Спеціальні потреби

Актуально

30.01.03  -  Нещодавнє дослідження гарвардських вчених на тему: «Чому американці все більше товстішають?» (2) - 2003-01-30

Співробітники кафедри економіки Гарвардського університету Дейвід Катлер, Ед Глезер, та Джесі Шапіро сумісно з Національними інститутами геронтології США нещодавно завершили велике комплексне дослідження, покликане пролити світло на національну проблему США---ожиріння. Чому американці різко потовстішали в останні двадцять п’ять років, --запитують автори. Коротко, відповідь полягає у слідуючому. Вони стали їсти більше, споживаючи більше калорій. Але чому--тому, що голодні? Ні, кажуть автори дослідження, з яким кожен може ознайомитися в Інтернеті, а тому, що технологія неймовірно полегшила процес харчування, завалюючи споживачів десятками тисяч найменувань готових продуктів.

Автори, за фахом--економісти, пропонують таку пояснювальну схему феномену споживання американцями більшої кількості калорій у порівнянні з шістдесятими роками. Вони рекомендують виходити з принципу поділу праці у приготуванні їжі. Сорок років тому це було сімейною справою: сім’ї готували її разом і разом їли вдома. Відтоді в цій галузі сталася революція, порівняна з технологічними революціями сімнадцятого і інших століть, пов’язаних з масовим виробництвом товарів на мануфактурах та заводах. Тільки цього разу замість машин та механізмів з конвеєрів почали зіскакувати заморожені піцци, торти, та ін. Отже, роблять висновок дослідники, перехід від індивідуального до масового приготування їжі в кілька разів зменшив час, необхідний на це, і, відповідно, збільшив її кількість та асортимент. Але чи можна ставити на одну дошку приготуваня їжі та виробництво машин?

Ні, кажуть вони. Гарвардські вчені виявили ще одну важливу тенденцію, а саме: діаметральну протилежність ставлення до феномену ожиріння з боку медиків та виробників. Медики стривожені цим і б’ють на сполох. Натомість, стандартно-економічний підхід каже: будь-що знижувати собівартість продукції, часто-густо за рахунок зменшення затрат виробництва на одиницю продукції. Однак, між машинами і їжею існує суттєва різниця: ми не їмо машин! Їжа, твердять автори, це специфічний, людський продукт. Її приготування не можна порівнювати з виробництвом машин, де зниження собівартості збільшує конкуретноздатність і процвітання фірми. З їжею навпаки: чим менше часу витрачено на її приготування з сирих продуктів, тим нижча її якість, і вища шкідливість для організму. Отже, в рамках доповняльного аналізу, стандартно-економічний, кількісний підхід має розглядатися у єдності з покажчиками якості життя. В нашій наступній передачі, присвяченій праці гарвардських вчених про причини ожиріння американців, ми розглянемо те, як вони намагаються робити це.

Всі новини дня

Головні акценти допомоги Канади Україні - у інтерв’ю із посолкою України Юлією Ковалів. Відео

Канада надає не лише військову, а й потужну фінансову і гуманітарну допомогу. Про головні акценти допомоги Оттави Києву Юлія Ярмоленко поспілкувалася із посолкою України у Канаді Юлією Ковалів.

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів. З подробицями – Остап Яриш.

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем і ініціатором включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Рекордна інфляція, реформа зброїних сил, війна в Україні — все це частина політичних дебатів напередодні проміжних виборів в США, які відбудуться вже менш, ніж через півроку. Однак кандидати від партій визначаються вже зараз - напередодні праймеріз пройшли у кількох штатах.

Більше

XS
SM
MD
LG