Спеціальні потреби

Актуально

16.01.03  -  Вірне розуміння того, що таке жир, може врятувати життя; ліки від артриту допомагають і при коронарних захворюваннях серця. - 2003-01-17

Напевно, жодна речовина в нашому організмі не викликала в останні десятиліття стільки суперечок, як жир. З одного боку, це--резервуар енергії, необхідної для функціонування організму, основний компонент клітинних мембран. З іншого-це те, що робить наші фігури далекими від ідеалів грецької античності, тому від нього треба позбавлятися за будь-яку ціну. Інколи і людського життя: побоювання потовстіти можуть викликати психічне захворювання-булімію-порівняне з депресією, щось на кшталт розумового несприйняття самої ідеї харчування. На булімію хворіла, як відомо, принцеса Діана, якій, як ми пам’ятаємо, аж ніяк не загрожували зайві кілограми. Але більшість людей у США,-досить лише зайти в американське метро, або просто пройтися вулицями,-булімією не страждають. Вони просто товстіють. Ожиріння вже давно стало національною хворобою США. Майже шістдесят відсотків дорослого населення і приблизно половина дітей мають зайву вагу і цілий букет хвороб, викликаних нею-артрит, атеросклероз, гіпертонію, діабет, та інші.

Дієтологи та лікарі, занепокоєні цим, радять переключатися з жирів на вуглеводи, як головний енергетичний імпульс. Але цукор з легкістю перетворюється на жир в організмі, і карбогідратні дієти проблеми не вирішують. Необхідно зрозуміти роль жиру і холестерину в організмі, радять експерти, і не мучити дієтами себе і рідних.

Отже, почнемо подорож до світу жирів та холестеринів. Дев’яносто п’ять відсотків жиру в організмі існують у вигляді тригліцеридів, або простих жирів. В свою чергу, тригліцериди існують у двох різновидах-насичені жири, які тверді при кімнатній температурі, і ненасичені, які рідкі. Насичені жири мають тваринне походження-м’ясо, жовтки яєць, сири, і риба. Ненасичені жири мають рослинне походження, і розрізняються за ступенем легкості засвоєння організмом і участі, зокрема, у будуванні клітинних мембран. Омега-три, шість, та дев’ять--це все ненасичені жирні кислоти, джерелом яких є риба та рослинні масла, і всі вони становлять клас простих жирів, або тригліцеридів.

Складні жири-це сполуки жирових клітин з іншими хімічними речовинами, зокрема, фосфором та білками. Фосфоліпіди, як ми казали, є головною складовою клітинних мембран і стійкості наших тканин. Якщо уявити, що зникли всі фосфоліпіди, то від людини залишиться у буквальному сенсі мокра пляма, бо зникнуть клітинні мембрани.

А ліпопротеїни також існують у двох іпостасях-з низькою і високою щільністю. Їх праця подібна до руху транспорту по вулиці з двобічним рухом: ліпопротеїни з низькою щільністю транспортують холестерин та харчування до клітин з печінки через кров. А ліпопротеїни з високою щільністю виводять залишки холестерину з тканин назад до печінки, які і виводяться природним чином.

Де джерело загрози? З боку ліпідів низької щільності та пов’язаного з ними холестерину. Саме вони відкладаються на стінах судин. А ліпіди високої щільності, навпаки, намагаються якомога скоріше очистити організм від шкідливого холестерину.

Фізична активність, зокрема, вправи на витривалість, збільшують в крові кількість ліпідів з високою щільністю, оскільки кров рухається швидче. Саме тут інтуїтивно зрозуміла теза про користь фізичних вправ--пам’ятаєте: бігом від інфаркту!-отримує свою біохімічну інтепретацію. А відповідно, і практичні рекомендації-не тікати від жирів, заплющивши очі, а споживати корисні жири, насамперед, ненасичені, легко розщеплювані, які містяться в рибі, горіхах, насінні. І уникати шкідливих жирів, насамперед тих, які піддавались хімічній обробці. Вони--головний компонент тістечок, тортів, перекусок, салатних заправок, чіпсів, взагалі, їжі, яка зазнала попередньої обробки. І саме вони блокують наші судини.

Кілька слів про ліки, які запобігають цьому. Про це повідомляє агентство Ройтер з посиланням на останні відкриття швейцарських медиків, опубліковані у нещодавному числі журналу Circulation-Кровообіг. Вони встановили, що ліки проти запалень, пов’язаних з артритами, знижують ризик серцевих захворювань, роблячи гнучкішими наші артерії. Запалення, як наразі уважають все більше кардиологів, є фактором серцевих захворювань. З цього погляду артеросклероз-закупорка артерій-є запальним процесом, який викликається не лише відкладенням холестерину на стінках судин, але й запаленням. Джерелом останнього може бути інфекція, викликана бактеріями. Але з’являються все більше даних про те, що запалення викликаються дією окислених ліпопротеїнів низької щільності, які утворюють так звані ксантомні, або пінисті, клітини. Під мікроскопом вони дійсно нагадують розплавлений поролон темно-червого кольору. Пінисті клітини-головна складова тромбів, які ведуть до інфарктів. Тромби, супроводжуючи запалення, перешкоджають доступу крові до тканин, викликаючи їх кальцинізацію і омертвіння. Отже, некроз артеріальних тканин може траплятися і до, а не лише після, інфарктів, як уважалося. Нові ліки проти артриту, особливо Селебрекс, розраховані на запобігання не-інфекційних запалень, і тому вони зменшують ризик інфарктів, повідомляють швейцарські медики.

Всі новини дня

ЛГБТ спільнота Лос-Анджелеса збирає кошти для українських ЛГБТ-військових. Відео

ЛГБТ спільнота Лос-Анджелеса спільно з фундацією Stand with Ukraine збирає кошти для українських ЛГБТ-військових. Таким чином підтримують українських героїв, які окрім боротьби за власні права, вийшли захищати Україну на полі бою.

Президент Індонезії пропонує передати послання від Зеленського Путіну

Президент Індонезії Джоко Відодо та президент України Володимир Зеленський, 29 червня 2022 року в Києві. (Лайлі Рачев, Президентський палац Індонезії via AP)

Президент Індонезії Джоко Відодо запропонував у середу передати послання від президента України Володимира Зеленського російському лідеру Путіну, прагнучи зміцнити сподівання на мир.

Відповідь Зеленського на пропозицію Джокові (як називають президента Відодо) поки не було оприлюднено, як і те, чи мав український лідер повідомлення, яке він хотів передати Путіну.

Джокові є головою Групи 20 країн і одним із шести лідерів, яких Організація Об’єднаних Націй призначила «чемпіонами» Глобальної групи з реагування на кризи. Групу створили для подолання загрози голоду та злиднів, спричинених війною РФ в Україні.

Після візиту в Україну Джокові має відправитися до Москви, щоб зустрітися з Путіним. Він заявив, що закликатиме президента погодитись на припинення вогню. Мирні переговори між Москвою та Києвом заморожені, сторони звинувачують у цьому одна одну.

"Незважаючи на те, що це важко досягти, я висловився за важливість мирного врегулювання, - сказав Джокові після зустрічі із Зеленським. - Я запропонував передати повідомлення від президента Зеленського президенту Путіну, з яким скоро зустрінуся".

До вторгнення Росії в Україну 24 лютого Україна була одним із найбільших постачальників пшениці в Індонезію, але російська морська блокада зупинила експорт зернових з Києва через Чорне море, загрожуючи глобальною продовольчою кризою.

Джокові заявив, що він відданий боротьбі зі зростанням цін на продукти харчування та енергоносії та дефіцитом після вторгнення Росії.

Потрібно докласти всіх зусиль, щоб Україна могла відновити експорт продовольства», – сказав він у Києві, підкресливши необхідність гарантій безпеки українських поставок продовольства, особливо морським шляхом.

Джокові, який прибув до Києва з Польщі поїздом у середу вранці, повторив запрошення Зеленського взяти участь у саміті лідерів G20 на індонезійському Балі в листопаді.

Він також відвідав місто Ірпінь, де, за заявами України, російські солдати скоїли звірства. Москва заперечує звинувачення.

Вся територія України - місце злочину - Держдеп США

Наслідки ракетної атаки на торговий центр у Кременчуці. Фото від 29 червня 2022 року. AP/Єврем Лукацький

Посолка США з питань глобального кримінального правосуддя Бет Ван Шак назвала всю територію України «місцем злочину». Про це вона заявила під час заходу Інституту миру США 28 червня, присвяченому тематиці притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах, скоєних в Україні. У День Конституції України в Інституті миру говорили про те, як порушуються базові права українців під час повномасштабної війни Росії проти України.

Директор відділу політики і стратегії у сфері захисту прав людини Міністерства юстиції США Ілай Розенбаум, якого генеральний прокурор США Меррік Гарланд призначив очолювати спеціальну групу Міністерства юстиції США для розслідування воєнних злочинів в Україні, назвав поточні зусилля із документації, розслідування та попередження воєнних злочинів в Україні «безпрецедентними». За його словами, Міністерство юстиції США продовжить брати участь у цих зусиллях.

На заході Інституту миру США також виступали українська генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, посолка України в США Оксана Маркарова, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Антон Кориневич та президентка Інституту миру США Лізе Гранде.

У нас є чітке повідомлення для всіх, хто навіть замислюється над скоєнням воєнних злочинів та інших тяжких злочинів в Україні. Одне слово – ні.
Ілай Розенбаум, Директор відділу політики і стратегії захисту прав людини Міністерства юстиції США

«У нас є чітке повідомлення для всіх, хто навіть замислюється над скоєнням воєнних злочинів та інших тяжких злочинів в Україні. Одне слово – ні. Ми пропонуємо цим людям зупинитись та подивитись на ті численні випадки, коли через місяці, роки і навіть десятиліття після скоєння злочинів, США та інші країни арештовували злочинців. Наприклад, коли людина зробить помилку та вирішить відвідати країну з якою є угода про екстрадицію», - заявив Ілай Розенбаум. Раніше на посаді Директора офісу спеціальних розслідувань Розенбаум відповідав за ідентифікацію, позбавлення громадянства та депортацію винних у злочинах нацистів під час Другої світової війни. За цю роботу його називають «мисливцем за нацистами».

Під час заходу в Інституті миру генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова озвучила кількість злочинів російської армії під час повномасштабної війни Росії проти України, які зараз розслідує її офіс: «Обстріляно 25 тисяч об'єктів цивільної інфраструктури, більшість з яких знищено. Сьогодні ми вже задокументували та розслідували понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів. Це включає напади на цивільних осіб, цивільні об’єкти, навмисні вбивства, незаконне позбавлення волі, випадки зґвалтування та інші форми насильства».

На думку Венедіктової, основною причиною такої кількості воєнних злочинів з боку російського війська є спроби стерти українську ідентичність: «Ви можете запитати, чому Росія вдається до такої військової політики, яка суперечить міжнародному праву, правилам і методам ведення війни. Кремль хоче, щоб українці боялися ідентифікувати себе як українці. Таким чином вони намагаються перемогти українську незалежність та ідентичність. Але ці чотири місяці війни показали, що такі дії марні. Українці як ніколи консолідовані».

Вся Україна - місце злочину. Справи будуть розслідуватись протягом багатьох років.
Посолка США з питань глобального кримінального правосуддя Бет Ван Шак

«Вся Україна - місце злочину. Справи будуть розслідуватись протягом багатьох років. Суди в Україні будуть першими, хто розглядатиме ці справи, потім - міжнародні кримінальні суди і потенційно - кримінальні суди в Європі, якщо російські зловмисники почнуть подорожувати, а ми знаємо – вони завжди це роблять», - заявила Бет Ван Шак.

За її словами, Консультативна група з питань воєнних злочинів, яка допомагає офісу генпрокурора України із розслідуваннями воєнних злочинів, отримала додаткове фінансування від Білого дому та заручилась підтримкою Європейського Союзу і Великої Британії. Також вона наголосила на роботі українських команд мобільного правосуддя (Ukrainian Mobile Justice Teams), які очолює міжнародний кримінальний юрист Вейн Джордаш. «Сьогодні згадували жахливий напад на торговий центр (в Кременчуці – ГА). Одна з мобільних груп правосуддя була там у перший день після того, як це сталося, працюючи зі слідчими, національною поліцією та іншими під керівництвом Генеральної прокуратури, щоб зібрати докази відповідно до стандартів кримінального законодавства, зберегти докази та зробити їх доступними для будь-яких майбутніх юридичних процесів», - говорить Бет Ван Шак.

Нагадаємо, що 21 червня Генеральний прокурор США Меррік Гарланд приїхав до Києва із неоголошеним візитом, щоб обговорити зусилля щодо виявлення, арешту та судового переслідування осіб, причетних до воєнних злочинів та інших злодіянь, скоєних під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. В Україні генпрокурор США зустрівся із українською генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою. Він анонсував створення Команди з відповідальності за воєнні злочини. Цей підрозділ відповідатиме за централізацію та посилення роботи американського Мін’юсту з розшуку та покарання винних у воєнних злочинах в Україні.

До цього, в березні, генеральний прокурор США оголосив нову ініціативу KleptoCapture, в рамках якої Міністерство юстиції країни докладає максимальних зусиль для того, щоб заарештовувати активи осіб, які порушують санкційний режим.

Дивіться також: Росія завдала ракетного удару по торговому центру в Кременчуці – реакції. Відео

Росія завдала ракетного удару по торговому центру в Кременчуці – реакції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:28 0:00

Країни Заходу заморозили активи російських олігархів на $30млрд, активи Центробанку Росії - на $300 млрд

Робоча група “Російська еліта, проксі та олігархи” (REPO) заблокувала або заморозила активи росіян, які перебувають під санкціями, на суму понад 30 мільярдів доларів. Про це повідомляє Міністерство фінансів США.

“Членам REPO вдалося досягти цього успіху завдяки тісній та інтенсивній державній та міжнародній співпраці та координації”, - мовиться у повідомленні Адміністрації президента США.

Як повідомляє уряд США, за допомогою зусиль міністерств фінансів, юстиції, внутрішніх справ, торгівлі, а також членів Європейської комісії, за 100 днів повномасштабної війни в Україні робочій групі вдалося здійснити низку обмежувальних заходів.

Зокрема було заблоковано активи підсанкційних росіян на суму понад 30 мільярдів доларів, заморожені активи Центрального банку Росії на суму близько 300 мільярдів доларів.

Заарештовані, вилучені або заблоковані елітна нерухомість, яхти та інші судна, що належать підсанкційним росіянам.

Крім того, через обмежений доступ до світової фінансової системи Росія має труднощі із закупівлею технологій, які вона потребує для продовження воєнних дій в Україні.

Робоча група також активно працює, щоб унеможливити обхід санкцій, а також веде роботу з приватним сектором та іншими країнами, щоб сприяти ефективному впровадженню санкцій.

У березні цього року міністерства фінансів і юстиції США оголосили про запуск багатосторонньої робочої групи "Російська еліта, проксі та олігархи" (REPO), До неї увійшли країни, які погодилися використовувати повноваження для збору та обміну інформацією, з метою замороження чи вилучення власності підсанкційних російських еліт по всьому світу. До групи приєдналися Європейська комісія, а також уряди Австралії, Канади, Німеччини, Італії, Франції, Японії, Великої Британії та США.

Скільки HIMARS потрібно Україні для переваги? - оцінка генерала Годжеса. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Україна отримає більше 20 човнів виробництва Metal Shark - компанія

Архівне фото: учасник акції на підтримку України у США, людий 2022 року

Пентагон оголосив про поставку 18 берегових та річкових човнів Україні а також високомобільних ракетних пускових систем та іншої оборонної допомоги в рамках пакету допомоги обсягом 450 мільйонів доларів США.

Шість із цих бойових човнів виробила компанія з Луїзіани Metal Shark. Загалом для допомоги Україні компанія виробляє 23 човни, повідомили в компанії.

Американська компанії з Луїзіани розпочала виробництво додаткових 17 човнів для України, включаючи 11-метрові патрульні човни Defiant, три човни-перехоплювачі Fearless.

Компанія співпрацювала з урядом США над програмами зміцнення берегової оборони України з 2019 року, але після повномасштабної агресії Росії проти України, активізувала ці зусилля, повідомили в Metal Shark.

“Metal Shark працює з посольством США в Києві з 2019 року над розробкою стратегії, яка зараз втілюється на підтримку військових спроможностей України, тому добре знати, що наші човни прибудуть туди, де вони найбільш потрібні", - заявив Генрі Ірізаррі, віце-президент компанії.

Більше

XS
SM
MD
LG