. Нерідко у лікарнях США, які раніше на гарматний постріл не підпускали чотириногих друзів до себе, побоюючись інфекцій, з’являються Жучки та Сірки. Пацієнти, особливо літні, граючись з собаками, зменшують стрес, кров’яний тиск, пульс, долають відчуття забутості і непотрібності. Багато лікарень та будинків для літніх людей вже розробляють спеціальні тренувальні програми, готуючи обидві сторони-пацієнтів і собак--до зустрічі в атмосфері, яка завдяки цьому стає майже домашньою.

Всі новини дня

Експлейнер: Міжнародний кримінальний суд (МКС)

В Пентагоні хочуть інспектувати використання зброї Україною

Архівне фото: Військовий ЗСУ стріляє з "Джавеліна" під час навчань, Україна, 2022 рік. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Handout via REUTERS 

Пентагон вивчає можливість надіслати до України інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію про застосування зброї наданої США Україні. Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агенції Пентагону США з оборонної співпраці.

"З часом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і наростити присутність на місці", - вказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка б перебувала на місці, могла б фізично оглянути зброю і перевірити серійні номери, заявив посадовець, повідомляють ЗМІ.

Наразі Пентагон має покладатись на інформацію української сторони, щодо застосування зброї наданої США Україні. Роял відзначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. "Комунікація з українцями - надзвичайно активна і запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, є гарними і задовільними", - додав він.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності щодо використання оборонної допомоги. В травні республіканці Джон Кеннеді та Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги. В червні сенаторка-демократка Елізабет Воррен закликала уряд до більшої підзвітності. В коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує на "суворий нагляд" від Конгресу і "повну підзвітність Міністерства оборони", щодо мільярдів "економічної та військової допомоги українському народові задля перемоги у путінській брутальній війні".

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

35 країн вимагають виключити Росію та Білорусь з міжнародного спорту

Команда Білорусі на Олімпійських іграх 2022 року

Міністри спорту 35 країн закликали міжнародні спортивні федерації призупинити членство Росії та Білорусі, через російське вторгнення до України і роль, яку в ньому відіграє Білорусь. Відповідну заяву опублікувало польське Міністерство спорту.

Посадовці також закликали зняти із впливових міжнародних посад в спортивних організаціях осіб, пов'язаних з держустановами Росії та Білорусі та припинити угоди про показ подій федерацій на телебаченні цих країн.

«Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн із керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у Росії», — сказав польський міністр спорту Каміль Бортничук під час прес-брифінгу в суботу.

До заклику приєднались 25 з 27 країн ЄС, США, Канада, Велика Британія, Норвегія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ісландія, Ліхтенштейн та Японія.

В березні подібну спільну позицію озвучили 37 країн. З початку повномасштабної російської агресії проти України, російські спортсмени фактично виключені з міжнародного спорту, а Міжнародний олімпійський комітет назвав вторгнення порушенням олімпійського перемир'я, повідомляє видання InsideTheGames.

У відповідь на заклик МОК, переважна кількість міжнародних федерацій виключили російських та білоруських спортсменів із змагань. Вони можуть змагатись під нейтральним прапором в деяких видах спорту.

Регулятор закликає німців підготуватися до можливої нестачі газу

Архівне фото: труби "Північного потоку-1", Любмин, Німеччина, 8 березня 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске/File Photo

БЕРЛІН (AP) — Побоюючись, що Росія може припинити постачання природного газу, голова регуляторного агентства Німеччини з питань енергетики в суботу закликав жителів економити енергію та готуватися до зими.

Президент Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер закликав власників будинків і квартир перевірити та налаштувати свої газові котли та радіатори, щоб максимізувати їхню ефективність.

"Технічне обслуговування може зменшити споживання газу на 10-15%", - сказав він Funke Mediengruppe, німецькому виданню.

Мюллер сказав, що мешканцям і власникам нерухомості потрібно підготуватися за 12 тижнів до настання холодів. Він сказав, що сім’ї мають обговорити те, "чи потрібно в кожній кімнаті встановлювати звичайну температуру взимку, чи в деяких кімнатах може бути трохи холодніше".

Звернення надійшло після того, як на початку цього місяця Росія скоротила потік газу до Німеччини, Італії, Австрії, Чехії та Словаччини, в той час як країни Європейського Союзу намагаються поповнити сховища паливом, яке використовується для виробництва електроенергії та опалення будинків.

Російська державна енергетична компанія "Газпром" пояснила скорочення поставок газу технічною проблемою з "Північним потоком-1", трубопроводом, який проходить дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Компанія заявила, що обладнання, яке ремонтували в Канаді, залишається там через санкції Заходу, введені через війну Росії в Україні.

Німецькі лідери заперечили це пояснення та назвали скорочення політичним кроком у відповідь на санкції Європейського Союзу проти Росії після того, як вона вторглася в Україну.

Віце-канцлер Роберт Хабек, який також є міністром економіки та клімату Німеччини та відповідає за енергетику, попередив про можливе «блокування» трубопроводу з 11 липня, коли мають розпочатися регулярні роботи з технічного обслуговування. За його словами, минулого літа робота призводила до закриття “Північного потоку-1” приблизно на 10 днів.

Питання полягає в тому, чи перетвориться майбутній регулярний ремонт газопроводу "Північний потік-1" на "довше політичне технічне обслуговування", - сказав Мюллер.

Якщо потік газу з Росії буде "зменшений на більш тривалий період, нам доведеться серйозніше говорити про економію", сказав він.

За словами Мюллера, у разі припинення газопостачання приватні домогосподарства будуть захищені, як і лікарні чи будинки для літніх людей.

"Я можу пообіцяти, що ми зробимо все можливе, щоб приватні домогосподарства не залишилися без газу, - сказав він, додавши. - Ми навчилися з коронавірусної кризи, що ми не повинні давати обіцянок, якщо ми не зовсім впевнені, що ми може виконати їх".

Він сказав, що його агентство "не бачить сценарію, за яким газ взагалі більше не надходитиме до Німеччини".

Також у суботу німецька хімічна компанія Henkel заявила, що розглядає можливість заохочення своїх співробітників працювати вдома взимку як відповідь на можливий дефіцит поставок.

"Тоді ми могли б значно знизити температуру в офісах, тоді як наші співробітники могли б обігрівати свої домівки до нормального рівня", — заявив генеральний директор Henkel Карстен Кнобель щоденній газеті Rheinische Post.

Сенатор з охорони навколишнього середовища від уряду землі Гамбург також висловив занепокоєння та сказав, що не може виключити, що північному німецькому місту доведеться обмежити гарячу воду для приватних домогосподарств у разі дефіциту газу.

«У разі гострої нестачі газу гаряча вода доступна лише в певний час доби», — сказав Єнс Керстан тижневій газеті Welt am Sonntag.

Раніше цього місяця міністр економіки Хабек активував другу фазу триетапного плану надзвичайної ситуації в Німеччині щодо поставок природного газу, попередивши, що найбільша економіка Європи зіткнулася з «кризою» і цілі зберігання на зиму під загрозою.

TikTok прагне угоди з урядом США, де компанію назвали "вовком в овечій шкурі"

Зображення TikTok. (Photo Вакіл Косар / various sources / AFP)

TikTok працює над домовленістю із урядом США, щоб забезпечити захист даних американських користувачів від Китаю. Про це керівник соцмережевої компанії Шу Зі Чу повідомив у листі до дев'яти американських сенаторів від 30 червня.

У листі він вказав, що компанія усуне дані американских користуваів зі своїх серверів, а буде зберігати ці дані на хмарному сервісі Oracle у США. Збереження і доступ до таких даних здійснюватиметься "у відповідності до протоколів, схвалених урядом США", запевнив Чу.

В американському Конгресі звучала критика на адресу компанії за те, що вона може надавати доступ до даних користувачів Китаю.

Раніше цього тижня член Федеральної комісії зв'язку США Брендан Барр назвав TikTok "вовком в овечій шкурі" і закликав Google та Apple усунути додаток. Відповідний лист Барр оприлюднив у Twitter.

“TikTok - не те, чим видається на поверхні. Це не просто застосунок для поширення кумедних відео та мемів, - йдеться в листі Барра. - Це вовк в овечій шкурі. Зрештою, TikTok діє як складна система спостереження, яка збирає велику кількість особистої та чутливої інформації".

Згідно з новими звітами, такі дані доступні Пекіну, написав Барр.

Більше

XS
SM
MD
LG