Спеціальні потреби

Актуально

13.03.03  -  В цьому випуску---як американські війська готуються до можливої хімічної і біологічної атаки на них з боку Іраку. - 2003-03-14

Найбільше занепокоєння американських військових експертів у можливій війні проти Саддама Гусейна викликає ймовірність застосування хімічної і біологічної зброї масового ураження. У Саддама уже є досвід використання отруйних газів у війні проти Ірану у вісімдесятих роках, і проти іракських курдів у вісімдесят восьмому році. Пентагон не сумнівається, що він при найменшій можливості застосує хімічну і біологічну зброю проти американських солдатів. Тому підрозділи хімічного і біологічного захисту США у стані бойової готовності очікують наказу про передислокацію з північного Кувейту на потенційні поля бою.

Цьому передували місяці копіткої праці спеціалістів Пентагону над сценаріями можливого використання Іраком цієї зброї у випадку війни. Багдад заявляє, що вже не має зброї масового ураження. Але ці заяви не викликають довіри офіційного Вашингтону, який уважає, що Саддам приховав масивні арсенали отрути і лише чекає нагоди її застосувати проти американських джі-ай.

А доставити її, так би мовити, до місця призначення, він, на думку військових експертів, може такими засобами: у вигляді арт-снарядів, балістичних ракет з хімічними або біологічними боєголовками, або просто розпилюючи отруту з пілотованих або безпілотних літаків.

Для запобігання таким сюрпризам, передові підрозділи американських військ будуть супроводжуватися всюдиходами-амфібіями, обладнаними засобами хімічної, біологічної, та ядерної розвідки, як також протидії хімічному і біологічному нападу.

Ось один з таких всюдиходів, двадцяти-тонний німецький шестиколісний бронетранспортер Фокс-М-93-А1. По суті це----герметизована мобільна лабораторія, обладнана засобами розпізнавання та ідентифікації понад ста хімічних, біологічних та ядерних агентів за п’ять кілометрів від можливого поля бою. Конкретно йдеться про мобільний масовий спектрометр, і ось як хімік-дозиметрист Волтер Шенк змальовує його працю:

«Кожному хімічному елементові притаманне специфічне іонне випромінення. Коли спектрометр схоплює його, то він повідомляє про це спеціальним сигналом, як також про концентрацію хімічного, біологічного, або радіаційного забруднення.»

А забір зразків води, ґрунту, рослинного та тваринного світу здійснюється через герметичні люки спеціальним механізованим щупом. Зразки негайно аналізуються спеціалістами. У випадку виявлення заражених ділянок місцевості, екіпаж броньованих амфібій хіміко-біологічної розвідки встановлює їх межі, концентрацію та характер забруднення, і повідомляє про це піхоті. Передові загони мотострілків або обходять це місце стороною, або, якщо це неможливо, надягають протигази та комбінезони, і долають його на максимальній швидкості. Якщо ж зараження не встановлено, то мотострілкові підрозділи знижують ступінь захисту, що підвищує їх мобільність.

У Кувейті, за повідомленням Національного громадського радіо США, наразі знаходяться шістдесят німецьких спеціалістів з хімічного, біологічного та ядерного захисту, та шість лабораторій-амфібій Фокс-М93. Ще двісті спеціалістів у стані бойової готовності перебувають в Німеччині. На думку німців-дозиметристів і їх американських колег, дислокованих в Кувейті, найбільше занепокоєння викликає нервово-паралітичний газ Ві-Екс. Він існує у рідкому стані, як олія, і може зберігати свою отруйну здатність до трьох місяців.

Разом з німцями і американцями, у Кувейті знаходяться також чеські спеціалісти. Обов’язки між ними поділені: американці відповідають за координацію дій у відповідь на можливу атаку; німці концентруються на розпізнаванні та ідентифікації хімічних агентів, а чехи----на знезараженні та медичній допомозі.

Всі новини дня

Київ і представники понад 40 країн підписали в Лугано декларацію про відновлення України

Учасники конференції з відбудови України у Лугано, Швейцарія, 4 липня 2002 р. Майкл Баголзер/через REUTERS.

5 липня десятки країн взяли на себе зобов’язання підтримувати Україну під час, як очікується, тривалого і дорогого відновлення й погодилися з необхідністю проведення широких реформ для підвищення прозорості й боротьби з корупцією.

Завершуючи дводенну конференцію в південному швейцарському місті Лугано, лідери близько 40 країн підписали декларацію, яка викладає принципи для відбудови України.

Підписанти, зокрема США, Велика Британія, Франція та Японія, «найрішучішим чином» засудили військову агресію Росії проти України і закликали Москву негайно вивести свої війська.

Президент Швейцарії Іґнаціо Кассіс, який разом з Україною вів конференцію, привітав цю декларацію як «перший ключовий крок на довгому шляху відновлення України».

«Наша робота готується до післявоєнного часу, хоча війна все ще триває», – сказав він на церемонії закриття.

«Це має дати людям в Україні надію та впевненість, що вони не самотні», – додав Кассіс.

Підписанти привітали зобов’язання щодо надання політичної, фінансової і технічної підтримки і започаткували принципи Лугано для відновлення, яке, за даними Києва, може коштувати до 750 мільярдів доларів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 5 липня заявив, що декларація – це «однозначно початок нашого тривалого процесу».

Дивіться також: Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано: заяви, подробиці. Відео

«Ми маємо зробити все, що було знищено, кращим, ніж воно було», – додав він.

У принципах Лугано підкреслюється, що «процес відновлення має сприяти прискоренню, поглибленню, розширенню і досягненню зусиль України щодо реформ і стійкості відповідно до її європейського шляху».

«Процес відновлення має бути прозорим і підзвітним народу України», – йдеться в документі.

Декларація також містить заклик до того, щоб процес відновлення був «інклюзивним і забезпечував гендерну рівність».

Президент України Володимир Зеленський напередодні під час відеовиступу на конференції у швейцарському місті Лугано анонсував національний План відбудови України.

За словами Володимира Зеленського, за чотири місяці повномасштабної війни проти України Росія знищила 2102 освітні об’єкти, 799 об’єктів медичної інфраструктури та близько 80 тисяч житлових об’єктів.

4–5 липня в швейцарському місті Лугано відбувалася масштабна Міжнародна конференція з питань відновлення України.

У ній брали участь представники 40 країн і 18 організацій.

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Більше

XS
SM
MD
LG