Спеціальні потреби

Актуально

КИЇВ, 28.05.03  -  Суперечки з приводу реформування політичної системи України поміж соціологічних компаній - 2003-05-28

Відразу після завершення терміну обговорення пропозицій Леоніда Кучми чотири соцілогічні кампанії, серед яких Київський міжнародний інститут соціології, Центр «Соціс», Український інститут соціальних досліджень спільно з центром «Соціальний моніторинг» та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Разумкова, провели опитування на замовлення Адміністрації Президента. Дані опитування в усіх кампаніях майже однакові, різниця між ними складає кілька відсотків.

Отже, як з”ясувалось третина респондентів вперше почула про всі конституційні ініціативи глави держави тільки під час опитування. З більшістю пропозицій Президента Кучми знайомі 14-18% населення. При цьому лише 5-8% опитаних відзначили, що брали участь у публічних обговореннях політичної реформи, а близько половини респондентів обговорювали пропозиції у приватних розмовах з родичами, знайомими або колегами. На думку президента центру імені Разумкова Анатолія Гриценка, населення сьогодні несе велику відповідальність за ті рішення яке воно прийме у майбутньому і при цьому володіє мінімальною кількістю необхідної інформації.

Коментуючи отримані дані опитування голова правління Українського інституту соціальних досліджень Олександр Яременко каже, що населення дало владі кредит довіри для проведення необхідної політичної реформи. В той же час, президент центру імені Разумкова Анатолій Гриценко стверджує, що президенту сьогодні важко як ніколи вносити будь які ініціативи, оскільки рівень довіри до нього у суспільстві вкрай низький. Він навів факти, як під час опитування респонденти просто відмовлялись відповідати на питання дізнавшись, що дослідження проводиться на замовлення Адміністрації Президента. За словами Гриценка, сьогодні населення висловлює думку, що зміни запропоновані Президентом лише підсилять його владу, а не владу парламенту, як це декларується.

Проте на думку Олександра Яременка є різні варіанти підрахунку тих, хто виступає за та проти конституційної реформи. Проводячи опитування соціологи включили останнім пунктом і рейтинг довіри політиків. Перші два місця традиційно лишаються за Віктором Ющенком та Петром Симоненком. А на третю позицію вийшов діючий прем”єр-міністр Віктор Янукович. За словами Президента центру імені Разумкова Анатолія Гриценка, Януковичу поки що невдалось перевищити рейтинг свого попередника Анатолія Кінаха, а от рейтинг Ющенка почав падати. Соціологи пояснюють це його низькою політичною активністю.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG