Спеціальні потреби

Актуально

Засідання одеської профспілки журналістів - 2003-06-06

Сьогодні в Одесі проведено перше засідання прес-клубу профспілки незалежних журналістів. Її учасники обговорили плани захисту працівників мас-медіа регіону від негативного тиску чиновників від влади та інші теми.

Установче засідання прес-клубу співпало зі святкуванням Дня українського журналіста, а тому ця тема була серед головних на засіданні. Оцінюючи 2003 рік для працівників мас медіа Одеси, Голова регональної профспілки незалежних журналістів Леонід Заславський сказав:

„Це був рік, коли журналістика поступово втрачала свої позиції. Працівники пера приділяли досить мало уваги суспільно- важливим темам. Вони навіть лякалися. Їм це було непотрібно, бо більшість з них була керованими владою. Невелика частина журналістів, яка займалася захистом прав мешканців Одеси, відходила на перефірію. В місті залишилося небагато газет і практично немає телеканалів які можна назвати об'єктивними. Більшість схильна відстоювати точку зору влади, а на мою думку, ті кто обслуговує владу не має права називати себе журналістом. Ця більшість є обслугою влади. І більше нічого”.

Точки зору, висловлені учасниками прес–клубу на суспільні проблеми Одеси були різними. І це викликало задоволення у Голови профспілки незалежних журналістів Леоніда Заславського. „Українські журналісти не гірші ніж ті, хто працює у інших країнах світу. У нас може влада не така, але маємо надію на її зміну у недалекому майбутньому. Наше завдання – тримати очі розплющенними, писати про те, що ми бачимо, у повному обсязі правду збирати, узагальнювати і доносити її до наших читачів, телеглядачів та радіослухачів”.

Активну участь в обговорених учасниками прес клубу питаннях брали участь відомі в Одесі журналісти Михайло Аксанюк, Ігор Розов, Ольга Кологрьова, Тетяна Герасімова, Ганна Бердичевська, Леонід Штекель та інші.

Гарні враження від установчих зборів прес-клубу має і їхній постійний головуючий Ігор Гринштейн:

„Я і не очікував більшого від першого засідання. Якщо надалі все триватиме хоча б так, як ми визначили – одеські журналісти відчують свою силу і далі робота нашого прес клубу вийде на достатньо професійний рівень. Теми прес клубу буде підказувати саме життя, бо живемо ми в країні не передбачуваній – ніхто не знає, що відбудеться завтра. Але вже сьогодні зрозуміло, що не далеко Президентські вибори і тому все пов'язане з ними – стане предметом обговорення на прес-клубі. Будемо говорити і про кандидатури, і про те, як триває підготовка з боку владних структур, які вже посилюють тиск на пресу” – зазначив Ігор Гринштейн.

7 червня у світ вийде друге число „Одеської загальної газети”, чимало публікацій якої будуть присвячені проблемам дотримання свободи слова, питанням захисту прав журналістів в Одесі та області. Як відомо, перше число „Одеської загальної газети” вийшло у світ ще у 2000 році, а далі вона мала своє продовження в інтернет-версії, де її редактором був відомий журналіст Сергій Ковалінський.

Всі новини дня

«Народний ленд-ліз»: Як громадська організація Ukrainian JC з Нью-Джерсі допомагає Україні. Відео

Один з проектів благодійної організації у США Ukrainian JC у штаті Нью-Джерсі – будівництво бомбосховища у Львові для дітей із вадами слуху.

Бої за Херсон супроводжувалися викраденнями мирних жителів російськими військами 

Бої за Херсон супроводжувалися викраденнями мирних жителів російськими військами. Human Rights Watch серед причин переслідувань називає збір інформації та спробу змусити людей припинити опір.

Спектакль «Мама по Скайпу» у Нью-Йорку 

Спектакль «Мама по Скайпу» у Нью-Йорку 
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Українські діти виступили у спектаклі «Мама по Скайпу» у бруклінському театрі Irondale в Нью-Йорку. Його прем’єра в Україні відбулася в одному з бомбосховищ Львова навесні цього року.

Міністерка енергетики США: про ситуацію на ЗАЕС, енергетичну безпеку та підтримку України. Інтерв’ю

"Навколо атомної станції не має бути військових дій. Крапка. […] Ми рішуче засуджуємо те, що зробила Росія. Ми хочемо, щоб вони повернули контроль над станцією українцям" - міністерка енергетики США Дженніфер Ґренголм в інтерв'ю Голосу Америки.

У Львові відбулась зустріч Зеленського з Ердоганом та Гуттерішем – підсумки. Відео

У Львові відбулась зустріч Володимира Зеленського з турецьким президентом Реджепом Ердоганом та Генсеком ООН Антоніу Гуттерешем. Як повідомили в офісі українського президента, обговорили експорт зерна та ядерний шантаж Росії на Запорізькій АЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG