Спеціальні потреби

Актуально

Перпективи вступу до СОТ - 2003-05-29

Українські підприємці сьогодні не надто активно підтримують ідею вступу країни до Світової організації торгівлі. На думку представників владних кіл, це у перше чергу пов’язано із низькою поінформованістю підприємців із новими правилами за якими їм у майбутньому доведеться працювати.

Питання вступу України до Світової організаці торгівлі має достатньо суперечливий характер. З одного боку - після вступу до цієї організації Україна отримає додаткові надбання, з іншого - зазнє певних економічних втрат. За словами голови підкомітету з координаційного співробітництва з ЄС та СОТ Сергія Касьянова, українські підприємці не володіють достатньою інформацію про наслідки та перспективи вступу України до Світової організації торгівлі, а Уряд на жаль не проводить відповідної інформаційної політики: "Вже зараз українські підприємці незадоволені деякими поступками, на які доведеться піти Україні заради вступу до СОТ. Одним з таких прикладів є рішення Верховної Ради про пільговий імпорт трьохсот шестидесяти тисяч тон цукру. Підприємці вважають, що таке рішення може зруйнувати цукрову галузь України. Між тим непорозуміння існують і на вищому владному рівні. Уряд звинувачує Верховну Раду у зволіканні із прийняттям необхідних для вступу у СОТ законів, а Парламент у свою чергу твердить, що Кабмін сам часом наполягає на прийнятті рішень, які протирічать вимогам СОТ".

Один з таких прикладів навів народний депутат Роман Зварич: "У Міністерстві фінансів тим часом стверджують, що за для вступу України до світової організації торгівлі необхідно обробити достатньо великий обсяг інформації. Крім того виникають постійні проблеми під час переговорів з іншими країнами-членами СОТ, які висувають свої додаткові вимоги. Зокрема, про реформування сільскогосподарського сектору та захисту інтелектуальної власності.".

Проте за словами голови Українського союзу промисловців та підприємців Анатолія Кінаха питання вступу України до СОТ є незворотнім процесом: "Експерти наголошують, що Україна повинна прискорити консультації та реформування законодавства задля вступу до СОТ, оскільки якщо вона не вступить до Світової організації торгівлі до 2005-го року, то правила вступу можуть змінитись і їй доведеться пройти цей шлях ще раз."

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG