Спеціальні потреби

Актуально

18.04.03  -  Дослідники встановили генетичний портрет вірусу гострого респіраторного синдрому---САРС,---але багато питань ще залишаються без відповіді. - 2003-04-18

Пальма першості у відкритті генетичного коду вірусу САРC належить канадським біологам. Вони, працюючи практично цілодобово протягом кількох місяців, оприлюднили завершений генетичний портрет таємничого вірусу. Нагадаємо, що генетичний код--це послідовність амінокислотних основ--нуклеотідів, які визначають процес синтезу білків в організмі. Директор американського Центру епідеміології та інфекційних захворювань Джулі Гербердінг, говорить, що генетична карта дасть змогу вченим проводити досліди з вірусом швидче і надійніше, ніж досі, у намаганні знайти вакцину:

«Встановлення послідовності генетичної інформації вірусу є визначним науковим відкриттям, безпрецендентним в історії науки з огляду на його швидкість. Але це не є чарівною паличкою у боротьбі із САРСом.»

Доктор Гербердінг уважає, що розробка вакцини проти вірусу забере ще рік. Між тим дані генетичного коду підтвердили первісні припущення, що вірус САРС є новим типом коронавірусів, який часто викликає звичайний грип у людей, та розлад шлунку--- у тварин. Але нова інформація все-таки не говорить вченим, звідки саме він походить, оскільки він не схожий на відомі коронавіруси мишей, свиней, або інших тварин. На думку дослідників, цей тип вірусу з часом має тенденцію до мутацій, знижуючи свої шкідливі можливості. Але, говорить Джулі Гербердінг, те, що деякі важко хворіють на САРС, а деякі--ні, не значить, що вірус став мутантом:

«Я не знаю жодної інфекційної хвороби, яка б не мала різко контрастну клінічну картину, від асимптоматичних випадків середньої важкості і аж до іноді дуже тяжких захворювань.»

Все ще неясно, -- каже Гербердінг,--- чи ті, хто поширюють хворобу легше, ніж інші, є відповідно, більш заразними, або вони просто мали більше контактів з іншими особами після зараження, ніж ті хворі на САРС, кого вдалося швидко примістити у карантин.

Вістку про генетичну ідентифікацію вірусу канадцями з ентузіазмом зустріли у ВООЗ у Швейцарії. Спеціалісти ВООЗ, однак, кажуть, що хоча він і належить до групи коронавірусів, але до тієї його гілки, яка не має тих же властивостей, що й звичайний грип. Втім, вірусолог з ВООЗ Клаус Стор говорить, що з ідентифікацією цього коронавірусу наразі можливо розробити спеціальні діагностичні тести для його виявлення:

«Зараз дослідникам можна повністю зосередитися на цьому вірусі, розробці ліків проти нього. Йдеться про один-єдиний патоген, генетичний код якого вже встановлено, і який дасть додаткову інформацію для розробки тестів для його ранньої діагностики. Можна вже й думати про вакцину, але я все-таки сподіваюся, що хворобу вдасться стримати тими засобами, до яких вже вдалися.»

САРС поширюється крапельно-повітряним шляхом при дуже близькому контакті. Симптоми--висока температура, сухий кашель, задишка, набряк легенів. Чотири відсотки хворих вмирає. Вчені уважають, що вірус вже тривалий час існував у природі, але не перекидався на людей. Але генетична карта вірусу показує, що він прийшов від тварин. Епідеміолог Джеймс де Люк з Центру інфекційних хвороб, говорить, що це перша зустріч вчених з цим вірусом, а відтак бракує інформації про цього незнайомця:

«Це те, що зветься піднятою цілиною, себто, цей вірус ніколи не вражав людей. Ніхто не знає, як він поширюватиметься. Але дуже важко контролювати хвороби, які поширюються повітряно-крапельним шляхом при особистому контакті. Отож, наразі передчасно казати, що ми на фінальній стадії цього спалаху.»

Хвороба найболючіше вдарила по Гонконгу і Китаю, де вона й виникла. За даними ВООЗ, лише у Пекіні число хворих коливається від ста до двохсот, що значно вище офіційної цифри у тридцять сім випадків. Гарною новиною є те, що майже тисячу осіб, у яких запідозрено САРС, вдалося ізолювати. За ними ведеться спостереження. Вдалося також відвідати воєнні шпиталі в Китаї, і виявити там ще пів-сотні хворих.

Всі новини дня

ЗМІ: США надішлють в Україну ще 4 HIMARS, боєприпаси та міни - новий пакет допомоги на 625 млн.доларів 

Збройні сили США стріляють ракетою високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) під час щорічних філіппінсько-американських навчань з бойового десантування (PHIBLEX) у Долині Кроу в Капасі, провінція Тарлак

Наступний пакет допомоги Україні у сфері безпеки від адміністрації Байдена включатиме чотири пускові установки високомобільних артилерійських ракет (HIMARS), боєприпаси, міни та протимінні транспортні засоби. Про це повідомила агенція Reuters із посиланням на два джерела, поінформовані про пакет допомоги США у 625 мільйонів доларів.

Як очікується, про цю допомогу США оголосять у вівторок, 4 жовтня. Розпорядження президента Байдена (PDA) дозволяє США швидко передавати товари та послуги без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію.

Чотири пускові установки HIMARS і відповідні ракети, близько 200 протимінно-стійких машин із захистом від засідки (MRAP), а також боєприпаси для гаубиць і мін можуть бути відправлені в Україну вже найближчими днями.

Цей пакет допомоги є першим пакетом допомоги від уряду США у новому фінансовому році, що почався 1 жовтня. Наразі цей пакет функціонує в рамках тимчасового фінансування та дозволяє президенту Джо Байдену використати до 3,7 мільярдів доларів для передачі зброї Україні до середини грудня.

Минулого тижня Сполучені Штати оприлюднили пакет озброєнь для України вартістю 1,1 мільярда доларів, який включав 18 пускових систем високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS), супутні боєприпаси, безпілотники і радіолокаційні системи.

Минулотижневий пакет допомоги був фінансований Ініціативою сприяння безпеці в Україні (USAI). Це означає, що уряд має закуповувати зброю з виробництв, а не вилучати її з наявних запасів зброї в США.

Точність і велика дальність пускових установок HIMARS виробництва Lockheed Martin, які наразі використовуються в Україні, дозволили Києву зменшити артилерійську перевагу Росії.

Чиновники, які виступили на умовах анонімності, повідомили, що вартість та вміст пакету зі зброєю може змінюватися до останньої хвилини.

Разом із цим пакетом допомоги, загальна сума допомоги Україні з боку США у секторі безпеки складе 16,8 мільярдів доларів з моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

У статті використано матеріали Reuters, центрального відділу "Голосу Америки".

Дивіться також: Історія Союзу українок Америки

Глава ЦРУ: Росія не отримала від Китаю очікуваної допомоги для війни в Україні, а Путін "впертий у власних судженнях"

Президент Росії Володимир Путін на концерті після анексії РФ окупованих російськими військами українських територій. Москва, 30 вересня 2022. Sputnik/Sergei Karpukhin/REUTERS

Президент Росії Володимир Путін може стати "небезпечним і безрозсудним", якщо він почувається загнаним у кут. Про це директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернз заявив в інтерв'ю телеканалу CBS.

Відповідаючи на запитання, чи останні успіхи України зі звільнення окупованих російськими військами територій непокоять Путіна, Бернз сказав: "Він має бути занепокоєний, і не лише через те, що відбувається на полі бою в Україні, що відбувається у нього вдома й що відбувається на міжнародній арені [...] Він стояв поруч із Сі Цзіньпіном минулого лютого просто перед початком війни, вони проголосили дружбу без обмежень. Що ж, як виявляється, ця дружба має певні обмеження".

Бернз сказав, що Китай дещо притих із підтримкою Росії у її війні в Україні, наголошучи, що хоча Росія не отримала від Китаю очікуваної військової допомоги для повномастшабного вторгнення в Україну, Путін все одно "вперто впевнений у власних судженнях" й має "хибне припущення, що він може впоратися і проти українців, і проти США, і проти Заходу".

Щодо того, наскільки уважно Китай стежить за війною в Україні, Бернз сказав, що Сі дивиться за цим, "як яструб".

"Думаю, він певним чином протверезів від поганих успіхів у російських військовиків", - зауважив директор ЦРУ, говорячи також про плани Китаю щодо вторгнення на Тайвань, - "китайське керівництво також дивиться на те, що стається, коли ти починаєш вторгнення, й люди, до яких ти здійснюєш вторгнення, протистоять із великою відвагою і завзяттям".

4 жовтня Кремль повідомив, що вже нині Путін "ймовірно" підпише закон про незаконну анексію РФ чотирьох окупованих українських областей, пише Reuters.

США, ЄС, Велика Британія, Канада, решта країн "Групи семи", Україна та низка провідних держав світу назвали це кричущим порушенням ключових положень Статуту ООН. Чимало країн запровадили щодо Кремля черговий раунд санкцій та оголосили про додаткову допомогу Києву у протистоянні з російськими військами.

У статті використано матеріали CBS News, Reuters

Дивіться також: Україна - на останньому етапі війни, аналізують військові експерти

Союз українок Америки: історія та значення організації для української громади у США. Відео

Союз українок Америки – одна з найстаріших організацій, заснованих українською громадою в імміграції. Цього року вона святкує 97-ту річницю створення.

Нобелівську премію з фізики присудили вченим зі США, Франції та Австрії 

Ален Аспе (Франція), Джон Клаузер (США) і Антон Цайлінґер (Австрія) провели новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені

Нобелівську премію з фізики 2022 року отримають француз Ален Аспе, американець Джон Клаузер і австрієць Антон Цайлінґер за відкриття в галузі квантової механіки.

Як оголосив 4 жовтня Нобелівський комітет, їх нагородять за «експерименти із заплутаними фотонами, відкриття порушення нерівностей Белла і новаторство у квантовій інформатиці».

Вчені змогли провести новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені.

Напередодні Нобелівську премію у галузі фізіології і медицини отримав шведський вчений Сванте Паабо за дослідження ДНК давніх людей та еволюції людини.

У 2021 році Нобелівську премію з фізики присудили Сюкуро Манабе, Клаусу Гассельманну і Джорджіо Парізі за «новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем», у тому числі, клімату Землі.

5 жовтня оголосять лауреата Нобелівської премії з хімії, 6 жовтня – з літератури. Лауреата премії миру оголосять в Осло 7 жовтня.

Премію з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля, засновану в 1968 році Банком Швеції, присудять 10 жовтня. Призовий фонд за кожну номінацію становитиме десять мільйонів шведських крон (близько 900 тисяч доларів).

Дивіться також: ЄС посилює дипломатичний тиск на Москву

Європейські країни посилюють дипломатичний тиск на Москву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

У розвідці США занепокоєні можливими спробами втручання у цьогорічні вибори з боку Росії та Китаю

Виборча комісія в Орегоні, 25 травня 2022. (AP Photo/Gillian Flaccus)

Влада США напередодні проміжних виборів до Конгресу у листопаді попереджає, що Росія працює над посиленням сумнівів у чесності американських виборів, тоді як Китай зацікавлений підривати позиції американських політиків, у яких він бачить загрозу інтересам Пекіна. Про це повідомляє агенція Associated Press, що отримала доступ до незасекречених рекомендацій американської розвідки.

У рекомендаціях, надісланих представникам влади штатів та муніципалітетів у середині вересня, представники розвідки заявили, що, на їхню думку, Пекін бачить менший ризик у втручанні у проміжні вибори до Конгресу, порівняно з президентськими виборами.

Хоча офіційні особи заявляли, що вони не виявили жодних достовірних загроз виборчій інфраструктурі в США, попередження розвідки надійшло на піку виборчої кампанії, в якій дедалі більше кандидатів і виборців відкрито висловлюють недовіру до демократичних процесів у країні, зауважує агенція.

"Поточна ситуація досить складна, можливо, значно складніша, ніж у 2020 році", — сказала журналістам у понеділок Джен Істерлі, директорка агенції з кібербезпеки та інфраструктури Міністерства внутрішньої безпеки США.

Росія роздмухує теми, які викликають розбіжності і вже циркулюють в інтернеті, зокрема, сумніви щодо чесності американських виборів, але не створює власний контент, повідомив високопоставлений співробітник ФБР, який спілкувався з журналістами на умовах анонімності.

Китайські та російські посадовці й медіа раніше відкидали звинувачення США у втручаннях у виборах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про те, що у грудні 2016 року США оголосили персонами нон ґрата 35 російських дипломатів і закрили два об'єкти РФ у Нью-Йорку й Мериленді, зокрема, за втручання Росії у вибори США.

А торік доповідь компанії Мета засвідчила, що США та Україна очолюють перелік країн, які з 2017-го по 2020-й рік найчастіше ставали мішенню операцій впливу із використанням Facebook, а провідними джерелами координованої неавтентичної поведінки є Росія та Іран.

У статті використано матеріали AP, російськомовної служби "Голосу Америки".

Дивіться також: Яких танків найбільше потребують ЗСУ і хто їх може надати

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG