Спеціальні потреби

Актуально

06.12.02  -  Новий старий уряд у Києві; Українська мова в США; Брати Клички у Лас-Вегасі; Фільми Довженка у Вашингтоні; Зростання іноземних всиновлювань у США. - 2002-12-07

Новий старий уряд України: невтішними вважає його перспективи англомовна Київ-пост, коментуючи підписання президентом Кучмою останніх призначень до кабінету. Основною функцією нової команди газета уважає забезпечення переважно репресивними засобами, плавної передачі влади власноручно обраному наступнику Кучми у дві тисячі четвертому році.

Серед цих засобів Пост називає такі: продовження тиску на мас-медія, розпочатого Віктором Медведчуком, і консолідація керованих медія під егідою про-президентських бізнес-кланів; призначення лояльних урядовців на ключові регіональні пости для забезпечення сприятливого для обранця Кучми голосування; збільшення фінансового тиску на бізнесменів, зв’язаних з опозицією. Останнє, уважає Пост, виконуватиме Микола Азаров, колишній головний податківець України, який також ймовірно здійснюватиме фінансову підтримку виборчої кампанії наступника Кучми.

Останніми роками до США приїздять все більше іммігрантів з України--їх навіть охрестили «четвертою» хвилею іміграції українців до цієї країни. Як опанувати англійською мовою, не втрачаючи рідної? Ось що розповідає Іван (Джон) Гевко у газеті Крісчен сайєнс монітор: його віддали до дитсадка без знання англійської, але вже за рік він майже забув українську мову. Намагаючись виправити таке викривлення, батьки просили його поза домом розмовляти англійською, а вдома і на вікенди--лише українською. Ця система спрацювала-зараз Іван Гевко розмовляє шістьма мовами, досконало володіючи українською та англійською, пише Крісчен саєнс монітор, зазначаючи, що англійська мова не перешкоджає збереженню культурної самобутності.

А до Лас-Вегасу приїхали брати-боксери Клички--Віталій і Володимир, пише Нью йорк таймс. Для них англійська мова, якою вони дуже пристойно розмовляють, є четвертою після української, російської, та німецької. Приїхали брати туди не грати, а працювати. Бокс для них-це не лише гра, а єдиний поки що заробіток. Якщо вони працюватимуть і далі на рингу так успішно, як і досі, пише Нью йорк таймс, то у світового боксу скоро з’являться два чемпіони, які розмовляють чотирма мовами, і залучають до нього все нових фанів своїми елегантними манерами та виглядом.

Віталій Кличко, нокаутувавши в листопаді Леррі Дональда, лишається єдиним претендентом від Світового боксерського союзу на поєдинок з легендарним англійцем, першою рукавичкою планети, Леноксом Льюісом, призначеного на восьме березня у Лас-Вегасі. А його брат Володимир має відстояти титул чемпіона за версією Всесвітної організації боксу проти «небезпечного» Джеміля Макклайна. На думку експертів, Володимир є кращим боксером, ніж його старший брат, який занадто прямолінійний на рінзі. Володимир більш схильний до імпровізацій, що подобається болільникам та експертам, пише Нью йорк таймс про можливу «українську» перспективу світового боксерства--братів Кличків, які пообіцяли матері, що ніколи не зійдуться на ринзі один проти одного.

Столична Вашингтон пост повідомляє про фестиваль фільмів Олександра Довженко--класика українського кінематографа і водночас кульурного посла України у світі. Фестиваль спонсоруєься урядом України. Вашингтонці і гості столиці зможуть побачити дев’ять з одиннадцяти завершених праць великого майстра, серед них німі фільми «Звени́гора» та «Земля» і звукові, такі як «Щорс» та «Мічурін,» створені під тиском Сталіна. Наразі Україна, пише Вашингтон пост, переживає не кращі дні, у зв’язку з кольчужним та іншими скандалами. Тому вона так зацікавлена у поліпшенні свого прообразу. Разом з братами Кличками, цю місію виконує також творчість Довженка. Його ліричні поетичні образи і глибока любов до української землі і людей контрастуватимуть з переважно негативними новинами про Україну, пише Вашингтон пост.

Про зростаючу кількість всиновлень іноземних дітей у США пише Вашингтон таймс. В цьому фінансовому році число таких всиновлень перевалило за двадцять тисяч у порівнянні з шістьма з половиною тисячами десять років тому. З України було всиновлено тисяча немовлят. Перед ведуть Китай і Росія-по п’ять тисяч з кожної. Всиновлення іноземних дітей коштує від семи до двадцяти п’яти тисяч доларів, пише Вашингтон таймс.

І на закінчення випуску-некролог, який друкує Вашингтон пост, у якому з глибокою скорботою повідомляєтьмя про відхід у вічність колишнього керівника української служби Голосу Америки з шістдесят четвертого по сімдесят сьомий рік, Михайла Терпака. Він помер на вісімдесят шостому році від інсульту. Пан Терпак народився в українській родині у штаті Пенсильванія, але зростав в Карпатах. Повернувшись до США перед війною, він служив у війську, згодом завершив Нью-йоркський і Колумбійський університет з магістеркою у галузі слов’янських мов і літератури. В останню путь Михайла Терпака проведуть його дружина, четверо дітей та десятеро онуків, пише Вашингтон пост.

Всі новини дня

США кажуть, що не сприяють, але й не заважають українцям завдавати ударів у Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав пам’ятати, що України обороняється від російської агресії, і що інші держави допомагають українцям у цьому.

На тлі повідомлень про низку вибухів на військових об’єктах на території Росії, що, як припускають, могли бути здійснені українцями, чільні представники американського уряду відмежувалися від тих інцидентів, але при цьому наголосили, що Україна воює, захищаючись від російської агресії, а тому має підтримку США та інших країн.

Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії.
Ентоні Блінкен

В перший тиждень грудня в Росії повідомили, що принаймні три російські авіабази були вражені, як було сказано дронами - безпілотними літальними апаратами начиненими вибухівкою.

Згадані бази в Курській та Рязанській області та аеродром в Саратовській області, звідки злітають російські бомбардувальники з крилатими ракетами для здійснення ракетних обстрілів України, що тривають з 24 лютого.

Російська сторона каже, що загинули кілька осіб і пошкоджені літаки.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за ті вибухи, але західні коментатори назвали інциденти вже не першою ознакою здатності українців завдавати удари на далеких відстанях.

Події знову привертають увагу до того, яку зброю має українська армія, і яку допомогу надають Україні інші держави.

Заявляючи про повну підтримку України, західні країни не постачають українцям певні види зброї, зокрема ракети далекого радіусу дії, бойову авіацію чи танки західного виробництва, хоча Київ неодноразово закликав надати таку зброю.

На Заході неодноразово заявляли, що насамперед хочуть надати таку зброю і техніку, яку українська армія може використовувати якомога швидше, а також наголошували, що намагаються уникнути розширення конфлікту чи кроків, які могли б розглядатися як участь у ньому.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання журналістів у Вашингтоні 6 грудня, зауважив, що Росія використовує зиму у якості зброї і цілеспрямовано «удар за ударом» намагається зруйнувати цивільну інфраструктуру України, яка забезпечує людей теплом, водою та електрикою.

«Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії проти їхньої країни, і ми разом з багатьма партнерами у світі твердо налаштовані зробити так, щоб вони мали в руках спорядження потрібне їм для самооборони, щоб боронити свою територію, щоб захищати свою свободу», - сказав Ентоні Блінкен.

Під час цієї ж прес конференції американський міністр оборони Ллойд Остін відкинув припущення, що США намагаються чинити перешкоди українським намаганням розробляти власну зброю далекого радіусу дії.

«Чи США працюють над тим, щоб не допустити розробок Україною її власних можливостей завдавати удари на далеких відстанях? Коротка відповідь - ні. Ми зовсім цього не робимо. Як ви бачите, ми витратили понад 19 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні. На додаток до цього ми залучили також і союзників до надання безпекової допомоги», - сказав міністр.

Дивіться також:

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG