Спеціальні потреби

Актуально

30.01.03  -  Нещодавнє дослідження гарвардських вчених на тему: «Чому американці все більше товстішають?» - 2003-01-30

Співробітники кафедри економіки Гарвардського університету Дейвід Катлер, Ед Глезер, та Джесі Шапіро сумісно з Національними інститутами геронтології США нещодавно завершили велике комплексне дослідження, покликане пролити світло на національну проблему США---ожиріння. Чому американці різко потовстішали в останні двадцять п’ять років, --запитують автори. Коротко, відповідь полягає у слідуючому. Вони стали їсти більше, споживаючи більше калорій. Але чому--тому, що голодні? Ні, кажуть автори дослідження, з яким кожен може ознайомитися в Інтернеті, а тому, що технологія неймовірно полегшила процес харчування, завалюючи споживачів десятками тисяч найменувань готових продуктів.

Автори, за фахом--економісти, пропонують таку пояснювальну схему феномену споживання американцями більшої кількості калорій у порівнянні з шістдесятими роками. Вони рекомендують виходити з принципу поділу праці у приготуванні їжі. Сорок років тому це було сімейною справою: сім’ї готували її разом і разом їли вдома. Відтоді в цій галузі сталася революція, порівняна з технологічними революціями сімнадцятого і інших століть, пов’язаних з масовим виробництвом товарів на мануфактурах та заводах. Тільки цього разу замість машин та механізмів з конвеєрів почали зіскакувати заморожені піцци, торти, та ін. Отже, роблять висновок дослідники, перехід від індивідуального до масового приготування їжі в кілька разів зменшив час, необхідний на це, і, відповідно, збільшив її кількість та асортимент. Але чи можна ставити на одну дошку приготуваня їжі та виробництво машин?

Ні, кажуть вони. Гарвардські вчені виявили ще одну важливу тенденцію, а саме: діаметральну протилежність ставлення до феномену ожиріння з боку медиків та виробників. Медики стривожені цим і б’ють на сполох. Натомість, стандартно-економічний підхід каже: будь-що знижувати собівартість продукції, часто-густо за рахунок зменшення затрат виробництва на одиницю продукції. Однак, між машинами і їжею існує суттєва різниця: ми не їмо машин! Їжа, твердять автори, це специфічний, людський продукт. Її приготування не можна порівнювати з виробництвом машин, де зниження собівартості збільшує конкуретноздатність і процвітання фірми. З їжею навпаки: чим менше часу витрачено на її приготування з сирих продуктів, тим нижча її якість, і вища шкідливість для організму. Отже, в рамках доповняльного аналізу, стандартно-економічний, кількісний підхід має розглядатися у єдності з покажчиками якості життя. В нашій наступній передачі, присвяченій праці гарвардських вчених про причини ожиріння американців, ми розглянемо те, як вони намагаються робити це.

Всі новини дня

США та Індія надалі «консультуватимуться про негативні наслідки» війни Росії в Україні

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді (ліворуч) та президент США Джо Байден на зустрічі в Токіо. 24 травня 2022 р.

Президент США Джо Байден на зустрічі з керівниками Австралії, Індії та Японії назвав війну Росії проти України «темною годиною нашої спільної історії».

Це глобальна проблема.
Джо Байден

«Це більш ніж просто європейська проблема. Це глобальна проблема», - сказав американський керівник на чотиристоронньому саміті в Токіо.

З огляду на російську війну окрему увагу зараз звертають на Індію, керівник якої, прем’єр-міністр Нарендра Моді, виявився одним зі світових лідерів, що уникають прямого осуду Москви за вторгнення в Україну.

Уряди Австралії та Японії від самого початку долучилися до США, європейських та інших країн з осудом російської війни і приєдналися до західних санкцій щодо Москви.

Австралія також надає військову допомогу Україні, а Японія зосередилася на фінансовій та гуманітарній підтримці.

Але Індія не обмежила співпрацю з Москвою, успадкувавши зв’язки налагоджені ще в часи існування СРСР.

«Жорстока й неспровокована російська війна проти України спричинила гуманітарну катастрофу, невинних цивільних вбивають на вулицях і мільйони біженців полишили домівки в середині країни, а також виїхали», - наголосив Джо Байден в присутності індійського керівника.

Після двосторонніх переговорів з Моді Байден повідомив, що вони обговорювали вторгнення Росії в Україну і «наслідки для світового порядку».

Американський президент сказав, що США й Індія будуть далі консультуватися стосовно того, «як подолати ті негативні наслідки».

Але Нарендра Моді, як зауважує зокрема інформагентство Associated Press, коментуючи теми переговорів, не згадав про російську війну в Україні, а натомість зосередився на торговельних та інвестиційних програмах зі США.

Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні.
Фуміо Кісіда

«Очевидно, що адміністрація Байдена не хоче проблем з Індією, і більшість тих важких розмов відбуватимуться приватно», - прокоментував ситуацію для Associated Press американський аналітик Майкл Ґрін, віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

Японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда, торкнувшись теми російської агресії в Україні, сказав: «Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні».

Австралійський прем’єр-міністр Ентоні Албанезе, який щойно сформував новий уряд, заявив, що його країна продовжуватиме курс співпраці зі США та іншими союзниками.

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG