Спеціальні потреби

Актуально

04.10.02  -  Скандал з Кольчугами триває; Що робити з Кучмою? Радянські злочини в Україні і Латвії; Мазепа: Кінематографічна версія української історії. - 2002-10-05

Скандал навколо Кольчуг набуває обертів, пишеться в редакційній статті газети Вол стріт джорнел під заголовком «Слизький українець.» У передмові до статті наводиться уривок із запису майора Мелниченка, який уряд США офіційно визнав справжнім, і в якому Кучма дає санкцію Малєву на продаж Кольчуг Іраку. Парадокс ситуації, продовжує газета, у тому, що Кучма, один із найбільших отримувачів американської допомоги, схвалив постачання локаторів державі, яка, з їхньою допомогою, могла збивати англійські і американські літаки, що патрулюють зони, зоборонені для польотів на півночі і півдні країни. Особливу тривогу Білого Дому викликало можливе вживання Кольчуг проти союзницьої авіації в разі початку воєнних ударів по диктаторському режимі Гуссейна, відзначає Вол стріт джорнел.

Говорячи, що у США більше немає підстав вірити Кучмі, коли він завіряє про бажання якнайретельніше розібратися в цій справі, часопис запитує: може, вся допомога Україні була помилкою? Газета відзначає позитивні, на її погляд, моменти політики України, у яких допомога Вашингтону зіграла ключову роль, а саме: позбавлення від ядерної зброї, та полагодження стосунків з Росією без повернення до російської орбіти, у чому були і є зацікавлені російські «я́струби.» Нинішній скандал, уважає Вол стріт джорнел, є нагадуванням, що західний фланг колишньої радянської імперії усе ще потребує американської уваги, і що тільки Україна з трьох слов’янських держав, декларує прагнення вступити до НАТО та ЄС. Висловлюючи надію, що Захід ще може заохотити Кучму до поваги до демократичних цінностей, редакційна Вол стріт джорнел наполягає, що уряд у Києві і Кучма повинні бути цілком прозорими щодо взаємин з Іраком, а якщо ембарго проти Багдаду було порушено, Кучма мусить відповісти за це перед міжнародним співтовариством і власними виборцями.

Редакційна англомовного тижневика Київ-пост наполягає, що прозорим мусить бути й Вашингтон, зокрема, оприлюднити все, що йому відомо про скандал з Кольчугами, і сказати, чому американський уряд оприлюднив зміст уривка з Кольчугами лише зараз, через п’ять місяців після того, як Мельниченко передав йому фрагмент. Не роблячи цього, уважає газета, Білий Дім послаблює свою позицію, даючи Києву можливість обвинуватити його у намаганні замінити Кучму Ющнеко, і у веденні інформаційної війни проти президента. Така стратегія в реальності не має шансів усунути Кучму, зазначає Київ-пост, і може лише підштовхнути Україну до Москви. Свідченням цього може бути запланована зустріч Кучми і Путіна у Запоріжжі. Чим скоріше Вашингтон оприлюднить все, що йому відомо про можливі поставки Кольчуг до Іраку, тим вірогідніше він уникне дальшого погіршення стосунків з країною, яка залишається важливим союзником, незважаючи на вибрики її керівництва, підсумовує Київ-пост.

Інша стаття цієї газети торкається непокараної спадщини радянських злочинів в Україні. Тарас Кузьо, автор статті, пише про пам’ятники більшовицьким та радянським тиранам, зокрема, батьку «червоного» терора і кату української незалежності сімнадцятого року, Леніну, які все ще стирчать у багатьох українських містах. У Києві гранітне втілення більшовицького терориста бовваніє на початку бульвара Шевченка. Ще більш парадоксальним є те, що Ілліч дивиться на Бесарабський ринок, тобто на вільну торгівлю, винищенню якої був присвячений більшовицький переворот. Кузьо нагадує, що звірства комуністичного режиму набагато перевершили фашистські. Втім, в Україні, яку більшовики намагалися знищити у роки Голодомору та Великого Терору тридцятих і повоєнних років, людиновбивча суть радянства і досі не засуджена, пише Тарас Кузьо.

Українські комуністи заперечують штучність Голодомору, і не несуть за це відповідальності. Їх у цьому підтримують ліві політики і професура Заходу, які й досі уважають Сталіна великим керівником, а колгоспи--втіленням прогресу, відзначає Кузьо, нагадуючи, що з пост-радянських країн лише Латвія і Естонія судили колишніх кадебістів, які винищували і висилали до Сибіру борців за незалежність. Це викликало істеричну реакцію Кремля. Доки Україна не спокутує гріхи радянських злочинів, пише професор Кузьо, доти там не будуть задушені зерна духовногорабства.

Цю ж тему заторкує столична Вашингтон пост, відзначаючи, що Кремль у своїй війні з історією, навіть визнавши існування пакту Молотова-Рібентропа, що розіп’яв Європу між Гітлером і Сталіним, все ще уважає анексію Латвії добровільним актом. В Росії не було Нюренбергського процесу над авторами геноциду і Гулагу, відзначає Вашингтон пост.

А артистична секція часопису вміщує детальну рецензію на фільм українського режисера Юрія Ільєнка, «Молитва за гетьмана Мазепу,» який нещодавно вийшов на екрани. Івана Мазепу, колишнього улюбленця Петра-Першого, а згодом союзника шведського короля Карла-дванадцятого у війні з Росією, росіяни безустанку піддають анафемі за «зраду.» Для України фільм «Молитва» став частиною триваючих пошуків національної ідентичності, а його центральний персонаж, блискуче зіграний, пише рецензент, Богданом Ступкою, передає блиск і брутальність тих часів. Ільєнко думав зняти цей фільм ще за радянських часів тридцять років тому, але йому заборонила це цензура. А про Мазепу він сказав, що «якби Карл розбив Петра під Полтавою, і виконав свою обіцянку надати Україні незалежність, гетьмана запам’ятали б як українського Джроджа Вашингтона,» пише Вашингтон пост.

Всі новини дня

Астронавт NASA відвідав дітей в лікарні «Охматдит». Відео

Астронавт NASA відвідав дітей в лікарні «Охматдит». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Колишній астронавт NASA Скотт Келлі відвідав дитячу лікарню «Охматдит» в Києві. Келлі є послом фандрейзингової ініціативи United24.

Генсек НАТО: Путін намагається використовувати зиму як зброю

генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

НАТО має посилити підтримку України, щоб не дати президенту РФ Володимиру Путіну жодних шансів поставити її на коліна протягом зими, заявив генсекретар Альянсу Єнс Столтенберґ в інтерв’ю виданню Welt.

За його словами, наразі Путін реагує на поразки з «більшою жорстокістю». З початком зими РФ почала бомбардувати енергетичну систему України, щоб «поставити країну на коліна».

«Путін намагається використовувати зиму як зброю. Але він не досягне цього успіху», – переконаний Столтенберґ.

Генсекретар НАТО зазначив, що чим більше буде військових успіхів України, тим сильнішою буде її позиція в майбутніх переговорах.

«Ми можемо посилити позицію України за столом переговорів, якщо надамо країні військову підтримку. Найкращий спосіб підтримати мир – підтримати Україну», – підкреслив він.

Генсек додав, що всі партнери мають підтримувати та збільшувати допомогу Україні. Це допомогло б українцям відстояти своє право на самозахист.

У цьому контексті він наголосив на ролі Німеччини, сильна підтримка якої має, за його визначенням, вирішальне значення, адже «поставки зброї з Німеччини рятують життя». Зокрема, німецькі системи ППО допоможуть захистити будинки, школи та лікарні від російських ракет.

Столтенберґ визнав, що допомога Україні має певну ціну в західних суспільствах, адже зростання рахунків за їжу та електроенергію означає важкі часи для багатьох домогосподарств у Європі.

«Але ми маємо пам’ятати, що народ України щодня платить своєю кров’ю», – зауважив він.

Столтенберґ наголосив, що якби Путін виграв війну, він та інші деспоти продовжували б використовувати насильство для досягнення своїх цілей.

«Це може означати більше війни та більше страждань. Це зробило б наш світ ще небезпечнішим. У наших власних інтересах, щоб Україна перемогла», – підсумував генеральний секретар Альянсу.

Разом з тим, в інтервю каналу CNN координатор Державного департаменту з питань санкцій Джим О'Браєн заявив, що через американські санкції Росія не може вести в Україні війну сучасного типу.

"Росія не може вести війну за сучасними стандартами. Ви бачите, їм не вистачає комунікації, високоточної зброї, швидкого пересування військ. Отже, це війна іншого типу", - сказав О'Браєн.

За словами посадовця, санкції Заходу та мужність українського народу змусили Росію відмовитись від її "імперського проекту" зі швидкого завоювання України та змінити заявлені цілі війни: "Це реальні зміни в поведінці Росії. Частково це пов’язано із санкціями, частково з експортним контролем – вони не можуть купувати види товарів, що необхідні для функціонування їхньої армії".

Росія завдала чергового масованого ракетного удару 23 листопада по Києву та інших українських населених пунктах. За даними влади, через атаку на Київ загинули троє людей, серед них – 17-річна дівчина. Постраждали ще 11 людей. За даними поліції, загалом в Україні загинули шість людей, ще 36 поранені.

Як повідомили в Генштабі СЗУ, російських ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ та підстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. Через удари зникло електро- і водопостачання.

В матеріалі використані джерела CNN

Через американські санкції Росія не може вести в Україні війну сучасного типу - посадовець Держдепу

Військовики ЗСУ використовують гаубицю M777 на лінії фронту на Донеччині, 23 листопада 2022. Radio Free Europe/Radio Liberty/Serhii Nuzhnenko via REUTERS

Американські санкції проти Росії мали "суттєвий вплив" у її війні в Україні, заявив координатор Державного департаменту с питань санкцій Джим О'Браєн в інтерв'ю CNN.

"Росія не може вести війну за сучасними стандартами. Ви бачите, їм не вистачає комунікації, високоточної зброї, швидкого пересування військ. Отже, це війна іншого типу", - сказав О'Браєн.

За словами посадовця, санкції Заходу та мужність українського народу змусили Росію відмовитись від її "імперського проекту" зі швидкого завоювання України та змінити заявлені цілі війни: "Це реальні зміни в поведінці Росії. Частково це пов’язано із санкціями, частково з експортним контролем – вони не можуть купувати види товарів, що необхідні для функціонування їхньої армії".

О'Браєн також підтвердив попередні заяви з Вашингтона, що Америка продовжуватиме допомогу Україні "до кінця цієї війни, поки Україна не переможе".

Нині О'Браєн разом із посолкою США в Україні Бріджит Брінк і міністром інфраструктури України Олександром Курбаковим відвідали Одесу, щоб побачити, як відправляється українське зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи.

Як Голос Америки повідомляв раніше, Брінк зазначила, що повернулась до Одеси, щоб "побачити, як швидко українські фермери, експортери та порти працюють, що доставити мільйони тон українського зерна країнам світу в рамках програми Чорноморської зернової ініціативи".

Поки Росія використовує продовольство як зброю, Україна зменшує продовольчу небезпеку – посолка США в Україні

Посолка США в Україні Бріджит Брінк

Посолка США в Україні Бріджит Брінк, координатор Державного департаменту с питань санкцій Джим О’Браєн та міністр інфраструктури України Олександр Курбаков відвідали Одесу, щоб побачити, як відправляється українське зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи.

«Поки Росія використовує продовольство як зброю, президент Зеленський та Україна вживають заходів, щоб зменшити продовольчу небезпеку, спричинену війною Росії. $20 млн підтримки США від USAID через Світову продовольчу програму вже допомагають доставляти зерно з України тим, хто його найбільше потребу», - написала у себе в Твіттер дипломатка.

Очільниця дипмісії зазначила, що повернулась до Одеси, щоб «побачити, як швидко українські фермери, експортери та порти працюють, що доставити мільйони тон українського зерна країнам світу в рамках програми Чорноморської зернової ініціативи».

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділило 20 мільйонів доларів на ініціативу "Зерно з України", оголошену президентом України Володимиром Зеленським на саміті G20.

USAID надає підтримку через Всесвітню продовольчу програму ООН для сприяння додатковим поставкам українського зерна через Чорноморську зернову угоду. USAID також "продовжує допомагати українським фермерам, які ризикують життям, щоб нагодувати світ, через Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні", інвестувавши в неї 100 мільйонів доларів із прагненням залучити іще 150 мільйонів доларів від інших донорів, фондів та приватного сектору».

Разом ми захистимо Україну - Ріші Сунак розмістив відео на підтримку України 

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак

Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак на своїх сторінках у Фейсбук та Твіттер розмістив відеоролик на підтримку України під назвою «Ми віримо в свободу».

«Разом ми ніколи не відступимо, разом ми будемо сильні, разом ми захистимо Україну», - пише у себе на сторінці у Фейсбук Ріші Сунак.

«Я вірю у свободу. Я вважаю, що ми повинні відстоювати основні права, які так важливі для всіх нас. За наш суверенітет, за наше самовизначення та за основи стабільного світового порядку, за відновлення якого ми всі боремось. Українському народу загрожують бомбардування вдень та відключення електроенергії вночі. Але ми знаємо, що наші друзі завжди будуть поруч, щоб допомогти нам пройти через це. Велика Британія – один із наших найстійкіших союзників. Вони дають зброю для нашої боротьби, обладнання, щоб ми могли зігрітися, і дружбу, щоб відновити наш дух. Ми знаємо, вони нас ніколи не підведуть, поки ми боремось за перемогу у цій війні. З вашою допомогою ми отримаємо нашу свободу. Разом ми ніколи не відступимо, разом ми будемо сильними. Разом ми захистимо Україну та свободи, які ми так цінуємо.», - йдеться у відео.

19 листопада Ріші Сунак здійснив неоголошений візит до Києва, де зустрівся з президентом Зеленським. В ході візиту він оголосив про нову оборонну допомогу від Великої Британії для України, яка включає зенітні установки, радари а також засоби боротьби з дронами. Також він заявив про розширення програми тренувань Збройних Сил України, "щоб залучити спеціалізовану експертизу британських медиків та інженерів" а також збільшення допомоги в зимовий період.

Більше

Відео - найголовніше

Астронавт NASA відвідав дітей в лікарні «Охматдит». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00
XS
SM
MD
LG