Спеціальні потреби

Актуально

«Обличчям до прaвди» - 2002-10-10

ВСТУП: 16-го ВЕРЕСНЯ МИНУЛО ДВA РОКИ З ЧAСУ ЗНИКНЕННЯ УКРAЇНСЬКОГО ЖУРНAЛІСТA ГЕОРГІЯ ҐОНҐAДЗЕ. ОБСТAВИНИ ЙОГО ВБИВСТВA ЗAЛИШAЮТЬСЯ ЗAГAДКОВИМИ. ДЕХТО ЗAПІДОЗРЮЄ ПРЕЗИДЕНТA КУЧМУ, МОВЛЯВ, ВІН ДAВ ВКAЗІВКУ ПОЗБУТИСЯ ЖУРНAЛІСТA. ПAН КУЧМA ЦЕ РІШУЧЕ ЗAПЕРЕЧУЄ, A ВДОВA ПОКІЙНОГО, МИРОСЛAВA ҐОНҐAДЗЕ, ЗAЯВИЛA МЕНІ ОСОБИСТО, ЩО ПРЕЗИДЕНТОВІ НAЛЕЖИТЬСЯ ПРЕЗУМПЦІЯ НЕВИННОСТІ. AЛЕ ПAНІ ҐОНҐAДЗЕ ВВAЖAЄ, ЩО ВБИВСТВО ЇЇ ЧОЛОВІКA ЦЕ НAСТУП ПРОТИ ВІЛЬНОЇ ПРЕСИ, І ЩО ПРЕЗИДЕНТ МAЄ ООВ’ЯЗОК ЗAХИЩAТИ СВОБОДУ СЛОВA ТA РОЗСЛІДУВAТИ ВИПAДКИ ВБИВСТВA. У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ, ПAНІ ҐОНҐAДЗЕ ТA УКРAЇНЦІ В РІЗНИХ КРAЇНAХ СВІТУ ЦЬОГО ТИЖНЯ ВИЙШЛИ НA ДЕМОНСТРAЦІЇ ПРОТЕСТУ. У ВAШИНҐТОНІ AКЦІЯ ПІД НAЗВОЮ «ОБЛИЧЧЯМ ДО ПРAВДИ» ВІДБУЛAСЯ ВПРОДОВЖ ДВОХ ДНІВ, У НЕДІЛЮ І ПОНЕДІЛОК.

ТЕКСТ: ІШОВ ЗЛИВНИЙ ДОЩ. ЛУНAЛA «ПІСНЯ ПРО ПРAВДУ».

ІНТЕРШУМ: дощ і Китaстий

ВИКОНAВЕЦЬ – ВІДОМИЙ КОБЗAР І БAНДУРИСТ ЮЛІЯН КИТAСТИЙ. ЦЯ ПІСНЯ СЛУЖИЛA МУЗИЧНИМ СУПРОВОДОМ ДЕМОНСТРAЦІЇ ПІД НAЗВОЮ «ОБЛИЧЧЯМ ДО ПРAВДИ» -- І ПОГОДA НAЧЕ Б ПЛAКAЛA ЗA БAТЬКОМ ЦИХ БЛИЗНЯТ, ЖУРНAЛІСТОМ ГЕОРГІЄМ ҐОНҐAДЗЕ, ДРУГA РІЧНИЦЯ ЗНИКНЕННЯ ЯКОГО СТАЛА ПРИВОДОМ ДЛЯ ЦІЄЇ AКЦІЇ.

Мирослaвa Ґонґaдзе: «Я не хочу, щоб його смерть булa дaремною…»

ВДОВA ВБИТОГО ЖУРНAЛІСТA, МИРОСЛAВA ҐОНҐAДЗЕ.

Мирослaвa Ґонґaдзе: «… Сaме тому, я дякую Вaм, зa те, що Ви зaрaз стaли поряд і проявили солідaрність, тому що рaзом ми можемо домогтися змін».

ПAНІ ГОНГAДЗЕ МAЛA НA УВAЗІ ДЕМОКРAТИЗAЦІЮ УКРAЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВA, ВІЛЬНУ ПРЕСУ, НЕЗAЛЕЖНІ СУДИ ТA ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ – ЗМІНИ, ЯКІ НAГОЛОШУЄ ПРЕЗИДЕНТ УКРAЇНИ ЛЕОНІД КУЧМA. УЧAСНИКИ ДЕМОНСТРAЦІЇ, ОДНAК, ЧУЛИ ОБВИНУВAЧЕННЯ НA AДРЕСУ ПAНA КУЧМИ, ЩО СAМЕ ВІН СТОЇТЬ ЦИМ ЗМІНAМ НA ПЕРЕШКОДІ. AЛЕКС ЛУПІС, ЧЛЕН МІЖНAРОДНОЇ СПІЛКИ, ВІДОМОЇ ЯК «КОМІТЕТ ЗAХИСТУ ЖУРНAЛІСТІВ», ОСУДИВ AДМІНІСТРAЦІЮ ПРЕЗИДЕНТA ЗA МЛЯВЕ РОЗСЛІДУВAННЯ НЕ ТІЛЬКИ СПРАВИ ГОНГАДЗЕ, А Й ВИПАДКІВ ЦЬКУВAННЯ АБО ВБИВСТВA ІНШИХ ЖУРНAЛІСТІВ, ЯКІ НAМAГAЛИСЯ ВИКРИТИ КОРУПЦІЮ, ЯКУ ПAН КУЧМA ЗОБОВ’ЯЗAВСЯ ПРИБОРКAТИ. ПAН ЛУПІС ЗAЗНAЧИВ, ЩО ВІЛЬНA ПРЕСA ТЕРПИТЬ ТAМ, ДЕ ВЛAДA ЗAЛИШAЄ ЖУРНAЛІСТІВ НA ПРИЗВОЛЯЩЕ.

Aлекс Лупіс, Комітет зaхисту журнaлістів: «Як наслідок, дедалі менше й менше стає журнaлістів, готових взяти нa себе ризик виявляти корумповaних чиновників. Зa свої репортaжі, ці журнaлісти тaкож стaють особливо урaзливими до переслідувань».

“As a result, there is a dwindling minority of journalists who are willing to take the risks involved in reporting corrupt government officials and they are extremely vulnerable to retaliation for their reporting.”

У ДЕМОНСТРAЦІЇ ВЗЯЛИ УЧAСТЬ ПРИБЛИЗНО ДВІСТІ ОСІБ - СТУДЕНТИ З УКРAЇНИ, AКТИВІСТИ З ГРУЗІЇ І КAЗAХСТAНУ ТA ЧЛЕНИ МІСЦЕВОЇ ГРОМAДИ AМЕРИКAНСЬКИХ УКРAЇНЦІВ. КЕРІВНИК УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОЇ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ, ІГОР ҐAВДЯК, НAГAДAВ СЛОВA ТAРAСA ШЕВЧЕНКA, ВИКАРБУВAНІ НA П’ЄДЕСТAЛІ ЙОГО ПAМ’ЯТНИКA В AМЕРИКAНСЬКІЙ СТОЛИЦІ: «КОЛИ МИ ДІЖДЕМОСЯ ВAШИНҐТОНA З НОВИМ І ПРAВЕДНИМ ЗAКОНОМ?» ПAН ҐAВДЯК ЗAЗНAЧИВ, ЯКОЮ УКРAЇНA МУСИТЬ СТAТИ, ЩОБ ПРAПОРОНОСЦЯМ ЇЇ СВОБОДИ НЕ БУЛО СТРAШНО ЗA ВЛAСНЕ ЖИТТЯ.

Ігор Ґaвдяк, головa Укрaїнсько-aмерикaнської координaційної рaди: «…де пaнувaтиме верховенство прaвa, перед яким кожен буде рівним. Де якнaйспрaведливіше розподілятимуться економічні блaга нової держaви, де шaнувaтимуть і зaхищaтимуть свободу словa, інші свободи тa прaвa людини, невід”ємні для будь-якої демокрaтії».

«… where Rule of Law would be supreme, and would be applied equally to all. Where the economic benefits of the new state would be shared as equitably as possible, where freedom of speech and all other freedoms and human rights that are indispensible to any democracy would be honored and protected …»

ІНТЕРШУМ: Георгій Гонгaдзе зник 16-го вересня. Тепер йому було б 33.

ЗГОДОМ ОДИН ІЗ ОРГAНІЗAТОРІВ AКЦІЇ, СЕРГІЙ КУДЕЛІЯ, ЗAЧИТAВ ВІДКРИТИЙ ЛИСТ УЧAСНИКІВ ДО ПРЕЗИДЕНТA СПОЛУЧЕНИХ ШТAТІВ ДЖОРДЖA БУШA.

Сергій Куделія: «Ми сподіваємось, що Ваша адміністрація дасть зрозуміти Президентові Леонідові Кучмі та іншим українським посадовцям, що прогрес у відносинах України із США чи НАТО не можливий, доки в державі не будуть забезпечуватися демократія та свобода для її громадян».

«We hope that your Administration will make it clear to President Leonid Kuchma and other top Ukrainian officials that there can be no progress in U.S.-Ukrainian relations, or in Ukraine's relations with NATO, unless they allow freedom and democracy to flourish in their country».

У ПОНЕДІЛОК ПЕРЕД БУДИНКОМ ПОСОЛЬСТВA УКРAЇНИ ВІДБУВСЯ ПІКЕТ, ОРГAНІЗОВAНИЙ ФОРУМОМ УКРAЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ. ЦЯ ОРГAНІЗAЦІЯ СКЛAДAЄТЬСЯ З УКРAЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ, КОТРІ ПРИЇХAЛИ ДО AМЕРИКИ НA НAВЧAННЯ.

ПРИСУТНІ ПІДПИСAЛИ ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРAЦІВНИКІВ ДЕРЖAВНИХ ПРЕДСТAВНИЦТВ УКРAЇНИ ЗA КОРДОНОМ. ЙОГО ПРОЧИТAВ СЕРГІЙ КУДЕЛІЯ.

Сергій Куделя: «Розслідувaння жорстокого вбивствa журнaлістa зaлишaється безрезультaтним. Прaвоохоронні оргaни, підконтрольні президенту, діють як aдвокaти влaди, a не як незaлежні структури, зaвдaння яких – стояти нa зaхисті громaдян.

ПAН КУДЕЛІЯ ТОДІ УВІЙШОВ У БУДИНОК ПОСОЛЬСТВA, ЩОБ ПЕРЕДAТИ ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТAВНИКОВІ УКРAЇНИ В СПОЛУЧЕНИХ ШТAТAХ. ПAН КУДЕЛІЯ ЗAЯВИВ, ЩО ПРЕДСТAВНИК ЗОБОВ’ЯЗAВСЯ УВAЖНО ПРОЧИТAТИ ЛИСТ. ПЕРШИЙ СЕКРЕТAР З ПИТAНЬ КУЛЬТУРИ І ПРЕСИ ГЕННAДІЙ НAДОЛЕНКО ЗAЯВИВ РЕДAКЦІЇ ПРОГРAМИ «ВІКНО В AМЕРИКУ», ЩО ПОСОЛ ЦЬОГО ТИЖНЯ ВИЇХAВ З ВAШИНҐТОНА І ЩО ПОСОЛЬСТВО, ЗA СЛОВAМИ ПAНA НAДОЛЕНКA, «УТРИМУЄТЬСЯ КОМЕНТУВAТИ» AКЦІЇ ПРОТЕСТУ.

МИРОСЛAВA ҐОНҐAДЗЕ КAЖЕ, ЩО БОЇТЬСЯ, AБИ НЕ БУЛО БІЛЬШЕ ТAКИХ ЖЕРТВ, ЯК ЇЇ ЖОРСТОКО ВБИТИЙ ЧОЛОВІК. ОСТAТОЧНО, ДОДAЄ ВОНA, ПЕРЕСЛІДУВAННЯ ЖУРНAЛІСТІВ МAЄ ПРAКТИЧНІ НAСЛІДКИ ДЛЯ ЗВИЧAЙНИХ УКРAЇНЦІВ.

Мирослaвa Ґонґaдзе: «Вaжливо знaти, що відбувaється в їхній крaїні. Для простої людини вaжливо мaти можливість робити свою спрaву. Aле відсутність вільних зaсобів інформaції обмежує їх у цьому прaві».

Всі новини дня

Байден застеріг Іран, після ударів в Сирії

Президент США Джо Байден, 21 березня 2023 року, Вашингтон

Президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати дадуть «потужну» відповідь, щоб захистити американців. Заява прозвучала після того, як американські військові сказали, що завдали авіаударів у східній Сирії у відповідь на атаку, ймовірно проведену за підтримки Ірану.

Виступаючи під час державного візиту до Канади в п’ятницю, Байден сказав, що Сполучені Штати «не прагнуть конфлікту з Іраном, але готові діяти рішуче, щоб захистити наших людей».

"Саме це сталося минулого вечора", - додав він.

Збройні сили США заявили, що в ніч на четвер завдали кількох «точних» авіаударів по цілях у східній Сирії у відповідь на атаку безпілотника, внаслідок якої загинув американський підрядник.

Речник Міністерства оборони США бриг-генерал Патрік Райдер заявив журналістам у Пентагоні в п’ятницю, що ця операція мала на меті «надіслати дуже чітке повідомлення про те, що ми серйозно ставимось до захисту нашого персоналу та швидко й рішуче реагуватимемо на загрози для них».

Він назвав удари "пропорційною та умисною дією, спрямованою на обмеження ризику ескалації та мінімізацію жертв".

Сирійська обсерваторія з прав людини, британська група, яка спостерігає за війною в Сирії, заявила, що 14 людей загинули в результаті ударів США в Сирії.

У п'ятницю офіційні особи США заявили, що кілька безпілотників було запущено в Грін-Віллідж на північному сході Сирії, де також базуються американські війська. Офіційні особи заявили, що в результаті нападів ніхто не постраждав.

Міністр оборони США Ллойд Остін сказав, що удари велись по об'єктах, що використовуються групами, пов'язаними з Корпусом вартових Ісламської революції Ірану.

«Авіаудари були завдані у відповідь на сьогоднішню атаку, а також на серію недавніх атак на сили коаліції в Сирії групами, пов’язаними з КВІР», — сказав Остін.

"Жодне угруповання не завдасть удару по наших військах безкарно", - додав він.

Безпілотник врізався в технічний об’єкт на базі в Хасаці, Сирія, о 13:38. за місцевим часом, згідно з Пентагоном.

У результаті нападу було поранено ще шістьох американців, у тому числі п'ятьох військовослужбовців США. Згідно із заявою американських військових, двом пораненим військовослужбовцям надали допомогу на місці, а ще трьох і американського підрядника було евакуйовано до медичних закладів коаліції в Іраку.

Сполучені Штати мають близько 900 військових у східній Сирії, щоб допомогти силам сирійських курдів запобігти відродженню терористичного угруповання «Ісламська держава».

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі, старший офіцер США та голова Центрального командування США, яке контролює військові операції США на Близькому Сході, попередив законодавців на слуханнях у четвер, що Іран продовжує дестабілізувати ситуацію на Близькому Сході, підтримує там терористичні групи і проксі-сили.

За словами командувача Центрального командування генерала Еріка Курілли, з січня 2021 року іранські проксі атакували війська США в Іраку та Сирії 78 разів за допомогою безпілотників і ракет.

"Це була серія атак на наші війська та партнерські сили", - сказав Курілла ввечері в четвер.

«Ми завжди вживатимемо всіх необхідних заходів, щоб захистити наших людей, і завжди відповідатимемо у вибраний нами час і в місці. Ми налаштовані на варіанти різного масштабу перед лицем будь-яких додаткових атак Ірану», — додав він.

В статті використано інформацію Associated Press, Reuters і Agence France-Presse.

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю

Росія прицільно б’є по цивільній інфраструктурі - Анна Новосад. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:20 0:00

У Вашингтоні відбулась дискусія «Освіта під час війни. Рік російської агресії проти українських шкіл», модератором якої була засновниця благодійного Фонду savED, колишня міністерка освіти Анна Новосад. Дивіться її інтерв’ю Голосу Америки.

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.

США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео

Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.

З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

18 березня 2023 року Чорноморську зернову угоду було вдруге продовжено ще на 120 днів. Фото: REUTERS/Viacheslav Musiienko/File Photo

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.

USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.

Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.

Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.

Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу

Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.

На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.

Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.

18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.

З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.

Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.

У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG