Спеціальні потреби

Актуально

28.01.03  -  В цьому випуску-інформаційні технології у війні з тероризмом; Нові автомобілі в Америці та Європі. - 2003-01-28

Як очікується, нове міністерство внутрішньої безпеки США витратить майже шість мільярдів доларів на розробку інформаційних технологій, спрямованих на боротьбу з тероризмом. Колишній губернатор штату Вірджінія, Джім Гілмор, наразі очолює урядову комісію з вивчення шляхів боротьби з тероризмом. Він вказує на занепокоєння спеціалістів можливістю поєднання тер-атак проти інформаційних інфраструктур з фізичними атаками на американські об’єкти:

«В останні роки занепокоєння комісії викликала можливість одночасних атак на інтернет або обчислювальні мережі разом із застосуванням звичайної зброї або зброї масового ураження. Ми покладаємося на можливості інтернету та інформаційних комунікацій попередити та зреагувати на такі атаки, щоб мінімізувати їх шкоду. Але якщо ці мережі вивести з ладу, то шкода від атак може значно збільшитися,» - каже Гілмор.

Експерти уважають, що вдосконалення збирання та поширення інформаційних техологій може бути одним з найефективніших засобів і війні з тероризмом. Деякі експерти, втім, занепокоєні, щоб концентрація великих масивів інформації в руках уряду не порушувала громадянських свобод американців. Джим Гілмор уважає, що збереження балансу між потребою уряду в інформації для боротьби з тероризмом, і захистом індивідуальних свобод є найбільшим викликом для США з часів другої світової війни:

«Весь фокус полягає у знаходженні найліпшого з можливих підходів до збирання анти-терористичної інформації. Необхідно вдосконалити технологію і комунікації з тим, щоб забезпечити надання інформації у вірні руки. Необхідно запевнитися, щоб заходи комп’ютерної безпеки не могли бути виведені з ладу ворогами або будь-ким іншим. І все це треба робити, одночасно зберігаючи американські цінності та громадянські свободи. Це є виклик, з яким ми наразі маємо справу,» - зазначає Гілмор.

Комісія, яку він очолює, рекомендувала уряду, щоб він створив внутрішнє розвідувальне агентство, яке б збирало інформацію про можливі тератаки, і доповідало безпосередньо президенту Бушу. Втім, об’єднаний комітет американського Конгресу зайняв інший підхід, рекомендуючи створити посаду голови з проблем розвідки з міністерськими повноваженнями. На думку Джіма Гілмора, незважаючи на підвищення інтересу до використання інформаційних технологій у війні з тероризмом, пріорітетним має бути захист демократії і збереження особистих свобод американців.

А зараз про нові автомобілі у США та Європі. Нью Йорк таймс повідомляє про запуск у виробництво фордівського пікапу еФ-150, нагадуючи, що легкі вантажівки серії Форд-еФ протягом двадцяти років були найпопулярнішими в країні. Директор дослідницького Центру автомобілебудування Дейвід Коул з ентузіазмом говорить про нову вантажівку еФ-150:

«Це знаменита машина! Всі деталі опрацьовано, все на місці з погляду функціональності. Лише одна проблема залишається, це собівартість та рентабельність» - каже Коул.

Новий Форд випускатиметься у понад дванадцяти модифікаціях, вартістю від вісімнадцяти до тридцяти семи тисяч доларів.

До автолюбителів США також надійшов всюдихід «Гаммер»---нова модель фірми Ей-Ем Дженерал, базованої у штаті Індіана, яка випускає відомі автомобілі «Гамві» для збройних сил США. Для цих машин характерний специфічний «розпластаний» силует. Цивільна версія «Гаммера» напевно, змусила б затріпотіти серця «крутих» хлопців. Модель просто не має аналогів з добре відомими версіями Джипів та Хонд, які борознять вулиці європейських міст. Від всіх них вона відрізняється чітко окресленим військовим дизайном. По суті це--легкий танк, але з інтер’єром шестисотого Мерса. Колеса всюдиходу з шинами підвищеної прохідності обертає восьмициліндровий турбодизель потужністю у сто дев’яносто п’ять кінських сил і об’ємом у шість з половиною літрів. Вартість--від п’ятдесяти трьох тисяч доларів.

Ну, а в Європі, як пише Файненшл таймс, БееМВе зустріла Новий Рік запуском у виробництво нової моделі Роллс-Ройсу---першої з часу придбання німцями символу англійського авто- і літакобудування чотири роки тому. Покупець першої машини побажав залишитися анонімним. Нова модель Ролсу завдовшки майже в шість метрів, коштує близько чотирьохсот тисяч доларів, має дванадцятициліндровий двигун фірми БееМВе об’ємом у шість і три чверті літра, і розвиває швидкість у двісті сорок кілометрів на годину. Планується випускати тисячу машин на рік, причому половину очікують продавати у США, двадцять п’ять відсотків--у Великобританії, і решту--в інших країнах.

Всі новини дня

США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

 Держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр торгівлі США Джина Раймондо, віце-президент Єврокомісії Маргарет Вестагер, Представник ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс, міністр закордонних справ Франції Жан-Ів ле Дріан, 15 травня 2022 року. (Kevin Lamarque/Pool Photo via AP)

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.

Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.

Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.

Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.

"Путін брехав навіть гірше, ніж Лукашенко". На Заході реагують на зустріч союзників Кремля

Саміт ОДКБ в Москві, Кремль 16 травня 2022 року (Alexander Nemenov/Pool Photo via AP)

В понеділок в Москві відбувся саміт "Організації договору про колективну безпеку" (ОДКБ), що об'єднує Росію, Білорусь, Вірменію, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан.

Засідання, яке мало бути святковим, адже відбувалось у 300-річчя організації "швидко стало демонстрацією ізоляції Путіна навіть серед сусідів Росії", пише New York Times. Єдиним із союзників Путіна, який на саміті прямо підтримав війну Росії в Україні, став білоруський керівник Олександр Лукашенко, йдеться у статті. Він повторив свої звинувачення проти Заходу у продовженні війни в Україні, щоб послабити Росію.

Хоча Казахстан і Киргизстан можуть мати розбіжності з Росією щодо війни в Україні, обидві ці країни хочуть посилити ОДКБ, зауважує у Twitter аналітик Оксфордського університету Самуель Рамані. Казахстан виступив з більшу участь організації в миротворчих зусиллях ООН, а Киргизстан закликав до координації зусиль проти західних санкцій, відзначає експерт.

На невдоволений вигляд Путіна під час події звернув увагу дослідник Джорджтаунського університету Андерс Аслунд. "Путін брехав більше, ніж Лукашенко", - зауважив Аслунд в соцмережевому дописі. Він перерахував озвучені тези російської пропаганди, що прозвучали під час засіданні, і які раніше спростовували в Україні та на Заході, зокрема щодо українських біолабораторій, буцімто знайдених Росією, та буцімто того, що Путін "воює з нацизмом в Україні".

Також під час саміту Путін заявив, що вступ Фінляндії те Швеції до НАТО не становить загрозу для Росії, на відміну від розміщення в тих країнах військової інфраструктури. Він також оголосив про проведення масштабних військових навчань організації восени 2022 року, повідомляють ЗМІ.

Пентагон: Російські удари в районі Львова спричинили незначні пошкодження в Яворівському центрі

Росія з Чорного моря запустила біля шести ракет по регіону Львова, повідомив посадовець Пентагону США під час брифінгу в понеділок, пише журналіст Голосу Америки Джефф Селдін.

Найімовірніше запуск вівся з підводного човна. Одна з ракет влучила по навчальному оборонному центру в Яворові, однак завдані пошкодження є незначними, додав посадовець і зауважив, що відомостей про постраждалих немає.

"Я не маю повної видимості з цих ударів, - заявив посадовець, пишуть ЗМІ. - Видається, що вони були спрямовані на навчальний об'єкт і з цього ракурсу ми можемо бачити незначні пошкодження декількох споруд".

Посадовець Пентагону наголосив на ролі, яку американські гаубиці грають в українському контрнаступі. Українські сили, за словами посадовця Пентагону, які наводить Селдін, повернули контроль над декількома містами.

"За нашими даними, на основі наших розмов з українцями, 74 (з 90 [переданих США гаубиць] задіяно в бою" поблизу Харкова та на Донбасі, зауважив посадовець.

В понеділок відбулась розмова між міністром оборони України Олексієм Резніковим та очільником Пентагону Ллойдом Остіном. Резніков написав у соцмережах, що повідомив Остіну "як ЗСУ успішно використовує M777 (американські 155-міліметрові гаубиці – ред)".

Під час спілкування з пресою представник Пентагону, за словами Селдіна, також озвучив дані з оборонних поставок для України за минулу добу. Він зауважив, що до регіону було проведено 10 авіапоставок з 7 країн.

Резніков розповів голові Пентагону про успішне використання проти Росії гаубиць M777

Як розповів український міністр оборони, однією з тем розмови з його американським колегою став дзвінок голови Пентагону міністру оборони Росії

Міністр оборони України Олексій Резніков 16 травня провів телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

«Обговорив ситуацію на полі бою та військові потреби України. Розповів йому, як ЗСУ успішно використовує M777 (американські 155-міліметрові гаубиці – ред.). Ми також обговорили його дзвінок міністру оборони Росії. Вдячний Ллойду Остіну за непохитну дипломатичну та військову підтримку України», – розповів про деталі дзвінка Олексій Резніков.

13 травня – вперше після початку війни РФ в Україні, – міністр оборони США Ллойд Остін провів телефонну розмову з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу.

Як повідомили у Пентагоні, очільник американського Міноборони закликав російського міністра «до негайного припинення вогню в Україні і наголосив на важливості підтримки ліній зв’язку».

Водночас російські медіа повідомили, що сторони обговорили «актуальні питання міжнародної безпеки, зокрема ситуацію в Україні».

У Росії також заявили, що розмова відбулася з ініціативи американської сторони.

McDonald's, Renault виходять з Росії

Архівне фото: ресторан McDonald's в російському місті Дімітров, 6 грудня 2014 року

Після більш ніж 30-річної присутності в Росії, популярна американська мережа швидкого харчування оголосила про продаж активів і зупинку бізнесу в Росії.

Компанія, прихід якої до СРСР пов'язували з поширенням "перебудови" та "гласності", тепер заявила, що подальше перебування в Росії не відповідає цінностям компанії.

"Гуманітарна криза, спричинена війною в Україні та непередбачувані умови діяльності спонукали McDonald's до висновку, що продовжувати власність бізнесу в Росії не є доцільним і не співпадає з цінностями McDonald's", - йдеться в заяві компанії. До мережі McDonald's в Росії належить більше 850 ресторанів, де працюють більше 62 000 людей, заявили в компанії. Там підтвердили віддансть захисту працівників у період продажу активів.

Французький автовиробник Renault також оголоси про продаж активів в Росії, вартістю більше 2 мільярдів доларів.

З початку повномасштабного вторгнення Росії до України, близько тисячі компаній оголосили про добровільне скорочення бізнесу в Росії, йдеться в дослідженні Єльського університету.

Так, напрвклад, британська нафтова компанія ВР заявила про перегляд своїх акціонерних відносин з російською нафтовою компанією "Роснєфть", компанія-виробник газованих напоїв PepsiCo оголосила зупинку продажів Pepsi-Cola в Росії через "жахливі події, що відбуваються в Україні". Багато компаній все ж вирішили продовжити ведення бізнесу в Росії.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG