Спеціальні потреби

Засідання одеської профспілки журналістів - 2003-06-06


Сьогодні в Одесі проведено перше засідання прес-клубу профспілки незалежних журналістів. Її учасники обговорили плани захисту працівників мас-медіа регіону від негативного тиску чиновників від влади та інші теми.

Установче засідання прес-клубу співпало зі святкуванням Дня українського журналіста, а тому ця тема була серед головних на засіданні. Оцінюючи 2003 рік для працівників мас медіа Одеси, Голова регональної профспілки незалежних журналістів Леонід Заславський сказав:

„Це був рік, коли журналістика поступово втрачала свої позиції. Працівники пера приділяли досить мало уваги суспільно- важливим темам. Вони навіть лякалися. Їм це було непотрібно, бо більшість з них була керованими владою. Невелика частина журналістів, яка займалася захистом прав мешканців Одеси, відходила на перефірію. В місті залишилося небагато газет і практично немає телеканалів які можна назвати об'єктивними. Більшість схильна відстоювати точку зору влади, а на мою думку, ті кто обслуговує владу не має права називати себе журналістом. Ця більшість є обслугою влади. І більше нічого”.

Точки зору, висловлені учасниками прес–клубу на суспільні проблеми Одеси були різними. І це викликало задоволення у Голови профспілки незалежних журналістів Леоніда Заславського. „Українські журналісти не гірші ніж ті, хто працює у інших країнах світу. У нас може влада не така, але маємо надію на її зміну у недалекому майбутньому. Наше завдання – тримати очі розплющенними, писати про те, що ми бачимо, у повному обсязі правду збирати, узагальнювати і доносити її до наших читачів, телеглядачів та радіослухачів”.

Активну участь в обговорених учасниками прес клубу питаннях брали участь відомі в Одесі журналісти Михайло Аксанюк, Ігор Розов, Ольга Кологрьова, Тетяна Герасімова, Ганна Бердичевська, Леонід Штекель та інші.

Гарні враження від установчих зборів прес-клубу має і їхній постійний головуючий Ігор Гринштейн:

„Я і не очікував більшого від першого засідання. Якщо надалі все триватиме хоча б так, як ми визначили – одеські журналісти відчують свою силу і далі робота нашого прес клубу вийде на достатньо професійний рівень. Теми прес клубу буде підказувати саме життя, бо живемо ми в країні не передбачуваній – ніхто не знає, що відбудеться завтра. Але вже сьогодні зрозуміло, що не далеко Президентські вибори і тому все пов'язане з ними – стане предметом обговорення на прес-клубі. Будемо говорити і про кандидатури, і про те, як триває підготовка з боку владних структур, які вже посилюють тиск на пресу” – зазначив Ігор Гринштейн.

7 червня у світ вийде друге число „Одеської загальної газети”, чимало публікацій якої будуть присвячені проблемам дотримання свободи слова, питанням захисту прав журналістів в Одесі та області. Як відомо, перше число „Одеської загальної газети” вийшло у світ ще у 2000 році, а далі вона мала своє продовження в інтернет-версії, де її редактором був відомий журналіст Сергій Ковалінський.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG