Спеціальні потреби

Нові проблеми у Тимошенко - 2003-06-10


Сьогодні Верховний суд України припинив дію постанови про закриття кримінальних справ проти депутата Юлії Тимошенко, її чоловіка та колишніх керівників корпорації «Єдині енергетичні системи України». Генеральна прокуратура на підставі цього рішення суду вже відновила розслідування кримінальних справ. Тимошенко вважає рішення Верховного суду незаконним.

Колегія Верховного суду України у вівторок припинила дію постанови апеляційного суду Київської області від 13 травня про закриття кримінальних справ стосовно Юлії Тимошенко, її чоловіка та колишніх керівників корпорації "ЄЕСУ".

Тим самим Верховний суд задовольнив клопотання Генеральної прокуратури і припинив дію рішення апеляційного суду до розгляду касаційної скарги по суті.

Генпрокуратура України оскаржувала рішення про закриття кримінальних справ та звільнення з-під варти трьох колишніх керівникі ЄЕСУ – свекора Юлії Тимошенко - Геннадія Тимошенко, а також Антоніни Балюри та Євгена Шаго. Водночас Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти суддів, які ухвалили це рішення. Їх звинувачують у службовій фальсифікації рішення від 13 травня. Судді заперечують цей факт.

Лідер опозиційної парламентської фракції Юлія Тимошенко назвала рішення Верховного суду незаконним. За її словами, "за 10 хвилин була закреслена трирічна робота судів першої та другої інстанцій". На думку Тимошенко, це означатиме, що прокуратура „знов розв'язала собі руки для того, щоб робити безчинства".

Депутат також зазначила, що рішення Верховного суду "суперечить духу закону", оскільки тимчасове припинення вироку має бути спрямоване на поліпшення становища людей, щодо яких було прийняте невиправдане рішення. Тим часом Головне слідче управління Генпрокуратури відновило розслідування кримінальних справ відносно Юлії Тимошенко, її чоловіка Олександра та інших колишніх керівників корпорації "ЄЕСУ". За повідомленням прес-служби Генпрокуратури, суд залишив у силі утримання під вартою як запобіжний захід відносно підозрюваних.

Завтра Чернігівський суд розгляне справу про законність арешту Геннадія Тимошенко та Антоніни Балюри. Однак, незалежно від його рішення Тимошенко та Болюра залишаться під вартою. Ще один із звинувачених у справі, Євген Шаго, знаходиться в розшуку. За словами народного депутата Турчинова, він проходить лікування. Однак депутат відмовився назвати місцезнаходження підозрюваного.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG