Спеціальні потреби

Актуально

Несподіване звільнення губернатора та силовиків Львівської області - 2003-06-05

Звільнено трьох львівських високопосадовців: губернатора Мирона Янківа, керівника обласного управління МВС Василя Рябошапки та прокурора області Богдана Ринажевського. Офіційно це пов'язують із результатами роботи на Львівщині координаційного комітету боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Після відвідувань Львівщини, комітет зробив висновок про незадовільну роботу правоохоронних та інших органів виконавчої влади області. Глава комісії Ольга Колінко заявила, що губернатор Мирон Янків не використав надані йому повноваження для зміни безвідповідального ставлення керівників правоохоронних органів із забезпечення законності та захисту інтересів громадян.

Хоча насправді відставку Львівського губернатора Мирона Янківа пов'язують із боротьбою провладних сил за голоси виборців під час наступних президентських виборів. Хто очолить Львівщину наразі не відомо, але серед кандидатур, що називаються, переважають представники СДПУ(о) та Партії регіонів України.

Сьогодні на посаду виконуючого обов'язки керівника МВС у Львівській області вже призначено полковника міліції Ігора Адамчука. Що стосується інших призначень, то досі ці питання залишаються відкритими. Найважливішим з них є – хто стане новим львівським губернатором?

Уся регіональна преса зараз обговорює неофіційні версії звільнення теперішнього губернатора. Основна з них - зміни у керівництві області пов'язані із наближенням президентських виборів.

В обласній адміністрації рішення Кучми наразі не коментують. Воно стало несподіванкою як для самого Мирона Янківа, так і для його апарату. Нагадаю, що не так давно, на прес-конференції за підсумками візиту на Львівщину прем'єр-міністра Віктора Януковича, Мирон Янків сказав, що збирається працювати на займаній посаді ще довго. Народний депутат, член фракції Наша Україна Тарас Чорновіл вважає, що звільнення з посади Янківа матиме для Львівщини негативні наслідки. Він назвав Янківа чи не єдиним порядним губернатором на всю Україну.

Політолог Кость Бондаренко говорить, що серйозних підстав звільняти Мирона Янківа не було. За його словами, якщо згадати останній візит прем'єр-міністра Віктора Януковича до Львова, то хоча Янківа і не хвалили, але він фактично отримав від прем'єра карт-бланш до жовтня. У жовтні прем'єр обіцяв повернутися і подивитися на те, як виконують ті чи інші його настанови. В економіці Львівської області намітилися позитивні тенденції, про що також неодноразово говорилося. Тобто, губернатора не було за що звільняти. Що стосується того, хто буде наступним керівником області, то на думку Бондаренка, це питання буде вирішуватися за "тісною підтримкою та консультуванням" з Віктором Медведчуком.

Між тим серед ймовірних кандидатур на посаду голови Львівської облдержадміністрації зараз називають: начальника обласної податкової адміністрації Сергія Медведчука, народного депутата, новобранця Партії регіонів Петра Димінського, голову обласної організації Партії регіонів Олексія Радзієвського та заступника голови Львівської обласної адміністрації Богдана Матолича. Проте, попри існування цілого списку ймовірних кандидатів на посаду губернатора, події в області можуть розвиватись несподівано. У Львові все частіше говорять про можливість призначення на посаду губернатора "темної конячки", людини здатної, на думку Києва, забезпечити правильний результат під час підготовки можливого референдуму і виборів президента.

Нещодавно стало відомо, що медикам довелось госпіталізувати голову Львівської облдержадміністрації Мирона Янківа. Лікарі кажуть, що звістка про звільнення із займаної посади спричинила в екс-губернатора проблеми з серцем та тиском.

Всі новини дня

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Зеленський запросив Ілона Маска в Україну - NYT

Засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск. 25 серпня 2022. REUTERS/Adrees Latif

Президент України Володимир Зеленський 30 листопада запросив американського мільярдера Ілона Маска відвідати Україну, щоб побачити збитки, завдані країні російськими військами, повідомляє видання The New York Times.

Такий візит міг би допомогти бізнесменові зрозуміти ситуацію, перш ніж робити заяви про неї, сказав Зеленський через відеозв’язок із The New York Times DealBook Summit.

«Якщо ви хочете зрозуміти, що тут зробила Росія, приїжджайте в Україну, і ви побачите це на власні очі. Після цього ви скажете нам, як закінчити цю війну, хто її почав, і коли ми можемо її закінчити», – цитує Зеленського видання.

На початку жовтня американський мільярдер, засновник компанії SpaceX Ілон Маск у твітері написав, що задля досягнення миру Україна має залишатися нейтральною, а Росії треба віддати Крим. При чому, за його словами, «Крим формально є частиною Росії, як це було з 1783 року (до помилки Хрущова)».

Ця заява викликала осуд українського суспільства. Після критики та реакції президента Володимира Зеленського Маск заявив, що і далі підтримує Україну, але виступає проти «масштабної ескалації» у війні Росії проти України.

У лютому Ілон Маск безкоштовно надав Україні термінали Starlink для потреб українських військових.

У вересні компанія Маска SpaceX заявила, що не може продовжити фінансування роботи терміналів і звернулася до оборонного відомства США з проханням узяти на себе ці витрати. Невдовзі після цього власник SpaceX Ілон Маск сказав, що Starlink продовжать роботу в Україні незалежно від того, чи Пентагон платитиме за це.

Більше

XS
SM
MD
LG