Спеціальні потреби

Актуально

13.12.02  -  Силові ігри в Україні; Туреччина: виклики на шляху до Європи; Бюрократія підриває ефективність ЄС; Північно-корейський синдром. - 2002-12-14

Українські силові ігри: опозиційні партії в парламенті втрачають вагу через втечу своїх членів до рядів новоствореної про-президентської більшості, пише Пітер Берн в англомовній Київ-пост. Найбільше наразі втратила «Наша Україна». Нещодавно з неї вийшли п’ятеро депутатів, серед них Петро Стоян лідер українських профспілок, що нараховують тринадцять мільйонів членів. Він йшов другим номером у списку партії Ющенка і його втрата не піддається компенсації, відзначає Пост.

Але й це ще не все, продовжує тижневик. «Наша Україна» стоїть перед втратою голів всіх десяти парламентських комітетів, оскільки більшість має намір перебрати їх під свій контроль. Ющенко обвинувачує у всьому президентську адміністрацію за «кримінальний та політичний тиск» на членів його блоку. Але тридцяти-двох-літній Михайло Добкін з помірковано про-президентської фракції «Демініціативи», вважає, що саме нерішучість Ющенка як політика, а не тиск адміністрації, є головною причиною такого різкого похудіння Нашої України, пише Пост.

На думку Пітера Берна, візія Кучмою України як парламентсько-президентської республіки з ширшими, ніж тепер, повноваженнями парламентської більшості щодо виконавчої гілки влади, розрахована на можливість послаблення Кучмою інституту президентства, якщо він побачить, що небажаний йому та «сім’ї» претендент може перемогти на виборах дві тисячі четвертого року, відзначає тижневик Київ-пост.

Ряд останніх скандалів в Україні, особливо ж кольчужна саґа та тиск на медія, суттєво збільшили розрив між нею та країнами Східної Європи, більшість з яких вже або вступили, або очікують вступу до НАТО та ЄС. Проблеми інтеграції в Європу, втім, переживає і Туреччина довголітній член НАТО, пише Вашингтон пост. На словах, західні лідери заявляють, що Європа без Туреччини немислима. Але в дійсності, навіть у статусі повного кандидата на членство в ЄС, Туреччина залишається в черзі десяти інших кандидатів-країн Центральної та Східної Європи (включно з Мальтою та Кіпром), яка повзе вкрай повільно. Париж і Берлін, далі, бачать ЄС як досить централізоване утворення, здатне змагатися зі США не лише у сфері торгівлі. Але Анкара дотримується по суті тетчерівської візії Європи як децентралізованого інституту. Тому її вступ до ЄС означатиме кінець франко-німецькій мрії «Сполучених штатів Європи», на що Париж та Берлін, уважає Вашингтон пост, ніколи не підуть.

Торкаючись цієї ж теми у газеті Нью йорк таймс, Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики, Хав’єр Солана, зазначає, що якщо Туреччина хоче зайняти своє місце в Європі, то насамперед вона мусить відповісти на два важливі запитання: чи може вона йти до Європи, і чи бажає вона того? Покищо, уважає Солана, посилаючись на висновки турецького парламенту, Анкара не узгодила своїх законів з кодексом ЄС. Щодо ж бажання Туреччини стати частиною Європи, то тут багато залежить від доброї волі турецьких і грецьких кіпріотів прийняти план Кофі Аннана, який допоміг би подолати сорокалітню поділеність острова--кандидата на членство у ЄС, пише Хав’єр Солана у газеті Нью йорк таймс, відзначаючи, що Туреччині належить встановити постійні воєнні контакти між НАТО та ЄС.

Поширення ЄС торкається і Пітер Форд у газеті Крісчен саєнс монітор. Копенгагенській саміт, на якому десять нових країн отримали запрошення на вступ, залишить, однак, відкритим питання про місію Союзу та спосіб керування ним. Як зробити ЄС близьким і зрозумілим для понад чотирьохсот мільйонів його мешканців, запитує Форд. Для цього, уважає оглядач, він мусить керуватися міркуваннями останніх, а не поглядами євробюрократії. Це-головний камінь спотикання майбутнього утворення, а саме: дилема між федералістами-прибічниками пріорітету континентальних інституцій над національними урядами, і представниками останніх, які виступають за прагматичні форми кооперації, зумовлені конкретними обставинами. Ідея «Сполучених штатів Європи» на кшталт США не спрацьовуватиме, уважають представники країн-членів ЄС, оскільки на континенті немає єдиного поняття населення, народу, на чому грунтуються США.

Формування цього може полегшити прийняття Європейської конституції як запоруки створення підгрунтя континентальної політичної культури, пише Крісчен сайєнс монітор. Проблемою, однак, залишається спосіб управління ЄС. Лише тридцять відсотків населення маює уявлення про це, оскільки майже всі регламентації ЄС опрацьовуються за закритими дверима бюрократами численних комісій. Виходом з цього може бути розмежування повноважень. Контроль за валютою, торгівлею, обороною, міжнародною політикою та законами про конкуренцію мусить залишатися на федеральному рівні. Все ж інше мусить бути в компетенції національних урядів, пише Крісчен саєнс монітор.

І на закінчення випуску-редакційна Вашингтон пост пише про, так званий, північно-корейський синдром---декларацію Пхеньяну про рішення відновити працю закритого раніше атомного комплексу, запідозреного у виробництві ядерних матеріалів. Кім Чен Ір вирішив навмисне загострити ситуацію на півострові, уважає газета, щоб змусити США розпочати переговори з ним у момент кризи з Іраком.

Всі новини дня

Рамштайн-2: США відзначили поставки Україні протикорабельних систем з Данії, гелікоптерів з Чехії

Міністр оборони США Ллойд Остін, фото від 5 квітня 2022 року(AP Photo/Еван Вуччі)

Приблизно 20 країн оголосили про нову оборонну допомогу Україні під час засідання Міжнародної контактної групи з оборони України "Рамштайн-2" у понеділок, 23 травня. Італія, Греція, Норвегія та Польща - серед країн, які оголосили про надання нової допомоги Україні, вказав очільник Пентагону Ллойд Остін на прес-конференції за результатами зустрічі.

Остін назвав засідання успішним та продуктивним, а заяви країн про допомогу Україні - справжнім прогресом.

Американський посадовець особливо відзначив поставки Україні протикорабельних установок "гарпун" та ракет від Данії, "щоб допомогти Україні захистити узбережжя" а також "значну підтримку з боку Чеської Республіки", яка надає Україні ударні гелікоптери, танки та ракетні системи. Остін також наголосив на тому, що Велика Британія докладає значних зусиль з координациї безпекової допомоги Україні і надає значні поставки.

Оборонні потреби України, вказав Остін, відповідаючи на питання журналістів, залишились практично тими самими, що і чотири тижні тому, коли відбулось засідання "Рамштайн-1". Ці потреби включають зброю дальної дії, броньовані машини, а саме танки та бронетранспортери, спорядження для безпілотників, сказав він.

Посадовець відзначив, що в цій фазі війни основною є артилерійська боротьба. "В останні декілька тижнів є серйозний обмін артилерійським вогнем", - додав він.

Як повідомляв Голос Америки, відкриваючи засідання, Остін прокоментував хід війни в Україні. Він сказав: "Впродовж трьох місяців Україна воює і виявляє відданість та тактичну винахідливість проти абсолютно непровокованого вторгнення з боку значно більшого сусіда".

"Україна вже отримала історичну перемогу в битві за Київ", що змусило Путіна змінити фокус війни і зосередити сили на нападі на півдні та сході, додав посадовець. Він відзначив, що в цій новій фазі "Україна бореться так само потужно і так само добре. Українські збройні сили вміло використовують як нові, так і старі засоби. Вони зупинили наступ Росії на сході і продовжують переймати ініціативу".

Дивіться також: У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

Компанія Starbucks повністю вийшла з російського ринку

Архів - Люди чекають своїх замовлень біля кав'ярні Starbucks у Москві, Росія, 29 жовтня 2021 року.

Компанія Starbucks цілком припинила ведення бізнесу в Росії, в тому числі і доставку до Росії своїх продуктів. Про це повідомив голова компанії Кевін Джонсон. Рішення про такий крок було прийнято 8 травня.

«Starbucks прийняв рішення вийти з (російського-ред.) ринку та не мати на ньому ніякої брендової присутності», - йдеться у прес-релізі.

Компанія продовжить підтримувати майже 2000 колишніх робітників в Росії, в тому числі продовжить протягом півроку виплачувати заробітну плату та допоможе їм знайти нову роботу за межами Starbucks. В Росії компанія мала 130 кав`ярень, де працювало 2000 працівників.

У попередньому зверненні до працівників від 4 березня Кевін Джонсон написав, що компанія засуджує неспровоковані, невиправдані та жахливі напади Росії на Україну та висловив співчуття тим, хто стали жертвами цих нападів.

«Вторгнення та гуманітарний вплив цієї війни спустошують та створюють ланцюжкову реакцію по всьому світу…У такі часи, як компанія, як партнери, ми намагаємось не стояти осторонь», - йдеться у листі.

Від 4 березня компанія оголосила, що віддаватиме всі прибутки від бізнесу в Росії на гуманітарні потреби для України. Також Starbucks виділив 500 тисяч доларів World Central Kitchen та Червоному Хресту на гуманітарні потреби в Україні.

За підпахунками дослідників Єльського Університету, Росію через її війну проти України повністю чи частково залишили понад 1000 західних компаній.

Дивіться також: Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

«Мені ще ніколи не було так соромно за свою країну». Радник Місії РФ при ООН в Женеві подав у відставку

Зала засідання Ради з прав людини під час виступу Верховного комісара ООН з прав людини в Організації Об'єднаних Націй в Женеві, Швейцарія, 27 лютого 2020 року. REUTERS/Денис Балібуза

Радник Місії Російської Федерації при ООН в Женеві Борис Бондарєв заявив про те, що подав у відставку. За даними незалежної неурядової правозахисної організації UN Watch, він є найбільш високопоставленим дипломатом, який добровільно залишив посаду після початку вторгнення військ РФ в Україну 24 лютого.

«За двадцять років роботи мені доводилося спостерігати різні віражі нашої зовнішньої політики, але ніколи ще мені не було так соромно за свою країну та свою роботу, як 24 лютого цього року», - написав він у своєму профілі в LinkedIn . Він підтвердив автентичність допису агентству Associated Press.

«Розв'язана Путіним агресивна війна з Україною, а за фактом із усім західним світом, — не лише злочин проти українського народу, а й, мабуть, найтяжчий злочин проти народу Росії, який жирною літерою Z перекреслив усі надії на поступовий розвиток у нашій країні демократичного та процвітаючого суспільства», - написав він.

За його словами, ті, хто розв’язав цю віну, зробили це з метою збереження своїх влади та статків – «залишатися при владі назавжди, жити в помпезних позбавлених смаку палацах, плавати на яхтах, за тоннажем і вартістю порівнянних з усім Військово-Морським флотом Росії, насолоджуючись необмеженою владою та цілковитою безкарністю».

Він вважає, що за останні 20 років робота МЗС РФ деградувала, а міністр Сергій Лавров є ілюстрацією деградації дипломатичної служби Росії, адже він пройшов шлях від інтелектуала та професіонала до «людини, яка постійно транслює заяви, які суперечать одна одній, і погрожує світові (тобто й Росії теж) ядерною зброєю!»

«Сьогодні МЗС не займається дипломатією. Він сіє брехню, розпалює ненависть та війну. Дипломатія обслуговує приватні інтереси вузького кола осіб, які не мають нічого спільного з реальними потребами російського суспільства. У Росії більше не залишилося союзників і пояснення цього - агресивна політика нашої країни, а не горезвісна русофобія, про яку постійно говорять на російському телебаченні», - написав Бондарєв.

Він пояснив, що пішов у відставку, бо залишатися на російській держслужбі означає «зраджувати свою Батьківщину».

«Борис Бондарєв – герой, – сказав виконавчий директор UN Watch Гілель Ноєр. - Ми закликаємо всіх інших російських дипломатів в Організації Об'єднаних Націй і в усьому світі наслідувати його моральний приклад і піти у відставку».

Він запропонував запросити Бондарева виступити на саміті в Давосі, який проходить цього тижня, щоб заохотити більше російських дипломатів наслідувати його приклад.

Згідно із онлайн-довідником ООН в Женеві Бондарєв працював в якості радника місії Російської Федерації при ООН. Його профіль LinkedIn зазначає, що він є фахівцем із контролю над озброєннями, роззброєння, нерозповсюдження зброї та експортного контролю.

Дивіться: Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

також:

Очільник Пентагону прокоментував хід війни та назвав цілі "Рамштайну-2"

Архівне фото: Очільник Пентагону США Ллойд Остін (AP Photo/Алекс Брендон)

44 країни, а також представники НАТО та ЄС, беруть участь в другій зустрічі Міжнародної контактної групи з оборони України у понеділок, 23 травня. Зустріч групи, яка покликана координувати міжнародні зусилля з оборонної допомоги Україні, отримала назву "Рамштайн-2". Перше засідання групи відбулось на американській базі в Німеччині "Рамштайн" 26 квітня і об'єднало більше 40 країн.

Цього разу до засідання приєднались і нові країни, включаючи Австрію, Боснію та Герцеговину, Колумбію, Ірландію та Косово, заявив очільник Пентагону Ллойд Остін у вступному слові перед відкриттям засідання. Він наголосив на широкій міжнародній підтримці України перед лицем російської агресії, а також прокоментував хід війни.

"Впродовж трьох місяців Україна воює і виявляє відданість та тактичну винахідливість проти абсолютно непровокованого вторгнення з боку значно більшого сусіда", - вказав Остін у вступному слові, що транслювалось в режимі онлайн.

"Україна вже отримала історичну перемогу в битві за Київ", що змусило Путіна змінити фокус війни і зосередити сили на нападі на півдні та сході, додав посадовець. Він відзначив, що в цій новій фазі "Україна бореться так само потужно і так само добре. Українські збройні сили вміло використовують як нові, так і старі засоби. Вони зупинили наступ Росії на сході і продовжують переймати ініціативу".

Остін відзначив, що США та Україна активно співпрацюють, щоб забезпечити Україну всім, що потрібно, щоб себе захистити, - "від гаубиць з боєприпасами до БПЛ та гелікоптерів Мі-17. Ми також надали контрартилерійські радари та системи електронного глушіння і ми сподіваємось навчити українські сили на багатьох нових спроможностях".

Серед завдань, які Остін озвучів для теперішнього засідання, - обговорення ситуації на полі бою в Україні, пріоритетних потреб України, питань підзвітності за допомогу, а також - зміцнення українських збройних сил на довгострокову перспективу.

Дивіться також: США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Новозеландці вчитимуть українців користуватися гаубицями у Великій Британії

Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн під час прес-конференції в парламенті у Веллінгтоні, Нова Зеландія, 23 березня 2022 року.

За повідомленням новозеландської преси, 30 військовослужбовців Сил оборони Нової Зеландії вилітають до Великої Британії, де вони вчитимуть українців користуватися легкими польовими гаубицями L119 калібру 105 мм - зброєю, яку використовують лише кілька країн, включаючи Нову Зеландію.

"Нову Зеландію спеціально попросили надати навчальну групу для цієї мети", - сказала прем'єр-міністерка країни Джасінда Ардерн у понеділок, 23 травня.

З цією метою новозеландські інструктори перебуватимуть у Великій Британії до кінця липня, де вони мають підготувати 230 українських військовослужбовців. Кожному збройному екіпажу буде потрібно тиждень на оволодіння технікою, повідомляє преса країни із посиланням на командувача сил оборони маршала авіації Кевіна Шорта.

Велика Британія координуватиме авіаперевезення новозеландських інструкторів, доставку навчальних боєприпасів та іншого обладнання.

Прем’єр-міністерка країни сказала, що нове розміщення – це ще один спосіб, яким Нова Зеландія може підтримати Україну.

Направлення військ для навчання українських солдатів є продовженням пропорційної відповіді Нової Зеландії на вторгнення Росії, сказав речник закордонних справ Джеррі Браунлі.

"Уряд повинен чітко повідомити, які наступні кроки він розглядає в рамках поточної реакції Нової Зеландії", - сказав він, за повідомленням NZ Herald.

Раніше уряд Нової Зеландії запровадив п’ять раундів санкцій, які охоплюють понад 700 фізичних та юридичних осіб, пов’язаних з російським і білоруським режимами. Також уряд країни схвалив розгортання літака C-130H Hercules Королівських ВПС Нової Зеландії та персоналу збройних сил країни у Сполученому Королівстві та Європі для розвідувальної, зв’язкової, транспортної та матеріально-технічної підтримки протистоянню російській агресії.

У статті використано інформацію NZ Herald, News Hub, Reuters.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Яка військова допомога США вже вирушила в Україну?

Студія Вашингтон. Яка військова допомога США вже вирушила в Україну?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:57 0:00

тудія Вашингтон. Яка військова допомога США вже вирушила в Україну?

Більше

XS
SM
MD
LG