Спеціальні потреби

09.10.02  -  Стратегія продажу автомобілів Беемве на американському ринку; Ненадійність найпопулярніших автомобілів в Америці-спортивних автофургонів. - 2002-10-09


Німецька фірма Беемве веде запеклу боротьбу з японським Лексусом за верхню сходинку продаж машин екстра-класу в США--найбільшому авторинку світу. Поки що перед веде Лексус. Але ця перевага є незначною, і мюнхенська фірма розробляє стратегію захоплення пальми першості від японців. Наскільки важливою є Америка для Беемве? Говорить Ед Робінсон, віце-президент фірми «Беемве-Північна Америка»:

«Наразі ми є найбільшим експортним ринком бімерів у світі. Чесно кажучи, ми прагнемо стати взагалі найбільшим ринком, і ось-ось вже підійшли до цього.»

Іншими словами, Беемве скоро може продавати більше авт у США, ніж у себе вдома. Щодо ж конкуренції з Лексусом, то, на думку Робінсона, бути першим-непогано, але це не є критично важливим:

Не варто нарощувати обсяг продажу заради лише його самого, оскільки коли ви це робите, то певним чином компрометуєте марку фірми, і ми вже бачили кілька таких компаній, які в гонитві за кількістю втрачали якість і тим самим послаблювали власний прообраз.

Але це стає реальною проблемою, оскільки Беемве починає рухатися з вершин вниз, пропонуюючи дешевші автомобілі. Першою такою спробою став рімейк культового вікла британських хіппі----Міні-Купера. Авто, яке нагадує маленький ящик на коліщатах, продається вроздріб менш ніж за двадцять тисяч доларів, і є справжнім гітом. Джім Госсак, старший експерт каліфорнійської консалтингової фірми Авто-Пасифік, говорить, що Беемве влучила у яблучко цього сегмента ринку, і пояснює:

Це вдалося, зокрема, тому, що фірма почала випуск додаткової марки, Міні. Це чудова машина, класно зроблена. І вона розходиться дуже гарно. У неї велике майбутнє--і це якраз прекрасний спосіб прогресування для Беемве.

А на черзі, за повідомленнями, випуск у дві тисячі п’ятому році машин компакт-серії з відомою блакитно-білою емблемою пропелера Беемве на капоті. Але Госсак занепокоєний, що фірма може втратити репутацію з випуском багатьох дешевих автомобілів. Він аргументує це так:

Наприклад, візьміть Кадилак, з ним трапилося найгірше у сімдесят восьмому році, коли обсяг продажу став рекордним---триста п’ятдесят тисяч. Кадилак відразу втратив ексклюзивність, став масовим. Про це не треба забувати Беемве у намаганнях покрити великі сегменти ринку за рахунок багатьох дешевих моделей.

Ед Робінсон з Беемве-Північна Америка, втім, певний, що їм вдасться уникнути такої участі, оскільки фірма намагатиметься стати кращою в окремому сегменті ринку. Але ці плани може підірвати непевна американська економіка. Втім, уважає Госсак з Авто-пасифік, люди можуть міркувати і так: можна вкласти гроші в акції і втратити їх, а можна купити авто екстра-класу і мати фан. Тому, виглядає продажу класних бімерів у США наразі нічого не загрожує.

І на закінчення випуску-про найпопулярніші автомобілі у США-спортивні автофургони, які, власне, не є автомобілями у дійсному розумінні. Це---комбінація автомобіля і вантажівки. І ось цей гібрид вже зайняв двадцять два відсотки авторинку у США і продовжує захоплювати його. Конкуренти б’ють на сполох. Занепокоєні і інші організації, зокрема, екологічні, які твердять, що автофургони засмічують атмосферу вдвічі більше, ніж седани, викидами своїх потужних і неекономічних двигунів. А представники органів автоінспекції і організацій, що наглядають за безпекою руху, кажуть, що ес-ю-ві, як їх звуть у США, небезпечні при русі, хоча й виглядають такими. Справа в тому, що центр їхньої ваги розташований вище над полотном хайвеїв, ніж у седанів. Тому, даючи відчуття безпеки, вони, однак, схильні робити сальто-морталь, особливо на значних швидкостях. Міністерство транспорту США продовжує вивчати інформацію про автофургони. Наразі ж вони лишаються найпопулярнішими машинами в Америці.

XS
SM
MD
LG