Спеціальні потреби

22.11.02  -  Управління США в справах контролю якости харчів і ліків  нещодавно схвалило швидкий, практично стовідсотковий, аналіз на наявність або відсутність в організмі вірусу ВІЛу, який викликає СНІД. - 2002-11-22


Аналіз триває до двадцяти хвилин. Всі попередні процедури забирали дні або навіть тижні. За допомогою нового тесту медики і урядовці сподіваються перевірити значно більше людей, ніж досі. Недосконалість аналізів на ВІЛ-СНІД часто-густо давала невірну статистику кількості хворих.

Методика процедури була розроблена фірмою Ора-Шур текнолоджі інкорпоратейтед, що у штаті Пенсильванія. Для аналізу потрібна крапля крові з пальця, яку змішують в пробірці зі спеціальною рідиною. Цю суміш пізніше перевіряють за допомогою тестового зонду. Мета аналізу--виявити наявність антитіл до ВІЛу. Антитіла---це білки, які організм виробляє у відповідь на зараження. Звичайно ВІЛ-інфіковані не виробляють антитіл до вірусу протягом трьох місяців. Тому ті, хто відносяться до зони ризику, мусять зробити повторний аналіз, якщо перший не показав наявність антитіл. У США налічується близько дев’ятисот тисяч ВІЛ-інфікованих. Експерти уважають, що чверть з них не знають про це. Наразі близько половини обстежених на наявність ВІЛу не приходять за результатами аналізу. Новий тест, даючи результат практично відразу, надасть ВІЛ-інфікованим можливість скоріше розпочати лікування. Він, як уважають медики, може знизити поширення ВІЛу від матерей до немовлят. Вагітна жінка може пройти перевірку на ВІЛ ще до пологів. За допомогою цього аналізу можна також перевірити стерильність крові для переливання. Міністр охорони здоров’я США Томмі Томпсон високо поцінував новий аналіз на ВІЛ-СНІД як важливий крок на шляху боротьби з цією хворобою.

XS
SM
MD
LG