Спеціальні потреби

Актуально

15.07.02  -  Вітамін Є як запобіжник проти Альцгаймеру; цілющі властивості лютеїну; нове у боротьбі з діабетом; емоційна підтримка хворих тваринами. - 2002-07-14

Споживання їжі, багатої на вітамін Є, як говориться у статті з нещодавнього номеру Журналу американської медичної асоціації, може знизити ризик захворювання на хворобу Альцгаймера. Це встановили дослідники з чікагського медичного центру Святого Луки. Вони вивчали здатності певних вітамінів, відомих як анти-окислювачі, боротися з цією страшною хворобою, яка вражає розумові здатності людини, і від якої наразі немає ліків. Аналізувався, зокрема, зв’язок між захворюваністю Альцгаймером і комплексом антиокислювачів, які приймали вісімсот п’ятнадцять літніх пацієнтів, що брали участь в обстеженні. Виявилося, що у тих, які приймали натуральні (з їжею) і штучні вітаміни Є і Це, бета-каротін і полівітаміни, ризик отримати Альцгаймера був на сімдесят процентів менший, ніж у тих, хто отримував менші дози вітаміна Є лише з їжею. Висновок-----додаткові дози вітаміну Є можуть запобігти Альцгаймеру. До нього доходить доктор Марта Морріс, провідна дослідниця проекту, яка уважає, що запевнитися в цьому допоможуть додаткові спостереження:(цитат) «Отож, нам протягом довшого часу треба буде обстежувати цю групу населення, яка приймає нові добавки вітаміну Є, щоб побачити, чи саме тривалість прийому є запобіжним фактором проти мозкових захворювань.»

Дослідження проводилися під егідою Національного інституту геронтології. Вони здобули більше нових даних на користь того, що хвороби на кшталт Альцгаймера, викликаються шкодою, яку завдають клітинам мозку нестабільні молекули-так звані вільні радикали, які утворюються в організмі в результаті окисних процесів, наприклад, дихання. Анти-окислювачі, такі як вітамін Є, якраз нейтралізують ці нестабільні молекули, захищаючи тим самим клітинні оболонки мозку від ушкодження. Втім, остаточні висновки мусять бути підтверджені клінічними дослідами, говориться у статті Журналу американської медичної асоціації.

А статті в інших журналах, «Оптометрія» і «Сіркулейшн»-Обіг-говорять про цілющі властивості іншого вітаміну-лютеїну. Він міститься у зелених овочах, які мають пишне листя, таких, як шпінат і салат-латук, як також у помаранчах, кукурудзі, та капусті-броколі. Лютеїн виявили і у жовтку яйця, і, не дивуйтеся, у нашому оці. Він, та інші речовини, відомі як каротиноїди, утворюють неповторний колір нашої райдужки, входячи до складу пігментних плям на ній, які кожен може роздивитися у дзеркалі. Саме ці кольорові сегменти і дають нам здатність бачити деталі. Вчені припускають, що більші кількості каротиноїдів роблять колір цих плям виразнішим, і залежність тут пряма-більше кольору-більше захисту кольорових плям від ушкоджень, і навпаки, дефіцит кольору робить їх уразливішими, а зір--слабкішим, що потребує окуляри. А тому, як радить журнал «Оптометрія», треба їсти більше продуктів з лютеїном, це може поліпшити зір у тих, хто має з ним проблеми. А журнал «Обіг»-Сіркулейшн, пише, що ті, у кого вміст лютеїну у крові високий, мають нижчі рівні холестерину, який блокує кровообіг. Лютеїн, як уважається, може запобігати раку грудей і прямої кишки. Отож, їжте зелені овочі-і не хворійте!

На фронті боротьби з діабетом, повідомляє Нью інгленд джорнел оф медісин, з’явилися обнадійливі новини----дослідники з Нью-йорку та Сан-Франциско пишуть про новий препарат, який зупиняє розвиток однієї форми діабету. Нагадаємо, що діабет-це хвороба, за якої вміст цукру у крові високий внаслідок відсутності в організмі гормону інсуліну, який допомагає цукру увійти до клітин у якості пального, або нездатності організму утилізувати інсулін. Цукор, який не увійшов до клітин, тисне на них, розриває іхні оболонки, викликаючи різні хвороби, від гангрени та гіпертонії до сліпоти і інфарктів. Вчені знайшли препарат проти так званої першої форми діабету, відомої ще як юнацький діабет. Він вражає дітей або молодих людей внаслідок того, що імунна система починає працювати проти організму, атакуючи підшлункову залозу, яка виробляє інсулін, спричиняючи його дефіцит. Вченим вдалося зменшити цю підвищену активність імунної системи-новий препарат перешкоджає білим кров’яним клітинам атакувати інсулін-виробляючі клітини в підшлунковій залозі. У досліді з двадцяти чотирьох молодих хворих на діабет-один, дванадцятьом давали цей препарат, а іншим--ні. Через рік виявилося, що у дев’ятьох хворих з першої групи відновилася здатність виробляти інсулін, а у десятьох з другої групи вона щезла майже взагалі. Ясно, однак, що досліди з новим препаратом, назву якому ще навіть не підібрали, треба провести на більшій кількості хворих. Заплановані досліди вісімдесяти пацієнтів протягом двох років.

І на завершення випуску-про емоційну підтримку хворим, яку можуть надавати тварини, особливо після вересневих тер-атак на США. В Америці створили для цих цілей організацію, чий переклад звучить як «Міжнародна собако-терапія.» Тисячі собачих дресирувальників по всій країні почали активно навчати своїх вихованців допомагати людям почуватися краще. Нерідко у лікарнях США, які раніше на гарматний постріл не підпускали чотириногих друзів до себе, побоюючись інфекцій, з’являються Жучки та Сірки. Пацієнти, особливо літні, граючись з собаками, зменшують стрес, кров’яний тиск, пульс, долають відчуття забутості і непотрібності. Багато лікарень та будинків для літніх людей вже розробляють спеціальні тренувальні програми, готуючи обидві сторони-пацієнтів і собак--до зустрічі в атмосфері, яка завдяки цьому стає майже домашньою.

Всі новини дня

США підтримали створення трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України

Посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак. Фото зроблене 21 листопада 2022 року. VOA/Олексій Осика

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого [internationalized, - ориг.] суду в рамках судової системи України», - заявила представниця Держдепу.

Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголошує Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», - говорить представниця Держдепу.

Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

На питання української служби Голосу Америки про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер [internationalized tribunal, - ориг.] і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції».

Нагадаємо, що як повідомляв Голос Америки, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусового вивезення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден назвав виправданим ордер на арешт російського президента Путіна, який напередодні видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Байден підкреслив, що Путін скоїв воєнні злочини. Американський президент, однак, зауважив, що МКС має обмежене міжнародне визнання.

Дивіться також: Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео

Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Більше

XS
SM
MD
LG